Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisőzikét találtunk, hogy gondozzuk, hova vigyük? fórum

Kisőzikét találtunk, hogy gondozzuk, hova vigyük? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 3. 15:03
Hivatalosan nem "foghatsz be", tarthatsz otthon őzet.Minél előbb jelezz egy vadásztársaság felé, mielőtt baj lesz.
2010. márc. 2. 14:45
Mondjuk nekünk a szomszéd vadász hozta, mert az anyukája meghalt.
2010. márc. 2. 14:44
Nekünk is volt régen. Kecsketejet adtunk neki. Egy cumit húztunk fel egy nagyobb üvegre és abból. Csak anyukámtól akarta elfogadni. Addig maradhatott nálunk, amíg nem nőtt ki a szarva. Ugyanis akkor az idegeneknek ment neki, és öklelte fel őket. Másrészt nem is szabad már tartani háznál, mert vadállat. El kellett vigyük egy közeli vadasparkba. Szerencsére az ott élő őzcsorda befogadta.
2010. márc. 2. 11:25

Sziasztok!

Ha már megnőtt és már nem tartjátok aranyosnak én szívesen befogadom őt!

2010. márc. 2. 11:19
én úgy tudom nem szabad hozzányúlni mert az anyja megérzi rajta a szagot és nem táplálja mert egyébként visszamegy érte az anyja
2009. aug. 3. 10:00
Mi lett a kis őzikével?
2009. jún. 28. 22:36

Mindenképpen vadasparkba vigyétek. A mamája már nem fogja visszafogadni, mert érzi rajta az idegen szagot. Sok őzike tűnik árvának, mert az anyja otthagyja, hogy elcsalja a ragadozókat, vagy mert élelmet keres. Sokan ezért megsajnálják, de ezzel csinálják a legnagyobb kárt.:(

Anyuék a '70-es tiszai árvízkor mentettek ki egyet, hazavitték és otthon nevelték fel. Mivel azonban az őz eleve vadállat, egy idő után, amikor ivarérett lett (különösen a bakokkal kell vigyázni) már mindenki félt tőle, igazi gengszter lett.:)

11. kattyus (válaszként erre: 8. - Banocska)
2009. jún. 28. 10:22
Ha van valami fejlemény okvetlen írd meg!!!
10. klenca
2009. jún. 28. 10:21
Mi lett a Bambival?
2009. jún. 27. 23:43

SZIA!

Budakeszin a VADSPARKBAN biztosan befogadják.

Közel is lenne hozzátok.

Pont nemrégiben fogadták be a Pesti Hídfőnél úszó vaddisznót, azonkívűl 2 kisrókát is.

Telefonszámuk: 06-23-451-783 és 9-17 óráig biztosan elérhetőek. Sok szerencsét hozzá!!!

8. Banocska (válaszként erre: 5. - Nívea)
2009. jún. 27. 23:34
hu, erre nem gondoltam, bár mondom anyósomék azon a területen vadászok, szerintem csak mondták volna ha gáz lenne, meghát ki veszi észre hogy felhoztam budára egy kisőzikét??? :) remélem ebből nem lesz gond, most jobban foglalkoztat hogy mi lesz szegény Bambival...
2009. jún. 27. 23:31

uhh, köszi a gyors válaszokat, nem számítottam ilyen gyorsaságra :)


sajnos nekünk nincs lehetőségünk felnevelni, Budapesten lakunk, bár kertesház, de őzikenevelésre nem alkalmas :) :(

és félek attól hogy minél tovább marad nálunk, annál nehezebben illeszkedik be az új helyére majd.


anyósomék elvileg vadászok, de nem igazán szeretnék bevállalni, nem is értem mért, pedig nagyon aranyos kis állatka :) azt mondják jobb helye van a sajátjaival....

2009. jún. 27. 23:28
keress fel egy állatorvost ő elmondja mit tehetsz,mivel az őzike védett állat.
2009. jún. 27. 23:27

Én úgy tudom, hogy köteles vagy jelenteni az erdészetnek. Mert az ő tulajdonukban van a vadállomány. Ha nem szólsz és lebuksz, akkor elég komoly pénzbírságra foghatnak. Ha jól tudom :(

De addig cumisüvegből tudjátok etetni tejjel.

2009. jún. 27. 23:26

Sziasztok,

remélem tudtok segíteni,

lent vidéken a párom szülei találtak aratás közben egy kisőzikét, pár napos, elhagyta az anyukája, vártak sokáig hogy visszamenjen érte de nem jött senki...

elhozták , most cumisüvegből etetjük tejjel,

de igazából nem tudunk vele mit kezdeni, főleg nem hosszú távon, mindez tegnap történt,

fogalmam sincs mit kell csinálni egy kisőzikével, azon kívül h etetjük ahogy tudjuk (szereztünk kecsketejet).


kérdésem az lenne hogy vannak e ötleteitek hogy mit csinálhatnánk vele, vadasparkra gondoltam, hogy ott jó helye lenne, de még nem tudtam őket elérni,

nem tudom hogy ha egyáltalán befogadná a vadaspark, nem közösítenék e ki a 'nagyok', gondolom minél gyorsabban oda kéne vinni míg kicsi, arról nem beszélve hogy nem tarthatok egy őzikét a kertben hetekig.... (bár a gyerkőc örülne:)

még csak tegnap óta van nálunk, de nagyon a szívemhez nőtt, szeretnék neki jó helyet találni, de tippem sincs hova fordulhatnék.


köszi a segítséget!

2009. jún. 27. 23:23
Mi tanyán laktunk, és felneveltük. Cumisüvegből itattuk tehéntejjel.Apukám állatorvossal is megnézette. Sokáig élt nálunk.
2009. jún. 27. 23:22
Valamelyik vadasparkba,állatkertbe,vagy sok helyen a vadászok is felnevelik az erdőben lévő házaknál gazdaságoknál
2009. jún. 27. 23:21
Kisőzikét találtunk, , hogy gondozzuk, hova vigyük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook