Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi van az emberekkel, miért nehéz manapság barátságokat kialakítani? fórum

Mi van az emberekkel, miért nehéz manapság barátságokat kialakítani? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. júl. 11. 10:58
Ez is jó ötlet.
2021. júl. 11. 10:35
Lehet inkább egy meghallgató társra lenne szükséged. Most ez egyre inkább divat az anyukák körében. A lényeg, hogy kölcsönösen kipanaszkodjátok magatokat egymásnak. Amikor az egyik mondja, akkor a másiknak tilos tanácsot adnia, csak megerősítő mondatokat mondhat. Az a jó benne, hogy nem kell egyetértenetek a dolgokban.
35. 3258ed2e1f (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2021. júl. 11. 09:59

"Azt gondolom, hogy barátokat nem lehet keresni. A barátság vagy ránk talál egy társaságban, rendezvényen, bárhol, ha nyitottak vagyunk vagy sem."


Kedves Amaunet! Nálad a pont! 😉👍🏻

34. Scherlock (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 11. 09:52
Hasonló vagy Poncius Pilátushoz...
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Scherlock)
2021. júl. 11. 09:16
2 bejegyzésben említettem annak a barátságnak miért lett vége és ennyi. Ez hol kibeszélés?
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2021. júl. 11. 09:15

Mondjuk ez rám nemigaz de mindegy. Nagy általánosságban talán de az hogy mindig csak az egyik fél keresi a másikat, az egyik fél hallgatja meg a másikat az elég egyoldalú. Ezért kellene nekem pl kapálodznom egy barátságért?

Ahogy írtam pedig az abharatsag évekkel ezelőtt befejeződött nincs mit kibeszélni mert nem ez volt a téma

31. Scherlock (válaszként erre: 27. - 5236d12e25)
2021. júl. 11. 09:12
Ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Hm? 😉
30. Scherlock (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 11. 09:11

Volt, aztán megráztam magam.


Az Élet megy tovább.


Jobb, hogy kibeszéled a háta mögött?

2021. júl. 11. 06:43

Kosárszám vannak itt az ilyen barátot keresek bejegyzések. Vajon ezek az emberek elgondolkodtak azon, hogy mások miért és hogyan találnak és tartanak fent baráti kapcsolatokat?

Azt gondolom, hogy barátokat nem lehet keresni. A barátság vagy ránk talál egy társaságban, rendezvényen, bárhol, ha nyitottak vagyunk vagy sem.

Érdekből, hogy a gyermeknek legyen játszótársa nem lesz barátság. A gyermekek közt lehet, hogy megszületik a barátság, de miért kéne a szülők közt is?

Sok ember csak panaszkodik, hogy nincs barátja, de magába nézni nem tud, hogy lássa, bizony neki is változnia kéne ahhoz, hogy legyen. És ha már itt csak panaszkodik, hogy nem barátkozik vele senki, a valóságban mennyi panasza lenne, amit rázúdítana egy barátra? Kezdetekben ismerősre. Nagy szimpátia és türelem kell ehhez. És még időt is kell szánni rájuk.:)

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Scherlock)
2021. júl. 11. 06:20
Nem hiszem. Amúgy még téged is érhet igenkellemetlen csalódás barát szempontjából
27. 5236d12e25 (válaszként erre: 26. - Scherlock)
2021. júl. 10. 19:35
Talán nem is barátkozni inkább mélyíteni és megtartani nehéz.
2021. júl. 10. 18:44

Szerintem nem nehéz.😊


Talán benned van a hiba.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - 5236d12e25)
2021. júl. 10. 16:28
Gratulálok,nekem is 3 van de én pár évvel idősebb vagyok.😊
24. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 10. 16:06

Igen ezt is ismerem. 🙃

3 gyerek mellett lassan 35 évesen már nem erőlködöm.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - 5236d12e25)
2021. júl. 10. 16:00

Én meg lelkiszemetes voltam ,az ő bájait hallgattam éveken át, mindenkit szidott mindenki rossz volt xar stb. És én is.

Jobb az ilyennek véget vetni

2021. júl. 10. 15:58
Távlat 😂🤦‍♀️ bocsi a telefon átírja
21. 5236d12e25 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 10. 15:52
Így 3 éves táblatból az a vicc, hogy rá kellett jönnöm, hogy nem ia igazi barátság volt hanem csak kihasznált. 🤷‍♀️ Sokkal inkább volt mérgező kapcsolat.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 5236d12e25)
2021. júl. 10. 15:48

Én is így vagyok. Már alig van kedvem az egészhez. Valahogy ugyia látom vagy elköltözik,vagy nem keres stb. Akkor minek erőltessem? Hogy megint poruljárjak? Már nincs hozzá idegrendszerem.

Én is barátságos vagyok mindenkivel szót értek de ez a max.

Jaja a kéregetők hamar jönnek de mehetnek is

2021. júl. 10. 15:45

Én pl nem tudok bizni. Hiába vagyok nyitott nagyszájú mosolygós és közvetlen.. Azt mondja férjem rám olyan vagyok mint egy rák. Hatalmas lépéssel nyitok majd kettővel vissza is lépek és bezárok. 🤷‍♀️

Nem egyszer csalódtam a gyerekkori barátnőimben. Velük nem is szoros már a kapcsolatom, beszélünk csak javarészt sablonosan. Rengetegszer próbáltam javítani, fenttartani, de ez egyoldalú lett. Belefáradtam.

Igazából 3 éve fokozatosan kezdtem elveszíteni az akkori legjobb barátnőmet aztán ez végleges is lett, ami miatt nem tudok kialakítani barátságot. Akkora törést okozott, hogy 2 évembe telt túllendülni.

Hiába vágyom egy barátnőre. 2 éve lakom egy pici faluban, nincs senki 🤷‍♀️ próbálkoztam nem ment. Olyan persze betalált volna aki kb 3 mondat után már pénzt kért volna kölcsön.. Na azt ilyet köszi nem.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Andilaci)
2021. júl. 10. 15:43
Sajnos ez is igaz lehet
2021. júl. 10. 15:13
Talán zárkozóttak az emberek valahogy manapság.-
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Miss Angel)
2021. júl. 10. 14:25

Ebben nagy igazság van sajnos.

Az önös érdek mindenek felett van én is úgy látom.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Tulipán***)
2021. júl. 10. 14:25

Köszönöm, én is úgy látom mostmár hogy nem én vagyok a hibás. Szomorú vagyok de legfőképpen a gyerek miatt mert hiányzik neki az ovin kívüli barátkozás is.

Egyik ovis társa is nagyon jó barátja neki erre multheten közölte az anyukája vállnak a férjével és eladják a házat költöznek messzire...😞

Nem tudom mit csináljak én már sokszor lemondtam az egészről.

14. Miss Angel (válaszként erre: 13. - Miss Angel)
2021. júl. 10. 11:03
kit engedsz közel magadhoz,bocsi a hibáért
2021. júl. 10. 11:02
sokan csak érdekből akarnak "barátkozni",ráadasulsok az önző a felszines és kétszinű ember,igencsak meg kell válogatni ,kit enged magahoz közel az ember.
2021. júl. 10. 11:00
Nem benned van a hiba, egyszerűen csak tényleg nehéz barátságokat kialakítani. Sokan nem akarnak barátkozni ilyen-olyan oknál fogva. Van aki tényleg nem ér rá, van akinek nincs rá igénye, szóval nehéz a maradékra rátalálni főleg úgy, hogy még klappoljanak is a dolgok (azonos érdeklődési kör, hasonló látásmód, stb-stb). Szóval kitartás, próbálj továbbra is ismerkedni de ne vedd magadra, ha valami miatt nem jön össze.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Charlize)
2021. júl. 10. 07:30
Nem meddő csak mindenkit utal irigyel vagy nem tudom. De ő már rég nem téma
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Charlize)
2021. júl. 10. 07:30
Már 6 éve nem barátnő...ezen túl vagyok...sosem dicsekedtem ő támadott...szidott mindenkit az undorító pasikat a szüleit és engem. Megkeseredett nő volt az ő bájait hallgatni kellett ha nekem volt és mondtam volna már jaj mennie kell haza.
2021. júl. 10. 07:28
Én már 40 felett vagyok a környezetben akiknek 5 éves gyerekük van mint inkább 25-30 évesek. Talán ez lehet a gond? Pedig fiatalos vagyok stb
8. Charlize (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2021. júl. 10. 07:28

Szerintem a barátnőnek nagyon nagy bánat, hogy nem lehet gyereke, FI meg akaratlanul is folyton a képébe tolja az ő 3 gyerekét.


Nekem is volt ilyen barátnőm. 7 év küzdelem után reményt vesztve elég rossz lelkiállapotban voltam. Ő meg csak csacsogott, hogy képzeljem, újra terhes. Ja, elképzeltem...


Ilyen helyzetben, hogy egyik meddő, másik meg teleszüli a világot, nagyon nehéz fenntartani normálisan a baráti kapcsolatot. Egyik sem érti meg a másikat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook