Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelőt keresek közös ügyfélkör kialakításra! fórum

Könyvelőt keresek közös ügyfélkör kialakításra! (beszélgetős fórum)


11. honey005 (válaszként erre: 10. - Honey005)
2022. júl. 17. 18:24
....??
10. honey005 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. nov. 7. 11:58
Sajnos valóban nehéz nagyobb ügyfeleket szerezni. Na és milyen formában tudod magadra felhívni a figyelmet, hogy itt vagyok, és én is vagyok olyan jó. De sajnos kezdő vállalkozó.
9. honey005 (válaszként erre: 7. - Flóra76)
2021. nov. 7. 11:57
Igen igazad lehet.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Honey005)
2021. nov. 7. 11:40

Ismertem egy könyvelőt, aki úgy kezdte a saját irodát, hogy először alkalmazottként bedolgozta magát az ügyfelek bizalmába!!! és persze a szakmába. A főnök már annyira megbízott benne, hogy gyakorlatilag egy idő után ráhagyta az egész irodát... csinálta is a csaj tisztességgel, becsülettel. Közben szervezkedett, melyik ügyfélnek mennyivel tudná olcsóbban felvállalni a könyvelést, mint amit jelenleg fizet... amikor már kellő számú és összegű ügyfél igéretét tudta magáénak, felmondott, kiváltotta a saját vállalkozóiját és már eleve úgy indult, hogy nem kellett neki várni a kellő számú ügyfélre.

Tisztesség és vastag bőr kérdése, de nála működött.

7. Flóra76 (válaszként erre: 5. - Honey005)
2021. nov. 7. 11:16

Nagyon nehéz összehozni egy saját könyvelőirodát.

Ez, főleg nagyobb vállalkozásoknál, eléggé bizalmi dolog. Nagyon nehezen váltanak könyvelőt.

6. unom (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. nov. 7. 10:48
"Könyvelőként dolgozom Debrecenben mint alkalmazott."
2021. nov. 7. 10:46
Napsugár néhány dologban igazad van. Meg van a szakképesítésem, azt gondolom a szakmai tapasztatom is Természetesen ezen a területen profinak lenni tényleg nehéz. Jó pár éve dolgozom könyvelő irodában. Már több irodában is. Ezekből van némi tapasztalatom. Sajnos nem mindig a legjobb. Ebből van néha már elegem. Olyanok is mernek vállalkozni, akinek szintem semmi felelősségvállalási érzése nincs az ügyfél felé. Értem ezen azt, hogy legyen minél több ügyfél, bevétel, de semmi nem a helyén van. Csak csapjuk össze, mivel a nagyszámú ügyfél miatt nincs teljes munkára idő. Épp ezt nem szeretném tovább csinálni. Lelkiismeretem nehezen viseli....
2021. nov. 7. 08:38
Ha megvan az alapfokú szakképesítésed, akkor nagyobb sikerrel találsz magadnak valamelyik könyvelő irodán részmunkaidős, beugrós munkát, és ott szerzel magadnak kellő tapasztalatot. Ha még bizonytalan vagy egyes a szakma egyes területein, sokba kerülhet, nem csak az ügyfélnek, neked is! Egy-két félresikerült könyvelés, aminek nyomán az ügyfél esetleg százezreket fizet bünti stb. címén, a te szakmai előmeneteledet is örök életre elkaszálhatja. A rossz hír mindig gyorsabban terjed, mint a dicséret.
3. Flóra76 (válaszként erre: 2. - Honey005)
2021. nov. 7. 08:07
Sikerült ügyfeleket szerezni?
2021. nov. 7. 08:04

Sziasztok !

Nincs hozzászólás ? Sajnálom..

2020. jún. 3. 07:22

Sziasztok !

Könyvelőként dolgozom Debrecenben mint alkalmazott.(középkorosztályba tartozom) Egy hasonló helyzetben lévő - alkalmazotti munkaviszonyban dolgozó "üzleti" társat keresek aki szeretne keresetkiegészítést, szakmai fejlődést, szakmájában dolgozó, akinek lenne kedve, ideje a munka megtartás mellett összedolgozva um. kiegészítő munkaként felépíteni együtt egy ügyfélkört kialakítani. Tudom, hogy hosszú idő egy ügyfélkört kialakítani. Egyenlőre kiegészítő jövedelmet jelentene számunkra.

Mivel még vannak hiányosságaim a teljes könyvelés terén, így összefogással, közös munkával, egymást kiegészítve, segítve több ismeretekre szert téve tudnánk együtt dolgozni. Tudom, hogy ez lassú folyamat. De talán lehetne jövője.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook