Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórházban töltött napjaim fórum

Kórházban töltött napjaim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórházban töltött napjaim

2011. okt. 14. 14:07

Sziasztok!

Nekem a Kalocsai kórház szülészetéről van nagyon nagyon negatív tapasztalatom. Ahhoz képest, hogy elnyerte az és szülészete címet (nem tudom, hogyan fordulhatott elő!!!!) botrányos amik ott történnek. Beteg alig van, de arra a kevésre sem tudnak vagy akarnak odafigyelni. Az összes orvosból Dr. Tidír Alisza aki lelkiismeretes és odafigyel a betegekre, a többi csak az idejét tölteni jár be vagy melegedni nem tudom. Össze vissza belekavarnak egymás betegeinek a gyógykezelésében, sokszor azt sem tudják ki miért is van bent. Pedig hangsúlyoznám nem egy klinika ahol rengeteg a beteg. Teljesen elavult gyógyászati módszereket alkalmaznak, bár maga az osztály szép és tényleg kényelmes, hogy minden szobához tartozik fürdőszoba, de minden más szempontból inkább kerülni kell Kalocsát amennyire csak lehet. A nővérek nagyon nagy tisztelet a kivételnek csak azért járnak be dolgozni, hogy ne legyenek otthon. Semmi precizitás, semmi odafigyelés, kapkodnak össze vissza amikor csinálni kell valamit egyébként meg tökéletesen eltöltik a munkaidőt a tv vagy az internet előtt.

A viziten az orvos semmit nem oszt meg a beteggel, órákkal később ha szerencséd van és elkapsz egy nővért attól tudhatod meg, hogy a továbbiakban mi lesz veled. Szerintem nagyon nem jó, hogy felnőtt cselekvőképes embereknek a feje felett döntenek mindezt úgy, hogy már az is egy szorongás, egy stressz helyzet, hogy valaki a terhessége alatt kórházba kerül.

Nekem szerencsére sikerült egy nagyon profi orvoshoz átkerülnöm egy másik városban,így már nem fenyeget a veszély, hogy ki vagyok szolgáltatva az Év szülészetén történő hiba halmaznak!!!! Aki teheti messze messze kerülje el ezt az intézményt!!!!

12. edc8394455 (válaszként erre: 14. - Scorpiolady)
2011. okt. 9. 14:30
dr Fekete Zoltán.Barátnőm ajánlotta/Ő is nála szült/.Fiatal,kedves,és ami a legfontosabb nagyon precíz.Elég sok gondom volt a terhességgel:2100 cx-el indultam 6 hetesen,többször bevéreztem,17 hetesen 2110 cx,sokszor görcsöltem...Úgyhogy kemény dió voltam.Sopronban az orvosom igazából sok mindent nem tudott velem kezdeni.Mivel előzőleg volt 1 vetélésem és ott is ugyanígy indult a dolog,nagyon féltem,nehogy megint elmenjen.De Zoltán mindig megnyugtatott.Mondtam is neki,állítom jobb mint egy pszichológus.
2011. okt. 4. 22:31
én is gratulálok a babádhoz és örülök,hogy minden rendben van.én hasonlók miatt mind a két babám születéséig magán rendelésre jártam(sajnos sokba volt,de megérte,mert csak a saját orvosom kezelt,aki persze foglalkozott is velem) sajnos a második fiam születésekor itt a mi korházunkban megtiltották,hogy fogadott orvosa lehessen a kismamának csak az ügyeletes dokinál szülhet,de nem panaszkodhatok,mert szintén egy nagyon kedves dokit fogtam ki szüléskor,nekem szerencsém volt.de a mai napig nem értem miért nem dönthet egy kismama,hogy kinél szeretne szülni.
2011. okt. 4. 20:02

Sajnálom, hogy ilyen "rossz" kezekbe kerültél.


Nekem szerencsére jó a dokim, igaz magán, de ugrik ha baj van, fiamnál a rendelését hagyta ott miattam, most tesót várom. Nála is maradok. Empatikus, kedves, segítőkész. Ilyen orvost kívánok minden kismamainak!


Örülök, hogy minden rendben veletek, és gratulálok a kislányodhoz:-)

2011. okt. 4. 17:02
A teszt negatív lett.A babám jól reagált rá. Elsején múlott 1 hónapos a kislányom.Egészséges és egy tündéri kis baba.
8. 6a6e086e31 (válaszként erre: 7. - Marta1981)
2011. okt. 4. 15:46
Ez igaz!
7. Marta1981 (válaszként erre: 5. - 6a6e086e31)
2011. okt. 4. 15:45
A sarkamra álltam és kaptam tájékoztatást, de azt anélkül kellett volna megkapnom, hogy kérdezem.
2011. okt. 4. 15:18

És mi lett az oxitocinos vizsgálat vége??

Hát igen,vannak sajna ilyen orvosok!!!:(

2011. okt. 4. 14:26
Ez valóban kellemetlen lehetett, de szerintem ha te is a sarkadra állsz akkor tájékoztatott volna.
4. Havran (válaszként erre: 1. - Marta1981)
2011. okt. 4. 11:20
Örülök,hogy ezt megirtad,én fenyegető vetéléssel voltam most korházban,sajnos ugyanezt tapasztaltam.És nem csak magamon,szörnyü mi megy odabent.
3. zsazsanéni (válaszként erre: 1. - Marta1981)
2011. okt. 4. 11:19
Nekem sincs jó tapasztalatom ezen a téren.Pedig nekem már 35 éves a gyerekem.Pedig ismertem a gárdát mert anyám nővére ott dolgozott 35 évet.Sokat jártam be hozzá,s ismertem a gárdát.Császáros műtöttként beraktak a simán szültek közé.A beadott ricinust is bedolgozta a szervezetem,nem hogy WC-re kellett volna menni tőle.Túlhordtam a gyereket,zöld volt a víz,semmit sem mondtak,hogy mi lesz a következő lépés.Vagy 40 fokos láz jött,vért adtak,anyám meg rohangált az orvoshoz ,mint a mérgezett egér,hogy most meghalok.Most volt szerencsém élvezni a magyar egészségügyet pénteken.Felugrott a cukrom,a körzeti beutalt a klinikára.Na ami ott van egy tragédia.Valaki bekötötte az infúziót,ami csak úgy volt,hogy sehova sem ment 3 óra hosszáig.Már szóltam csináljanak valamit.Meg kellene a WC-re is menni.Fogtam leakasztottam a tasakot,bele a retikülbe,irány a WC.Vissza és vissza akasztottam az állványra.Na egyszer csak megigazították és lefolyt.Személyzet nuku,orvos meg valahol a határon túlról.Ajánlom,beteg ne legyen senki,mert amit ott átél!
2. manó2000 (válaszként erre: 1. - Marta1981)
2011. okt. 4. 11:10
Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél a kórházban. Gratulálok a kisbabádhoz!
2011. okt. 4. 10:11
Történetünk 2011. augusztus 12-től indul. 36 hetes ultrahangon kicsinek mérték a kisbabám. Orvosom javaslatára augusztus 15-én befeküdtem a kórházba megfigyelésre. Felvettek az osztályra és már aznapra újabb ultrahang és NST volt kiírva nekem. Megcsinálták minden rendben volt, babám is nőtt szépen. Péntekig csak NST-k voltak. Pénteken ultrahang, nő a baba, orvosom azt mondta, hagyjuk békén a babát, nem indítja el a szülést.

Ugrás a teljes írásra: Kórházban töltött napjaim

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook