Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kiugró magas vérnyomás terhesen fórum

Kiugró magas vérnyomás terhesen (beszélgetős fórum)


4. Bichi (válaszként erre: 2. - Alnisa)
2021. szept. 2. 10:08
Hát azért a teljesen jó, az túlzás, de tényleg nem extrém...
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 2. 09:07

Ha alapban magasvérnyomásos vagy akkor igen. A dopegyt eltart egy ideig míg beáll.

Én is alap magasvérnyomásos vagyok, 3 terhességet vittem végig abból az első toxémiával.

Front, stressz, mozgás, jelenleg a szervezeted meg van terhelve,ezek mind rátesznek, 1-1 kiugró eredmény még nem a világvége, ha tartósan magas na akkor kell izgulni.

Nekem a maximális dózist kellett szednem. Ja és 6 óránként.

2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 2. 08:01

A 137/73 egyáltalán nem magas.

Mondjuk én is 110/70s vérnyomással élek, de 140/90-ig teljesen jó.

Az alsó értékre figyelj, az nem jó, ha tartósan 90 felett van.

Ha gondolod mérd rendszeresen a vérnyomásod és vezesd egy füzetbe. Esetleg oda tudod írni, amikor milyen front vagy időjárás van, hátha összefügg vele.

Érdemes figyelni rá, mert ügye a terhességi toxémia jele a magas vérnyomás.

2021. szept. 2. 05:57

Sziasztok! 18 hetes kismama vagyok, terhesség előtt is szedtem vérnyomáscsökkentőt most is szedek csak dopegytet, 2*1-et.


Eddig minden rendben ment sőt alacsonyabb is volt a vérnyomásom, de ma éreztem hogy valami nem stimmel, rámértem és 137/73 volt aztán hogy amiatt hogy elkezdtem e parázni miatta de felkúszott 149/95-ig, aztán hazajöttem a munkából mikor végeztem már jó volt...lehetséges hogy én aggóddom túl és azért lett magas, illetve az időjárás miatt? Persze fogom mondani a védőnőnek,de mégis aggódom. Mennyire természetes ez a ki ugrás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook