Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözés cicákkal fórum

Költözés cicákkal (beszélgetős fórum)


33. artista bonita (válaszként erre: 31. - Klarika5)
2011. febr. 2. 15:42

és ha védelmet adnátok a gömbölyödő Fülesnek, amíg megszül és megnőnek a kicsik? azt írod, a ti cicusotok is ki-be jár. mi lenne egy cicaajtóval? akkor nem kell felkelni hozzá!

Na, ezt én mondom, ooopppsss!!!

32. artista bonita (válaszként erre: 31. - Klarika5)
2011. febr. 2. 15:39

a legtöbb, ami nekünk volt: 15 cicus!! (már rég volt ez, kb 6 éve)


de nem mind felnőtt! három cicahölgy lett vemhes egymás után, sorban, amikor januárban hirtelen nagyon meleg lett...

négyhetes ritmusban szültek. A tetőtér mindig Muffiné, az alatta lévő szinten Füleske, lent a nappaliban pedig Flippike volt a kölykeivel.

nagyon élveztük! mi imádjuk a kiscicákat, mindig korán megtanítottam őket pisilni és enni, s volt, amelyiket üvegből kellett etetni.

később mindenféle mutatványra tanítottam őket:))

most, hogy Paprika két éves lett, megint hiányoznak a kiscicák. el tudom képzelni, hogy a férjem elgyengül, ha meglát valahol egy nagyszemű huncut kiskirálylány-cicahölgyet:)

nem bánnám, de nem kérem.

le tudod fényképezni azt,amikor az ősz apó eteti a cicákat? szuper lehet!

31. klarika5 (válaszként erre: 28. - Artista bonita)
2011. febr. 2. 14:54
Jaj, miket mondasz!Rémes, hogy milyen sors jut némelyik kóbor cicának. Nekünk mindig volt macskánk, de valahogy mindig lányok választottak bennünket. Aztán mikor minden ismerősnek jutott már a szaporulatból, akkor elhatároztuk az ivartalanításukat, mert egy évben akár 3x is fialtak. Egyet el kellett altatni, mert beledöglöttek a kismacskák, olyan hibás volt ez a Rozika. Egy eltűnt szőrén-szálán, egyet elütött előttünk az autó.És most van ez a félénk kisasszony. De a férjem megfogadtatta, hogy többet nem kezdünk új macskával. Lili ural bennünket. Éjszaka kiengedni-beengedni, naponta játszik vele a férjem fél órát egy kis kötélre kötött elefánttal, ezt kiköveteli. Szóval gyermekként éldegél itt:))Pedig már volna egy Füles, amelyik erősen gömbölyödik, s szívesen választana bennünket gazdának, de zord maradok, úgy teszek, mint ha nem is látnám a sóvár pillantásait. De van a szomszédban egy mesebeli, ősz öregapó. Ő eteti a kóbor macskákat. Látnád, mikor etetés van, sorjáznak a kerítésen, mint a menzára járók. Van vagy 10 macsek:))De hova fognak fialni?Jaj.
30. artista bonita (válaszként erre: 27. - Klarika5)
2011. febr. 2. 11:46
Klárika gyönyörű a kisfiad!!!!:))
2011. febr. 2. 09:11
ėjjelre bezártuk a cicaajtót, nyugalom volt, aludtunk vėgre:)
28. artista bonita (válaszként erre: 26. - Klarika5)
2011. febr. 2. 09:05

Muffin cicát ötödmagával mentettük meg egy farmról, ahol a kiscicákat születés után kirakták a rókáknak, vagy vízbe folytották őket. hat cica maradt meg 3 anyától. Füles cica mamája egy bokorban rejtette el az almot, amit egyszerűen lenyírtak:( Füles cica volt az egyetlen túlélő, nagy bevágással a fülében, innen is a neve. Muffin cica nagymamája angóra volt, ezért a bundája nagyon puha, mégis tömör. Tetvesek, bolhásak, férgesek voltak és mindnek hasmenése volt. mind félôs volt, némelyik harapott is:) Speedy Gonzales átnyávogott éjjeleket a párkányon ülve... fülük mocskos, evés közben morogtak. de érdekes volt nagyon, mert amikor Füleske meglátott minket, megsimogattuk, eldobta magát és elkezdett dorombolni:) Speedyt azért tartottuk meg, mert ilyen idegbajos ijedôsen nem kellett volna senkinek.

Ivarérett korukra a lányok várandósak lettek és gyönyörû ( hosszú szôrû) kölykeik születtek. párszáz kölyök felnevelése után Paprika az utolsó hófehér Mohikán. nem lesz több kölyök;)

27. klarika5 (válaszként erre: 25. - Artista bonita)
2011. febr. 2. 08:17
Lilike olyan, mint Muffin cica, csak neki fekete foltjai is vannak. Férjem Foltosnak, Kormoskának becézi, de mikor én elkezdem a Lililili-t, mint az arab,török asszonyok, szalad előre-bárhol is tartózkodik))
2011. febr. 2. 08:13
Lilike másfél éves, ivartalanított kis hölgy. A szomszéd asszonynak a macskája fialt három cicát, de jobbnak látta, ha áthozza hozzánk a pereputtyot. Az anyamacska beteg volt, tüdőgyulladásos, később el is pusztult. Ránk maradtak a kölykök. Lilike volt a vakarék, pici, csipás. Aztán felserdültek, kettőnek gazdát találtunk, de mivel Lilike egy gyáva nyuszi, megtartottuk. Csak bent érzi jól magát, max. az ablakban bámul, s ha feltűnik az utcán valami, a valagát betolja a biztos fedezékbe.Ha a párom elmegy itthonról, leül a papucsa mellé, és vár. Én még ilyen ragaszkodást nem tapasztaltam kutyától sem:)
25. artista bonita (válaszként erre: 23. - Klarika5)
2011. febr. 2. 00:19

na, ezen egy jót mosolyogtam!! márcsak azért is, mert ismerôs helyzetet írsz le:)) teljesen megdöbbentő, hogy milyen kíváncsi és magabiztos fekete kandúr-faj emelkedik fel az evolúció nem létező létráján!!

mennyi idős Lilike?? édes kis hölgy lehet!!

Muffin cicám hasonló stílusú:)) nézd meg a képeket az adatlapomon, ha ráérsz;)

24. 9bbc382386 (válaszként erre: 23. - Klarika5)
2011. febr. 1. 19:16
Tüzelési időszak van,ilyenkor megy a harc.Lecseng 2hét alatt.
23. klarika5 (válaszként erre: 11. - Artista bonita)
2011. febr. 1. 19:15
Most valami lehet macskáéknál, front, vagy mi:)Mosogatok, felpillantok, és egy nagy fekete kandur néz velem farkasszemet a konyhaablakból.Aztán felállt a két hátsó lábára és végigtapogatta, szagolgatta az ablakkeretet. Még soha nem láttam, hogy idegen macska ide merészkedett volna. Az igaz, hogy Lilikénk itt kér bebocsátást. Szerintem ez a rusnya kandúr kiszagolta az útvonalat. De Lilike is retteg a többi macsektól. Meg a falevéltől, meg a széltől, meg mindentől:)
22. fe80e17aca (válaszként erre: 21. - Artista bonita)
2011. febr. 1. 18:21
ez jó ötlet...hiii. Tényleg.
21. artista bonita (válaszként erre: 20. - Fe80e17aca)
2011. febr. 1. 17:59

vizipisztolyra gondoltam!! mit szóltok??

szerintem ennél a betörő macskánál hatásos lehet...


az én cicáim imádják a vizet, pancsolnak, ha engeded rád ülnek a fürdőkádban, kiszedik a madáritatóból, amit beletesznek (játék és Egér!!)

és nagyon pancsolósak. náluk ez nem működne, azt gondolnák, játszani akarsz velük:))

de a remény hal meg utoljára

2011. febr. 1. 15:17
ui. lehet hogy nem is oly rég még az Ő területe volt?
19. fe80e17aca (válaszként erre: 16. - Artista bonita)
2011. febr. 1. 15:14

huuu,tényleg nem tudtam, hogy a Te macskáid 'rendben', csak a szomszéd cica akar uralkodni.

Harc- harcok lesznek, de nektek is tudatni kell vele, hogy nem kívánatos vendég ott a portán.

18. artista bonita (válaszként erre: 17. - 9bbc382386)
2011. febr. 1. 15:11

köszönöm!!

remélem nem tart sokáig, néha azért jó lenne aludni is:)

2011. febr. 1. 15:08

Megszokják egymást.El fog dőlni kié a terület.

Ezt jelzéssel,verekedéssel megoldják.

Ha teheted ,kergesd el.Sajnálom.

16. artista bonita (válaszként erre: 14. - Fe80e17aca)
2011. febr. 1. 14:55
bocsi, lehet, hogy félreértettelek, azt javasolod nekem, hogy ivartalaníttassam a szomszéd cicáját?
15. artista bonita (válaszként erre: 14. - Fe80e17aca)
2011. febr. 1. 14:52

mind a négy cicánk, 2 hölgy (7 évesek) és két kandúr, az egyik hölgy fiai(4 és másfél évesek) ivartalanított.

ez azonban nem zárja ki az udvarlást és a kérők fogadását sem:))

szerintem ez most inkább hatalmi harc, ami a territóriumért zajlik.

14. fe80e17aca (válaszként erre: 13. - Artista bonita)
2011. febr. 1. 14:34

a cicák nagyon öntörvényűek.

A baj az, hogy a lányoknak nem tetszik a kérőjük,valami olyasmit éreznek meg benne, ami az utódok szempontjából problémát okozhat.

Ha tetszik a 'kandúr' nektek,akkor ivartalanítani kell, és helyre áll béke.

13. artista bonita (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2011. febr. 1. 14:26
ez az állapot öt hete tart, eddig csak kisebb sérüléseket ejtettek egymáson, de most nagyon komolyra fordult a dolog.
12. artista bonita (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2011. febr. 1. 14:24

most éjszakára be is lesz zárva, nappal pedig itt vagyok, úgyhogy nem jön be.

a cicáink szuper szociális viselkedésűek és eddig mindig mindenhol összebarátkoztak másik cicusokkal, a hölgyeknél pedig sorba álltak a kérők:)

nagyon meglep minket, hogy ekkora zűr van:

éjjel véresre verve, félig kopaszon, nehéz, szuszogó légzéssel rohant fel a fekete kandurkám, Worstje:((

11. artista bonita (válaszként erre: 7. - Klarika5)
2011. febr. 1. 14:19

már többször költöztünk. eddig minden fantasztikusan ment.

mielőtt idejöttünk, volt egy éjszaka, amikor beosont a házba (a belvárosi házba, amelynek a hátsó kertje magas falakkal van körülvéve!!) egy fekete kandúr és a cicák rettenetesen megijedtek és jól összakaptak.


hogy honnan jött és hogyan, ki tudja?!

a költözés után, mielőtt még kimehettek volna:

na mit látnak az ahtó mögött?

ott ül a fekete kandúr!! nagyon felzaklatta őket a látvány:((( őrület, de reméltük, hogy úgy, mint eddig, majd elintézik maguk között a cicák. de itt valami most más.

2011. febr. 1. 13:45
Egy idő után hátha összebarátkoznak a cicák egymással, szerintem várjatok. Vagy zárjátok be a macskaajtót egy ideig és a tieitek csak bent legyenek - ez amúgy is jót tesz költözéskor, mert meg kell szokniuk az új helyet.
9. artista bonita (válaszként erre: 4. - Hte23)
2011. febr. 1. 13:40
bizony lehet, hogy ez lesz a végső megoldás...
2011. febr. 1. 13:38
arra gyanakszom, hogy az előttünk itt lakók etették, mert már a költözés alatt is érdeklődéssel szemlélgetett minket a szomszédból... de vitathatatlanul úgy viselkedik, hogy ez itt az ő környezete
2011. febr. 1. 13:38

A szomszéd utcában öngyilkos lett egy nő. A házban már más lakik, de a macskája két éve hazajárogat - azóta etetik a szomszédok - leül a kapu elé, és néz be.Azt mondják, a kutya a gazdához, a macska a lakhelyéhez hűséges.

Hát felelősség a macska pártfogásba vétele, mert az egy dolog, hogy az ember eteti, de seperc, és már négyen vannak, ha lánymacska. Most kezdődik a tavaszi fialás előkészülete, előttünk is vonul a lány feltartott farokkal, utána meg sorban három kandur:))

6. artista bonita (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. febr. 1. 13:33
azt jelenti az "őslakos helybéli cica" a szomszédé... nem a melletünk álló házé, hanem a melletünk levő ház alatti házban lakik, tehát sajnos nem vad cica...így igazából nem szabad befognunk:(
5. Macsek. (válaszként erre: 1. - Artista bonita)
2011. febr. 1. 13:25

Mit jelent az, hogy őslakos?

Kóbor cica, aki valamikor ott lakott, és "ottfelejetették" a "kedves" gazdik?

Vagy esetleg gazdis, csak pár házzal odébb lakik, és bejár hozzátok?

2011. febr. 1. 12:43
Szia! Nem valószinü, hogy sikerül. Inkább fogjátok be, és adjátok le valahol egy állatmenhelyre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook