Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözés cicákkal fórum

Költözés cicákkal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. okt. 11. 17:10
van 3 cuki kiscicánk, szeretne valaki esetleg szép, egészséges, tiszta, gondozott cicákat?
542. 171925f409 (válaszként erre: 541. - Artista bonita)
2013. szept. 2. 15:04

Na ez az:(((

Borzasztó mik vannak

2013. szept. 2. 11:38

a haziallatokat nem szabad irtani! grrr!

Magyarorszagon meg a gyermekvedelem sem müködik rendesen, akkor mit varjunk az allatvedelemtöl?!

540. 171925f409 (válaszként erre: 539. - Artista bonita)
2013. szept. 2. 11:17

Rossz olvasni milyen tanácsokat adnak egyes emberek:(Ok megértem ha fél a cicától de irtani:((

Na igen sok okoskodó van az látom aki direkt azért ír hozz,hogy beszóljon nem is a témához hanem másoknak:((

539. artista bonita (válaszként erre: 538. - 171925f409)
2013. szept. 2. 10:28

ez van, sajnos. Az allattartasnak is kellene, hogy legyen kulturaja.

ott sem arra ment el a beszelgetes, amerre a forumindito remelte. sok unatkozo ember, aki kulturalt tarsalgas helyett, (ki)oktat, leckeztet, vagy ügyesen összeugrasztja a boldog forumozokat...

a virtualis tarsalgas nagy hatranya, hogy csak a leirt szavakbol lehet következtetni a hozzaszolo jellemere, a stilus lehet egyszerüen csak a hangulat miatt eppen rosszul valasztott. ha latnank az illetöt, akkor egeszen masfele benyomasunk lenne.


eddig majdnem minden nyilt forumon jöttek a kötekedök, a legtöbbje helyesen irni sem tud, de azt, hogy Te mit csinalsz rosszul, megkapod hamar. van eleg klubom, nagyon jol megvagyunk evek ota, s bar nagyon-nagyon messze lakunk egymastol, mindig megprobalunk meg talalkozni is.

szeretettel varlak benneteket!

538. 171925f409 (válaszként erre: 537. - Artista bonita)
2013. szept. 2. 07:45

Na igen régen nem volt ilyen

Itt olvastam:(


[link]

537. artista bonita (válaszként erre: 534. - 171925f409)
2013. szept. 2. 07:27

le lehet a homokozót takarni. akkor nem megy bele se macskusz, se szemét, se száraz levél. a kedves anyuka sem kap egyből frászt, ha a gyerek szájában homokot talál.


sajnos ez a dolog a vízzel falun és főleg az idősebbek körében még mindig elfogadott megoldás: (

kegyetlen, olcsó, gyors.

a fiatal szülők generációja pedig gyakran átesik a ló másik oldalára és állandóan irt, kezel, állatorvoshoz szaladgál és preventál.

ki nőtt fel közülünk havonta féregtelenített macskával?

536. andi6020 (válaszként erre: 533. - Artista bonita)
2013. szept. 1. 19:47
Egyébként bakker, nem szóltalak le, mindössze annyit merészeltem megjegyezni, hogy létezik más megoldás is.
535. andi6020 (válaszként erre: 533. - Artista bonita)
2013. szept. 1. 19:45
Jól ki tudod forgatni az ember szavait, te másik okoska. :/
534. 171925f409 (válaszként erre: 533. - Artista bonita)
2013. szept. 1. 19:27

Júj:((n meg olyat olvastam,hogy egy nőnek a homokozójába belemegy a macska és,hogy tudná ki irtani:(Annyira durva és ,hogy utálja őket.


Mit lehet utálni egy macskák?Annyira durva dolgokat írtak:((Sokan vizet használnak,kismacskáknak ahelyett,hogy ivartlanítanának

2013. szept. 1. 16:26

sziasztok lányok! hogy vagytok?

láttátok, hogy van egy új fórum; két hetes bolhás kiscicákkal kapcsolatban kérdez a fórumindító.

az egyik okoska már jött is a vegyszeres megoldással : 0

még jól meg is szólt, mert ilyen pici korban CSAK a kifésülést ajánlottam...

532. artista bonita (válaszként erre: 531. - 171925f409)
2012. dec. 4. 11:18
az : (((
531. 171925f409 (válaszként erre: 530. - Artista bonita)
2012. dec. 4. 08:44

:((((((

Sosem hallottam róla borzalom:((

530. artista bonita (válaszként erre: 529. - 171925f409)
2012. dec. 3. 22:49

igen, lehet tudni! FIP vírussal a legtöbb cicus már az anyaméhben megfertőződik, s a tünetek hasonlóak a megfázás tüneteihez. ritka esetben mutálódik a vírus a cicában és kitör fél éves korában; nem gyógyítható :(

mesélhetek még...

529. 171925f409 (válaszként erre: 528. - Artista bonita)
2012. dec. 1. 12:34

Nagyon sajnálom:(((

Lehet tudni mi ez a virus és, hogyan kaphatta el?

2012. dec. 1. 10:12

FIP vírussal fertőződött hét hónapos vörös kandúrkánk : (

nem sikerült legyőznie : ((

527. artista bonita (válaszként erre: 526. - 65298a0518)
2012. nov. 13. 23:36
panna! ezt a hozzászólást én nem olvastam:( remélem megoldódott a dolog!!
2012. jún. 4. 08:50

Azt mondta valaki szellemet láthat a macskám (2-en is mondták) vagy betegséget érez, kezdek parázni;-)


Segítsetek légyszi, hátha nem nagy a baj.



Fel-alá futkos tegnap reggel óta, szokott ilyet, ha pisilni kell neki, vagy ha játszik, most viszont gyakoribb az, hogy furcsán csinálja ezt, és nem tudom, mi az oka.

Pl. kikéredzkedett, mintha menekülne, kinyitom az ajtót, már majdnem szalad kifelé, amikor meggondolja magát, mint aki látott kint valakit, és befelé rohan inkább, kint semmi macska, tényleg senki sehol.

Kérdem fiam, nem láttad hová futott? Ágy alá. Nézem, de nincs ott. Kinyitottam a hátsó erkélyajtót, ha fut, arra fusson, ne fent az autók alá (egyébként tud magára vigyázni, fél az autóktól, de most félek, elütnék)

Vagy pl. hajnalban mellém ül kanapéra, mintha csuklana 1-2-t, majd mint aki megőrült, leugrik és menekül önmaga elől vagy valami elől, ami a gyomrában van nekem így tűnik. Közben furcsa, féloldali rágómozdulatai vannak, de ritkán.

Kedvenc sonkáját adtam neki, hátha azzal lemegy egy esetlges torkán akadt, szőrszálon vagy hajszálon lógó akármi. Kérdem párom, adott -e neki tegnap a halból, igen, adott, de afrikai harcsa volt, nem szálkás, ilyen kis zsíros részt, keveset. Esetleg pedig mégis az lehetett. Nem tudom mit tegyek, aggódom érte azért.


Volt cicáiddal valaha hasonló? Mintha hányni is próbálna, ami gyakori nála, ő a hosszúszőrű, és gyakran öklendez ki szőrcsomókat. Tegnap még jókat nevettünk rajta, amíg azt hittük játszik, de most már nem vicces annyira.


Köszi előre is!

Csajok, valaki? Tőlem menekülne? Vagy a szőrcsomót nem tudja felöklendezni? Nem értem.

525. bowie
2012. ápr. 18. 06:33
Igen, végigolvastam. Köszi a választ!
524. artista bonita (válaszként erre: 523. - Bowie)
2012. ápr. 17. 15:17

azt :(

de hátha van itt valaki, akinek más tapasztalata van!

visszaolvastál már a fórum elejéig? sokat írtunk a költözésrôl

523. bowie (válaszként erre: 522. - Artista bonita)
2012. ápr. 17. 15:07
Nem, olyan 5 napot volt bent, aztán már annyira vágyott ki, hogy kiengedtem...akkor azt mondod, hogy hagyjam...?
522. artista bonita (válaszként erre: 521. - Bowie)
2012. ápr. 17. 14:51

szia!

a legelsô cicánk éppen ilyen történet...

átszegôdött egy gyermekes-kutyás családhoz, ahol az anyuka cicaallergiás és alig engedi be.

nekünk óriási csalódást jelentett, de elengedtük. mi mást tehettünk volna?

a költözésnél fontos az, hogy legalább két hétig ne menjen ki a cica. a tiéddel így volt?

521. bowie
2012. ápr. 17. 10:39

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, hátha ti tudtok valami ötletet adni. Szóval van egy gyönyörű, és nagyon édes 3 éves cicám, lány. Egészen pici kora óta velünk van, majd 2 évig szobacica volt. Annyira egy húron pendültünk, hogy ha fájó hassal feküdtem le pl, arra ébredtem, hogy ott alszik a hasamon és melegíti. Mikor anno megműtötték, hogy ne legyenek kiscicái, az altatás után ugyebár teljesen kába volt szegényke, de annyira ragaszkodott hozzám, hogy bár 20 percébe és sok borulásába került, de kiszédelgett mellém a nappaliba, csakhogy mellettem legyen. (persze mikor szédelegve járkált, órákon keresztül kúsztam vele a földön, hogy ha elesik, ne verje be a fejét:D), ha beteg voltam végig mellettem volt..stb...ha kiment és behívtam, csak a kulcscsomót kellett megcsörgetnem és már jött is elő. Szóval azt gondoltam, hogy hozzám ragaszkodik.

Aztán most pár hónapja elköltöztünk, és a cica mindig visszaszökik a régi házunkhoz. Pedig itt olyan nagy területe lenne, és mégis...próbáltam már bezárni néhány napra a házba, próbáltam különböző játékokkal, csalikkal lekötni a figyelmét, és semmi nem jön be. Egyre csapzottabb szegényke, annyira elfárad, mire visszaér, hogy aztán egy napig alszik. Ott is jó dolga lenne, azt hiszem..kap enni, van egy kislány, aki szereti, de mi is nagyon szeretjük és a kisfiamnak is hiányzik. Én viszont nagyon féltem, hogy valami baj éri, míg visszaér. Volt, hogy 3 napjába került az út. Valami ötletetek van esetleg, mivel tarthatnám itthon? Vagy el kell őt engednem, és bízni benne, hogy jó helye lesz, még mielőtt baja lenne? (pl elüti egy autó, vagy elkapja egy kutya)

Köszi a választ előre is!

520. 65298a0518 (válaszként erre: 519. - Artista bonita)
2012. ápr. 9. 12:13
Kellemes Húsvéti Ünnepeket Nektek is:))
2012. ápr. 6. 10:14

szép napos Húsvéti Ünnepeket Kívánok minden kedves fórumtársamnak!!


nálunk hideg van, de azért nem fagy. maradjon is így, mert a nyuszifészek hóban bizonyára még mindig elég dekoratív, de szerintem kissé bizarr látvány : )

518. 65298a0518 (válaszként erre: 517. - Artista bonita)
2012. ápr. 5. 07:01

Bocsánat, elmaradtam kissé a válasszal.

Nem hallottam még morogni.

Amikor Róki meglett, és egymásnak ugrottak, akkor szerintem ő is csikkantott egyet, mintha ő lett volna.

Szegénykémet múltkor agyontapostam, a sötétben a lépcső alatti szőnyegen feküdt, nekem meg arra vitt az utam, fogalmam sincs hová léptem, aztán ahogy áttettem a súlypontom gyorsan a másik lábamra az tuti a farka volt már, biztos ismeritek, amikor ő is elindul közben, így bárhová lépsz sötétben sehogy nem találod el a lépést, no a lényeg, ilyenkor olyan a "visítása" mint amikor egy egészséges macska fúj, tehát ilyen némaféle.

Dorombolni tud, de az is más hang, én olyankor azt hiszem, hogy meg van fázva, és úgy tud levegőt venni, párom szerint dorombolás, nem tudom.

517. artista bonita (válaszként erre: 515. - 65298a0518)
2012. márc. 27. 07:23

van ilyen!

hallottad valaha is morogni, ha veszélyben van vagy fenyegetőzik?

tud dorombolni?

516. 171925f409 (válaszként erre: 513. - Artista bonita)
2012. márc. 26. 18:49
Igen?Nem tudtam:))Tündéri ahogy szinte beszél neki ilyesztgeti és gyors ütembe ki be nyitja a száját:DDD
515. 65298a0518 (válaszként erre: 512. - 171925f409)
2012. márc. 26. 13:49

Sajnálom a 2 cicádat, de biztos találtak már maguknak helyet:(


Én is imádom, amikor Róki "mekeg" én úgy hívom. Gyapi sajnos néma, nem tudom, mi az oka, nyávogni sem tud, csak hang nélkül. Szerintetek?

514. 65298a0518 (válaszként erre: 511. - Artista bonita)
2012. márc. 26. 13:47

Sziasztok!


Ilyen környék réme nálunk is van, múltkor meg akarta erőszakolni Rókit, és hiába zavartam, nem ment, sajnos fel kellett rúgnom:((

Gyapi bezzeg simán odaadja magát neki, nem is értem, pedig úgy tudtam, az ivartalanított cica nem szereti a fiúkat már, de ez a vaddisznó hívja, ez meg ugrik.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook