Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kommunikáció fórum

Kommunikáció (beszélgetős fórum)


28. gyadam
2012. szept. 25. 14:34

Ezen a fórumon is elkezdtem keresni, hátha találok valamit a szervezeti kommunikációról, annak oktatásáról. Senki sem foglalkozik ezzel?


Kérdésem volna, hátha valaki tudja a választ? Hol lehet annak nyomát találni, hogy hol tanítanak szervezeti kommunikációt felsőoktatási intézményben? Nem Médiatudományi szakra gondolok, mert abból sok is van, hanem kommunikáció szervezésére. Sehol sincsen ma Magyarországon ilyen képzés?

27. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Linella7)
2012. aug. 4. 14:31

Én is leírom a véleményemet, bár a lényeg elhangzott.


Az önértékelés hiánya ("Nem vagyok elég jó.") okozza benned azokat a gátakat amelyek nem engedik hogy megnyílj a külvilág felé.


Nem mered megmutatni magad mert még bizonytalan vagy önmagadban.


Ezért érdemes lenne elmenni egy lelki szakértőhöz, esetleg beiratkozni egy önismeretei tréningre.

26. Linella7 (válaszként erre: 24. - 74f8c12b8e)
2012. aug. 1. 09:45
A kérdezés elég jónak tűnik.. eszembejut a sok film ahol a tükör elött gyakorolnak az emberek:D
25. Linella7 (válaszként erre: 23. - 8e9170fe09)
2012. aug. 1. 09:44
Te se vagy 100as ember... nincs szükségem a tanácsaidra, menj inkább te inni és ne itt lopd a napot.
2012. aug. 1. 08:02

Egy egyszerűbb lehetőség a többi mellé,a hétköznapokra: Kérdezz!

találj ki előre kérdéseket,amire kíváncsi vagy idegen emberekről,és ha élesben vagy,kérdezz! A legtöbb ember szeret mesélni magáról,és alig lehet leállítani.Aztán ha már több mindent mondott,arról úgyis új kérdések ,meh saját élmények jutnak majd az eszedbe.

23. 8e9170fe09 (válaszként erre: 3. - Linella7)
2012. júl. 31. 18:30
Kezdj el inni!
22. 9f86e86d50 (válaszként erre: 21. - Sajog)
2012. júl. 31. 17:18
Én azt a módszert nem ismerem, de feltételezem, hogy nem árt. Viszont aki tapasztalt ezen a téren az leírhatná, hogy az pontosan miről is szól. Amiről beszéltem értelemszerűen egy keményebb belső munka. Akarattal elérhető. :)
21. sajog
2012. júl. 31. 17:16

a csaladallitas nem old meg mindent, barcsak megoldana!! :)))


ez nem ilyen egyszeru!!

20. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Linella7)
2012. júl. 31. 17:08

A Csaba Doki jól beszél! Mindenesetre én azt mondom, mellé lehetőséged van még olyan irodalmat is a kezedbe venni, ami gondolatokat ébreszt Benned. Segít megérteni a kudarc és a siker valódi szerepét. Önértékelési hiányosság/téves önképp, illetve felesleges kisebbrendűségi komplexusok esetén ez egy többlépcsős folyamat. Olyan ez mint a futás, először meg kell tanulni járni.

Szóval én mindenképp ajánlanék pár irodalmat, amit persze nem árt nem csak olvasni, hanem elgondolkodni rajta. Van sok erre érdemes szerző műve.

Amit a Doki ajánlott szintén nagyon jó, sőt ezt a két dolgot lehet párhuzamosan csinálni. a legjobb önfejlesztő módszer ha Te fejleszted Magad, de ez persze szintén ezekkel a külső segítségekkel fog történni. Senki nem mondhatja meg mi a jó Neked, d abban igenis segíthet, hogy megértsd ezen a világon az életed nem a környező emberektől függ, hanem a Benned lévő gondolatoktól, az meg munkával jár. Nekem megérte.:)

19. f36e266467 (válaszként erre: 18. - Linella7)
2012. júl. 31. 17:00

Ezért nincs önbizalmad valószínűleg. Itt kezdődik, hogy gyerekként mennyire éreztük, hogy a szüleinknek fontosak vagyunk és szeretnek, értékesnek tartanak.


Ha ezt nem kaptuk meg, akkor érdemes később különböző techinkákkal bepótolni.


Vannak rá teljesen jól működő megoldások.


Ha gondolod, akkor írj rám privit és ott átküldök neked konkrét helyeket és módszereket.

2012. júl. 31. 14:20
a szüleimmel sem vagyok a legjobb beszélőviszonyban. apuval ritkán beszélek.. anyuval többet, de nem nagyon mondom el nekik a gondjaimat
17. f36e266467 (válaszként erre: 16. - Linella7)
2012. júl. 31. 14:04

Oké. Ha a környékeden foglalkoznak valahol családállítással, akkor azzal ezt a problémát teljesen meg tudod szüntetni. Ott helyre teszik azokat a berögződéseket, amik miatt ez kialakult benned, illetve, ami azt fékezi, hogy ilyen helyzetekben jól érezd magad. Ezek blokkok, amiket meg lehet találni és helyre lehet tenni.


Valamelyik szülőd nem volt túl szigorú veled?

2012. júl. 31. 13:47
20 éves vagyok, a szüleim neveltek igen
15. f36e266467 (válaszként erre: 1. - Linella7)
2012. júl. 31. 13:16

Szia. A szüleid neveltek? Mármint az édes szüleid?


Persze ha ez magánügy és nem akarod kiírni, akkor nyugodtan írd.


Tudok neked javasolni erre jó megoldást, csak jó lenne azt is tudni, hogy milyen korosztályba tartozol. Elég kb :)

14. Linella7 (válaszként erre: 12. - 36a26f5226)
2012. júl. 31. 13:12
Köszi, hogy segítesz. Rendes vagy, tényleg. :)
2012. júl. 31. 13:11
Igen. Sokszor azt érzem, hogy amit mutatok, rejtőzködök a világ elől, abból kell kitörnöm, mert több van bennem... És egyszerűen így nem fogok tudni érvényesülni, segítség nélkül. Vannak céljaim, de ez hátráltat.
12. 36a26f5226 (válaszként erre: 1. - Linella7)
2012. júl. 31. 13:10
Az előbb szóltam egy Hoxás, kedves ismerősnek, lehet, hogy fog ide írni... fogadd meg a tanácsait... de tényleg...:))
11. 342402de6d (válaszként erre: 8. - Linella7)
2012. júl. 31. 13:07

:))

nulla??

10. 36a26f5226 (válaszként erre: 8. - Linella7)
2012. júl. 31. 13:06
Itt nem úgy veszem észre, hogy nulla, mert jól átgondoltam, megfontoltan tetted fel a kérdésed, sokkal inkább leblokkolásról van szó bizonyos esetekben... Ezt a félelmet kell leküzdened...
2012. júl. 31. 13:05
Ha már ki merted írni a kérdést, és meg merted kérdezni, az már az első akadály sikeres leküzdése... Csak így haladj tovább, és soha ne futamodj meg semmitől, pont hogy szembe kell menni a félelmeinkkel...
2012. júl. 31. 13:05
Az a helyzet, hogy írásban jobban át tudok gondolni mindent, de a valóságban. Néha emiatt hülyének érzem magam, a szókincsem is egy nulla.. :(
2012. júl. 31. 13:04
Minél jobban érzed magad és minél magabiztosabb vagy annál jobban megy a kommunikáció.Először olyan témában kellene gyakorolni amiben nagyon otthon vagy.
2012. júl. 31. 13:04

Ami az állásinterjúkat illeti, nézz utána a google-on mindennek, amit a:


Stresszinterjú címszó alatt találsz, manapság ezekre kell már felkészülni, felkészülten oda menni, és fő, hogy végig nyugodt maradj, mert ott nem a válaszok érdeklik az interjúztatókat, hanem az, hogy ki tudnak-e hozni a sodrodból...

5. pista55 (válaszként erre: 1. - Linella7)
2012. júl. 31. 13:04
Itt gyakorolhatod. Próbálj meg minél több mindenhez hozzászólni!
2012. júl. 31. 13:03
a zárkózottságon segít? megváltoztat?
2012. júl. 31. 13:02
Önbizalmam tényleg a békasegge alatt van... de szeretnék többet és tartalmasabban beszélgetni másokkal..
2012. júl. 31. 13:01
Önbizalom növelő tréning!
2012. júl. 31. 12:59
sziasztok! azzal a problémával fordulok felétek.. lássuk.. eléggé nehezen megnyíló típus vagyok, ami nem is baj. de úgy érzem nem tudom vagy nem jól kezelem a konfliktusokat. Illetve van, hogy leblokkolok.. Akár egy veszekedésről van szó, akár egy állásinterjúról. és akkor kb megszólalni sem tudok. nehezen találom meg az emberekkel a közös nevezőt. nem tudom miről tudnék velük beszélni. a barátaimmal teljesen más vagyok, de szeretném ha több emberrel tudnám megértetni magam. illetve, hogy merjek az emberekhez hozzászólni. van valaki hasonló cipőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook