Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos kortól lehet rendszert kialakítani a babáknál? Mit tegyünk, ha két etetés között is sír? fórum

Hány hónapos kortól lehet rendszert kialakítani a babáknál? Mit tegyünk, ha két etetés között is sír? (beszélgetős fórum)


28. 388b941089 (válaszként erre: 27. - B598e4912b)
2016. febr. 9. 11:26

Na, akkor egyetértünk.:)


Én a gyereknevelésben ösztönből cselekszem, de próbálok következetes maradni. Nem foglalkozom azzal, h milyen trendek vannak éppen. (kötődőnevelés, suttogás, meg a rák tudja éppen mik)

27. b598e4912b (válaszként erre: 26. - 388b941089)
2016. febr. 9. 11:22

A lényegben egy véleményen vagyunk, a minden gyerek más, de jó ha van napi rutinja, megszokott dolgok amiktől biztonságban érzi magát! Pl ha fürdés előtt vacsorázik, akkor mindig fürdés előtt legyen a vacsora.

De én az igény szerinti szoptatás és a kötődő nevelés híve vagyok.


Amit meg csipkerózsi írt az kimondottan gyerekkínzás!


A suttógó egy amerikai baromság!

[link]

26. 388b941089 (válaszként erre: 23. - B598e4912b)
2016. febr. 9. 11:18
Nem olvastam vissza az összes hsz-t, nem tudom mi ez a suttogásos módszer, csak következtetek, de nem is arról van szó, h órához igazítod a szoptatást, etetést, hanem arról beszélek, h igenis törekedni kell arra, h nagyjából meghatározott időközönként egyen a gyerek! Nem összevissza, minden órában pl, vagy nonstop. Amennyiben pedig elér egy bizonyos súlyt, az időközöket fokozatosan ki kell tolni. Mikor láttam én is anno, hogy a gyerekem már olyan hájas, mint egy lufi, igenis rászoktattam a 4 óránkénti evészetre, 3 helyett!
25. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Csipkerózsika)
2016. febr. 9. 11:15
Na ez az oltári nagy hülyeség, amit szerintem ne írjunk. Neked van gyereked, hogy ezt jónak tartod?
24. 5236d12e25 (válaszként erre: 20. - Krisztinapados)
2016. febr. 9. 11:07

Azt hittem kisebb súlyú volt, 2500 g a súlyhatárérték. Így nem is "olyan kicsi"

Az én lányom 2250 g született és 46 cm-vel, 1 hétig volt az intenzív osztályon.

23. b598e4912b (válaszként erre: 22. - 388b941089)
2016. febr. 9. 10:07

de teljesen más a rendszer, a napi rutin, mint az hogy mindent órához igazítasz!

Pl a suttogó percre beosztja a baba életét, és erre értem/értettem, hogy egy rakás kaka, semmire sem jó!


Több vizsgálat is igazolta, hogy a suttogó szoptatási módszere a tej elapadásához vezetett.

22. 388b941089 (válaszként erre: 16. - B598e4912b)
2016. febr. 9. 10:02
Nyilván egy rendszert pár hetig keptelenseg kialakitani, de azert torekedni kell ra, mert a kaosz es az osszevissza kapkodas, se a gyereknek, se a szuloknek nem jo. Egy pici sulyu babanal is ki kell alakitani egy rendszert, egy pici sulyu baba taplalasa nem azt jelenti h napi 24 oraban etetni kell, max surubben. Az enyem is 2800 gr volt, rengeteget evett foleg az elejen, de nem egesznap, hanem meghatarozott idokozonkent probaltuk az eteteseket betartani. Az se jo ha a gyerek hasa fullra le van terhelve.
21. 5a93082317 (válaszként erre: 19. - Krisztinapados)
2016. febr. 9. 09:53
:)
20. krisztinapados (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2016. febr. 9. 09:51
Ő 2850 volt ès 2620 g volt mikor hazakerült. Persze, vannak kisebb súllyal született babák is, de azért ő is picike volt. Most már szépen haladunk. Vasárnap 3350 g volt, 4 hetesen.
19. krisztinapados (válaszként erre: 17. - 5a93082317)
2016. febr. 9. 09:46
Kedves Plöm, számból a szót.. Köszönöm..
18. b598e4912b (válaszként erre: 17. - 5a93082317)
2016. febr. 9. 08:57
a módszerről, hogy egy kicsibaba csak 3 óránként ehet! Arról jutott eszembe, hogy van aki szentírásnak vesz néhány elavult könyvet és azt hiszi minden gyerekre rá lehet húzni egy sémát! Arról jutott eszembe!
17. 5a93082317 (válaszként erre: 16. - B598e4912b)
2016. febr. 9. 08:54
Csak tudnám, hogy jutott egy csecsemő kapcsán a "trágya" szó eszedbe ...
2016. febr. 9. 08:45
a lányom 2500g-mal született. 3 éves koráig igény szerint szopott, szépen gyarapodott. Rendszer a 3. hónapban alakult ki. De mégis egy babáról beszélünk és nem egy kakukkos óráról, hogy így meg úgy kell működnie! Ha így állsz hozzá jó nagy trágya az egész...
15. Mireille71 (válaszként erre: 11. - Krisztinapados)
2016. febr. 9. 07:56
Ő normál súlyú baba volt és gyarapodott is. Azért kapott tápszert mert a védőnő azt mondta, hogy ha egy baba így sír, ennyi szoptatás mellett akkor ott valami nem jó. Igaza is lett, tápszer mellett beállt a 3 óránkénti etetés.
2016. febr. 9. 05:30

Kislányom szintén alacsony súllyal született. Én igény szerint szoptattam 1-1,5-2 óránként az elején, majd mellé még hozzá kellett táplálnunk.Mindig többet evett, pl már akkor 120 ml evett mikor 80 kellett volna csak, de egy kis súlyú babánál ez normális, hisz be kell hoznia a lemaradását. 2 hónapos koráig tudtam szoptatni, utána egy nagyon durva gyulladást kaptam és elapadt. Nem bántam, kis csajszim borzalmasan hasfájós volt, hiába figyeltem oda mit eszek és a vigantol csepp is gondot okozott nekünk..állandóan bukott tőle és ettől is fájt a hasa. Nekünk csak is a papaverin segített a hasfájáson és minden alkalommal tornásztattuk. Mikor 2 hónaposan 100% tápszeres lett onnan végig aludta az éjszakát és ekkor már 3 óránként evett csak nappal. Egy baba nagyon sok mindenért sírhat 2 etetés között. Vagy nem elég neki a tejed, vagy szimplán rád vágyik a közelségedre,fázik, melege van, hasfájós, túl sok inger érte.

Amúgy mennyivel született ?

2016. febr. 9. 00:30

Egy ismerőstől hallottam, hogy ő kezdettől nem ciciztette éjjel a babát, mikor felébredt csak egy kis üres teát adott neki és két -három nap után többet nem ébredt fel éjjel.

Nem mondom, hogy ez az üdvözítő megoldás, de egy próbát megérne.

12. krisztinapados (válaszként erre: 9. - Tavirózsa :))
2016. febr. 8. 23:06

Koszi, tornázatani fogom :) infacol nem használt?? En most készülök venni...

Ja, mindenki letilt pl a paprika, meg egyéb zöldek éveséről. Babot, káposztát, lencsét, borsót nyilván nem eszem.. Narancsot sem ajánlják..

Sok víz igen. Olyan jó lenne, ha az éjszakák beállnának. Egy két hetesen mèg aludt valamennyit...most màr csak mellettem. Nem tudom letenni, kapkodhatom egész éjjel a kiságybol. Tudom, nem kellett volna így, de olyan pici volt, muszáj voltam mindig etetni az elején..

11. krisztinapados (válaszként erre: 8. - Mireille71)
2016. febr. 8. 22:58

Azért kellett a tápszer a babádnak végül, mert ilyen sűrű etetès mellett nem gyarapodott?

Csak mert az én lányom gyarapszik. Pici súllyal hoztuk haza, így azon voltam, hogy egyen amikor csak akar. Védőnő is ezt javasolta.

10. 388b941089 (válaszként erre: 4. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 8. 19:53
😁😁
9. Tavirózsa :) (válaszként erre: 5. - Krisztinapados)
2016. febr. 8. 19:02

Nem értem, hogy miért ne ehetnél zöldséget és gyümölcsöt? Kell a rost és a vitamin a te szervezetednek is! Rengeteg folyadék, hogy termelődjön a tej. - Bár tapasztalatból tudom, hogy már néha fáradtságból sem eszik az ember eleget. :S

Picinek, ha fáj a hasa, masszírozd, tornáztasd! Infacol nekünk nem is ért semmit! Espumisant használtunk. A Biogaia-t is javasolták, de állítólag ahhoz hozzászokhat én nem próbáltam.

Ha nem tud pukizni lázmérőzd meg vagy használj szélcsövet. Fontos, hogy mindig büfizzen, mert attól fájhat a hasa. Az meg, hogy nem különböző időközönként eszik egyáltalán nem baj, ez az igény szerinti evés, persze tudom, hogy fárasztó, de ezt igényli a babád! Kitartás, előbb-utóbb könnyebb lesz. Mivel minden baba más, még családban is, ezért nem lehet megmondani, hogy mikor. :)

8. Mireille71 (válaszként erre: 1. - Krisztinapados)
2016. febr. 8. 18:59

A lányommal, mikor ennyi idős volt én is ezt éltem meg. Az egész napom nem állt másból csak szoptatásból... Volt, hogy 50 percig is cicin volt, szusszant fél órát és kezdtük elölről.

Egyik délelőtt betoppant a védőnő és megkérdezte, hogy anyuka, miért éhezteti ezt a gyereket? Nem hallja, hogy milyen keservesen sír? Majdnem én is elsírtam magam, miközben bizonygattam, hogy 20 perce sincs, hogy evett :) Estére már tápszert kapott és onnantól úgy üzemelt mint egy normális csecsemő.

Szóval tényleg van, hogy a legjobb szándék ellenére sem elég a szoptatás, hiába van megfelelő mennyiségű tej...

7. mmacus (válaszként erre: 5. - Krisztinapados)
2016. febr. 8. 18:06
BioGaia-t nem javasolta a gyermekorvos? Pici unokámnál nagyon bevált. Elősegíti az emésztőrendszer megerősödését.
6. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 5. - Krisztinapados)
2016. febr. 8. 17:53
A 80 100 bőven elég ha háromóránként eszik. A hasa úgy is fog fájni amíg ki nem alakul a bélflórája.
5. krisztinapados (válaszként erre: 2. - 1967f14e72)
2016. febr. 8. 17:42

Csak húst krumplit ès rizst eszem. Semmi zöldség, gyümölcsből alma. Nagyon odafigyelek.

80-100- kat eszik, ma mondjuk kevesebbet. Van hogy az egyik etetès éri a másikat, ezt jó lenne azért kivédeni.

Néha kijön belőle, lehet hogy túl is eszi magát. Nem tudom, elég tápláló - e. Sokszor befeszul és húzza föl a kis lábát: hasfájós. Most adok neki majd infacol- t.

4. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 1. - Krisztinapados)
2016. febr. 8. 17:34

Ne kattogj rajta.Csináld ahogy jónak látod a legjobb tudásod szeint. Majd alakulnak a dolgok.

Nekünk az első gyerek hat hónapos koráig olyan volt mintha nem is lett volna csecsemő a házban. Evett meg aludt. Később már csendben nézelődött a kiságyban, meg levegőzések alkalmával. Szinte nem is sírt.

Volt is nagy pofám, hogy a gyereknevelést az első naptól kell kezdeni, meg aki folyton felkapkodja a gyereket és "elrontja" az persze magára vessen...

Na a második gyerek adott a nagy pofámnak.... már amikor hazajöttek a nejemmel a kórházból az első éjszaka mondtam , hogy ezt a gyereket holnap vigyük vissza cseréljük ki garanciában, mer ez nem olyan lesz mint az első... Nem is volt olyan.... szerintem volt már egy éves amikor úgy ahogy normalizálódott a helyzet... :)

Már huszonévesek, egyetemisták, szépek és okosak. :)

2016. febr. 8. 17:06

Lehet kevés a tejed vagy nem elég tápláló számára. Plusz az sem mindegy mit eszel.

18 hónapos fiamnál pár hónapja van rendszer.

lányomnál 10 hónaposan alakult ki. Nevelt lányomnál 6 hónaposan a bölcsi miatt.

2016. febr. 8. 16:58
Először is figyelj arra hogy mit eszel,mert sokszor azért fáj a hasuk!Nem tudom mennyit eszik lehet hogy kell még mellé tápszer!
2016. febr. 8. 16:50

Sziasztok,


4 hetes a kislányom, az elején mêg volt, hogy aludt a kiságyàban éjszaka, meg nappal is 3-4 órá.

Pici súllyal született, sokszor kapott enni, és gyakran, hogy hízzon. De mostanra màr totàl felborult minden rendre való törekvésem. Etetès után teljesen elernyed, majd fèl- 1 óra múlva sírva ébred, cucit kérve. Nem tudom vele átvészelni az etetèstol etetèsig tartó időt (1,5 óra) sírás nélkül.

Hasfájós, persze azért is sírhat. Éjszaka meg már csak együtt fekve eszünk, úgy is alszunk el.

Ti hogy csinálhatok? Mikor áll be vmi rendszer? Szeretnem de nem megy..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook