Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koronavírus - Politikamentesen! fórum

Koronavírus - Politikamentesen! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
18562. kristo_f (válaszként erre: 18556. - Channa*)
jan. 17. 16:18

Ez az X % mit jelent? Oltás után ennyi hal meg, vagy csak ennyi lesz védett? Amúgy egyik sem lesz védett a 2.-3. oltás nélkül

Akkorezmosthogy?

18561. Enissa
jan. 17. 15:44

Ez több nyelven is megjelent.

[link]

18560. plavalaguna (válaszként erre: 18556. - Channa*)
jan. 17. 15:32

Raadasul nincs is A kinai vakcina...

A braziliai 3. Fazis tesztek az a sinovac.... amit mi vennenk meg a sinopharm...

A sinovac 50.4 %...

A sinopharm 74-86 %...

Es megis ugy irogat a sajto meg sokan mintha ugyanaz a vakcina lenne....

18559. globus (válaszként erre: 18551. - 55Judit)
jan. 17. 15:19

Imádom, hogy lassan minden! cikk a 24.hu-ról származik, pár hete meg is fogalmaztam burkoltan egy másik fórumban.

Nem tudom őket elolvasni, mert reklámblokkoló kikapcsolására szólít fel, így nem olyan érdekes. Sőt.

18558. fokhagyma (válaszként erre: 18556. - Channa*)
jan. 17. 15:18

Egyetértek, főleg ezzel, amit írtál:

"Mindenkinek van egy véleménye az oltásokról. A legjobb az lenne, ha mindenki megtartaná magának és tenne úgy, ahogy ő gondolja, és ne befolyásoljon a véleményével senkit, hiszen úgy sem tudja, hogy kinek melyik okoz/nem okoz problémát."

Mivel nem vagyunk szakemberek, sok mindent nem tudunk, csak találgatunk, teljesen felesleges mindenféle linket felrakni, és ezzel csak még jobban riogatni egymást, és kelteni a pánikot.

18557. 55Judit (válaszként erre: 18556. - Channa*)
jan. 17. 15:13
Én nem értek ehhez. Éppen ezért olyan emberek írásait tudom elfogadni a hozzá nem értő fórumozók találgatásai helyett, akiknek megvan a kellő képesítésük, szaktudásuk hozzá.
18556. Channa* (válaszként erre: 18555. - 55Judit)
jan. 17. 15:06

Hát nem tudom....

Amelyik oltással szembe állítják a kínai hagyományos technológia alapján készült vakcinát, egy teljesen újfajta oltás, azaz még nem lehetséges az összehasonlításuk...

Bár használják rákgyógyításban, de más oltásoknál most először, így teljesen új, és nem hinném, hogy mi bármelyikről is tudnánk hiteles véleményt alkotni.

A pfizer és moderna vakcinák ellen voltak sokan eddig, mert azt gondolják, hogy be leszünk csippelve, hogy követhetők és irányíthatók legyünk:D

Van aki azt hiszi, hogy meg akarják ölni az embereket.

Akik most a kínai és orosz hagyományos vakcinák ellen beszélnek, azok 1 hónapja még a pfizer ellen voltak.

Mindenkinek van egy véleménye az oltásokról. A legjobb az lenne, ha mindenki megtartaná magának és tenne úgy, ahogy ő gondolja, és ne befolyásoljon a véleményével senkit, hiszen úgy sem tudja, hogy kinek melyik okoz/nem okoz problémát.

Most, ha figyelünk, akkor látjuk, hogy olyan újságírók írnak elemzéseket, akik egy cikket képtelenek megírni úgy, hogy azok megfeleljenek az elvárható fogalmazás feltételeinek, azaz sok esetben érthetetlen, se eleje, se vége irományokat tesznek elénk, így az ő fejtegetésük elég hiteltelen, ha valaki képes felülemelkedni az összeesküvés elméletein...

Én azt sem tudom pl. eldönteni/megérteni, hogy miért/miből feltételezik a vakcinák százalékos hatékonyságát.

Honnan tudják, hogy a pfizer 95%, az orosz 57%-os, a kínai meg 50%-os?

Szlávik azt szokta mondani, hogy már az is nagyon jó eredmény, ha egy vakcina 50%-os.

És mintha az influenza oltást szokta volna behozni példaként, mert az 40-70%-os...

18555. 55Judit
jan. 17. 10:00

Virológus: elmaradottak a kínai vakcinák, és kaotikus a helyzetük

[link]

18554. ildi992
jan. 17. 09:55
Miért mi döntsük el, hogy milyen vakcinák kérjünk, aki kéri? Gyógyszerek engedélyezése, és forgalomba hozatala 100 %-os biztonságot feltételez. De nem ez a helyzet.
jan. 17. 09:48
KOronavirusban meghalt Sas József.
18552. Enissa (válaszként erre: 18548. - Fat Black Pussycat)
jan. 17. 09:23

Aki kapja nyilván tudja, jó esetben tudja, honnét származik.

Mondjuk pont náluk a vonásokból is egyértelműen kiderül.

Azt nem tudom, amikor több generáció születik más világtájon, nem tudom az ott bevitt táplálék mennyit számít.

Van olyan helyzet, amikor x országból származó szülők gyermeke Y országban születik, és azért kell neki védőoltás, amit Y ország gyerekeinek nem kötelező, de neki erősen ajánlott.

De akárhányan szólunk ehhez a témához ez a 6-os szám esete. Aki a aki a fejénél áll hatos, aki a lábánál 9-es.

Mit tapasztalunk, látunk. Ahogy mondják, azért, mert neked igazad van, nem jelenti azt, hogy én tévedtem. Csak még nem tapasztaltad a problémát az én szemszögemből.

18551. 55Judit
jan. 17. 09:22

Na itt van:

A tagállamok nem szerezhetnek be külön vakcinát!!!

[link]

Tehát a kötelezettséget vállaltuk, csak megszegtük. E mellett ha valaki nem akarja a fals úton beszerzett vakcinával oltatni magát megtagadnák tőle az EU által engedélyezettet? Lehetetlen!

18550. 55Judit (válaszként erre: 18549. - Peonia53)
jan. 17. 08:51
Hátha nem lesz belőle semmi, és csak annak adják majd akinek nagyon sürgős egy utazás vagy más miatt. Egyenlőre Nagy hangon szólalt fel ellene a nyugdíjasok képviselete és az ellenzék is. Aki nem kéri, legfeljebb hónapokkal később jut az EU által engedélyezett szerhez mert az elég vontatottan jön.
18549. peonia53
jan. 16. 22:47
Az is elfordulhat, ha a Kínait nem kérjük a másikért majd fizethetünk? Én jelentkeztem oltásra viszont a Kínainak nem örülök.
18548. Fat Black Pussycat (válaszként erre: 18546. - Enissa)
jan. 16. 21:13
Szerintem ilyen témában az, hogy "kb., ránézésre" az nem egy komolyan vehető érték.
18547. 55Judit (válaszként erre: 18545. - Fat Black Pussycat)
jan. 16. 17:35
Most az kelti a nagy felháborodást, hogy míg Kína 59 évesnél csak fiatalabbakat olt a vakcinájával, addig nálunk a zennél idősebb krónikus betegeknek akarják adni.
18546. Enissa (válaszként erre: 18545. - Fat Black Pussycat)
jan. 16. 17:34
Nem az 5% Ázsiaira van kiélezve.
18545. Fat Black Pussycat (válaszként erre: 18541. - Enissa)
jan. 16. 17:30

Én nem mondtam, hogy nem hiszem.

De mondjuk, ha bennem van 5 % ázsiai, akkor én kaphatnam azt a gyógyszert, vagy akkor nem lesz hatásos, esetleg egyenesen veszélyes? Egy tök átlag magyar vagyok.

18544. 55Judit (válaszként erre: 18543. - Napsugár8)
jan. 16. 15:29
A nyugdíjas érdekképviselők követelésének nem mindig tesz eleget a kormány. Vagyis nem is emlékszem mikor volt legutóbb ilyen. Na hátha most! De ha nagy számban visszautasítjuk, nem nagyon tehetnek semmit. Idővel EU-s vakcinából is lesz elég. Nekem nyár végéig ráér.
18543. Napsugár8
jan. 16. 14:43
18542. 55Judit
jan. 16. 14:05

az Európai Unió az oltási stratégiáját a minőségi vakcinák beszerzésére helyezi, azokra az oltóanyagokra, amelyeket az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) hatékonynak és biztonságosnak ítél. Mindezek nagyon fontosak az európaiak bizalmának kiépítéséhez. Az Európai Bizottság széles és átfogó oltóanyag-portfóliót állított össze mindazon vállalatok által fejlesztett vakcinákból, amelyek megfelelnek az unió szigorú kritériumainak– emelte ki a szóvivő.

Az Európai Bizottság idáig az AstraZeneca (400 millió adag), a Sanofi–GSK (300 millió adag), a Johnson & Johnson (400 millió adag), a BioNTech–Pfizer (600 millió adag), a CureVac (405 millió adag) és a Moderna (160 millió adag) vállalatokkal írt alá vakcinabeszerzésről szóló szerződéseket. Ez ha jól számolom, közel 2.3 milliárd vakcina...

EU lakossága 446 millió. Szerintem jut mindenkinek aki kivárja. Akinek valamiért sügrős, elég ha az oltatja magát a kínaival. Szerintem.

Elképzelhetetlen hogy aki nem kéri azt a vakcinát amit éppen adnának neki, attól megtagadjanak egy másikat, ha van.

18541. Enissa (válaszként erre: 18533. - Fat Black Pussycat)
jan. 16. 13:47

De azt tudjuk, hogy kb. melyik népcsoporthoz tartozunk.

Már leírtam, kaptam olyan gyógyszert, melynek a betegtájékoztatójában szerepelt, ázsiai betegeknek nem ajánlott.

Vannak félvér rokonaim is, akiknek bizonyos gyógyszereket nem írnak fel, mert más kontinensen született egyik szülőjük.

Ezt, vagy elhiszed, vagy nem, attól még ez tény marad.

Nem tudom azonnal elővarázsolni a tudományos magyarázatot, de itt egy szösszenet, ami hasonló témában íródott.

[link]

18540. Napsugár8 (válaszként erre: 18539. - Sablonos)
jan. 16. 13:45
A kínaival a 60-on felüli krónikus beteget oltják majd, ki fogja tudni, hogy a vakcina nem volt jó, vagy a krónikus betegsége vitte el valójában.
18539. sablonos (válaszként erre: 18531. - Enissa)
jan. 16. 13:31
Egyetértek. Más a genetika, és azzal is egyetértek, hogy ami egyértelműen jó az ázsiai embernek, nem biztos, hogy az európainak is tökéletes.
18538. aszparagusz (válaszként erre: 18530. - Fincsi5)
jan. 16. 13:30
Aztán majd lehet hivatkozni, hogy azért nem oldják fel a korlátozásokat, mert az emberek nem akarnak oltakozni.
18537. sablonos (válaszként erre: 18533. - Fat Black Pussycat)

Azért az ázsiai beütés csak megmutatkozna. Szemmel láthatóan is.

Vegyes házasságokban (ismerek magyar anya-ázsiai apa párost) - a gyerek egyértelműen az ázsiai vonalat hordozza. Ha nem tudnám, hogy az anya magyar, azt hinném, "tiszta" ázsiai.

18536. mama3537 (válaszként erre: 18534. - Judit222)
Azok a Pfizer ampullák nagyon túl vannak töltve. Van olyan, hogy akár 7 adag is kinyerhető lenne. Ezért nem kell aggódni.
18535. aszparagusz (válaszként erre: 18528. - 55Judit)
jan. 16. 13:29
Választhatsz: kéred a kínai oltást, vagy nem.
18534. judit222 (válaszként erre: 18532. - Plavalaguna)
jan. 16. 13:23

És az az oltás amiből 5 adag van egy üvegcsében, de 6 embernek is szét osztották, azt hogy fogják később kiszámolni, hogy a másodikat is megkapja? Mert volt hogy 5 embernek jutott, és volt hogy 6-nak. Ami az alján maradt még odaadták a hatodiknak. Azt mondták, nem egyformán voltak töltve.

Akkor ügyesen kell kalkulálni, hogy a második oltásnál is úgy osszák szét, hogy 5 vagy 6 adag:)))

Valakinek lehet nem fog jutni, na ő szaladgálhat valamelyik oltóhelyre, hogy van-e még?

18533. Fat Black Pussycat (válaszként erre: 18531. - Enissa)
jan. 16. 12:28
A genetikai részét illetően, hacsak nem kér valaki DNS tesztet, úgysem tudja, milyen százalékban, milyen vér csorgedezik az ereiben.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook