Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kontaktlencse rendelése internetről.Mik a tapasztalatok? fórum

Kontaktlencse rendelése internetről.Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. aug. 29. 07:36

Sziasztok!

Megválnék 2-2 doboz k. lencsétől!

-7, 50 és -8, 00 Dioptriásak!

Akinek ilyen szeme van, írjon és megegyezünk! (ár alatt)

Üdv. !

2010. jún. 21. 20:02

Én optikusnál kezdtem, ma már netről rendelem ugyanazt a lencsét. Mivel soha nincs gondom a lencsével, és az orvos rendre mondta, hogy minden OK - akkor miért ne vennék olcsóbban? Ha kellemetlen lenne a viselése, vagy vörösödne, vagy szúrna, elmennék újra optikushoz vizsgálatra, kb. 2500 ft nálunk. Mert akkor tönkreteheted a szemed, ha ezeket tapasztalod. Mivel ekkor nem tisztítod rendesen, vagy túl sokáig hordod a lencsét, és ezért jó lenne ha orvos is látná hogy nincs baj, és nem kell-e abbahagynod egy kis időre.

Ha meg a vizsgálatért kifizetem a pénzt, akkor utána nyugodtan rendelhetek netről olyat, amilyet az orvossal közösen megbeszélünk. Van, ahol próbalencsét adnak, hogy kipróbáljam azt a típust, és ha kényelmetlen, másikat ajánl. Minél nagyobb víztartalmú, annál inkább nem érzed száraznak benne a szemed, és így kényelmesebb.

Úgyhogy netről ugyanazt a típust rendelem, amit már orvossal is kipróbáltam. Úgyis csak az orvos tudja a görbületet, meg a dioptriát, meg hogy havi, vagy nappali stb.

Neten hamar kiszállítják, feltüntetnek minden árat, szállítási díjat meg kell nézni mennyi lesz (van ahol ingyenes x ft felett). Én ha dupla (6-os) csomagot rendelek, szinte majdnem annyira olcsó, mint a 3 db-os. A folyadékot meg megkérem hozzá, mert olcsóbb a neten az is.

Orvosnál amúgy próbáltam másfajta lencsét, de a próba során kiderült, hogy nem jó. Ezért nem rendelek látatlanban.

33. Mcat
2009. okt. 18. 15:05

Sziasztok!

Kicsit megkésve találtam erre a fórumra, de a lényeg, hogy megvan.

Szofi 28: Én rendszeresen netről rendelem az ápolószerem, most rendeltem pár hete lencsebolt.hu-ról 4 dobozzal (már az első alkalom óta ugyanezt az ápolószert használom) 11ezerért, szállítási költség nélkül (hiszen az ingyen volt). Ez így komplett az optikában nekem 16500-ba került volna. Úgyhogy bőven megéri. Lencsében meg most gondolkozok, bár ahogy néztem, mivel én vidéki optikába járok, ott azért barátságosabbak az árak, mint a fővárosban (legalábbis az elmúlt hetekben ezt tapasztaltam), így ha netről rendelem akkor is csak 1-3 ezer forintot spórolnék meg,plusz még a szállítási költség. Ráadásul még sehol sem találkoztam azzal a kontaktlencse fajtával, amit nekem a doktor fel szokott írni... úgyhogy a lencsével marad az optikába járás :)

32. vasolya (válaszként erre: 28. - Siposbia)
2009. máj. 30. 21:09
Igen én már rendeltem olyan márkát amit nem próbáltam,de nyilván ugyan olyan paraméterekkel mint amit már próbáltam és be vált. :))
2009. máj. 30. 20:58
Most is rendeltem, nagyon jó áron volt és ingyen kihozták.
2009. máj. 14. 10:18
Én szoktam így rendelni. Csak olyat, amit hordok. Jóval olcsóbb!
29. kicsimakk (válaszként erre: 28. - Siposbia)
2009. máj. 5. 18:52
Én egyszer vásároltam csak olyan lencsét, amit nem próbáltam és sajnos nem is lett jó. Viszont elvileg, ha az új típusú lencse minden paramétere (víztartalom, átmérő, stb.) megegyezik a te általad korábban próbált lencséével, akkor van rá esély, hogy jó lesz.
2009. máj. 3. 22:25

Sziasztok!

lassan egy hónapja hordok kontaktlencsét, de ez csak próbalencse.

mivel bevált és kényelmes is ezért úgy döntöttem, hogy hosszabb távon is megpróbálkozom vele.

voltam az üzletben, kértem árajánlatot és nekem nagyon drága az amit ajánlottak, vagyis valószínűleg olyan, amit kipróbáltam.

neten a kontaktlencséthordok.hu-n kinéztem magamnak fél évre 5000 forintért lencsét, nagyon örültem, mert fele annyiba kerül, mint az üzletben.

viszont fogalmam sincs, hogy mit csináljak, mert most rendelnék először és azt írták, hogy nem ajánlatos olyan lencsét rendelni, amit még nem próbáltunk ki.

ráadásul az üzletben meg nem nyöghetem be, hogy köszi nem rendelek hiszen onnan kaptam a próbalencsét. olyan hülyén érzem emiatt magam.

nem tudom mit csináljak.

rendeltetek már úgy netről lencsét, hogy nem használtatok előtte olyan fajtát, márkát, típust?

27. szanád (válaszként erre: 26. - Kicsimakk)
2009. máj. 1. 11:53

Szia

De ha elmész egy optikába ott még drágább mint az elencsében...

mivel én nem tudok az ebayről...így marad a fent említett oldal....

2009. máj. 1. 11:30
Sziasztok! Felháborodásomat szeretném csupán megosztani azzal kapcsolatban, hogy itthon sokkal, de sokkal drágább a lencse és az ápoló folyadék is, mintha külföldről (pl. ebay) rendelném. Fél évnyi lencsét + 6 nagy üveg folyadékot vettem most, 391 Ft-os Euro árfolyamon, száll. költséggel együtt (Németországból) 17 ezer Ft-ért. Ugyanez itthon, a lencsebolt.hu-ról rendelve is 10 ezerrel drágább. Szerintetek miért van ez???
25. almi20 (válaszként erre: 24. - Mel82)
2009. ápr. 15. 21:04

Szia!

Lencsebolt.hu

Kb 3-4 munkanap, mire megérkezik!

Most nagyon jó akció van, nézd meg!

Sok sikert! :)

24. Mel82 (válaszként erre: 23. - Almi20)
2009. ápr. 9. 14:00
Te melyik oldalról rendelsz? Kb mennyi idő alatt érkezik meg a lencse?
23. almi20
2009. ápr. 8. 22:38

Sziasztok!

Én fél éve rendelem az internetről a lencséimet, mert több ezer forinttal olcsóbb, mint az optikában, ahová járok!

Épp' tegnap voltam szemvizsgálaton, évente járok, megkértem az orvost, hogy csak írja le, milyen lencsét kell használnom, mert még van otthon...De immár 4 éve ugyanazt a lencsét használom.

Este szépen meg is rendeltem a netről!

Hiába, ez van, több ezer forint mégiscsak több ezer forint...

2009. márc. 13. 14:13
ugyanis láttam, hogy ezeken az oldalakon is szükség van fél évnél nem régebbi vizsgálatra.
2009. márc. 13. 14:13

Most már csak egy apró részletet nem értek:)

én valahányszor megyek a kontaktlencséshez (fél évenet), automatikusan fel is írja a lencsét, és kapok is azonnal ott az üzletben.

hogy lehet azt megoldani, hogy csak írja fel, de ne adjon, mert igazából nem tudom, mit szólna hozzá, ha közölném vele, hogy köszsönöm, nem kérem, majd rendelek a netről...

vagy ti sima szemorvoshoz mentek, nem optikai üzletbe?

2009. márc. 12. 14:01
A topik hatására én is szétnéztem, és láttam, hogy kevesebb mint feleannyiért meg tudnám rendelni! Meg is fogm, ha lesz rá pénzem.
2009. márc. 12. 13:31
én meg azon gondolkodtam, hogy rendelnék a netről, és valamikor úgyis szeretnék szemüveget csináltatni, akkor majd megvizsgálják a szememet, hogy nincs-e baj... a dioptriám nekem is állandó pár éve, ezért mernék rendelni magamnak!
18. vasolya (válaszként erre: 16. - Szofi28)
2009. márc. 12. 11:22
Évente elmegyek a szemorvoshoz.És 13 év alatt csak negyed diopriát romlott a szemem úgy,hogy ez idő alatt soha nem hordtam szemüveget,pedig volt egy súlyos szemkötőhártya gyulladásom is.A szemüveggel most barátkozom.
17. Borsa (válaszként erre: 16. - Szofi28)
2009. márc. 12. 10:03

Hát, ez az. Az olcsóság, ami nem mindegy.

A másik: Pont most mesélte az optometrista, akihez járok, hogy a nagy gyártó cégek közül az utóbbi időben hárommal kötött szerződést, hogy a netről rendelt lencsék okozta károkat orvosolja, és jelentse nekik, meg ilyesmik. Akkor ez mégsem olyan megbízható?????

Szóval nem tudom eldönteni, hogy okos volna - e rendelni... Az ápoló folyadék nálunk pot 100 forinttal drágább, mint a lentebb említett oldalon, így azt nem rendelek, mert a postaköltséggel együtt nem olcsóbb.

2009. márc. 12. 09:21

Sziasztok, ez a netes rendelés nekem is felkeltette az érdeklődésemet, ugyanis megnéztem, hát kb fele annyiba kerülne így a lencse, és hát ez tényleg nem mindegy!

Szerintem kipróbálom én is!:)

Vasolya, de azért megnézeted szemorvossal is, vagy csak mindig rendelsz?

Ápolószereket rendelt már valaki így, mert az is lényegesen olcsóbb, ahogy elnézem...

15. Mel82 (válaszként erre: 14. - Vasolya)
2009. márc. 9. 12:31
Köszönöm!
2009. márc. 9. 12:20
A Lens.hu vagy a Lencsebolt.hu de mindig meg nézem hogy hol kedvezőbb az ár.
13. Mel82 (válaszként erre: 12. - Vasolya)
2009. márc. 9. 11:57
Melyik oldalról rendelsz?
12. vasolya (válaszként erre: 11. - Mel82)
2009. márc. 9. 11:56
Amint már írtam 2 éve rendelek internetről,és nekem sima ügy. Nem volt vele gondom,persze mindig gondosan választottam:))
11. Mel82 (válaszként erre: 10. - Borsa)
2009. márc. 9. 11:41
Talán jelentkezik olyan aki rendelt már netről és megosztja velünk a tapasztalatait.
10. Borsa (válaszként erre: 9. - Mel82)
2009. márc. 9. 11:37
Lehet, hogy közvetlen egy raktárból rendeli... de extraprofittal, az biztos. Én is láttam már a netes árakat, és kinyílt a bicska a zsebemben.
2009. márc. 9. 11:21

Találtam egy oldalt ahol az a lencse amit én most 9.900 Ft-ért veszek(ez 3 pár), ott csak 3.000 Ft.Állítólag Amerikából rendelik.

Én eddig mindig a dokimnál rendeltem lencsét. Szerintem ő is a netről rendeli csak még valamennyit rátesz magának.

2009. márc. 9. 11:20
Én is már 13 éve hordok lencsét és az utóbbi 2 évben internetről rendelem.Fontos ,hogy tudjuk milyet rendeljünk.Nekem nem volt vele még problémám.
7. Borsa (válaszként erre: 6. - Mel82)
2009. márc. 9. 11:17

Szerintem igen + postaköltség. Árat nem változtathat... vagy tévedek?

Mesélj, ha megtapasztaltad. Engem is érdekel a jóval alacsonyabb költségek miatt, de lejjebb leírtam, mi zavar :)

2009. márc. 9. 11:09
Én lencsét hordok már közel 10 éve, minden adatot tudok a lencséről amit hordok, csak azt nem tudom, hogy ha megrendelek egy lencsét egy oldalról akkor valóban annyit is fogok-e fizetni, mint ami ott szerepel ár.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook