Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözés cicákkal fórum

Költözés cicákkal (beszélgetős fórum)


2011. febr. 18. 12:43
Most néztem a képeidet! Nekem is fehér macsekom van! :)
2011. febr. 17. 14:27

megint levittem a cicákat a kertbe:)) most már három jött. da a fehér elzavarta a feketét, annyira beleivódott ez az ellenség-image:((

ma megint megpróbálom:)

2011. febr. 16. 16:36
tegnap levittem (kissé kukán hangzik) a cicusokat a kertbe... őrült rohangálást csaptak és volt nagy fára ugrándozás!! nem győztem kacarászni. a fiatal kandúrka még csak hagyján, de a ballerína stílusú mindig nagyon kimérten viselkedő kissé korosabb mamája is így rohangált:))
60. artista bonita (válaszként erre: 59. - Fe80e17aca)
2011. febr. 15. 23:01

éljen, életjel a marson:D

ok, akkor hát írogatok....

59. fe80e17aca (válaszként erre: 58. - Artista bonita)
2011. febr. 15. 22:59
Szia.. csak írogass, majd visszaolvasom. Behavaztak..
2011. febr. 15. 22:50

szia mindenki! akkor hát beszélgetek magammal: az is jó társaság...

cicuskámat valahol baleset érte, letörött a két alsó szemfoga. elég mélyen, nem valami szép:(( van valakinek tapasztalata? ki kell őket húzatni?

2011. febr. 11. 17:25
esik, esik, esik...ilyenkor még a cicák sem akarnak kimenni:(
56. artista bonita (válaszként erre: 55. - Fe80e17aca)
2011. febr. 9. 11:02
tényleg?? akkor nagyon szép helyen laksz!!! :D
55. fe80e17aca (válaszként erre: 54. - Artista bonita)
2011. febr. 9. 10:28

Majdnem....olyan helyen laktok együtt, mint mi.


Mikor megnéztem a képeidet amit felraktál, még a Papát is idecibáltam ,hogy döntsük el, vajon tényleg itt?


Ok...tudom, hogy nem . DDDD

54. artista bonita (válaszként erre: 53. - Fe80e17aca)
2011. febr. 8. 15:59
ma gyönyörűen süt a nap, Muffin cicának a "toronyban" fészket csináltam és elfogadta!! most onnan nézegeti a tájat, a madarakat a völgyben sétálókat... órákig nyitva volt az ajtó!! végre egyre melegebben süt a nap. az éjjeli cicaajtó-bezárás nagyon bejött.most így hagyjuk egy darabig.
2011. febr. 8. 13:25

F: az első perzsa cicánk, tiszta fehér és gyönyörű nagy barna szemeivel, a szomszéd macskája volt.Ideszokott, ők meg nekünk kegyesen oda adták, és nagy kandúr a Bercikénk, több éven át igazi örömöket szerzett nekünk is, nem csak a volt gazdinak.

Később, egyik rokonom egy 'teknőc-tarka' perzsa nőcikét hozott.Már Ő is felnőtt volt.


Itt, és így kezdődött az én megismerésem velük (is...) .

52. artista bonita (válaszként erre: 51. - Fe80e17aca)
2011. febr. 7. 12:42
no hope
2011. febr. 7. 11:29
kiegészítés: (ami megnyugtatná a lelkemet egy kis ideig): ha azokat a szemeteket kitehetném 1-3hónapra a sivatagba, vagy a dzsungelbe. Majd meglátnám,hogy a túlélés dologban ŐK mire is képesek?
50. fe80e17aca (válaszként erre: 49. - Artista bonita)
2011. febr. 7. 11:18

tudom, hogy tudod...a cicamama is ideköltözött volna, velük együtt....a szemetek azok akik ezt csinálják!

A DÜH !!!! azóta is bennem....

49. artista bonita (válaszként erre: 48. - Fe80e17aca)
2011. febr. 7. 00:27
azt elhiszem! nálunk a Balcsiparton rendszeresen mérgezik a cicákat a hülye nyaraló tulajdonosok. patkányméreg cicaeledelbe, persze. a nem létező patkányok miatt. azokat az embereket nagy kísértés lenne... pl megrúgni!!
48. fe80e17aca (válaszként erre: 47. - Artista bonita)
2011. febr. 6. 23:44
most már a helyzet változatlan....a cicamamára nem is tudnék haragudni, de az emberkét azt nagyon kiosztanám!
47. artista bonita (válaszként erre: 46. - Fe80e17aca)
2011. febr. 6. 21:21
ha megtudod a választ, változtatna az valamit a helyzeten:))??
46. fe80e17aca (válaszként erre: 44. - Artista bonita)
2011. febr. 6. 14:46

most, egy pár éve,már félek a sok 'gazdátlan' cicustól.

A mai napi nem tudom azt eldönteni, hogy vki csak úgy, berakta a három picit hozzánk, vagy egy mama cica hozta ide őket.


Újra félek a mostani tavasztól is...

45. artista bonita (válaszként erre: 43. - Fe80e17aca)
2011. febr. 5. 12:24
megnéztem a cicádat, nagyon szép ezüst cicus!!
44. artista bonita (válaszként erre: 43. - Fe80e17aca)
2011. febr. 5. 12:17
örülök, hogy otthon van nálatok a cicus, de még jobban annak, hogy élvezitek az életet vele!! a közös kertben játszadozás pedig örök emlék marad. így szép az élet:)
2011. febr. 5. 11:29

f..

Most már csak a sérült cicánk van. Szerintem félig perzsa,szürke, gyönyörű zöld szemekkel,(a naplómban van róla egy kép).Kicsike maradt, és nagyon érzékeny a lábaira.

Mondhatnám azt, hogy irtó jó nevelt lett. Nem lop! még akkor sem, ha előtte ott van a kajám és eszem, vagy ott hagyom. Akár kint is hagyhatom a húst az asztalon. Semmire sem mászik fel, és sehova sem piszkít be.

Most már a lakásban kap kaját (mert sok idegen macska járt rá, és direkt hagyott is nekik belőle). Mostanában már éjszakára is bent marad.


Imádja a gyerekeket is. Kint a kertben bújócskáznak egymással, fára másznak együtt, s gyerekek a finom szőre miatt 'is' nagyon szeretik simogatni.Ő meg ezt nagyon élvezi.

42. fe80e17aca (válaszként erre: 41. - Artista bonita)
2011. febr. 4. 20:10

Megnéztem a cicáidat, nagyon szépek, és um.óriásiak.

(voltak nekem is fehér perzsa cicák) DDD.

41. artista bonita (válaszként erre: 40. - Fe80e17aca)
2011. febr. 4. 18:22
szuper ez a "folyt.köv." bejegyzés!! nagyon érdekessé teszi a történeted:)
40. fe80e17aca (válaszként erre: 37. - Artista bonita)
2011. febr. 4. 14:04

folyt...

Maradt a sérült 'nagyobb' meg az agresszív 'pici'. Mondtam: már pedig a házba be nem jönnek!

Nem is engedtem ebből. Az egész tavaszt, nyarat, ősz, sőt a telet is mind a kettő kint töltötte.Persze mindig gondoskodtunk a 'megfelelő ' körülményekről.Kiderült időközben, hogy mind két cica kandúr.Az ivartalanítással kapcsolat az orvos az tanácsolta, hogy várjunk egy évet.

Következő tavasz táján történ, hogy a picike mindjobban csavargott, volt úgy napokig nem láttuk.Egyszer csak úgy, eltűnt!, hiába kerestem , vártuk haza, nem jelentkezett.Még most is, ha hasonló cicát látok, megszólítom, hátha a miénk az...s csak a szerelme miatt hagyott ott bennünket.De nem jönnek velem. (ok. majd folyt.)

2011. febr. 3. 23:46
azért azt még hadd mondjam el, hogy azt gondoltam, hogy sokan költöztek már cicákkal!! hol vagytok? írjatok hogy történt !!
2011. febr. 3. 23:45
ma délután láttam a "bandita kandúrt" erősen biceg!! de minket lesett a szomszéd telekről. amíg csak les, minden ok. jó iccakát mindenkinek:)
37. artista bonita (válaszként erre: 36. - Fe80e17aca)
2011. febr. 3. 17:36
szívesen hallgatlak:)
36. fe80e17aca (válaszként erre: 35. - Artista bonita)
2011. febr. 3. 16:57

Nekünk is volt már sok cicánk.

Ott kezdődött, hogy mikor faluhelyre költöztük, hm. megjelentek az egerek a házban.Akkor mondtam a gyerekeknek: ok, jöhet a macsek. 2 házi kiscicát hoztak, egyiknek Pörkölt lett a neve (kandúr) a másikat, a kislányt Szivinek nevezték el.Megviselt mindenkit a haláluk.

Ezután, az egyes családok által 'nemszeretem' macskáink voltak.Majd róluk is..


Tavaly történt,hogy egy sérül kiscica menekült be hozzánk.Pár nap múlva már plusz három nagyon pici cicák is.Hiába akartuk őket 'hazapaterolni' nem sikerült, hiszen sem ők, sem mi nem tudtuk, hogy hol az a haza.Kicsit nagyobbak lettek,akkor kettőt sikerült elajándékozni.(a többit, majd később elmesélem)

35. artista bonita (válaszként erre: 34. - Klarika5)
2011. febr. 3. 12:58
mi is így kezeljük a cicukat, de azért vannak határok! asztalra nem ülünk, ágytakaró alá nem mászunk, fürdővízbe nem csobbanunk:)
2011. febr. 2. 18:18

Nem, nem, nem...Nekünk nem való jószág, mert nem állatként kezeljük, hanem családtagként. Nem merjük megsérteni. Pl. elhalasztom a porszívózást, ha ott ül,úgy bánunk vele, mint indiaiak a szent tehénnel.De sajnos nem tiszteli a bútorokat, pedig már nem olyan kiscica, mégis száguld végig a lakáson. Inkább bent van, mint a kertben.

Ő is tiszta cica, jelzi, ha ki akar menni, s leül az ablak elé, ha be akar jönni. Az a cicaajtó nem megoldható, mert van egy bombabiztos bejárati ajtónk, azon nem lehet ajtót vágni.

Sajnos nincs apparatom, amivel fel tudnék képet tölteni:(Ezek is segítséggel kerültek fel. A konyhaablakból lehet rálátni a bácsira, mondja is a férjem, amikor etet, naponta 2x, és mennek a cicák-fekete, vörös, tarka...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook