Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közlekedési morál hazánkban és külföldön fórum

Közlekedési morál hazánkban és külföldön (beszélgetős fórum)

2011. máj. 11. 23:57

Nos ma Ausztriában nyomultam.Állítólag a labancoknak van közlekedési kultúrájuk.

Igaz, kultúra Anettka, Alekosz meg Győzike is...

Náluk is Falco:)


Bécstől a határig a mérleg, három baleset ebből egy Medicopter 117 kategória, az orrom előtt landolt az A4-en.


Ha idehaza valaki maga elé enged, akkor két szolid villantás az elakadásjelzővel.

Nálul meg semmi.

Magyar rendszámmal besoroláshoz jutni annyi az esélyed, mit Szálasinak a népbíróság előtt.

Ha befurakodtam, anyáztak, ha lassan mentem anyáztak.

Különös népség...


Más.

Hazafelé kipurcant a tompított fényszóróm.

Azaz a másik is.

Mitévő legyek, reflektor...

Villogtak.

Ok, lekapcsoltam csak a helyzetjelző égett.

Villogtak.

Hazaérve helyzetjelző+vészvillogó a településen ( nem Stockholm) belül.

Mielőtt befordulok az utcába, kék-veres fényhíd felvillan szemből, elémáll a járőrautó...face to face...

-Ó, b...meg, te vagy az? - mondja kedves rendőr barátom.

Mondom, honnan jövök, azt mondja tűz haza, mert amúgy már lelki szemei előtt lebegett egy tízezres csekk!Csak...


Ugyanis ha kiég a tompított, max vontathatnak.

Országúton tolhatod, reflektorral, de lakott területen belül nem.

Sötétedés után azonban kötelező a világítás.


Tehát se így nem jó, se úgy.


Mostantól én sem fogok senkire rávillantani, ha nem tetszenek a fényei, mert lehet, hogy nem az ő hibája.

Csak szeretne hazaérni egy hosszú nap után:)

25. csillus78.06.27 (válaszként erre: 24. - Ad04b33206)
2008. okt. 7. 13:57

Szia Dóra!


Tökéletesen egyetértek veled.:)

A Magyarországi közlekedéstől, és az emberek hozzáállásától, már utálok haza járni, és otthon közlekedni.:(

Én Svájcban élek.:)


Csillus

2008. okt. 7. 13:47

en Nemetorszagban elek es az autos özlekedest könnyü itt megszokni. Nem szeretek vezetni es hogy öszinte legyek pont azert mert otthon tanultam es otthon vezettem elsö eveimben. Katasztrofa. Ha betartod a tablara irt "szamot" a nyakadra mennek, megelöznek olyan uton ahol egy 5 meterre nem latod be az utat. Mikor megyünk haza a hatartol a balaton iranyaba kell mennünk. Minden alkalommal latok ujabb es ujabb kereszteket amin fiatalabbnal fiatalabb kepek vannak. Miert? mert ugy hiszi ö a szuper soför es neki a györ-veszprem szakasz egy rallypalya es nem foglalkozik vele hogy szar az ut, keskeny es igenis nem biztos hogy en a nemet rendszamu autommal azert megyek lassan mert "buzi külföldi" hanem mert ismerem az utat es nem kockaztatom az eletem. Erre jön ö, aki viszont megteszi helyettem, es ha pechem van akkor nem csak ö hal meg ha ütközünk hanem sodor engem is.

Itt nem türelmetlenek az emberek. Illetve persze van ilyen is de a nagyreszük nem. Söt ha "külfödi" rendszamod van - ez alatt mas tartomanyt ertek fökent - feltetelezi azert mesz lassan vagy kinlodsz mert nem ismered ki magad, nem fog ledudalni hanem elözekeny. Egy csucsforgalomban ha mesz a föuton es lampa nelküli keresztezödes van akkor ez ugy nez ki hogy megy egy auto, a következö beenged egyet jobbrol, aztan a következö megegyet, igy bar lassan haladunk de haladunk es nem alakulnak ki oriasi dugok a bekötöutakon emiatt. Van böven masert.

Autopalyan nincs sebessegkorlat, tepnek is sokan mint a hülye. De a rendes minösegü uton lehet is föleg ha 3 sav van. Es ha jön valaki neznek tükörbe es lehuzodik. viszont ha ott a 120-as tabla akkor lassit, stb. Persze, van kivetel, de a többseg azert betartja.

a gyalogos közlekedes meg plane mas. jardanak mindenhol van rendes feljaro es lejaro resze. En kisgyerekes anyukakent örömmel közlekedek itt, mert nem kell kinlodnom a babakocsival. Mindenhol van lift, vagy olyan resz ahol fel is lehet tolni a babakocsit, nem ugy mint otthon ahol ha veletlenül van akkor vagy olyan meredek hogy ember legyen aki felmegy, vagy olyan kanyar esetleg sarok van benne hogy nezek hogy most hogyan tovabb. A jardaszegelyekröl nem is beszelve. A buszoknal segitenek, a vonatoknal altalaban meg van oldva hogy fel tudj menni.

a jardanal ha nincs lampa megall az autos akar leleptel a jardarol akar nem. Az elejen ezt nagyon nehez volt megszoknom. Volt hogy megalt a kocsi es ott alt, es mar ramdudalt hogy mi van, miert nem megyek. SAjnos aztan ezt ugy megszoktam hogy egy alkalommal otthon majdnem elütöttek mert en kis balga le mertem lepni a nekem kijelölt helyen. Holott a magyar kressz szerint is meg kene allnia...en otthon mindig megallok, meg is dudalnak erte rendesen, de nem erdekel. Neha kapok par beszolast is, nemely durvabbra reagalok is normalis hangnemben es kulturaltan. Sokszor meg is legpödnek hogy basszus ez ertette, hat lehet meg kene valogatnia mit mond, ne csak a rendszamot nezze, hogy biztos külföldi. Söt megesett hogy megalltam a jardanal elindult a 4 gyerekes csalad babakocsival erre a mögöttem jövö 5-ös sötetitett bmw-s mögöttem 120as tempoval közeledve ugy gondolta en csak hobbybol allok a zebra elött vagy nem tudom es ballrol kivagva megelözött. Megjegyzem szemben is allt az auto hogy atjusson a csalad. Hat majdnem a szemem lattar vittek el egy csaladot mert a kb 20 eves fiatalember nem birt varni 1-2 percet mögöttem!! Igy mit akarunk mi az unioban??? no comment.

23. vera69
2008. szept. 21. 06:53
A kissebbik fiam miatt kiraktuk a kocsinkra a T betűt fojamatosan ledudálták az autót utról beintegettek. Régen legalább figyelték és segítették a Tanulót ma már csak megalázó ahogy bánnak vele.Pedig mindenki volt kezdő csak azt már elfelejtette.
22. 1366d1807f (válaszként erre: 18. - Ec63a7fc29)
2008. szept. 20. 08:26

Nem elég, hogy használja valaki az indexet, a lényeg, hogy tényleg arra is kanyarodjon, amerre jelezte!

Volt már benne részem, hogy jobbra jelzett az előttem lévő, aztán balra kanyarodott. Még jó, hogy nem akartam kikerülni.

2008. szept. 18. 20:35
Már valaki írt svájcról, ha jól láttam, de elmesélem a történetem, pár éve húgommal egy rokonunknál töltöttünk pár hetet svájcban. Elmentünk sétálni, és mikor a zebrához értünk és láttuk hogy ezerrel jön egy sportkocsi, jó pesti lévén még talán hátra is léptünk egyet a zebrától, amikoris a sportkocsi csikorgó kerekekkel megállt a zebra előtt és a vezetője nem győzött bocsánatot kérni, hogy nem vett észre minket időben.
20. ec63a7fc29 (válaszként erre: 19. - 'szti)
2008. szept. 9. 22:32
De egyik sem a nemzetköziről.:((
19. 'szti (válaszként erre: 17. - 1366d1807f)
2008. szept. 7. 16:57
talán mert van két Tudásbázis kérdés is a közlekedési morálról...
2008. szept. 7. 16:22

Morál????


Jó lenne, ha a pici ujjacskáját mindenki használná a kicsi sárga villogó lámpa (index) használatára. Nem vagyok gondolatolvasó, nem tudhatom ki merre akar kanyarodni.

Ha megállna a gyalogosokat elengedni.

Ha nem dudálnák le a szabályosan közlekedőket.


Jó lenne, ha a KRESZT nem csak megtanulnánk, hanem be is tartanánk.

17. 1366d1807f (válaszként erre: 16. - C06c587f53)
2008. szept. 2. 06:40
És mégsem mesélnek....
2008. aug. 26. 09:35
Biztos,hogy van. Gyalogos kontra autós, autós-kontra biciklis stb:) Szerintem sokan tudnának mesélni..
2008. aug. 26. 09:17
Nem hiszem el, hogy senkinek nincs tapasztalata a közlekedésben.
14. 1366d1807f (válaszként erre: 13. - C06c587f53)
2008. aug. 20. 09:15

Mi sem veszünk egymásnak semmit, hanem saját ajándékokat készítünk. Mindig el tudjuk találni, hogy kinek mire van szüksége, és meg is tudjuk csinálni. Alapanyag kapható és öröm az elkészítése. Összejön a család, jókat eszünk, beszélgetünk, játszunk. Nekünk ez többet jelent, mintha akármilyen drága ajándékot vennénk egymásnak.


Ezek a karácsonyok már nem azok a karácsonyok, mint az én gyerekkoromban.

13. c06c587f53 (válaszként erre: 10. - Csillus78.06.27)
2008. aug. 20. 08:18

Főleg a személyi kölcsönre gondoltam.

Szerintem az emberek nagyon kis százaléka az,aki úgy veszi fel a hitelt,hogy ő biztosan tudja,hogy miből fogja fizetni.

A karácsony más tészta. Eljutottunk odáig,hogy szinte csak az anyagiakról szól. A családunk nagy egyetértésben elhatározta,hogy karácsonykor kizárólag a gyerekek kapnak ajándékot,mi egymásnak nem veszünk. Nem állunk be a sorba,hisz a kereskedők ünnepe lett. A szülinapokat és a névnapokat tartjuk meg.

Szóval nem egyszerű az élet.

De azt megígérem, hogy a csikket nem fogom eldobni. /mást eddig sem dobtam el/ De kilátástalan. Mert hiába van az emberek egy részének igénye a szépre,ha a másik része állandóan belerondít...

2008. aug. 20. 08:03

Közlekedés:


Amikor Németországban mentünk az autópályán este sötétben Belgium felé, 140-es tempóban (Lada 1200 volt akkor), látom, hogy messze előttem villognak a sárga vészvillogók. Nem tudtam, hogy miért. Hát azért, mert torlódás volt és csak 60-nal lehetett menni.


Szerintem ez egy nagyon jó ötlet volt, mert a sötétben így jobban lehetett látni, hogy lassítsak, mert valami van.


A németek a jó autóikkal persze, hogy nem 140-nel mennek a pályán, hanem esetleg 240-nel, vagy többel. Így már messziről látják, és tudják, hogy valami van, van idejük lefékezni.

11. csillus78.06.27 (válaszként erre: 9. - C06c587f53)
2008. aug. 20. 00:36

No itt vagyok, de lassan mennem kell.


"És akkor megvilágosodtam, hogy honnan van az ilyennek 8 milliós kocsija? Hát innen. Ezt csinálja,csak nagyban.. "

Na ja......


Persze itt is vannak simlisségek, de nem annyi mint otthon, és azért többségében, a becsületes életet gyakoroljuk.

Na, nekem is vannak sötét pontjaim, de nem nagy horderejűek, és szégyellem is magam miatta.


Cigaretta csikk.

No itt azt sem igen látsz eldobva.


Kulturált a dohányzás....Már amennyire az az lehet.:d

Dohányellenes vagyok.


"Aztán belegondoltam,hogy elvetélt ötlet. Az én csikkemtől nem változik meg semmi.Tök mindegy,hogy hol landol. Tudom, hogy ez nem a legjobb felfogás. De asszem belefáradtam a Tegyük szebbé országunkat project-be..."

Na ja, én ezt megértem.

Igazából akkor lenne ez még dühítőbb, ha a többségben lennének a tegyük széppé az országot tagok, mert akkor tényleg ciki lenne feladni,

Így kicsit érthető, de ha lassan, mindenki szépen lassan feladja, akkor még ennél is rosszabb lesz a helyzet, minden téren.


Hajrá, és ne add fel, megint dobd a cigid a megfelelő helyre, és nem az utcára, és kérd meg családtagjaidat is, és barátaidat.

Ha ők szintén így tesznek...

na, ez szép is lenne....ugye?


Álmodik a nyomor....

10. csillus78.06.27 (válaszként erre: 9. - C06c587f53)
2008. aug. 20. 00:28

Szia Keserédes!


Én is reagálok mondataidra.:)


"Mert sokan úgy érzik, hogy nincs más megoldás. Mert nem fizetik ki a munaerőket,de az élelmiszer és a megélhetéshez szükséges dolgok folyamatosan drágulnak. "

Valljuk meg őszintén, azért hálistennek az ilyen kevés.

Mármint aki erre vesz fel hitelt.

Én azokról beszéltem, aki mondjuk Karácsonyra, nem egy botmixert vesz az anyjának ami 5ezer, hanem áruhitellel, 1 kenyérsütőt, ami 15000.-

Vagy, nem 3 ezerért vesz a gyereknek ajándékot, hanem csak divatból, a 20 ezrest, mert a szomszéd is azt veszi. Lehet, hogy hitelből, lehet, hogy azért mert telik, de ő azért veszi áruhitelből, hogy ő is mutassa, megteheti.

Szóval, az ilyenfélékről beszélek.

Vagy mondjuk nyaralás, vagy ékszer, hitelből.

Szóval, azért sok embernek tudnia kellene, meddig ér a takarója.

Ha csak az olcsóbbra telik, akkor azt veszem, vagy spűrolok, több hónapot hozzá, és megveszem azt utólag amit akarok, de nem előre hitelre, úgy, hogy kilátástalan is lehet akár, hogy miből fizetem..... Pill, ébredt a kissebbikem.

2008. aug. 20. 00:19

csillus!

Érdekes dolgokat írsz. De ne mentegetőzz! Nem Magyarországgal van problémád,hanem az emberek egy részével. Reagálnék egy-két mondatodra.


"Meggondolatlanul vállalják be, az ezer, és ezer hitelt. "

Mert sokan úgy érzik, hogy nincs más megoldás. Mert nem fizetik ki a munaerőket,de az élelmiszer és a megélhetéshez szükséges dolgok folyamatosan drágulnak.


"5 percen múlhat egy ember élet, .

Talán az enyém, talán a tiéd, talán az övé, talán a gyermekeinké.


Megéri?

Szerintem NEM!" -a gyorshajtásról

Sokat utazunk autóval 270 km-t. És ilyenkor a kisfiammal megyünk és többször volt már rá példa,hogy éjfél után értük el az úticélunkat. Ilyenkor rettegek,ha meglátok egy szembejövő kamiont. Nem elég, hogy a férjem jól vezet,ha a kamionos egy pillanatra elkalandozik,elalszik. Megkérdeztem a férjemet,hogy mit csinálna,ha szembe jönne a kamion? Azt válaszolta,hogy gondolkodás nélkül az árokba hajtana,vagy ami jobbkézre esik. Minden jobb,mint a frontális ütközés. És igaza van!


"Megvárják míg felszállsz, nem csukják rád az ajtót.

- Mindegyik busz alacsony, nem lépcsős a babakocsik miatt. " ez nagyon ránk férne!!!


Igen, bevásárlóközpontos történetem nekem is van. Amikor egy igen jól öltözött nő tolta vissza a kosarat, mi meg elkértük és odaadtuk a hölgynek a 100-ast (a kisfiunkkal voltunk). Aztán a jól öltözött nő beszáll a még jobban öltözött kocsijába és elhajt. Mi meg állunk és nézünk,mert a bevásárlókocsiban nem volt egy fillér sem.

És akkor megvilágosodtam, hogy honnan van az ilyennek 8 milliós kocsija? Hát innen. Ezt csinálja,csak nagyban..


Haragszom én is a buta emberekre. De lehet,hogy a sajnálat a megfelelő szó arra,amit irántuk érzek.

Szerintem soha nem lesz jobb. Nem vagyunk képesek 180 fokos fordulatot venni.

Nálunk eldobják a csikket az utcán. Volt idő,hogy én nem dobtam el. Aztán belegondoltam,hogy elvetélt ötlet. Az én csikkemtől nem változik meg semmi.Tök mindegy,hogy hol landol. Tudom, hogy ez nem a legjobb felfogás. De asszem belefáradtam a Tegyük szebbé országunkat project-be...

8. csillus78.06.27 (válaszként erre: 2. - 1366d1807f)
2008. aug. 19. 23:25

Na ja, Hollandia!

Még mellé írhatnám, Belgiumot is.


Viszont még vannak országok, ahol az e,bereke, vagy a más ember becsülése miatt, vagy a magas bírságok miatt, de betartjéák a szabályokat.

Igazából az első ok léenne, a legtermészetesebb, és legideálisabb, de ha a 2. miatt, már működnének dolgok otthon, az is egy irány lenne, a jó felé.

Utána, lassan megszokássá válna a szabály betartása, talán nyugodtabbak lennének, mert nem érné meg felspannolni magunkat, és bunkózni, és talán, már embertársainkat is néznénk.

Az anyagi dolgokra, sajnos nem tudok megoldást.

Az katasztrófa, ami otthon van.

2008. aug. 19. 23:21

Bocsi, nem ide tartozik, de ezt is betűzöm, és utána, eldugulok.


Ezt egy másik topicba írtam, de most idetűzöm.


A történet, márciusban volt, és azóta érzem úgy, hogy nincs olyan nagy honvágyam mint régen.


Én senkit nem akartam megbántani az irományommal.

Csupán azt érzékeltetni, amit Cinci is írt, hogy mióta Magyarország EU-s tag lett, azóta Nyugat, tényleg szemetesnek találja!


Viszont ha már elkezdtem ezt a témát, akkor ki is veséze, és őszintén leírom m i nem szimpatikus Magyarországon, és mi miatt írtam azt a bizonyos mondatot!


Előljáróban viszont annyit el kell mondanom, hogyha valakinek esélye van egy jobb életre, és megis ismer egy ilyet itt nem az anyagiakra gondolok akkor elgondolkodik rajta, és lehet, hogy azt választja, de természetesen nem biztos.


Megpróbálom, összeszedetten írni a gondolataimat.


Én nagyon szeretem a hazámat!!!

Nem a történelemmel, nem a tudós híres emberekkel van a gondom, akik éltek és élnek, hanem a nemrég, pár évvel ezelőtt kialakult nagy részben uralkodó rossz eberi mentalitásról, és az empátia hiányról.

Nagyon büszke vagyok a hazám történelemre, a tudós emberekre, akik sajnos külföldön kamatoztatják, hihetetlen tudásukat, mert otthon nem becsülik meg őket, és itt szintén nem a pénzre gondolok.

Biztos hallottatok róla, hogy a ráknak egy ellenszerét, magyar tudós találta fel, vagy a vízzel működő motort is. . . stb, és még renfgeteget sorolhatnék.

Én ezekre az emberekre hihetetlen büszke vagyok, és büszkeséggel tölt el ilyenkor, hogy Én is magyar vagyok.

Imádom a magyar konyhát, és szeretem, hogy az emberek barátságosak, közvetlenek, de sajnos egyre kisebb mértékben.


Jöjjön az árnyoldal, ami miatt szomorú vagyok.

Összehasonlításképpen írom.

Magyarországon, nyáron el voltunk egy zenés helyen vacsorázni, amiből később diszkó lett.

Belénk kötöttek, és ez nem az első alkalom volt.

Az anyagiakat nézve, pont itt Svájcban nem nézik az emberek, hogy ki milyen autóval jár, kin milyen márkás cucc van, és kinek a nyakában lóg vastagabb arany nyaklánc.

Nem divat a fiatalok körében a minél jobban kigyúrt test, amivel később a diszkóban, jobban meg tudok félemlíteni embereket.

Nem az a lényeg, hogy kinek milyen telefonja van.

Sajnos Magyarországon státusz szimbólum a ruha, a telefon, a kocsi, csitriknél a megjelenés, a mindig kifogástalan smink, haj, műköröm. . . stb.

Itt is igyekeznek divatosak lenni, és fodrászhoz járni, de csak mértékkel. (Nem ez az élet legfontosabb dolga. )

Nem költekezünk meggondolatlanul.


Váltok.

Nem szeretném Magyarországot szapulni, mert nekem is rosszul esik, hiszen ott születtem. Laktam Budapesten, vidéken.

Imádom Budapest szép régi épületeit, a gyönyörű Gellérthegyet.

Szeretek kirándulni a szebbnél szebb helyeken.

Én imádom Magyarországot, nem győzöm elégszer hangsúlyozni.

Imádom a magyar konyhát, amit sztem nem lehet felül múlni. (Itt rettenetes fűszeretlenül, ízetlenül főznek. )

Persze vannak finom dolgok, de összehasonlíthatatlan.

Inkább úgy folytatom, hogy leírom itt mit szeretek.


-Átengednek a zebrán. Ahogy közeledem a zebra felé, már állnak is meg. (Nagy bánatom, hogy tanítanám a Benit arra, hogy kell áltkelni, de ha megyünk a zebra felé, és jön autó, akkor rögtön megáll, nincs rossz példa, és kellemetlenül érzem magam, de nem tudom mi miatt, mert a sofőrök, tök türelmesek, tehát ott állunk a zebránál a Benivel.

-Állj meg kisfiam (anya)

-Megáll

Jön autó? (természetesn már ott áll. )

-Körbe néz, jobbra balra. Igen! (Beni) Mutatja a kis kezével.

-Megállt? (anya)

-Bólogat.

-Akkor mehetünk. (anya)

-Majd elindulunk.

Na most mire ez a párbeszéd és kommunikáláűs lezajlik, addig eltelik némi idő, és Én hülyen érzem magam, hogy feltartom az autóst, pedig Ő ezt természetesnek veszi.


A közlekedésben nem dudálnak percenként, és ordibálnak ki ordenáré szavakat az autóból.

Nyugalom van.


- A buszra, vagy villamosra, max. 5 percet kell várni.

- Megvárják míg felszállsz, nem csukják rád az ajtót.

- Mindegyik busz alacsony, nem lépcsős a babakocsik miatt.

- Mindenhova be lehet jutni babakocsival.

- Kinyitják az ajtót, előzékenyen beengednek.

- Buszra szállás előtt nem nekem kell kuncsorogni, hogy segítsék fel a babakocsit, (De természetesen simán fel tudok vele lépni), hanem 2-en ugranak minimum segíteni.

- Terhes voltam, simán átadták a helyet. (ezt le kell írnom. Volt, hogy Mo. -on végig nézték, hogy több megállón keresztül álltam, és mikor rosszul lettem a tömegben hozzá kell tennem, 7 hós voltam, akkor adták csak át a helyet. )



Bern, nem olyan nagyváros mint Budapest, sőt, de bármelyik üzletbe bemegyek, mosolyognak, köszönnek, és kérdezik mibe segíthetnek.

A kasszás, egy nagyobb áruházban is köszön, szép napot kíván, megköszöni a vásárlást, és mosolyog!


A fiatalok, kedvesek és előzékenyek az öregekkel, gyerekekkel, terhesekkel, és egyáltalában a nőkkel.

Tisztaság van az urcán, még a sigaretta csikket sem szórják el, hanem a földön eloltják, és bedobják a szemetesbe.

A kutyakakit, minden esetben összeszedik.


Ami még nagyon szimpatikus, hogy vannak még határok, szabályok.

Az emberek betartják.

Fizetnek a parkolásért, nem állnak meg tilos helyen, nem hajtanak ezerrel, veszélyeztetve mások életét.

Szelektíven gyűjtjük a szemetet, nem pedig szemétlerakó helyek vannak, amik elcsúnyítják a külvárosokat.


Ne haragudjatok, de nem tudom úgy leírni, hogy ne hasonlítgassam össze a két országot, sőt nem is az országot, hanem az embereket, akik az országokat olyannak csináljál, mint amilyen.


Mi történt az 1 hónap alatt velem?

Elmentem a tescóba autóval.

Egy pasas, a lesötétített golfjával, úgy beállt a parkolóhelyre, amire már 3 perce vártam, míg pakolt a tulajdonos, (a bejárathoz közel volt, és a kosaraknál, mert nem akartam 6 hetes terhesen cipelni a Levit hordozóval. ), tehát pofátlanul éppen akkor fordult be abba a parkoló részbe, és beállt.

Leállítottam a motort, kiszálltam, és megköszöntem a kedvességét, és mondtam, hogy 3 perce vártam mivel gyerekkel vagyok.

Válasz, van még ott arra hely, álljak oda. (kb. A parkoló legvégén, ahol bavásárló kocsik sincsenek)

A szőke, ultradivatos, és kifogástalan barátnője, pedig ordenáré módon elkezdett velem üvöltözni, hogy most mi a k. . . . anyámat, akarok, leszakad- e a lábam, ha máshonnan gyalogolok. .

Kedves hozzáállás. Hasonló szintén már megtörtént velem.


Ja, és simán beáll mindenki a mozgássérült helyre, mondván, úgyse jön mozgássérült.

Nade kérem. Jöhet, és ha elfoglalja illetéktelen a helyét, akkor mit csinál?

Egyszerűen nincs az emberekben tolerancia.


Üzletben vásároltam volna a gyereknek, ahol ugyan előzékenyen keresett a Levinek először méretet, az adott ruciban, de a 2. -nál húzta már a száját.

Mivel Levi nyűgösködött, ezért a kezébe adtam egy kis könyvet, hogy nézegesse, és miután láttam, hogy tetszett neki, szándékomban állt megvenni, de azért az eladónő megelőzött, és mérhetetlen kedvességgel azt mondta, de ugye nem gondolom, hogy vissza teszem a könyvet, mert a gyerek osszefogdosta.

(Tiszta volt a keze, nem vette a szájába, és egy keménykötésű könyv volt, amit össze se lehet gyűrni. )

Ezekután, még szándékomban állt, egy Quinny méregdrága kengurut venni, de mivel nem volt hajlandó kivenni a dobozból, hogy megnézzem használatban, meg egyáltalán, hogy nem-e hibás (mert ugye otthon észre venni és visszavinni, az már egy tortúra)tehát, úgy döntöttem nem ebben az üzletben hagyom a temérdek pénzt, amit elkölteni szándékoztam.

Ja, és a kiválogatott rucikat, amelyekért, könyörögnöm kellett, hogy megvehessem, és keressen méretet, és nekem kellett megalázkodnom, hogy vásárolhassak, azt is otthagytam, és kijöttem az üzletből.

(a könyvet kifizettem, és eljöttem)

2008. aug. 19. 23:21

Olyan országban úgyse fogsz élni, ahol MINDENKI betartja szabályokat.

Erre a mondatra, ezt a rövid. :d szösszenetet írtam, de azt is írhattam volna, hogy Magyarország, soha nem lesz törvénytisztelő ország, még kis arányban sem.



Igaz, de Én majdnem ilyenben élek, és remélem egyszer Magyarország is ilyen lesz.

Itt hidd el, a 90%betartja, és hálaistennek már nem a büntetésnek köszönhetően, hanem mert ez így helyes.

Nagyon ritkán látok gyorshajtót, szabálytalan előzőt, vagy piros lámpán áthaladót.

Itt a sárgán is csak akkor mennek át, ahogy a kresz írja, ha nem tudnak már biztonságosan lefékezni a piros előtt.

Nem úgy mint otthon, hogy még a 2, és a 3. autó is átmegy, sőt a 4. is piroson, mert bízik benne, hogy a szembejövők még nem indulnak el.

Biztonsági övet is használnak.

Persze mindenre van példa és ellenpélda.

Ezt a biztonsági övre is értem, mert valakit megment, valakit nem, de általában azért jó dolog.


Végül egy történet.

Mint az elején írtam, Én sem tartottam be mindig a korlátozásokat, és még mai napig is van, hogy belecsúszom, az utóbbi időben 2 év alatt 2-szer, de banális túllépéssel, banális helyen, és mégis jogosnak tartottam a büntetést, és szégyelltem magam.


Én is nagyon régóta vezetek, és állítólag nagyon jól.

Autóversenyző barátaimmal jártam versenyekre, ralliztam, és mégis előfordult velem, 2 baleset.

4 éve gyorshajtás miatt, és mert fáradtan ültem autóba, 24 órai meló után(pedig mondták ne tegyem) a Gellért hegy lábánál, a rudas fürdő mögött, 50 helyett, 90-el a jeges úton, megcsúsztam, mert elaludtam.

Korlátnak, padkának mentem, becsúsztam az út közepére, át a szembe lévő sávba.

Az autóm futóműve szarrá tört, és Én énpen szálltam ki.

Talán még azt se vethetném a szememre ha sérültem volna, de soha nem felejtem el, hogy a felelőtlenségem miatt, ha szembe jön valaki, akkor, meg is halhatott volna egy ember, vagy több.


A másik baleset.

Szegedre mentem, ismeretlen, kanyargós úton.

Előttem wartburg 80-nal (ami a megengedett), Én türelmetlen voltam, és úgy gondoltam szuperül vezetek, útviszonyoknak megfelelően.

kielőztem.

Esett az eső.

Vízátfolyás az úton, és felfeküdt a kerekem, kisodródtam, cikázva mentem az úton, hálistennek sikerült visszakormányoznom, de utána, épp hogy korrigáltam megint egy nagy vízátfolyás és már nem bírtam megint kezelni a járgányt.

Szembelévő sávon keresztül egy 1 héttel előtte kivágott erdőben landoltam, ahol még volt pár fa.

Az egyik árválkodó fa, lekaristolta az autó oldalát, .

Szó szerint, félbe vágta.

a kivágott rönkök miatt, az autó alja szana széjjel szakadt.

Saját lábamon szálltam ki, púppal a fejemen.

Hálistennek, akkor se jött szembe senki.


Asszem, ha miattam meghalt volna egy ember, akkor most nem lennék itt, mert soha nem dolgoztam volna fel.

Isten, vigyázott rám, és a másikokra.

Nem tudom, miért érdemeltem ezt meg, de köszönöm neki.

És lám, engem Isten ezzel a 2 balesettel megtanított valamire.


Nem hajtok már gyorsan, mert nem éri meg, és betartom a szabályokat, bármilyen hülyének, jogosnak, vagy jogtallanak tartom.

2008. aug. 19. 23:20

Gyorshajtásról a véleményem.


5 percen múlhat egy ember élet, .

Talán az enyém, talán a tiéd, talán az övé, talán a gyermekeinké.


Megéri?

Szerintem NEM!


Egyszer, ha valaki elveszít valakit egy másik ember önkényeskedése miatt, akkor talán végre majd megérti, hogy miért is vannak a hülye, vagy nem hülye szabályok.

csak sajnos ehhez sok embernek kellene elvesztenie valakit. :(

2008. aug. 19. 23:20

Régebben, potosan 2006 nyara végén írtam egy másik fórumra a közlekedéssel, gyorshajtással, és sok más dologgal kapcsolatosan.

betűzném, ha nem baj.

Egyébként, Svájcban élek, így nem tapasztalom, nap mint nap azokat az udvariatlanságokat, amiket a Mo-on, főleg Budapesten élők, így mikor hazamegyek, még élesebben látom a dolgokat, és még kiborítóbb, ami otthon zajlik.

Nagyon sajnálom, mert egyébként, imádom Magyarországot, de sajnos, évek óta csak azt látom, hogy hanyqatlik mindenben.

Szomorúan, látom ezt, hisz a hazám, és nagy vágyam, hogy egyszer otthon éljek megint, de egyre jobban megy mégis el tőle a kedvem. :(

Ami annó kihozta belőlem ezt a témát, amit betűzök, az egy naplós riport volt.


"Gondoltam, lefekvés előtt, levezetésképpen, megeszek egy kis sütit, és megnézem a neten, a napló vasárnapi kiadását.

Elszörnyedtem, és nagyon felháborodtam.

Már múltkor is volt egy kényes téma, a magyarok közlekedési moráljával kapcsolatban, de azt még valahogy lenyeltem.


Most ami, felháborított, az a gyorshajtás, és annak a bűntető szankciói.

Igenis, igazságosnak tartanám, a rendőrök és a törvény keményebb fellépését.

Az, mondjuk erős, hogy autót kobozzanak el, mint Cseh, és Lengyelországban, de igenis, nagyon megkellene emelni a bírságokat, és nagy sebesség túllépésnél, ami relatív, így nem is írnék számokat, el venném az illető jogosítványát.

Nem sok időre először, mert azért lehet, hogy valakinek ezzel ellehetetleníteném az életét, de mondjuk elsőre 3, majd 2. ra 6 hónapra, és így tovább, egyre több időre.


Sztem, igenis lenne visszatartó ereje, de csak akkor, ha nem lehetne a rendőröket korrupálni(tisztelet a kívételnek), nem lennének kiskapuk, (mint pl, a riportban is említett:" ha a hozzátartozó vezetett akkor nem vagy rá köteles vallomást tenni" szöveg) stb.


Hozzá kell tennem az irományomhoz, hogy nem vagyok fedhetetlen, és minden törvényt tisztelő ember, sőt régen nagyon is rossz voltam a mostani Énemhez képest, de elgondolkodtatott a dolog, hogy mi lenne velem, hogy élném meg, ha egy másik ember türelmetlenségéből, felelőtlenségéből, meghalna valakim, vagy baja esne.


Ja, és azt is le kell írnom, hogy Én is gyorshajtó voltam, világéletemben, és ezen nem a 10%-os sebesség túllépést értem, hanem, a jóval 50% felettit. ( Még most is előfordult velem a minap, de a egy majdnem 15%-os túllépésem, aminek a következtében, 40ezer ft-nak megfelelő összeget fizetem be büntetés gyanánt. A ciki az, hogy a férjem autóvezető oktató, és a felmatricázott autóval történt. A másik ami bánt, hogy 1 perccel se értem hamarabb oda ahova akartam, a másik ami dühít, hogy a gyerekemimre is költhettem volna azt a pénzt. )

Hálistennek, nekem nem kellett senkit megölnöm, vagy bántanom ahhoz, hogy rájöjjek, hogy milyen felelőtlen ember vagyok.

Elég volt a kor, 2gyerek (akik iránt, és mások gyerekei iránt is felelősséget érzek), és egy másik ország, ahol egy szólás mondás átvitt értelemben működik.

(Remélem érthető amit írok)

Pl. Ez a mondás 1 bolond százat csinál, és szinonímái.

Ez lefordítva jó értelemben.

1 ember csinál valamit, és követi még több, a végén akár száz, ezer tízezer és a többi.

Pl. Az országban ahol élek, általában betartom a szabályokat. Miért?

Mert több száz példa van arra, hogy más is betartja, és kellemetlennek érezném, kilógni a sorból, és jobban is érzem magamat a bőrömben.

Viszont vannak visszatartó erők is, büntetések, szankciók, stb.

Nézzétek meg a riportot, és megértitek, kin háborodtam fel.

A megkérdezett emberek, (jó az autójuk elkobzására irányuló mondatra, de sajnos, a válaszokból kiérezni, hogy a pénz, és egyéb büntetésekre is azt reagálták, hogy nonszensz, meg felháborító stb.

Na ezzel a hozzáállással van bajom.

Valszeg a megkérdezett embereknek, senki rokonuk ismerősük nem halt még meg balesetben, és ezért el sem gondolkoztak azon, hogy a rendeletek nem az Ő bosszantásukra lenne, henem éppenhogy az ő, és családjuk ismerősük, és egyáltalán embertársuk védelmében lenne.

Igenis legyenek szankciók, büntetések, és a fenébe is, végre figyeljünk egymásra oda!!!!


Példák:

Szelektív szemétgyűjtés.

Semmivel sem nagyobb dolog, a mosogató alatti kuka mellett tartanom, 2 zacskót, amiből az egyikbe az üveget, és műanyagot teszem, a másikba a fémet.

Az újságokat, pedig az erkélyen gyűjtöm, és kötözgetem össze.

Ha összegyűlt mindenből egy adag, akkor a közértbe menet, vagy bevásárlóközpintba, ahova kocsival megyek, vagy a férjemmel, megfogom, és viszem magammal, majd ott szétválogatom a konténerbe. 2 perc az életemből, de kevesebb a szemetem, kevesebb a szemétre kiadott pénzem(itt a zsák se olcsó, és matricát kell rá venni, majd 2-szer jön a héten a szemetes, és elviszi), ha összeadnám az össezegt, akkor 1 évben szép kis summa a szemetelésem.

És ha még az üveget, és a többit nem gyűjteném külön, akkor egy vagyon, amiből mást is vehetek.

Ja, és még arra is rájöttem, hogy ezzel a kis erőfeszítéssel, 100-szor nagyobb dolgot teszek a természet, és a saját egészségünk érdekében is.

Hozzá kell tennem, itt azért adottak, a feltételek az efféle szemétgyűjtéshez, mert sok helyen van konténer, és nem kell órákat gyalogolni, vagy km-et autókázni.


Bocsi, hogy eltértem a témától, de ezzel tudtam egy kicsit érzékeltetni a dolgot, hogy miért is vannak a szabályok, és miért jó betartani, és miért nem úgy veszem hoy nehezemre esik, és hülye szabály, hanem , nemhogy tehernek érzem, hanem el vagyok telve önmagammal, hogy jót is csináltm.


Sok-sok példát tudnék, de hosszú lenne.

Régen Én sem voltam angyal, és most sem vagyok az, viszont nem vagyok oylan rossz hogy utáljam magam.

Biztos sokan támadni fogtok, de hosszú lenne leírnom, most mindent amit a törvényekkel, büntetésekkel, társadalommal, országbéli különbségekkel, és még sorolhatnám, hogy mivel kapcsolatban érzek.


Higyjétek el, nem vagyok földre szállt angyal, csak mióta más országban élek, és talán öregszem is, azóta, sok mindenre felfigyeltem, és jobban figyelek embertársaimra is, sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozotabb, és boldogabb embernek érzem magam.


Otthon, ezt sok embernek meg kellene tanulnia.


Ja, és mielőtt azt mondjátok, ogy hülye, nagypofájú, magamból kifordult, sznob külföldön élő magyar vagyok, leszögezem, hogy imádok magyarnak lenni, büszke vagyok rá (mondjuk nem minden helyzetben), imádom az otthonomat, (mert mindig Magyarország lesz az), magyarnak nevelem a gyerekeimet, és csak magyarul beszélek hozzájuk, (majd megtanulnak az ovodában az ország nyelvén), ja és nem utolsósorban, cserkészek vagyunk, és a férjem a myagyar cserkészet vezetője, itt ahol élünk.

Csak azt szeretném, hogy Magyarország egy kicsit jobb legyen, és jobban figyeljünk, embertársainkra. "


Ahelyesírási hibákért, vagy betűfelcserélésért elnézést, de gyorsan írtam.


No így átolvasva az akkori irományomat, azért megvalósultak azok a színkciók, amiket írtam.

kérdés, meddig lesz visszatartó ereje, vagy kik tudnak megint kibújni alóla.

na meg persze vannak kirívó példák, hogy valaki, tényleg nem szokta megszegni a szabályokat, csak most egyszer talán mégis így lett.

ilyen esetben durva a több 100 ezres büntetés, de erre is lenne megoldás.

Mondjuk, hogy lépcsőzetesen, az elkövetett vétségek száma után is változzanak a büntetések.

vagy?


Csillus

3. csillus78.06.27 (válaszként erre: 1. - 1366d1807f)
2008. aug. 19. 23:20

Szia!


Olvasgattam a másik topikot, és láttam nyitottad ezt.

No, nekem oldalnyi írásaim, vannak a különbségekről.

Ha nem baj, betűzhetem. Egy másik, közlekedési morálos topikban, már leírtam őket, de hátha téged, és keserédest érdekli.

Nem csak közlekedéses, de tanulságos.


Egyébként Svájcban élek, és az előző topikban írottakra 2 dologban, még válaszolnék.

Sajnos, otthon, a sok "álszent" pénzvadász banknak köszönhetően, sok ember, kilátástalan, ördögi hitelfizetési körbe kerülnek.

Meggondolatlanul vállalják be, az ezer, és ezer hitelt.

Én Svájcban élek, és ugyan itt is vannak hitelek, de elég okosak az emberek, és hálistennek, elég jók az életkörülmények, hogy ne essenek bele nagyon a hitel bűvkörébe.

Egyébként, nekünk is van, és mégcsak nem is ingatlan hitel, hanem tanulélási, és egy autzó hitel(de ez is csak, azért, mert a férjem munkájához kell a drágább, új autó)


A másik, amit akartam írni, hogy sokat számít, mint írtátok, az anyagi biztonság, az emberek türelmét nézve.

Itt tényleg nem olyan stresszesek, sőt talán egyáltalán nem azok az emberek, mert biztonság van.


Európa, egyik, legbiztosabb országa Svájc, és valószíűleg az is marad, és ami fontos, ppártatlan.

Az Unióba valszeg soha nem lépnek be.

A háborőkat is azért élte túl, ahogy túl élte, mert mindig független tudott maradni.


Aki teheti, és van mersze hozzá, az próbáljon szerencsét, akár itt Svájcban is.

Nem könnyű, de nem esélytelen...


Csilla

2008. aug. 19. 23:14

Hollandiában pedig úgy értünk a zebrához, hogy előttünk lett piros. Magyar ember mihez van szokva? Megnyomja a gombot, aztán egyszer majd zöld lesz neki.


Hát ott nem!! Megnyomtam a gombot, és képzeljétek azonnal zöld lett nekünk, sajnos csak egy autó tudott befordulni. Húúúúú de égett a pofánk! Utána már a következő zebránál vártunk egy darabig és akkor nyomtuk meg a gombot.

2008. aug. 19. 23:13

Igazán hasznos lenne jó külföldi tapasztalatokat megismerni, alkalmazni. Több ezer km-t vezettem külföldön, egészen más a közlekedési kultúrájuk, mint nekünk.


Mondjátok el a véleményeteket, tapasztalatotokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook