Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kemény kontaktlencsét viselők! Milyen tapasztalataitok vannak e látást korrigáló eszközzel? fórum

Kemény kontaktlencsét viselők! Milyen tapasztalataitok vannak e látást korrigáló eszközzel? (tudásbázis kérdés)


18. egypt (válaszként erre: 17. - Lara1984)
2013. máj. 8. 08:34

Örülök, hogy bevált!:)

A lágy ezek szerint tényleg nem volt jó a szemedre.

2013. máj. 7. 22:57

Ma 07:30-21:00 óráig, azaz 13,5 órát volt benn a lencse! Elképesztöen kellemes meglepetés! :-)

Lágy kontaktlencsével ez teljességgel elképzelhetetlen volt számomra: már kb. fél óra után szanaszét folyt, mosódott minden; legfeljebb néhány órát bírtam ki, de azt is szenvedéssel.

13,5 óra alatt pedig 13,5x hagytam volna el a szemüvegem és kerestem volna cifra szitkozódások közepett, illetva ugyanennyiszer ismételtem volna el, hogy mennyire utálok szemüveget használni ezért meg azért.

Ez a lencse, amit használok, felülmúlta a legmerészebb elképzeléseimet is, abszolút pozitív vonatkozásban! :-)

16. egypt (válaszként erre: 15. - Lara1984)
2013. ápr. 14. 21:45

Kicsit messze van...:)

Viselhetőség szempontjából szerintem a lágy jobb, és igazából nem bánom, hogy váltottam, csak a látásélesség rosszabb kicsit.

15. Lara1984 (válaszként erre: 14. - Egypt)
2013. ápr. 14. 21:34

A lágy lencséhez viszonyítva mind viselhetöség, mind látásélesség szempontjából legalább egy nagyságrenddel jobb a kemény lencse.

Ausztriában te is be tudnád szerezni ezeket.

14. egypt (válaszként erre: 13. - Lara1984)
2013. ápr. 12. 23:22
Nekem most lágy van, mert a félkeményhez nagyon nehéz már hozzájutni, de a szemész is mondta, hogy a lággyal sosem lesz 100%-os a látás, és sokszor hunyorítanom kell. A keménnyel tökéletesen élesen és tisztán láttam.
2013. ápr. 12. 23:17

Bö egy órája benn vannak a lencsék. "Szép új világ", amit látok! :-) Szó szerint más szemmel látom a környezetemet.

Végre nem kell mindenhez 10cm-re odahajolni, ahhoz, hogy lássam!... :-)

Eddig úgy tapasztalom, hogy jók a lencsék, mert míg korrábban a lágy lencsékkel 15-20 perc haszálat alatt nem volt probléma, viszont azután "elment a kép", addig e kemény lencsék esetében az elsö 15 perc igen kellemetlen volt, de azóta "úgy látok, mint a sas"! :-)

12. egypt (válaszként erre: 11. - Lara1984)
2013. ápr. 11. 17:50

Na, ez tök jó!:)

Nekem is pont ezt mondta a dokim, tényleg több hét, de egyre jobb lesz.:)

2013. ápr. 11. 17:03

Ma megint voltam és remekül ment minden! :-)

Pillanatok alatt be tudtam tenni és ki tudtam venni a lencséket! Érdekesmód nekem az segített, hogy közben nem néztem a tükörbe, hanem az ujjamon lévö lencsére (ill. kivételekor a vákuumos "csippentöre") fòkuszáltam - így pontosan a pupillára tudtam helyezni.

Hanem elképesztö, hogy mennyire fájt a szemem, míg ben voltak a lencsék! :-o Nem is igen tudtam nyitvatartani öket. A doki szerint ez természetes, mert a szem még idegen testként reagál a lencsékre, és több hét kell, mire megszokja.

Ma egy órát be fogom tenni, és minden nap fél/egy órával tovább maradhat bent. Két hét múlva (ápr. 24-én) megyek ellenörzésre.

Nagyon remélem, hogy beválik! :-)

10. egypt
2013. ápr. 11. 09:04
Kezdetben 5 percet... Minden nap valamennyivel többet lehet fenn, de 1-2 hét biztos volt, amíg több órára betehettem. De ez már régen volt, biztos lencsétől is függ.
9. Lara1984 (válaszként erre: 8. - Egypt)
2013. ápr. 10. 23:55

A doki ezzel a vákuumos "csippentövel" vette ki a szememböl mindkét lencsét, amikor látta, hogy nem megyek semmire. Csupa könny és vörös, eres volt már a szemem, ezért azt tanácsolta, hogy mára hagyjuk... Egész nap fájtak a szemeim és homályosan láttam ennek a "kis közjátéknak" köszönhetöen... :-( Bekattanok, ha ez mindennap így fog menni!...

Holnap megint megyek. Összeszedem minden kézügyességem, türelmem és kitartásom. Nagyon kell a lencse, hogy megszabadulhassak végre a gyülölt szemüvegtöl!


Te kezdetben hány órát hordtad naponta a lencsét?

8. egypt (válaszként erre: 7. - Lara1984)
2013. ápr. 10. 23:25

Az nagyon rossz tényleg, mikor rátapad a szemedre, nekem is volt, hogy megdörzsöltem a szemem és félrecsúszott, majdnem megőrültem... Van egyébként egy pici vákuumos pumpaszerű bigyó, kérdezz rá, ezzel könnyen leszedhető a lencse, ha nem jó helyen van és a szemedhez tapad.

Kitartás, először nekem is szúrta, de egyre jobb lett, aztán meg ugye már egyáltalán nem is éreztem. Remélem, sikerül megszoknod!

7. Lara1984 (válaszként erre: 5. - Egypt)
2013. ápr. 10. 16:23
Behelyezésnèel a legnagyobb bajom azzal volt, hogy nem tudtam pontosan a pupillára helyezni; beszorult többször is a szemem sarkába. Már sziszegtem és folytak a könnyeim a fájdalomtól. Nehezen hittem el, amikor a doki azt mondta, hogy a jobb a helyén van, mert irgalmatlanul szúrta a szemem, és nagyon homályosan láttam. (A ballal meg még eddig sem jutottam el...) :-(
6. Lara1984 (válaszként erre: 3. - Egypt)
2013. ápr. 10. 16:19

Én Ausztriában élek; a doki szerint pácienseinek 60-70%-a ilyet használ.


Örülnék nagyon, ha nekem is beválna, mert habár évek óta szemüveges vagyok, azt utálom úgy, ahogy van.

5. egypt (válaszként erre: 4. - Lara1984)
2013. ápr. 10. 16:17
Nehéz megszokni, gondolom, mondták is, először nagyon szúr, de fokozatosan kell hozzászoktatni a szemet.
2013. ápr. 10. 16:15
Korábban lágy kontaktlencsèevel próbálkoztam, de az nem vált be (az én szememre nem alkalmas). Kezdetben annak a behelyezésével is megszenvedtem, de nem ennyire...
2013. ápr. 10. 16:14
Gyártanak még keményet? Nekem azt mondták, már nincsenek forgalomban, csak a félkemények. Nekem először kemény volt, aztán félkemény, utána már azt sem tudtak beszerezni, és váltottam lágyra. Én nagyon szerettem a keményet, 15 éves koromban kaptam (akkoriban még sokkal kevesebb féle lencse volt és sokkal korszerűtlenebbek), nekem 2-3 dioptriát javult tőle a szemem és ez állandósult a mai napig. Nagyon nem mindegy, hogy -6 dioptria vagy -3... Megszokni nehéz, minden nap egy kicsit többet volt bent, és fokozatosan hozzászokott a szemem. Én nagyon ajánlom.
2013. ápr. 10. 16:11

Az optometrikus kemény kontaktlencsét írt fel nekem. Ma voltam próbálni, de több, mint fél óra elteltével sem tudtam öket behelyezni... Nagyon el vagyok keseredve ügyetlenségemen. :'-(

Nektek milyen volt kezdetben, hogy ment?

2013. ápr. 10. 16:10
Kemény kontaktlencsét viselök! Milyen tapasztalataitok vannak e látást korrigáló eszközzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook