Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldre miként lehet kijutni csalás nélkül dolgozni? fórum

Külföldre miként lehet kijutni csalás nélkül dolgozni? (tudásbázis kérdés)


17. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - Szemeske)
2010. jan. 21. 23:27

hát mihez értesz, mit szeretnél csinálni, beírtad már a google-ba hogy például mittudomén "au apir frankfurt" vagy amelyik városba mentek?

hány éves vagy? németországban nem lehetsz 24 fölött bébiszitter pl.

vagy ha pultozni/felszolgálni szeretnél, az nem fog menni úgy, hogy nem tudsz folyékonyan kommunikálni.

kicsit írhatnál bővebben, milyen munkát keresel és melyik városba, országba szeretnél menni...

16. MelisUK (válaszként erre: 15. - Jsanett)
2010. jan. 21. 23:05
Igen, északon, Skóciában. Én sose terveztem Angliát, nekem az nagyon idegen, a skót tájakat, embereket pedig nagyon szeretem, otthonomra leltem itt. Persze munkát mindenképp nehezebb itt találni, nekem is ez a véleményem.
15. jsanett (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2010. jan. 21. 10:55

Hat igen, manapsag nem konnyu ez teny.

Te eszakon elsz, ugye?

Itt Delen azert talan jobb a helyzet, surubben lakott es talan tobb a munka is.

14. MelisUK (válaszként erre: 13. - Jsanett)
2010. jan. 21. 10:25

Igen, ez volt 2004-ben, meg még 2006-ban is, mikor én kijöttem, de most már az is, aki majdhogynem perfektül nyomja az angolt, képes hosszú hónapokig munkanélküli lenni, most már sokkal nehezebb.

De mondjuk városa is válogatja. Volt nálunk 3 srác úgy kb 1,5 hónapig, sehogy se találtak munkát, már szállásuk se volt, így elmentek Northamptonba, ott pár nap múlva lett munkájuk, Tesco-ban dolgoznak, az érkező kamionokról kell lepakolniuk a termékeket. Még csak nem is keresnek rosszul, éjszakára pl 11 fonttal fizetnek óránként, nappal pedig 8 fonttal. És egy kukkot nem beszélnek angolul, csak volt magyar ember a job centre-ben, aki segített nekik.

13. jsanett (válaszként erre: 12. - Bobtailka)
2010. jan. 20. 17:56

Ismeretseg nelkul is megy...

En ugy jottem ki 2004-ben (eloszor), hogy csak szallasom volt Londonban, es bementem mindenhova az oneletrajzommal, plussz jo sok munkara jelentkeztem, sokat koltottem telefonalasra... Rengeteg sikertelenseg ert, de vegul 3 het mulva bejutottam egy szuper helyre.

12. bobtailka (válaszként erre: 11. - Szemeske)
2010. jan. 20. 17:32
Én is mennék naponta több órát lógok a net előtt hátha v.mi összejön,de szerintem ismeretség nélkül nem fog sikerülni.
11. szemeske (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2010. jan. 20. 17:27

MelisUK:

igen tudom de remenykedek még h hátha összejön vmi munka.párommal mennék ki nah de az én alap nemet tudásom az kevés

nem egyszerü kijutni:)

10. MelisUK (válaszként erre: 5. - Jsanett)
2010. jan. 20. 17:21
Szió! Valójában én baráton keresztül jöttem ki, egy barátnőm egy skót nőnek dolgozott fordítóként és a nő intézett nekem munkát, nem kellett semmit se fizetnem érte előre, a munkáltatóm kifizette az utazásom, az albim egy havi díját és az előleget, ami még egy havi lóvé, majd a fizumból visszafizettem neki úgy kb egy hónap múlva.
9. MelisUK (válaszként erre: 7. - Szemeske)
2010. jan. 20. 17:19

Olyat nem fogsz találni, aminél nem kell fizetni, hova gondolsz?

A legjobb az, ha magadnak lefixálod a dolgokat.

Ismerősömék ügynökség által jöttek ki, Londonig megvolt a repcsijegyük és onnantól vége, ott voltak a pácban, hogy hogy jussanak el az Orkney-szigetekre és hogy egyáltalán tényleg van-e ott munka. Nagy nehezen angol tudás nélkül eljutottak és szerencsére a munka megvolt, csak épp az utazásuk hátralevő része nem volt megszervezve és az ügynökség telefonszáma se élt már mikor kint voltak Londonban...

8. Jasmine24 (válaszként erre: 7. - Szemeske)
2010. jan. 19. 20:14
Azok amugy sem biztonsagosak. En nem probalnam.
2010. jan. 19. 19:24

na és milyen munka közvetitö által lehet kimenni dolgozni külföldre ahol nem, kérnek pénzt elöre

?

eddig akiket probáltam nagy kam dumát adott be meg a különbözö regisztrácios dij meg az olyan költség.

2010. jan. 19. 18:33

Én au pairnek mentem Finnországba, nem a legjobb kereset, mert kb annyit kapsz, amennyit itt egy havi minimálbérrel, de mellette nem kell lakásra, kajára, bérletre...stb költened, és nyelvtanulásnak feltétlenül a legjobb, mert egész nap azt hallod.

Kerestem egy családot, lebeszéltük, szerződés, személyiszám, betegbiztosítás, mindenem volt.

5. jsanett (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2010. jan. 19. 18:32
Hello Meli :) Mar talalkoztunk. Szoval neked is igy tortent. Szerintem ez a legegyszerubb modja, persz e lehet ugyneoksegen keresztul is :)
2010. jan. 19. 18:31

Milyen csalasra gondoltal?


En vettem 1 repjegyet aztan meg a nyakamba vettem a "varost" es kerestem... Persze kellett nyelvtudas, egy rakat oneletrajz es szerencse, meg egy kis lovetta amig eletem addig mig munkat nem kaptam...

2010. jan. 19. 18:30

Miért, hogyan lehet csalással kijutni?


Úgy lehet kijutni, hogy felülsz a repcsire vagy a kocsidba vagy bárhogy máshogy és kész. Kiérsz és keresel munkát. Én is külföldön élek és dolgozok, rendes adófizető polgár vagyok, bejelentett munkám van, semmi csalás nem történt.

2010. jan. 19. 18:28

Mit ertesz az alatt hogy csalas? Mi a munkaugyi kozpontba mentunk anno erdeklodni, hogy mik a lehetosegek. Elmondtak es palyaztunk ra. Utana volt 1-2 rostazas, de szerencsere szimpik voltunk es minket vettek fel. En az ilyenben hiszek, de sokan vannak, akik csak nekivagtak es helyebn kerestek melot. Szerintem meg kell nezni, hogy mennyi a veszitenivaloja az embernek es aszerint is cselekedni.

Ha van meg kerdesed, nyugodtan irjal akar priviben is, en mar 4 eve kulfoldon elek.

2010. jan. 19. 18:24
Külföldre miként lehet kijutni csalás nélkül dolgozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook