Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórházban töltött napjaink fórum

Kórházban töltött napjaink (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórházban töltött napjaink

1 2 3
2011. dec. 12. 19:53

Mi ugyanebben a kórházban feküdtünk a kislányommal többször is! Nekem csak az intenzívvel volt/van gondom!

Amikor sima osztályon feküdtünk velünk nagyon kedvesek és segítőkészek voltak a nővérek! Mindegyik! Engem beengedtek mindig a kezelőbe, ha vérvétel volt, vagy branült szúrtak!

Az intenzív viszont egy brutális hely, mi másfél hónapot töltöttünk ott!!! Tudnék róla hosszú oldalakon keresztül mesélni! A cikkemben néhány esetet le is írtam, bár én nem neveztem meg a kórházat!

83. zitke
2011. nov. 26. 18:26
Madarász utcai kórház, péntek-szombat-vasárnap-hétfö, kb. 20 gyerek (volt, aki jött, volt, aki ment), müszakonként 2-3 növér, néhány gyerek anyuka nélkül (öket etetni, pelenkázni, gondozni kell). Feladat: mindenki kapja meg a gyógyszerét, legyen megetetve, lemérve, ha ott a szülö, akkor az ápolási lap nyomon követve - legalább óránként ellenörizve, vérvétel, vizeletgyüjtés - ezek laborba eljuttatása, eredmények fogadása, konzultálás orvossal, orrszívás, újonnan jöttek felvétele... hirtelen ennyi jutott az eszembe. Mindezt mosolyogva, csacsogva? Velünk kedvesek, figyelmesek voltak, és igen, a szükséges mennyiségü közlésre szorítkozva, üntyüm-püntyüm nélkül. Ha valakinek nincs ott a szülöje, mindent elintéznek körülötte, de ha ott van, akkor az ápolási feladatok egy részét a szülö csinálja, mint otthon. (pl. otthon is kimosod a kádat, itt meg pláne, ha a szobában mindenki oda mossa a kezét is...) Szerintem is jobb lenne, ha elmagyaráznának mindent (pl. miért kell mindenképpen vizelet, és ezért miért kell korlátozni a gyerek mozgását is akár), de hol van annyi idö, ha a fenti feladatokat (nyilván többet, csak én nem látok bele) el kell végezni?
82. igazság hol vagy? (válaszként erre: 80. - Incifinci01)
2011. nov. 22. 19:13
Ne haragudj,de nem a kérdéseimre válaszoltál!Én a vérvétellel kapcsolatos dolgokra voltam kíváncsi,nem arra, hogy a szülő vagy hozzátartozó hogy érzi magát!Ez csak magán vélemény:! Mit szóltál volna hozzá Kb.10évvel ezelőtt,ha kórházba került gyermekedet hetente 3x látogathattad volna ,akkor is ablakon keresztül fél órát! Tudod nem elvetlenül védem az egészségügyi dolgozókat,20 éves korom óta ez a "hivatásom" lehet TE Ezt is félre érted.
2011. nov. 22. 14:32

Kedves fórumindító!

Nem bántottál meg senkit szerintem, csak nem veszik a betegek, hozzátartozók figyelembe, hogy az éremnek 2 oldala van. Én tudom, hogy minden embernek a saját családtagja, hozzátartozója a legfontosabb, de 1 kórházban sajnos nem csak 1-2 család van...

Vizeletet muszáj venni egy gyermektől és nyilván másképp nem lehetett megoldani... Inkább legyen 1-2 óráig kikötve, mint hogy katéterezzék...

Vérvétel: Iszonyat nehéz egy kisbabától vért venni, vagy még a branül szúrás is néha türelemjáték... De attól, mert fáj a kicsinek, egy ápolónőnek el kell vonatkoztatni, hiszen, tudjuk, hogy fáj, de azt is tudjuk, hogy jobb lesz aztán neki, ez nem kínzás, hanem a segítségadás, a gyógyítás egy bizonyos formája...

Fürdő: Magyarországon nagyon kevés helyen van megoldva a külön fürdő, meg ilyesmi, ami nem az egészségügyi dolgozók hibája, hanem a rendszeré...


Incifinci! Elnézést, de egyet kell értsek "igazság hol vagy" hozzászólásaival és nem csak azért, mert én is eü.-dolgozó vagyok, hanem mert nem elvtelenül ír... Kicsit poénos és nevetséges MO-t más országgal összehasonlítani, mikor itt konkrétan mindenki magasról tesz az egészségügy helyzetére...

Nővérek, orvosok: Az a kisebb gond, hogy alul vannak fizetve, jómagam 105.ezer forintos fizetést viszek haza éjszakai/délutáni pótlékkal együtt, illetve 15 túlórával... Erre tényleg nem írok semmit, előttem lehetne egy másik út, hogy válasszak... De én szeretem, amit csinálok, ez nem munka, hanem hivatás... :)

De külföldön elhiszem, hogy jobban mosolyognak az aranyszívű, rendezett külsejű és életű ápolónők, orvosok, hiszen ők annyit keresnek, mint egy banki szférában dolgozó ember...

Viszont itthon az a helyzet, hogy egy ápolónőnek sajnos lehetnek mindennapi gondjai, anyagi gondjai, és hidd el, nem mindig megy a csacsogás és mosolygás...


Felesleges magyarázkodni, ha valaki nem hajlandó az igazából lejjebb adni.

Ezzel nem védek senkit, sem a kórházakat, sem az egészségügyi dolgozókat. Csak igyekeztem tisztább képet adni arról, amiről nem tudnak azok az emberek, akik nem eü.-ben dolgoznak...

80. incifinci01 (válaszként erre: 78. - Igazság hol vagy?)
2011. nov. 21. 23:58

Mivel hagsulyoztam, hogy nem ez a szakmam, ezert talan megengedheto a "pongyola" megfogalmazas, a hoxa nem egy tudomanyos ertekezlet! :-)))

A kis dolgokrol igazan sajnalatos hogy csak az jut az eszebe! Pedig igen sokminden masra is ertheto, szovegkornyezettol fuggoen. Nem fogok magyarazkodni, - es ez a vita kettonk kozott mar igen tavol all a tematol.

Masreszt eleg fura, hogy ennyire vedi az egeszsegugyi dolgozokat, szamomra kicsit elvtelenul. Sajnos Mo-on is volt "szerencsem" korhazban tolteni par napot, es tapasztaltam igen hasonlo dolgokat a cikkben emlitett hozzaallasrol. Noverek, orvosok reszerol szintugy.

Talan Onnek sem artana neha kis kitekintest tenni, esetleg tovabbkepzeseket, hogy kulfoldon hogy bannak a betegekkel az egeszsegugyi dolgozok (ugy unblokk), es Magyarorszagon. Neme itt is volt tobb tapasztalatom, tobbszor voltam korhazban. Miert van az, hogy itt igazi partnerseget tapasztaltam (orvosi reszrol is), annak ellenere, hogy a nyelvet nem beszelem bennszulott modjara stb. Es ez csak egy dolog, az egbeszoko kulonbsegekrol (es itt most csak azokra gondolok, amik nem penzfuggoek).

De mindegy, en vitatkozni nem akarok. Amit tudok azt tudom, sajat magam tapasztaltam meg. Ezt lehet igy is meg ugy is magyarazni, de a lenyeg az nem a kimagyarazason mulik. Hanem azon, hogy a betegek hogy erzik magukat ha bekerulnek egy ilyen intezmenybe!

79. igazság hol vagy? (válaszként erre: 69. - Hawkmoon)
2011. nov. 21. 22:22
Szeretnénk MI is,ha a szülő a partnert látná bennünk és nem az ellenséget!Itt csak a kölcsönös bizalom segít, de ehhez mindkét fél együttműködése kell!Mert borzasztó érzés az,ha valakinek megfelelő hangnemben megpróbálunk tanácsot adni,de Ő azt személyes sértésnek veszi! Hiába kér utána elnézést, hogy Igaza volt nővérke azért a "Tüske" bizony megmarad,Mi is emberek vagyunk és édesanyák is!De mint máshol az élet területén itt is lehetnek nem e hivatásra termettek!Pl. pedgógusok stb...lehetne sorolni a végtelenségig!Bocs ez egy kicsit hosszúra sikeredett! Senkit nem akartam megsérteni,nem akartam "észt osztani" csak érzésemet,és véleményemet szerettem volna megosztani fórum társaimmal!
78. igazság hol vagy? (válaszként erre: 77. - Incifinci01)
2011. nov. 21. 21:46
Pontosan írd le légy szíves, hogy milyen vizsgálatokat végeztek gyermekednél, biztosan erről is kaptál megfelelő,részletes tájékoztatást! Nem sarok vér ellenőrzést végeznek az innen levett vérből,ha nem olyan vizsgálatokat,szűréseket amit már előzőleg írtam!Cső és kapilláris között különbség van! "kinyomogatni sarokból nyert vért nem lehet csőbe tenni! Préselt vér a csőbe ahogyan Te írod,meglepő lenne ha reális értéket adna! Légy szíves olvass utána a megfelelő fórumon tisztán látás érdekében mielőtt hozzászólásodat megteszed. Nem értem ,hogy kis dolgokat vizsgáltak?!!Ezt hogy érted? A vérből,akár a sarokból levett vérből komoly betegségeket lehet kiszűrni,még a vénás vérből több információ származik egy estleges fertőzésre!Persze Én hiába írom le ezeket,Te csak a szúrás tényét tartod szem előtt és azt,hogy hazánkban nem együtt érzőek az eü dolgozók!Más:kisdolgokról nekem egészen más jut eszembe,nem egy laborvizsgálat!Nem tudom mióta él külföldön,de ez a "pongyola"megfogalmazásokra nem mentség!
77. incifinci01 (válaszként erre: 76. - Igazság hol vagy?)
2011. nov. 21. 21:10
Igen, nem vagyok szakember, de az tuti, mert ott voltam, hogy az en gyerekeimtol par napos korukban (nem csak a sarokver ellenorzeshez szukseges) vert vettek le. Igen, sajnos sokaig tartott igy a sarokbol kinyomogatni. Egyebkent nagyvizsgalatot csinaltak naluk, es tobb kapillarist kellett toluk venni. 3-4-5 csobe is. En nem ertek hozza, de nem csak olyan kis dolgokat vizsgaltak.
2011. nov. 21. 20:00
Kiegészítés:Csecsemőknek vannak úgynevezett mikró vérvételi csövek,melybe lényegesen kevesebb vér kell, de az vénás vér,és nem a sarokból vett egy csepp!De pl. egyéb vizsgálatokhoz bizony 2-3ml vér is kell!
75. agis (válaszként erre: 71. - Bettike2007)
2011. nov. 21. 19:28
:)))))
74. igazság hol vagy? (válaszként erre: 63. - Driennke83)
2011. nov. 21. 19:02
Légyszi olvass utána!O órás leoltás pozitív,(cóli) fekália???! akkor az nem kórházi fertőzés.Nem akarlak megbántani.A netezés elterjedésével meg lehet nézni más fórumokat ahol hozzáérő szakemberek válaszolnak a feltett kérdésekre és nem laikusok osztják meg néha "hajmeresztő" gondolatait, véleményeit!
73. igazság hol vagy? (válaszként erre: 65. - Incifinci01)
2011. nov. 21. 18:52
A fejből vett vérvétel is csak olyan humbug?! Ezt nem értem mire alapozod ezt.Megpróbálom elmagyarázni! A sarokból vett vérminta (Kapilláris) ami különböző szűrő vizsgalatokhoz kell.Pl. PKU. Vagy vérgáz-analízishez-Elég egy kapilláris mennyiségű vér. Vannak olyan vér vizsgálatok amit csak vénából levett vérből lehet elvégezni! Pl: vérkép,vérsejt süllyedés,megjegyzem ehhez 1.6ml vénás vér kell.Ezt sarokszúrásból mivel nem vénás vér nem lehet megcsinálni! A melegítés nem lustaság és idő hiánya!Melegíteni mindig kell,mert egy hűvös végtagból nehezebben lehet vért venni!A két-három naposan levett vér az újszülött kori szűrésekhez kell.Azért még külföldön sem tudnak sarokból vett vérmintából gyulladásos paramétereket,szerológiát stb meghatározni!Utána lehet nézni az interneten,vérvizsgálatoknak,ott gondolom bővebb tájékoztatást lehet találni!Ez pedig nem az emberség hiányából adódik Hazánkban!Távolból megfelelő ismeretek hiányában könnyű véleményt írni,és sajnos sokan el is hiszik ezeket az írásokat!
2011. nov. 21. 18:26
Többen is kérdeztétek, miért nem lehet bent lenni vizitnél. Anno azt a választ kaptam, hogy nehogy meghalljam, mit mondanak a másik babáról, mert azt nincs jogom hallgatni. Mintha azért akartam volna bent maradni, hogy hallgatózzak... Különben, sokszor semmit sem mondtak viziten, csak ránéztek a babákra, hümmögtek és ennyi. A legtöbb anyuka sokkal nyugodtabb lenne, ha ott lehetnének a babáikkal, mint már írták páran előttem, már csak azért is, hogy elmondják ők a tapasztalatokat, főleg, ha még nem tud beszélni a baba.
71. bettike2007 (válaszként erre: 45. - Agis)
2011. nov. 21. 17:11
találkoztam már veled máshol is,mindig támadod az anyákat mindenért,pedig nem is tudhatod milyen lehet egy gyerekért aggódni,aki a tiéd!De igazából neked nem is lenne való egy gyerek sem,sőt még háziállat sem,semmi jóindulat nincs benned!!!
2011. nov. 21. 11:56

Ha orvos családban nőttél fel,akkor azt tudni kéne,hogy a vizeletből sok mindent ki lehet szűrni,és ha nem tudnak venni,akkor ilyenekhez kell folyamodni,hogy kikötözik,mert ha úgy állnak hozzá,hogy: szegény gyereket hagyjuk,ha nem megy

utána meg valamilyen másik módon kiderül,hogy van valami fertőzése,amit a vizeletből ki lehetett volna szűrni,és megelőzni,akkor az nem tettszett volna,hogy miért nem figyeltek jobban!? Mi is voltunk 10 napot vese medence gyulladással kórházban,és nekem sem tettszett sok minden,de elfogadtam,hogy ez van! (ha megbántottalak,bocsi!!!)

2011. nov. 21. 11:34

Kedves Hozzászólók! Köszönöm a sok véleményt:-)) mielőtt megpróbálnék válaszolni, szeretném leszögezni, h a cikkemmel nem az volt a célom, h teljes egészében lehúzzam az egészségügyet!! Csak hangot akartam adni egy általános( rem nem bántok meg senkit) szülői véleménynek. Orvos családban nőttem fel! tisztában vagyok minden nehézséggel és kihívással. Fejet hajtok az orvosok előtt, és tisztelem őket!!DE!!Mindenkinek könnyebb volna a dolga, ha az orvosok szánnának egy percet a betegek megnyugtatására. És ez hatványozottan így van a gyerekeknél!! És nehogy azt higgyétek, h pszichológusi magaslatokra gondolok! Nem.Összesen egy percre!! Tudjátok, az orvos, akinél szültem a pozitív ellenpélda erre az egészre. A lábadozásom 3 napjában, minden nap feljött hozzám, megkérdezte, hogy vagyok és megtapintotta a hasam. Ennyi. Egy perc volt az egész, de a hangjában az volt, h ha gond van, szóljak nyudgodtan!! És ez az, amit hiányoltam!! Egy gyereknél nem így van ez százszor inkább? Nem lenne könnyebb az orvosoknak is, ha a szülőket nem akadálynak, hanem partnernek tekintenék?? Ez lett volna, szándékom szerint, a cikkem lényege!

És kedves Agis!!köszi a megjegyzést! bátran gondolj vissza rá, amikor majd a te gyereked fut feléd véresen a játszótéren!biztosan jól fog esni! Fogalmad sincs, h mennyire nem vagyok ingatag idegileg!!! Nem vagyok ingatag, más velem a "gond".Empátia. Túlságosan beleérzem magam mások helyzetébe. És így, h szerencsére viszonylag kisebb baj miatt a saját esetemen át láttam ezt az egészet, egyszerűen úgy éreztem, másoknak is erőt adhat, ha leírom. És elnézést kérek azoktól, akiket ezzel megbántottam! egyáltalán nem ez volt a célom!

És mindenki, aki együttérzett velünk, nagyon nagyon köszi:-)) nagyon jól esik!! És jól vagyunk. A kislányom 7,5 hónapos, de már áll, és mászik, és lepakolja a polcokat!!egy tünemény, és lehet,h ez az egész azért történt, mert meg kellett tanuljak rá még jobban vigyázni:-))

végülis, annyi, de annyi időnk van még fejlődni és tanulni anyukaként, nem?!hát tanuljunk egymástól is!!!

68. incifinci01 (válaszként erre: 1. - Hawkmoon)
2011. nov. 21. 11:16

hawkmoon,

Sajnalom ami Veletek tortent!

Igazabol en egyszer azt olvastam egy nagyon jo konyvben, hogy olyan anyuka nincs is akinek minimum egyszer nem esik le valahonnan a gyereke :-) Van aki szerencsesebb, es megussza serulesek nelkul. Van akinel tortenik valami. Szerencsere nalatok nem maradando.

A korhazrol valo cikk lesulytott. Sajnalom, hogy ilyen korulmenyeket kellett megtapasztanotok.

Nehanyan voltak, akik irtak a masik oldalrol is. En azt is megertem. Azok a szempontok sem figyelmen kivul hagyandok.

A velemenyem, hogy van amiben igaza van a "korhazi szemelyzetnek" is. Pl itt a latogatok mersekleserol abszolut velul ertek egyet. Amikor egyszer a kozepsommel Magyarorszagon voltunk 1 hetet korhazban, mi ezt ugy oldottuk meg, hogy en ott voltam vele allandoan, napi 24 oraban, a ferjem pedig jott a latogatasi idoben, es a folyosora ki lehetett vinni a picit akkor (11 honapos volt). Akkor ott jatszottunk vele egyutt. A nagyobb gyereket nem hozta a ferjem, jobb ha ilyen helyre nem viszunk egeszseges gyereket.

Ez egyebkent epp Karacsonykor volt, es hogy en is kicsit "kikapcsolodjak", egyik nap eljott Edesanyam, es en hazamentem a nagyobbik gyerkochoz, hogy vele is legyek egy kis idot. Utana felfrissulten ujra par nap korhaz kovetkezett.

A vizitrol valo kitoltast nem ertem, erre mondjon nekem valaki hozzaerto ertelmes indokot.

A furdoszoba allapotat nem lattam, de el tudom kepzelni, hogy vannak ilyen helyek, sajnos tapasztalatom van korhazi wc-k ugyeben...

Egyebkent ha ugyis van takarito szemelyzet, akkor erre is adjon nekem valaki erdemi valszt, hogy miert neznek ugy ki a wc-k (altalanossagban, tehat meg egy jo korhazban is), ahogy kineznek. Tudom, nyilvan a wc papir hianya az penztol fugg. De a takaritas??? Vagy takaritoeszkoz sincs? Es fertotlenito folyadek sincs?

Sajnos a noverek hozzaallasarol en is tudnek irni. De inkabb nem teszem, mert a rendeseket nem akarom megbantani (vannak ilyenek is!). Aki olyan, az meg ugyse veszi magara, nem probal embersegesebb lenni.

67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 66. - Incifinci01)
2011. nov. 21. 11:13

Igen, ezt a melegítést kifelejtettem a kérdezőnek megemlíteni. Pedig nagyon fontos lépés.


Bocsánat, hogy a Te hsz.-hoz írtam, de erről jutott eszembe.

66. incifinci01 (válaszként erre: 65. - Incifinci01)
2011. nov. 21. 10:46
Na, lehet nem volt vilagos. Tehat nem a fejbol kell vert venni. Labbol ugyanugy lehet. Bemelegitik, es akkor kicsit stimulaljak ezzel a verkeringest. Plusz ugye igy nem fog annyira fajni. Vervetel kozben en nyugtattam a picit, ott voltam a fejenel, cumit adtam neki, simogattam, becezgettem stb. Pl. a masodik kisfiam nem is sirt, csak a legvegen picit.
65. incifinci01 (válaszként erre: 18. - Mira81)
2011. nov. 21. 10:43

Mira,

a fejbol vervetel is csak olyan humbug. Nekem mindegyik gyereknek vettek vert 2-3 naposan, a szemem lattara. Aztan 10 naposan is. Ugy kell csinalni (csak kell hozza egy kis elokeszulet, lehet azert erre nem pazaroljak a draga idot), hogy meleg ruhaval becsomagolni a pici egyik labat. Ra alufolia. Ez jo melegen tartja, es egy 5-10 perc utan jonnek a tuvel, es igy kell toluk venni a vert. Ez teljesen megszokott egy emberseges korhazaban. Miert nem lehet ezt mashol is igy tenni? (Megjegyzem, kulfoldon elunk, tehat ez az emberseges vervetel ici-pici csecsemonek nem Magyarorszagon tortent!)

2011. nov. 21. 10:02

Mi is voltunk vérvételen. Kb. 3-4 hónapos lehetett a pici, mert sápadtnak találta a doktornő és meg kellett nézni a vasát.

Kaposvár Megyei Kórház. Nagyon féltem, mert a szülészetről megvolt a véleményem, amikor fürdés után úgy hozták vissza a 4-5 napos gyerkőcömet, hogy elszorították a hasikáját a kisinggel. Szegény sírt, azt gondoltam éhes, de enni nem akart, friss anyukaként nem tudtam, hogy most mi van, de ugye menni nem mertem a csecsemősökhöz, míg beugrott, hogy megnézem a pelusát, hát láss csodát, amint kikötöttem az az átkozott kisinget a kislányom olyan elégedett képet vágott. Már kezdett látszani a csík a pociján.

Szóval ezek után féltem a vérvételtől, de el kellett menni a gyerekosztályra, mert ott ügyesebbek. És igen. Bementünk, lefektették az ágyra, bemehettem vele, két kedves nővérke volt, meg egy doktornéni. Végig mondogatta, hogy ne haragudj, nem akarlak bántani, a Te érdeked, meg ilyen kedvességeket. A két nővér lefogta a karját és a lábát, nekem a fejét kell (na itt ijedtem meg, hogy onna veszik a vért és nekem kell fogni, mert ugye azt mondták) és nem, első szúrásra a kis kézfejéből olyan ügyesen levették a vért, hogy csak néztem. Pici babám nem is azért sírt, mert fájt neki, hanem mert lefogtuk, amint elengedték, és felvehettem már mindenkire mosolygott.

Tehát vannak kivételek.

63. driennke83 (válaszként erre: 18. - Mira81)
2011. nov. 21. 09:21
Nálunk a babám kapott kolit és fekáliát a kórházban. Így az élete első 7 napjában antibiotikumot kapott, hála kórházi higiéniának, bár én voltam a hibás, mert nem tudtam, hogy burokrepedés után 12 órával meg kell császározni a fertőzésveszély miatt, és ő 15 óra múlva született meg, de ez egy más történet.
2011. nov. 21. 08:05
na ez a branül dolog ismerős alig találtak addig is vénát de az utolsó előtti napon este szétdurrant beadtak injekcióban antibiotikumot a kicsinek meg éjjel is és még 2 adag gyógyszer kellett elvileg és mehettünk volna haza. Mondta a doki hogy ő beköti a branült higgyem el jobb neki mint megszurni mindkét gyógyszernél. Na beleegyeztem de miután a 4.véna Durrant szét nem engedtem többet . És láss csodát a nefrológus azt mondta elég szájon át ezt az utolsó 2 adagot beadni.
2011. nov. 21. 07:40
A vérvétel és a branül betétel egy tortúra...arról tudnék mesélni, 4 nővér kereste a gyereken....míg végül 6-odjára a fején találtak vénát, de előtte fél órán keresztül szurkálták benne a tűt vénát keresve.....minimum fél óra volt....AZtán persze a gyerek kitépte a fejéből miközben kapta az infúziót.Egy mp-re fordultam el amíg elővettem a pelust... érdekelte a madzag:)) Ezekután kezdődött minden előről....és 3 naponta branült cserélnek...
2011. nov. 21. 07:37
SZia! Igazán megértem amit leírtál, de a körümények...hát az nem semmi, én is hazajöttem volna. Én egy hónapja voltam kórházba az akkor 4 hónapos kislányommal két hétig Igaz pesten a HP-ba ami szintén nem egy leányálom már abból kifolyólag hogy kórház, de én ott maximálisan meg voltam elégedve mindennel. MIndenhová mehettem a gyerkőccel, mindent elmagyaráztak, és a vizitnél sem kellett kimennem, mert be sem jöttek a szobába:)) És ami szintén pozitívum volt, hogy felvettek az osztályra pedig körzetileg nem is oda tartozunk, de mivel volt hely így maradhattunk. Az esés pedig bárkivel előfordulhat és jól tetted hogy bementetek a kórházba, még akkor is ha ilyenek a körülmények. Remélem már minden rendben a babóval!!!
2011. nov. 21. 07:35
Nem olvastam el az összes hozzászólást. Egy utazóágy nagyon hasznos lenne nektek is.
2011. nov. 21. 05:57
vérvétel 2évesnek: az ölembe kellett ültetni és a kezét megfogni. nem borultam rá sírva, inkább ő sírt mert fájt neki természetesen és gyorsan megcsinálták és megnyugodott kis idő után. ezért nem kell kiküldeni az anyját! röntgennél én fogtam le a lányom nem küldtek ki. azt pedig végképp nem értem miért kell vizit alatt anyukát kiküldeni. lágyéksérv műtét a 2évesnek: csak a műtét alatt nem lehetett vele lenni ami értelemszerű, de az ébredezésénél ott lehetett vele az apja és a mama (én pont előtte szültem azért nem voltam ott) csak a műtét napján voltak kórházban
57. igazság hol vagy? (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 21. 01:51
Azt,hogy a sarkát megbökik szopizás közben azzal egyet is értek.Nem vitatkozni akarok,de egy vénás vér levételéhez két nővér kell.Egy aki stabilan fogja buksit(baleset, sérülés veszély!) a másik szúr!Csecsemőknél még különösen hasznos ha sír főleg zárt rendszerű vétel esetén,mert jobban le lehet venni!Nálunk nem engedélyezett(amivel egyet is értek) hogy egyedül szúrjunk vénát!Ne értsd félre,tényleg nem akarok vitatkozni Veled!Ha gondolod írj újra,de ne most,mert aludnom is kéne,mert "mindjárt megyek" dolgozni! Jó éjszakát!
56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Igazság hol vagy?)
2011. nov. 21. 01:10

Igazából nincsenek más lépései, mint bármelyik vérvételnek.


Csecsemőknél alkalmazzák. Mellre tetetik a babát, kéz,láb szabadon. Baba szopizik , édesanya tartja a szokásos pozicióban, a nővér / nem kell hozzá orvos/ ügyesen kitapintja a vénát, egy mozdulattal beszúrja a tűt,( vagy a sarkát megböki) a baba ebyhén összerándul és szopik tovább. Amelyik nem szopik az keservesen felsír. Csak ennyit tudok mondani róla, semmi olyan nem történik, mintha nem szopna. Ez egy elismert intézmény. Nem hetekig láttam,lehet másnak más tapasztalata is természetesen, nem tudhatom.

55. igazság hol vagy? (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 21. 00:35
Érdekelne ez a vérvételi módszer! Légy szíves írd le a menetét lépésről-lépésre! Arra lennék pl.kíváncsi hogy lehet ezt kivitelezni!Igaz,már nem lepődök meg semmin,láttam négy kézlábon levő kis gyereknek lázat mérni "popsiban"!Ezt nem egy tanulatlan anyuka csinálta! A véleményem pedig az,hogy a szoptatás egy meghitt pillanat annak a megzavarása egy szúrással nem helyénvaló!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook