Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiutazás külföldre jogi úton apa nélkül? fórum

Kiutazás külföldre jogi úton apa nélkül? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 19. 09:39
Ha elváltatok a gyerek apjával, akkor a válási papírban valószínűleg bele van foglalva, hogy apa bele egyezése nélkül nem viheted külföldre.
2011. szept. 19. 09:19
Az union belül elég a személyi, gyerekeknek is. Ahhoz pedig csak egy szülő aláírása kell. Az én gyerekeim is így vannak kint. A legkisebb 2 hónapos volt mikor készült a személyije. A gyerekek első személyije amúgy ingyenes, ellentétben az útlevélhez.
2011. szept. 19. 09:15
Az apa engedélye kell az útlevélhez, babáknak is lehet szemályi igazolványa azzal nem tudom gyermek , hogy utazhat. Vigyázz nehogy szöktetésnek véljék!!
2011. szept. 19. 09:12
Én ugy tudom,az útlevélhez kell az apuka utána nem kell már a beleegyezése.Mondjuk ha hosszú időre készülsz akkor azért lehet.De mondjuk egy nyaraláshoz nem.Mert a férjemnek az elöző házasságból született 2 gyermeke,és csak az útlevélhez kellett a beleegyezése,a továbbiakhoz nem.Pedig már többször voltak külföldön a gyerekek.
2011. szept. 19. 09:06

NYaralni vagy dolgozni?Rövid hosszú időre?

Elváltatok vagy élettárs.

Amúgy úgy tudom kell az apai beleegyezés és a láthatást biztosítása.

De talán a jogiforum.hu-n megmondják.

2. reload (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2011. szept. 19. 09:05
KI kell tölteni egy beleegyező nyilatkozatot, hogy hozzájárul ahhoz, hogy elvidd a gyereket. Szerintem a gyámügyön kérdezzétek meg, nem tudom hova kell menni...
2011. szept. 19. 09:04
Szép napot! Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan tudnék kiutazni külföldre úgy, hogy a lányom apja nem jön?Mien papírok szükségesek ehez? Valaki segítsen !!! Köszönöm elöre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook