Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kriminálpszichológusnak készülök! Többi lejjebb :) fórum

Kriminálpszichológusnak készülök! Többi lejjebb :) (beszélgetős fórum)

27. pillangó86pillangó (válaszként erre: 24. - 1560f47887)
2012. jan. 11. 13:30
Tanulni sose késő!
26. pillangó86pillangó (válaszként erre: 25. - Jstefan)
2012. jan. 11. 13:29
Sajnos azt veszem észre h bár hál Isten még nem vagyunk ezeknek az országok sarkába bűnesetekkel kapcsolatba, de afelé haladunk :(
25. jstefan (válaszként erre: 23. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 10. 22:18
Így már érthető a 22 év. A kriminálpszichológusi hivatás Angliában,Franciaországban,Németországban,az USA.-ban nagyon komoly ,jól fizetett,és nagytekintélyű állás,de nagyfokú tudás is van mögötte.
2012. jan. 10. 22:08
Ha mégegyszer születnék én is az lennék...!
23. pillangó86pillangó (válaszként erre: 22. - Jstefan)
2012. jan. 10. 22:00
Hát kedves jstefan! Azért van 1986 a születési évemnél, mert a nővérem regisztrált ezen a néven, de megunta és átadta nekem! Tudod ez nem egy bonyolult dolog, de ha körbenéznél a világba, rájönnél, hogy nem mindenki az aminek mutatja magát... A válaszodat azért köszönöm, a leírtak alapján biztos vagyok benne, hogy ez a karrier passzol hozzám!
22. jstefan (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 6. 19:12
Ha 1986.-ban születtél akkor miért csak 22 éves vagy? Az újra érettséginél javaslom hogy helyesírásból nagyon alaposan készülj fel, mert az akkor is fontos lesz amikor a jelentkezési lapot, és az önéletrajzot benyújtod. Ami a legfontosabb, a kriminálpszichológusi pályára csak nagyon jó képességű arra kiemelten alkalmas nagyon magas IQ.-val rendelkező jelentkezőket fogadnak el, mert a feladatok is nagyon nagyfokú tudást, és rendkívül gyors logikát kívánnak.Természetesen mindenkinek vannak álmai, vágyai de tudomásul kell venni a rideg valóságot hogy a játékfilmekben bemutatott meséknek semmi közük a valósághoz.Ahhoz hogy valaki kriminálpszichológos lehessen annak már az érettségit is kitűnőre kell teljesíteni, és csak utána következhetnek a kemény egyetemi évek,és az alkalmassági vizsga.
21. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - Remike98)
2012. jan. 6. 17:30
ja, azt mondják: Viszlát!
20. Remike98 (válaszként erre: 11. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 6. 17:05
De igen! Nagyon is köszönőviszonyba vannak egymással!:)
19. Remike98 (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 6. 17:03
Minden esélyed megvan! Ez csak rajtad múlik! Ha ez tenne boldoggá, mire vársz? Elő a tankönyvekkel!:)
18. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 6. 14:45

Szorgalom és pénz kérdése...

Van egy "ismerős", ő az ELTE-n végzett, a fenti téma a szakterülete...

2012. jan. 6. 13:34

tök jó lesz majd a hülyébbnél hülyébb sértettekkel és gyanúsítottakkal való beszélgetés.

nem hátrány, ha mellette pszichiáter is leszel, akkor teljes szakértői véleményt adhatsz az elmeállapot, a motiváció valamint a konfabuláció tekintetében.

16. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 6. 13:14
Remek hivatás!
15. e31f48b5f6 (válaszként erre: 2. - Martin3)
2012. jan. 6. 11:35
Megkérdezhetem, hogy mit fogsz tanulni?
14. Várhegyi Márton (válaszként erre: 4. - Aniko.k)
2012. jan. 6. 11:14
Annyiszor érettségizel, ahányszor akarsz, csak pénzbe kerül.
13. 410b0a7789 (válaszként erre: 4. - Aniko.k)
2012. jan. 6. 10:29
Lehet , én is kétszer érettségiztem. Elsőre is kitűnőre sikerült, elmentem egyetemre, de otthagytam. Erre nem térnék ki, hogy miért. Aztán újra szerettem volna egyetemre járni, de több pontra volt szükségem, ráadásul akkor változtatták meg, hogy emelt szintűt is lehet rakni, az enyém, mivel régebbi volt, csak alapszintnek felelt meg Így biológiából és kémiából emelt szintem újra érettségiztem. Szerencsére itt is 90 % felett teljesítettem, így újra felvettek. :D Szóval ha vki jól érettségizett, vagy nagyon régen, akkor is lehet újra érettségizni.
12. pillangó86pillangó (válaszként erre: 10. - Aniko.k)
2012. jan. 6. 10:21
Én is így vagyok vele! Most jogi alapokból lesz dolgozatom, és sok a fogalom, és kevés a kifejtős! Gimibe is ha valami nem jutott hirtelen eszembe, azon gondolkodtam h a könyvbe hol volt, melyik oldalon..lent vagy fent :)
11. pillangó86pillangó (válaszként erre: 6. - Martin3)
2012. jan. 6. 10:19
Az érettségin (vagyis az ismételten) már túlszeretnék lenni :) A pszichológia mindíg érdekelt, csak az a baj h még sok más is, elég vegyes felvágott vagyok :) Érdekel a természetgyógyászat, a jog, a pszichológia, ezoteria..és köszönőviszonyba sincsenek egymással :D
10. aniko.k (válaszként erre: 9. - Martin3)
2012. jan. 6. 10:18
Bakker , nekem minden jegyemert duplan meg kellett kuzdenem, nem ugy mint a noveremnek. O elolvas egy a4-es oldalt es mar fujja kivulrol. En inkabb vizualisan tanulok, ezert a magolas nagyon nehezemre esik. :(
9. martin3 (válaszként erre: 4. - Aniko.k)
2012. jan. 6. 10:16
úgy tudom hogy felvételizhet bárki, hiszen hogyan javítana az, aki mondjuk 3-ra érettségizett, meg lenne kötve a keze egész életére, mert akkor bénán teljesített? biztos lehet újra érettségizni! (azért nem tudom pontosan,mert nekem 5-eim voltak, mindig felvételi nélkül vettek fel)
8. aniko.k (válaszként erre: 7. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 6. 10:15
Na megint tanultam valamit.
7. pillangó86pillangó (válaszként erre: 4. - Aniko.k)
2012. jan. 6. 10:14
Igen lehet újra érettségizni! Miért ne lehetne? :) Javítani akarsz,megvan rá az esély,csak sajnos fizetni kell érte!!! :(
6. martin3 (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 6. 10:13
az érettségi pedig kb 1-1 vizsgának felel meg (mennyiségileg), és 1 vizsgaidőszakban kb 6-7vizsga (vagy több) is lehet...mondjuk pszichológiára nem könnyű bejutni, de ha ezt szeretnéd csinálni, muszáj lesz felkötni a gatyád:) egyik ismerősöm 3x felvételizett az orvosira, most vették fel, most elsős. Belőle tuti jó orvos lesz, mert ezt akarja csinálni, és nem adta fel az első kudarcok után, csak azért ismegcsinálta a felvételit!
5. pillangó86pillangó (válaszként erre: 2. - Martin3)
2012. jan. 6. 10:13
Akkor én is sok sikert kívánok hozzá! Azt szabad megkérdeznem h minek készülsz? :) Amúgy meg, azok elött mint te is le a kalappal, hogy gyerek(ek) mellett még marad energiátok tanulni, más meg csak egyetemista és kivan!
2012. jan. 6. 10:12
Lehet 2 szer erettsegizni, ha valaki nem bukott meg csak az atlaga alacsony? Errol most hallok eloszor.
3. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 6. 10:12
sose késő elkezdeni, hajrá!! :)
2. martin3 (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 6. 10:11

hajrá! minden álmot valóra lehet váltani, csak akarni kell!!! kellő kitartással mindent el lehet érni!

én gyerkőcök alatt(pici babákról van szó, szóval éjszakáztam rendesen) szereztem a 2.diplomámat, mikor kézhez kaptam, azt mondtam ennyi elég is volt. Épp 3 napja jöttem rá, mi foglalkoztatna még, ráadásul hiány van belőle, tuti biztos állásom lenne, és most ismét egyetemre fogok járni:) igaz 4év múlva végzek csak és a hátam közepére sem kívánom a vizsgákat, de muszáj lesz:)

mire elvégzem 38-39éves leszek:) soha nincs késő a tanuláshoz...

2012. jan. 6. 10:05
22 éves vagyok, és "sajnos" csak most nőt be a fejemlágya! Amikor érettségiztem nem vettem elég komolyan ( és mellesleg le is betegedtem) ezért 3as átlaggal zártam! Most viszont jogi asszisztens képzésre járok, ami nagyon tetszik, viszont a karrierálmom kriminálpszichológus! :) De ehez ugyebár újra kell éretségiznem magyarból és töriből tuti, be kell jutnom pszichológiára, kellene 2 nyelvizsga, és utána szakosodni... Mi a véleményetek? Mennyi esélyem van? A válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook