Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 13 éves lányom nyakán tegnap este csomót találtunk:-'( fórum

13 éves lányom nyakán tegnap este csomót találtunk:-'( (beszélgetős fórum)


27. zsoan78 (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2010. ápr. 9. 10:51
Szia! Két héttel ezelőtt műtétem volt, rá következő negyedik napon keletkezett egy kemény csomó a nyakamon, oldalt. Kedden megyek orvoshoz megmutatni, én nyirokcsomóra gyanakszom...Bár rendesen beijedtem.
2010. ápr. 2. 11:20
nyirokcsomó
2010. ápr. 2. 11:17
Szia, mi lett a lánykáddal?
2010. márc. 30. 15:03
Fel a fejjel! Ne gondolj rosszra!!! :) Mi veletek vagyunk itt az oldalon:) Nem lesz semmi baj! :)
2010. márc. 30. 12:38

Szia!


Nekem elől a nyakamon volt csomó, először ping-pong labda nagyságú, majd összébb húzódott és kb. 2 cm-es volt.Kb. 2 éves koromban jött ki. Sokáig nem tudták eldönteni mi lehet az, leginkább nyirokcsomóra tippeltek. Volt ultrahang, ami szerint nyirokcsomó, a biopszia szerint meg ciszta...

12 éves voltam mikor kivették, a szövettan pedig: veleszületett dermoid ciszta...

22. szöszke40 (válaszként erre: 19. - Ata06)
2010. márc. 30. 10:49
Meglesz azt garantálom!!Sajnos akkor nem az én gyermekem lenne az első és nem is az utolsó akit az szenya kórházig elkezel..
2010. márc. 30. 10:48
Köszönöm mindenkinek aki írt sajnos most mennem kell.Holnap benézek újra.Sziasztok szép napot!
20. Talian35 (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2010. márc. 30. 10:48
Nyirokcsomó, nem kell aggódni, torokgyulladás után maradhat akár hónapokig ilyen. Nekünk is van, semmi extra.
19. Ata06
2010. márc. 30. 10:43

Ne állj le vitatkozni! Minden EÜ. intézményben ki van irva, hova fordulhatsz a panaszoddal!

Mond meg neki, hogy a felleteséhez fordulsz!

Ha a gyereknek panasza van, neki vizsgálatok nélkül nincs joga hozzá, hogy bármit mondjon!

Fizeted a TB.-t kötelessége, hogy kivizsgáltassa a gyereket! Nem a saját pénzéből teszi!

Legyél erélyes!Állj ki a gyerekért, ne tűrd el, hogy szimulánsnak nevezze!

18. szöszke40 (válaszként erre: 17. - Ata06)
2010. márc. 30. 10:37
Sajnos nálunk nincs választás,1gyerekorvos van és ha azt akarom hogy megvizsgálják,este az én orvosom pénzért megteszi aki meg nem küldheti sehova!Szóval harc lesz de mindent a lányomért!Mi már kértünk vizsgálatot és akkor nevezte szimulánsnak hogy nem akar suliba menni holott szinte 2hetente náthás:(
17. Ata06 (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2010. márc. 30. 10:33

Szia!

Ne aggódj! Ha ideges vagy, azt a gyerek is érzi és megijed!

A gyerekorvos, ha nem jó -kérdezz utána- és válts !

Én is váltottam! Ne tőrődj vele, hogy megsértődik!

Határozottan mondd, hogy ki akarod a gyereket vizsgáltatni! A fejfájás nem játék!

Az én gyerekemmel ugyanezen túl estünk!

Vérvétel( mindenre kiterjedően, szemészet,neurológia!) A neurológushoz vidd az elkészült leleteket! Ő tőle kell kiharcolnod a CT-t, vagy azMRI-t!

A csomó hol van pontosan? Ha a fül mögött, alatt, akkor vidd el a gégészetre!Hivd fel őket és kérdezd meg, hogy most odamehetsz-e nem-e kell időpont vagy beutaló! Csak azért, hogy megelőzd a vitát!

2010. márc. 30. 10:32
Szerintem nyirokcsomó vagy izomcsomó.
2010. márc. 30. 10:29
Köszönöm hogy írtatok,megnyugtattatok kicsit bár majd az orvos szavai jobban .Az én orvosomhoz fogom vinni mert ez nem játék,bár mivel volt már neki ilyen én is nyirokcsomóra gyanakszom.
2010. márc. 30. 10:28

Szia!


Nyugodj meg, biztosan nyirokcsomó duzzanat. valamilyen gyulladásos betegsége lehet, arcüreg, torok, mandula, orrmelléküreg..


Ilyenkor megduzzadnak.

2010. márc. 30. 10:25
Én is nyirokcsomó duzzanatra gyanakszom.....valami betegség viszont lappanghat,aminek a következménye ez.....
2010. márc. 30. 10:25

Az én 11 fiamnak is kiskorától ott a csomó, valami megfázás után jött ki.

Gyerekorvos azt mondta a szervezete védekezés közben csinált ilyet, figyeljem,ha nem nő,akkor semmi gond. Ott van és kész. Már évek óta ugyanolyan, semmi gond vele.

Menj másik dokihoz,ha az a paraszt azt mondja a gyereked szimulál. A fejfájásoknak egyéb oka is lehet, megkell nézetni másik dokival.

2010. márc. 30. 10:14
Lehet, hogy megkeményedett a nyirokcsomója. Nálunk apának is is és a gyerekeknek is megkeményedik, ha fordítják a fejüket látszik is betegség során.
2010. márc. 30. 10:05
Nagyon köszönöm a lóherét lányok:-)aranyosak vagytok remélem segít:-)meg minden jelet:)
9. d0759ec0b9 (válaszként erre: 8. - Szöszke40)
2010. márc. 30. 10:04
Sajnos, elég szomorú hogy ilyen a magyar egészségügy! Pláne, hogy gyerekekről van szó!!! Hála, a mi doktornénink egy angyal.
8. szöszke40 (válaszként erre: 7. - D0759ec0b9)
2010. márc. 30. 10:01
Ő szegénykém 5éves kora óta allergiás,volt hörgőastmája is amit kinőt ugyan de az allergia gyötri.Fizetős rendelésre viszem mert emígy rá se néz a doki.
7. d0759ec0b9 (válaszként erre: 6. - Szöszke40)
2010. márc. 30. 09:59
Szerintem is. A feje meg szerintem az arcüreg gyulladás miatt fáj. Legalábbis a fiamnak mindig akkor fáj érdekes módon az is a jobb oldalon szokott a füle felett. Nyugodj meg!!!
6. szöszke40 (válaszként erre: 4. - D0759ec0b9)
2010. márc. 30. 09:58
ez nyugtat még,a régi doktornéni mindig azt mondta a nyirokcsomó és ha meggyógyul a mandula az is .
5. d560948772 (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2010. márc. 30. 09:58

... lehet zsírcsomó, ebben a korban pedig pláne. Orvoshoz gyorsan, hogy megnyugodjatok.

(Nálunk egy este az akkor 13-14 éves kislányom elém állt egy vérző anyajeggyel... egész éjjel nem aludtam, reggel első út a bőrgyógyászhoz... hm kidörzsölte a farmerja, mert rossz helyen volt... levették neki.)

4. d0759ec0b9 (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2010. márc. 30. 09:56
Szia, szerintem ne aggódj! Az én fiam 10 éves, állandóan náthás, arcüreg gyulladása van. Neki is van csomó a nyakán, hátul a jobb oldalon. Voltunk vele dokinál, megnézte uh-val, és megnyugtatott, hogy nyirokcsomó. Azt mondták majd kinövi. Így legyen! :)
3. Tina87 (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2010. márc. 30. 09:55

Csak bíztatni tudlak, mert sajnos nem tudom mitől lehet.De a dokinál legyél határozott, szakorvoshoz beutalót kérni, EEG vagy ilyesmi ha az megnyugtat.

Drukkolok, hogy semmi baja ne legyen :)

2. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2010. márc. 30. 09:55

Szerintem vidd el másik dokihoz!!!

A lényeg, hogy kiderüljön mi a baja, és megnyugodjatok!

2010. márc. 30. 09:52
Sziasztok!Nagyon elvagyok keseredve,tegnap este lányom fürdés közben szólt hogy tapintsam ki én is mi van hátul jobb oldalt a nyakán.Hát bizony kb.1cm kemény kis dudor,ránézésre nem látszik de ha megtapintom siralmas:-( kiskorába volt már neki de kisebb és akkor azt mondta Doktornő mivel a mandulája sokat volt beteg,attól van,el kell múlnia.És elmúlt akkor.Szépen meggyógyult bár nem vették ki a manduláját,ezt kétlem hogy onnan ered?Vagy mégis?Holnap délután lesz gyerekorvos,persze hogy elviszem bár már sokszor szimulánsnak nevezte a lányomat a doki mert sűrűn fáj a feje,náthás.Annyira félek!!Megőrülök ha a gyerekemnek valami baja lesz!!:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook