Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
18108. cscri (válaszként erre: 18105. - Mokus85)
2015. okt. 20. 13:37

Sziasztok! EN is voltam flu oltason a parommal mult kedden. En se voltam oda erte, de gondoltam legyunk cask tul rajta. Ugyesen adtak be es nem is volt semmi gondom utana sem. Nekem mondta a nurse, hogy majd 28-32 heten be kell adatnom a whooping cough oltast is.

Mult hetvegen be kellett mennunk a korhazba, mert majdnem elajultam otthon. Eszem es iszom rendesen, viszont a vernyomasom elegge alacsony. Mindig is tul alacsony volt a vernyomasom, de mondtak h a masodik trimeszterben elofordul, hogy meg alacsonyabb a vernyomas. Allitolag majd a 28-ik hettol a vernyomas elkezd emelkedni. Ugyhogy megnyugtattak, hogy minden rendben van, csak pihenjek tobbet.

Penteken megyek a 25 hetes midwife idopontomra. Remelem odaadjak a MatB formot, mert a HResek a munkahelyemen mar hianyoljak.


Amugy mindenki rendben van? Mindenki nekiallt mar bevasarolni? Butorok es babakocsi? Mi nagy dilemmaban vagyunk a babakocsival, nekem valahogy egyik marka sem tetszik. :(

18107. agave87 (válaszként erre: 18105. - Mokus85)
2015. okt. 16. 16:15

Én is ma reggel adattam be a flu jab-ot, mert a midwife nekem is nagyon sokszor mondta már. Pedig ez előtt én még soha nem adattam be. Remélem én is, hogy nem fog ledönteni lábról, de ma amúgy is olyan semmihez nincs kedvem hangulatom van. Lehet csak ez a szürke idő teszi, na meg az utolsó hetek varázsa.

Pont tegnap jött meg a Strepto B eredményem, hogy negatív lett, így megnyugodhatok:)

Érdemes rágoogle-ni, mert szerintem nem véletlenül kötelező vizsgálat Mo-on.

A baba ha megfertőződik vele, akkor vérmérgezést vagy agyhártya gyulladást is kaphat általa. Angliában évente 3-400 babával fordul ez elő. Sajnos:( Nem is értem, hogy itt miért nem kötelező szűrés.

Amúgy 35 fontért postán is megrendelhető, és mindenki elvégezheti magának otthon, csak el kell egy laborba küldeni a mintát. De én az egyszerűbbik utat választottam, mert elmentem egy rendelőbe és ők intéztek mindent.

18106. Mokus85 (válaszként erre: 18104. - Agave87)
2015. okt. 16. 15:52
Valószínű, ez az én hiányosságom, de őszintén fogalmam sincs mi az a Strepto B.. nem hallottam még róla :(
18105. Mokus85
2015. okt. 16. 15:50

Sziasztok!

Örülök neki, hogy tudtam segíteni, ha csak egy picit is. Nálunk párom munkahelyén nagyon hanyagul kezelik ezeket a dolgokat, pláne, ha szabadnapról van szó.A tipikus "majd megbeszéljük" aztán semmi nincs belőle. Ezért is néztem utána, így Ő a letöltött formanyomtatványt viszi be.

Tegnap voltunk flu-oltáson. Tök para vagyok, mi lesz, ha kidőlök, de a midwife-om ellentmondást nem tűrően szólt, hogy be kell adatni.

Ma reggel elég ramatyul keltem, de nem vagyok rosszul, úgy nem fáj semmim. A pocak meg szerintem megint nőtt, mert bár érzem, hogy mozog a Kicsi, de nem annyira erősen érzem, mint napokkal ezelőtt.. Remélem nem az oltástól viselkedik furcsán... :(

Ti hogy vagytok? Kivel mi újság? :)

18104. agave87
2015. okt. 9. 17:25
Én ma jelentkeztem be magán Strepto B szűrésre, mert az NHS nem támogatja. Néhány évvel ezelőtt egy újszülött baba vesztette életét ezért pont abba a kórházba ahol szülni fogok. Ti is fogtok majd kérni ilyet amikor 36 hetesek lesztek? Én tegnap töltöttem és jövőhéten megyek. Remélem hamar meg lesz az eredmény. Bár a midwife azt mondta, ha a magzatvíz hamarabb folyik el, mint hogy a fájások megindulnának, akkor az jelenthet ferőzést és olyankor megvizsgálnak erre.
18103. Zonne (válaszként erre: 18098. - Mokus85)
2015. okt. 8. 17:01
Köszi az infót :-) Nálunk is a párom cégénél kérték a MATB1-et, viszont a nyomtatványt ők adták. Azt hiszem, mi csúsztunk kicsit az idővel, de nem volt belőle gond :-) Ez a 28 napos dolog viszont nekem is új, köszi, utánanézünk.
18102. agave87 (válaszként erre: 18096. - Antifor)
2015. okt. 7. 08:51

Üdv itt! A merészség szerintem annak szól, hogy a terhesség önmagában is nagy változást jelent egy ember életében, főleg ha még országot is vált közben ami (a mi esetünkben pl) elég sok stresszel jár(t).

Itt a magyar rendszerhez képest tényleg merőben más a terhesgondozás, szerintem kisebb figyelmet kap a kismama, de bizonyos esetekben ez jó is lehet, személyfüggő.

Is mi a te terved itt Angliában? Mert pl ha dolgoztál Mo-on, akkor ott sokkal több terhesszabi jár mint itt, amit én hiányolok az itteni rendszerből. Neked nem fog?

18101. agave87 (válaszként erre: 18098. - Mokus85)
2015. okt. 7. 08:47
Szerintem ez nagyon munkahely függő, hogy mit kérnek pontosan ehhez. Pl az én munkahelyem nem kérte még a MATB1-et sem, viszon a férjemnek be kellett vinnie, viszont más nyomtatványt ők sem kértek. De jó hogy írtad ezt a 28 nappal utána lévő dolgot, mert arról még nem olvastam.
18100. antifor (válaszként erre: 18097. - Zonne)
2015. okt. 6. 23:33

Szia! Először is köszönöm a válaszod.

Igen, a terv (ha minden jól alakul) az, hogy még pocakosan menjek a párom után. Mire gondoltál akkor, amikor azt mondtad, hogy merész ötlet?

Jelenleg Norwich az elsődleges cél.

18099. Mokus85 (válaszként erre: 18095. - Cscri)
2015. okt. 6. 21:13

Szia!

Örülök, hogy minden rendben van a picivel! :)

18098. Mokus85
2015. okt. 6. 21:11

Sziasztok!

Egy észrevételt szeretnék megosztani Veletek, hátha valaki még nem hallott róla.

Szóval, mi mindenképpen szeretnénk, hogy férjem itthon maradjon velünk egy darabig szülés után, így utána néztem a hétvégén, hogyan is működik ez.

Szóval, 15 héttel a várható szülési idő előtt már jelezni kell a munkáltató felé, hogy apa otthon akar maradni pár hetet. (Lehet választani 1 és 2 hét között) Ez azért fontos mert pl nekünk 17 hetünk van a kiírt dátumig. Vagyis pont időben néztem utána. Ehhez szükséges nyomtatványt a government oldaláról lehet letölteni, vagy a cég adja a sajátját.

Illetve, van egy másik nyomtatvány is, amit a baba születése után kell bevinni 28 napon belül, amit szintén erről az oldalról lehet letölteni.

Remélem tudtam segíteni valakinek :)

18097. Zonne (válaszként erre: 18096. - Antifor)
2015. okt. 6. 16:52

Szia, üdv itt :-)

A terhesgondozás valóban más, bár mivel nekem ez az első terhességem és máshol nincs tapasztalatom, igazából nincs összehasonlítási alapom.

Egy biztosítás nem árt ha van terhesség alatt, különben a "szolgáltatás" fizetős. Bár nem írtad, de a szavaidból azt veszem ki, hogy még a terhesség ideje alatt szeretnél te is kijönni. Mondjuk ez szerintem egy merész ötlet, de ez csak az én véleményem :-) Hová mennétek, melyik részre ill. városba?

18096. antifor
2015. okt. 6. 09:30
Sziasztok! Pécsen élő, jelenleg 12 hetes kismama vagyok. Párommal felmerült bennünk, hogy Angliába költöznénk. Ő a megismerkedésünk előtt élt már kint néhány évet, és nagyon vágyik vissza. Bennem pedig mostanában kezd kialakulni az érzés. Természetesen a párom néhány hónappal korábban kimenne, lefixálná a munkát, keresne lakást, elintézné, amit kell. Sok barátunk van kint, azt hiszem ez gördülékenyen menne. Sokat olvasgattam már az angol terhesgondozásról, biztosan szokatlan lesz többek között az is, de nem ijesztett meg. Tulajdonképpen csak bátorításra, független véleményekre lenne szükségem. Akinek van tapasztalata ilyen helyzettel kapcsolatban, és van kedve megosztani velem, szívesen olvasnék róla. Köszönöm!
18095. cscri
2015. okt. 3. 22:35

Sziasztok! Kicsit vissza kellett olvasnom, kivel mi ujsag van, orulok, hogy mindenki rendben van. Mi is jol vagyunk, pocak szepen novoget, kisholgy nagyokat rugdos odabent. Voltunk ultrahangon Leedsben es hal istennek mindent rendben talaltak. Nezegetunk bababutorokat es babakocsikat, nem egyszeru a dontes.

Mi beadatjuk az influenza oltast, munkahelyen nagyon konnyen ossze tudnek szedni valamit, ugyhogy inkabb beadatom.

En is tobbszor gondolok a szulesre, mar tobbszor almodtam is vele :-). Jo lesz majd tul lenni rajta jovore.

18094. Mokus85 (válaszként erre: 18092. - Agave87)
2015. okt. 3. 21:08
Akkor szerintem mi is ezt fogjuk tenni, felhívjuk Őket. Mi arra gondoltunk, lehet a tax credit kavart be, de akkor ezek szerint nem nálunk van a hiba... Köszi a tippet :)
18093. Mokus85 (válaszként erre: 18091. - Agave87)
2015. okt. 3. 21:07
Mi még csak ma léptünk a 23. hétbe, de a szülés gondolata azért napi szinten ott motoszkál bennem. Egyik pillanatban olyan érzésem van, hogy "de jó lesz majd végre a kezembe tartani, látni Őt" a másikban meg "Jesszus, hogy fogom én ezt túlélni" és elönt a pánik. Pedig januárig azért még van idő.. :)
18092. agave87 (válaszként erre: 18090. - Mokus85)
2015. okt. 3. 16:53
Én felhívnám őket telefonon, mert nekem is kb 2 hét alatt megküldték. És ez tényleg anyagi helyettől függetlenül jár.
18091. agave87 (válaszként erre: 18089. - Mokus85)
2015. okt. 3. 16:52

Igen közel, már csak kb 4 hét. Egyre izgatottabb vagyok, szinte már minden gondolatom e körül forog, amit néha már soknak is érzek. Magától a szüléstől (még) nem félek szó szerint, hisz tudom baba bent nem marad:) már nagyon várjuk a nagy találkozást.

Nektek mennyi van még hátra?

18090. Mokus85
2015. okt. 3. 12:49

Sziasztok! Lenne pár kérdésem, hátha valakinek lenne valami jó ötlete.

A kártyám még mindig nem jött meg, így amikor uh-on voltunk, rákérdeztünk. Elég furán néztek ránk, de kitöltettek egy másik kérelmet, és feladtuk azt is... persze azóta sincs semmi hír róla. Szerintetek a támogatások (pl Tax credit) mennyire befolyásolja azt, hogy ki kap ilyen kártyát? És, ha mindenkinek jár ez a kártya, mi miért nem kapjuk meg? A legidegesítőbb, hogy egy válaszlevélre se méltatnak, hogy elutasítanak vagy valami... :(

18089. Mokus85 (válaszként erre: 18088. - Agave87)
2015. okt. 3. 12:44
Egyetértek Zonne-al, tényleg az a fontos, hogy Te mit akarsz. Amúgy, akkor Te már nagyon közel vagy a végéhez. Milyen érzés? Nem félsz?
18088. agave87 (válaszként erre: 18087. - Zonne)
2015. okt. 3. 11:02
Jól megfogalmaztad;) valahogy én is így vagyok vele, egyre jobban barátkozok a gondolattal.
18087. Zonne
2015. okt. 3. 10:26

Biztosan van kialakult gyakorlatuk arra az esetre, ha valakit át kell vinni a kórházba :-)

Őszintén szólva, először kicsit furának tűnt ez a birth center megoldás, meg hogy csak midwife-ok vannak ott, orvos sehol. Ugye mi nem ehhez vagyunk hozzászokva :-) Aztán akárkit kérdeztem - munkahelyen sokan szültek mostanában és sokan külföldiek -, mindenki csak pozitív dolgokat mondott. Gondolom ez intézménytől és várostól is függ, de nálam a legfőbb szempont az volt, hogy nem ugrálnak ott 20-an körülöttem, nem világítanak be egy lámpával a lábam közé ha nem muszáj, akkor reagálnak, ha esetleg gond van, egyébként békén hagynak. Nekem ez a birth center dolog valahogy egy nyugodtságot sugároz, az pedig külön megnyugtató, hogy ott a kórház is. Mondjuk ha 10 mérföldre lenne a legközelebbi kórház, akkor biztosan nem vállalnám be :-) Külön pozitívnak tartom, hogy hagynak úgy vajúdni, ahogy neked jól esik, nem kell végig az ágyon feküdni, sétálhatsz, lehetsz vízben, szülőszéken, labdán, bordásfalnál... Azért ez valószínűleg megkönnyíti a dolgot. Úgyhogy engem igazából szépen lassan meggyőztek, hogy ez a birt centeres dolog nem egy hülyeség és nem rossz dolog :-)


Természetesen ilyenkor az a fontos, hogy te jól és biztonságban érezd magad. Kinek ez, kinek az felel meg :-)

18086. agave87
2015. okt. 2. 14:48

Akkor ti is gondolkoztok ezen az opción:)

Itt is közel van a birth center a korházhoz, de azért nem pont mellette, de a midwife azt mondta gyorsan át tudnak vinni ha kell.

Ma megnézem a dvd-t amit adott róla, aztán még gondolkozok, mert most már el szeretném dönteni, hisz már 35 hetesek vagyunk:)

18085. Zonne (válaszként erre: 18083. - Agave87)
2015. okt. 2. 08:54

Mivel itt egyben van a birth center a kórházzal (egyik a harmadik, másik a negyedik emeleten, lifttel összekötve), ha továbbra is minden OK lesz, akkor én a birth centerbe mennék inkább. Bár mondjuk a döntés attól is függ, hogy melyik városban milyena a birth center, ez, ahová én mennék, nagyon jól felszerelt, 2 éve nyitották meg, lehetőség van vízben szülésre is. Én mindig szimpatikusnak tartottam ezt az opciót, és mivel gyakorlatilag egyben van a kórházzal, ezért ha valami gond lesz, akkor gyorsan tudnak reagálni és orvost keríteni.


De ha neked a kórház a szimpatikusabb, akkor inkább menj oda, függetlenül attól hogy mit javasol a midwife, hiszen ilyenkor az a legfontosabb, hogy te biztonságban érezd magad :-)

18084. Mokus85 (válaszként erre: 18083. - Agave87)
2015. okt. 1. 23:29
De jo de jo de jo,hogy megkérdezted, pont ezt akartam én is kérdezni, mert a napokban utána néztem hogyan szülnek itt a nők és amit te is irtál, az a lehetőség tetszett a legjobban. Eddig ugy néz ki,megfelelek a kritériumoknak, a többi a babán mulik.. Viszont a statisztika kicsit megijesztett amit a honlapon olvastam.. Meg azt nem tudom, ha ne adj Isten doki kéne, időben tudnak e szerezni.. Erről még beszélni akarok a midwife-al, de egyenlőre ha lehet én ezt a módszert váasztanám.. :)
18083. agave87
2015. okt. 1. 20:31

Nekem ma azt mondta a midwife hogy nyugodtan szülhetek a bith centerbe, mert nem idokolja semmi a korházat. Pedig szedek több gyógyszert és vérhígítóval is oltom magamat a terhesség eleje óta.

Most nagyon erősen gondolkozok, mert eddig biztos voltam abban, hogy korházban fogok szűlni.

Ti hol fogtok?

18082. Zonne
2015. szept. 25. 08:39
Elméletileg november közepéig dolgozom, a 36. hétig, addig még sajnos bőven van idő kidőlni :-( Az okozza a legnagyobb dilemmát, hogy rengetegen betegek körülöttem, aztán amikor a mellettem ülő egész nap tüsszög meg köhög, sokmindent nem tudok tenni ellene. Ez az, ami az oltás mellett szól, ellene pedig az, hogy én is azt hallottam, hogy sokan kidőlnek tőle, eddig az immunrendszerem egész jól működött, bár most nem tudom, hogy mennyire változott.
18081. agave87
2015. szept. 25. 07:27
Én is gondolkoztam a flu-n, de végül én nem adatom be, mert már csak 6 hét van nekem hátra és úgy tudom néhány hét a védettség kialakulása. Amúgy is én jövőhéten abbahagyom a munkát, és eddig sok bacival találkozhattam a munkahelyemen, szerintem van egyfajta természetes védekezés is. De ha ti még dolgoztok egy darabig, akkor lehet, hogy érdemes.
18080. Mokus85 (válaszként erre: 18078. - Zonne)
2015. szept. 24. 19:59
Ezen már gondolkoztam én is. Ha felajánlják, szerintem a szamárköhögés ellenit én is beadatom. Viszont influenza ellen soha nem kaptam, és hallottam már olyant, aki napokra kidőlt tőle. Fogalmam sincs, hogyan reagálnék rá, és a babát nem akarom kockáztatni... Tény, hogy ez nagy dilemma :/
18079. Mokus85 (válaszként erre: 18077. - Lilura)
2015. szept. 24. 19:56

Igen, emlékszem, egyszer írtál erről. Hát, azt szokták mondani, akkor biztos, ha már megszületett :) Mi sem fogunk most csak kék cuccokat venni.. a hibalehetőség esélyét fenn tartjuk.. :)

1 hónappal szülsz előbb majd mind én.. :)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook