Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiszáradt gyep megmentése fórum

Kiszáradt gyep megmentése (beszélgetős fórum)


1 2
34. selena78 (válaszként erre: 27. - Lajbi)
2017. jún. 22. 13:05

Figyelj, tavasszal mindig szép lesz. Aztán jön a június, és vagy kiég, vagy kirohad, őszintén, ezt sosem sikerült megállapítanom.


Hogy attól sárga, mert túl sok a víz, vagy attól, hogy túl kevés.


De ilyen melegben felesleges felülvetni. A friss hajtások napok alatt kiégnek.

2017. jún. 22. 10:19

Nálunk homokos a talaj, az esti locsolás után reggelre szinte teljesen száraz, aztán jön a napsütés estig, szóval nincs mindenkire általános érvényű okos megoldás, hogy így kell meg úgy kell :)

A helyi sajátosságok és a fű szeretete a legfontosabb.

2017. jún. 22. 08:45

A fűmagról még annyit, hogy mi a kisebb foltokra szezonban is szoktunk tenni mert van 2 kutyánk, kéthetente a foltokat, ahol a gyep megsárgult, egy pici gereblyével kitépjük, pici földet rá, műtrágyával kevert fűmagot rá (ezt így készen lehet kapni) és meglocsoljuk napi 2x csak a foltot. 4-5 nap alatt beindul azon a folton az új fű növekedése és onnan már hamar behozzaa lemaradást is, ha sűrűn van vágva.


Nekünk locsolórendszerünk van, amit be lehet időzíteni és nyáron heti 2x locsol, általában hajnali 4-re szoktuk beállítani, akkor indyl automatice, és még nincs nap. Szóval heti 2 locsolâsnak is elégnek kell lennie.

31. sanyinak (válaszként erre: 21. - Simple)
2017. jún. 21. 21:02
Nálunk is berozsdásodott néhány tuja, de gyorsan megoldottam, kivágtam mindet! :) Most szőlőlugas, málnabokrok, fekete szeder fedi a kerítést és esszük a gyümölcsöt :). Tuja nem lesz!
30. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Lajbi)
2017. jún. 21. 19:38
Igen, a kiszáradt fű kampec. Sufnituning megoldás gereblyével csak kicsi kertre jó, lerohad a kezed. De egy napra is kölcsönözhettek ilyen gépet és csak úgy szántja a szárazat, utána fűmag és trágya, újra gyönyörű lesz
2017. jún. 21. 19:22

Előkerted van, ahhoz nem kell gép :)

Ha idei a füved, szerintem ne csupáld ki a gyepszellőztető gereblyével ősszel, mert még nagyon gyenge. A kertész is tavaszt javasol, nézd meg a videót.


[link]

28. simple (válaszként erre: 27. - Lajbi)
2017. jún. 21. 19:20
Szórhatsz rá ősszel is, az tavasszal ki fog nőni, de nekem volt olyan hogy még ősszel is kinőtt. Ami most kiszáradt, tavasszal az is megint szép zöld lesz.
27. Lajbi
2017. jún. 21. 19:15
Szóval akkor hajnalban locsolok tovább, veszek rá valami műtrágyát, kiszórom. Ősszel pedig megszellőztetem a gyepet. Nekünk nincs ilyen gépünk. Nincs erre valami sufnituning megoldás? Sima gereblyével? Utána ősszel szórjak ki rá még fűmagot, s várjam a jószerencsét, hogy jövő tavaszra szép lesz? Most lehet, hogy hülyeséget beszélek, hogy az a fű, ami most kiszáradt, az kampec? Illetve az a mag, amiről ez a fű nőtt-kiszáradt? Vagy majd jön új, friss hajtása? Tényleg nem értek hozzá, bocsi.
26. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Lajbi)
2017. jún. 21. 17:22

Locsolni: hajnalban, amikor még nem tűz a nap, így nem párolog el.


Nyírni: ha szép zöldre akarod, akkor hetente kell nyírni de sosem a legrövidebbre állìtani a gépet


Műtrágya és frissítés (kitépkedés géppel) tavasszal és ősszel


Nekünk ezzel a szisztémával még télen iszöld volt. Nap reggeltől estig süt rá mindenhol.


Szerintem attól volt ilyen zöld télen,hogy mi még ősszel frissìtettük. Eztvagy kertész csinálja, vagy kölcsönözzetek gépet. Így nyár közepén nem ajánlom. Most marad a műtrágya és sűrűn nyírni

25. ina87
2017. jún. 21. 17:07
ez a szívás mikor egész nap oda süt a nap,amúgy nem árt néha egy kis tápot is adni a fűnek.
24. 124637ff9b (válaszként erre: 23. - Simple)
2017. jún. 21. 16:56
Utána nézek, köszönöm.
23. simple (válaszként erre: 22. - 124637ff9b)
2017. jún. 21. 16:52
Persze, a locsolás ártani biztos nem fog neki. Nem csináltunk mást, csak lepermeteztettük. Aztán nem tudom, hogy az használt-e, de a többin semmi sárgulást meg száradást nem vettem észre már előtte sem, csak az az egy lett beteg. Esetleg vegyél valami neki való tápoldatot, hátha segít.
22. 124637ff9b (válaszként erre: 21. - Simple)
2017. jún. 21. 16:34

Mi most még locsoljuk tovább, hátha valami csoda történik. Aztán ha nem, akkor majd tavasszal kerül valami más a helyére.

Ti tettetek mást? Ha igen, akkor mit?

21. simple (válaszként erre: 19. - 124637ff9b)
2017. jún. 21. 16:07
Ja, hogy még kicsik, hát azoknak még kell a locsolás. Nem megijeszteni akartalak, de miután nálunk is tönkrement én megmutattam a kertésznek és utána ők átpermetezték a többit, nehogy azoknak is bajuk legyen, szerencsére azok megúszták, semmi bajuk nem lett. De érdekes, mert a mellett amelyik tönkrement, ott volt a sorban a következő is, ezek hatalmasak voltak és mág az ágaik is összeértek, szóval fura, hogy nálunk is csak egy halt meg. Nekünk csak egy kóró maradt belőle, levágattuk az ágait meg kivetettük a földből szegényt.
20. 124637ff9b (válaszként erre: 18. - Simple)
2017. jún. 21. 16:02
Ja, nem nagyok, tavasszal vettük őket 1 méter 20 centisen, azért locsolom.
19. 124637ff9b (válaszként erre: 18. - Simple)
2017. jún. 21. 16:01

:((

Ez az egy nálam is olyan száraz lett, hogy törik.

Pont azért választottuk a "drabant" tuját, mert mindenhol azt írják, hogy azokkal a legkevesebb a baj, és a legellenállóbbak.

Akkor most izgulok a többi 9-ért :(

18. simple (válaszként erre: 17. - 124637ff9b)
2017. jún. 21. 15:57
Sok ismerősömnél a teljes sor elpusztult, de nálunk a korábbi lakhelyünkön lévő kertben például csak az egyik tuja, de az úgy hogy nagyon rövid idő alatt teljesen megsárgult és szétszáradt. Ha nagyobb fákról van szó, azok már a talajból nyerik a vizet a gyökereiken keresztül, szóval azt nem hiszem hogy az lett volna a baj, hogy kevesebbet kapott. Én se nagyon értek hozzá, mindig a kertsézt faggatom, csak akartam én is egy nagy sor tuját tavasszal, és lebeszélt róla a fertőzés miatt, és tudom, hogy tavaly rengeteg ismerősnél járva is láttam, hogy oda vannak a tuják. :(
17. 124637ff9b (válaszként erre: 15. - Simple)
2017. jún. 21. 15:52
Az a fura, hogy 10 tuja van egymás mellett, a közepén megsárgult egy, viszont előtte van egy meggyfa. Arra gyanakszom, hogy kevesebb vizet kapott a többinél. Az nem lehet? Hogyhogy akkor a többit nem támadta meg valami?
16. simple (válaszként erre: 7. - Lajbi)
2017. jún. 21. 15:49
Reggeli locsolástól is kiéghet a fű, mikor már süti a nap nem tesz jót neki.
15. simple (válaszként erre: 6. - 124637ff9b)
2017. jún. 21. 15:48
A tuját azt megtámadta valami, van most egy ilyen járvány, nagyon sok helyen az összes tönkrement nekünk a kertész ezért mondta, hogy ne is ültessünk tuját. A locsolással kapcsolatban meg azt mondta, hogy hajnali locsolás a jó.
14. 124637ff9b (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2017. jún. 21. 15:11
Vigyázni kell a műtrágyával is, amit mi vettünk, azon azt írják (prémium táp), hogy a tavaszi szórás után csak augusztus végén lehet újra, vagyis egy évben kétszer, mert az is kiégetheti a fűvet, ha túl van adagolva.
13. 124637ff9b (válaszként erre: 11. - Lajbi)
2017. jún. 21. 15:07

Fúú, olvasok én is ezt is, azt is.

Olyan gereblyeféle, igen, csak kicsit másabb. Van egy kertész, a Megyeri Szabolcs (neve már fogalommá vált itthon :DDD), az ő videóin láttuk, és ő tavaszra mondja, hogy jó csinálni.

Mire gyep lett, az 40 nap volt kb. Ősszel (én mint laikus) nem tartom jó ötletnek. Télen úgyis pihen minden.

12. andi6020 (válaszként erre: 9. - Lajbi)
2017. jún. 21. 15:05
Hát ha megnő, akkor nyilván nincs kiszáradva. Műtrágyázzátok meg szerintem. És melegben nem vágd nagyon rövidre.
11. Lajbi (válaszként erre: 10. - 124637ff9b)
2017. jún. 21. 15:02
Na, akkor sorstársak vagyunk. Hát én nem tudok kínomban nevetni, egyelőre kínomban a sírás kerülget. Tudom, ez csak fű, de akkor is. A gyepszellőztetést csak tavasszal lehet? Ahhoz kell spéci szerszám? Nem nagyon tudom, az hogy működik, néztem pár videót róla a neten, de nem jutottam előrébb. Olyan gereblye féleség, vagy a konkrét gép? Nem lehet ősszel megrendezni kicsit, rávetni még magot?
10. 124637ff9b (válaszként erre: 8. - Lajbi)
2017. jún. 21. 14:57

Nálunk is derékig érő gaz volt, elöregedett szőlő, betonoszlopok, minden, pont, ahogy írod.

És rengeteget dolgoztunk vele. Pont ezért imádom, a mi kis kertecskénk, a mi növénykéink, fűszálacskáink, még ha kicsit sárgák is :D

Megvettük már a jövő tavaszra szükséges gyepszellőztetőt is :D

Én azt mondom, ne bosszankodj, hanem örülj, élvezd, dédelgesd tovább, jó lesz, szép lesz, hidd el, én is bízom benne :)

(Időnként kínomban nevetek ám én is:))

Azt meglepve olvasom, hogy reggeli locsolást olvastál (állandóan a netet bújjuk mi is)

Eddig mindig este locsoltunk. Na ezt megbeszéljük majd a párommal, köszi, hogy írtad.

9. Lajbi (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2017. jún. 21. 14:53
Nem tudom megítélni. Fűnyírás után a legcsúnyább, aztán valamennyire megnő, de a kert többi részéhez képest olyan "lesült" állapotú, kisebb, sárgább, ma már barnának, rozsdásnak is láttam, fene tudja.
8. Lajbi (válaszként erre: 6. - 124637ff9b)
2017. jún. 21. 14:51
Nekem ez nagy csalódás, mert sokat dolgoztunk vele. Nem volt fű itt régen, tele volt gazzal, szőlővel, karókkal, virágokkal, fákkal... teljesen kiirtottunk mindent a két kis kezünkkel, majd talajt egyengettünk, humuszt szórtunk, műtrágyáztunk, gereblyéztünk, ástunk, dédelgettük oda-vissza tavaly ősz óta idén áprilisig, sok idő, pénz, energia, és ez az eredmény. Az első nyírásig gyönyörű volt, azóta egyre rosszabb.
7. Lajbi (válaszként erre: 4. - Shanalyl)
2017. jún. 21. 14:48
Minden nap locsoltuk. Közben elolvastam, hogy csak reggel szabad, az esti gombásodást okoz, meg hetente egyszer-kétszer bőségesen. Viszont más információk szerint meg igenis naponta kell öntözni... a fene sem tud elmenni ezen a nagy információ halmazon. A baj már megtörtént, szóval valahogy vissza kell hozni.
6. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Lajbi)
2017. jún. 21. 14:47

Mi is pont így jártunk. Központi téma nálunk esténként a gyep, hogy mennyit dolgoztunk vele boldogan, és mennyire nem a vártak szerint alakul.

(Tegnapra egy a gyepesítéskor ültetett tujánk is elsárgult :((( )

Párom állandóan újra vetni akar, én nem nagyon örülök ennek, mert ugye tavasszal is folyamatosan nedvesen kellett tartani a magokat, akkor most hogyan lehetne a hőségben???

Az a fura, és ad nekünk reményt, hogy hol itt látjuk sárgának, hol ott, nem mindig egyforma, úgyhogy tényleg igaz lehet, hogy egyszercsak újra zöldül :)

2017. jún. 21. 14:39
Kiszáradt azon a részen teljesen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook