Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
18138. agave87
2015. okt. 30. 21:37

Szeretnem megosztani veletek is az oromunket. Vasarnap ejjel ketto orakkor megszuletett kisfiunk 3250 grammal. Nagyon hosszu vajudas utan es nem egyszeru kitolassal de egeszsegesen itt van koztunk:) 

Sajnos azota mar vissza kellett jonnunk a korhazba mert nagyon aluszekony lett es mint kiderult sokat vesztett sullyabol mert nem vol tejem az elso ket napban. Besargult es azonnal bent fogtak minket. Vmilyen fertozese is van. Hala Istennek mar jo kezekben vagyunk de sok aggodassal teltek az elmult napok.

Mindennkinek oromteli babavarast es udv az ujjaknak!

18137. Mokus85
2015. okt. 29. 13:46

Köszönöm, sikerült megnyugtatnotok. Csak annyira rossz mikor elhatározom, megpróbálom kikerülni ezeket a negatív dolgokat, és 5 percen belül belefutok az egyik fórum egyik ilyen posztjába. :( Még csak nem is hozzászólásként.

De rájöttem, nem agyalhatok ezeken a maradék időben, mert ha innen nézzük, a 2,5 hónap így nagyon nehéz és hosszú lesz, és bele fogok bolondulni. :(

Megfogadom a tanácsotokat, és csak pozitívan gondolkozom.

Amúgy én is szoktam beszélni a kisfiamhoz. :)

Szerintem szereti a hangom mert mindig őrületes mozgolódásban van mikor beszélek :)

18136. Mokus85 (válaszként erre: 18133. - Cscri)
2015. okt. 29. 13:40

Nekem is centivel mérte a pocakomat. És ha ez a centis dolog igaz (és miért ne lenne igaz, hiszen én úgy hallottam, minden héten 1 centit kell nőnie elvileg a méhnek) akkor mi egy héttel előbbre járunk, mint a hivatalos számítások gondolják. 24. héten mértek 25cm-t.

Nálunk volt bent egy medika, neki rajtam mutogatta a midwife, hogy mettől meddig kell mérni a pocakot. Kitapogatta a méh tetejét, aztán kb a szeméremcsontig.

Nekem ami a könyvembe van papír, ott le van rajzolva, hogy hogyan kell mérni. De van kb 3 vagy 4 ábra, Ő meg lemért 1 féleképpen. De a lényeg, hogy minden rendben van a kicsivel. :)

18135. Mokus85 (válaszként erre: 18132. - Zonne)
2015. okt. 29. 13:33

Remélem már azért jobban vagy, de azért leírom, én mit csináltam.

Semmi különös igazából csak forró tea lime-al és mézzel... meg pihentem amennyit tudtam.. Meg amennyire meg tudtam oldani, nem mentem emberek közé.

Borzalmas mit tudnak művelni a buszon például. Mintha itt nem ismernék a papírzsepit.. :(

18134. cscri (válaszként erre: 18131. - Mokus85)
2015. okt. 28. 13:59
Egyetertek Zonneval, sajnos nem lehet ezeket a torteneteket teljesen elkerulni. En minding probalok olyan torteneteket olvasni, vagy videokat nezni, amelyekben nincsenek gondok es komplikaciok. Amugy meg minden terhesseg es kismama teljesen mas, ugyhogy attol meg ha valakivel a kornyezetedben rossz dolgok tortentek, nalad nem fog ugyanaz tortenni feltetlenul. En lefekves elott mindig beszelek a pocihoz es elmondom neki, hogy mennyire varjuk mar, es hogy miket fogunk csinalni, mikre fogjuk az apukajaval megtanitani. Ilyenkor mindig nagyon rugdos, nagyon jo erzes. Csupa pozitiv gondolat, hatha segit valamit vegul :)
18133. cscri (válaszként erre: 18127. - Mokus85)
2015. okt. 28. 13:49

NAlunk le kellett fekudni a vizsgaloasztalra es lemerte a midwife a pocimat meroszalaggal. megtapizta a babat pociban, hogy hogy is fekszik, szegenyke fel is ebredt es olyan mocorgast csinalt, hogy az egesz hasam csak ugy hullamzott :). A terheskonyvemben van egy diagram ahol mutatja, hogy 24-25. het utan a pocinak mekkoranak kellene lenni fekvo helyzetben. Nem tudom pontosan hogyan kell lemerni, de a szuleszno tudta szerencsere :). Allitolag annyi centinek kellene a hasamnak lennie, mint amennyi hetes kismama vagyok. 27 centit mert le. Azt hiszem, hogy szemeremcsonttol felfele merte odaig, ahol a babat meg erezte kb feluton a koldokom es a mellem kozott :)

Nalunk latod szivhangot nem neztek. Ugy tunik mindenhol mashogy csinaljak meg orszagon belul is.

18132. Zonne (válaszként erre: 18131. - Mokus85)
2015. okt. 28. 09:21

Hogy sikerült kijönnöd a betegségből? Én már több mint egy hete próbálkozom, de sikertelenül... :-(


A negatív történetek pedig... Sajnos elkerülni őket nem lehet, de én mindig próbálom meggyőzni magam, hogy velünk ilyen úgysem történhet meg. Igyekszem minél kevesebbet gondolni a negatív opciókra, több-kevesebb sikerrel.

18131. Mokus85
2015. okt. 27. 13:26

Sziasztok! Nos, kijöttem a betegségből, sikerült mindenféle gyógyszer nélkül túl lenni rajta.

Egy általános kérdés:

Ti hogyan kerülitek el a negatív gondolatokat keltő hozzászólásokat egyes fórumokban? Úgy értem, rengetek helyen bele lehet futni, mikor mesélik kismamák, hogy elvesztették a babájukat.. sajnálom őket, mert jelenleg nem tudok borzalmasabb dolgot elképzelni ennél, de engem mindig úgy megérintenek ezek a hozzászólások, hogy van, hogy napokig rágódok rajtuk..

Ti hogyan kerülitek ezt el, vagy hogyan látjátok ezt?

18130. charlixcx
2015. okt. 24. 21:50
Good luck, girls. ><
18129. Mokus85
2015. okt. 24. 21:49

Csak hogy tele írjam az oldalt (jesszus, tök ciki)

ugye mondtam, semmi bajom az oltás után.. na persze.. két napja nem kapok levegőt az orromon, fáj a torkom, fejem, szemem..nyaktól felfelé totál roncs vagyok. Szerencsére lázam nincs..

Iszom a forró teát, eszem a C vitamint..

Valakinek van valami ötlete, hogyan tudnék hatásosan és gyorsan kijönni ebből?

Nekem mindenhol a paracetamolt hajtják, de gyógyszert még nem akarok bevenni, amíg nincs akkora nagy gáz..

Köszi előre is!

18128. Mokus85 (válaszként erre: 18122. - KisFarkas83)
2015. okt. 24. 21:46

Üdv itt! :)

Nekem is volt vérzésem kb 5-6 hetesen.. de nem is igazán vérzés volt csak barnás pirosas krémes folyás.. mi annyira beparáztunk, mentőt hívtunk..eszembe se jutott, hogy ne foglalkozzanak velem.. bevittek a sürgősségire, mire megvizsgált a doki, semmi bajom nem volt. Na, akkor nézett rám hülyén. Bár látta a pánikot rajtunk, szóval szerintem gondolta, hogy nem viccből mentünk oda..

Rá 1 hétre vissza kellett mennem, ott uh-on megállapították, hogy semmi baja a picinek(akkor még csak kis buboréknak látszott) és valószínűleg a vérzés csak beágyazódási vérzés volt.. mondjuk, szerintem nem, mert annak szerintem korábban kellett volna jelentkezni, meg abban az időben elég gondterheltek voltunk.. de jó, nekem mindegy, a lényeg, hogy a kicsi már 26 hetes és tök jól érzi magát.. nem volt azóta sem gond..

Szerintem mindenképpen fordulj orvoshoz, nem hiszem, hogy elzavarnak. Ne azzal foglalkozz, mit gondolnak Rólad.. a lényeg, hogy a pici jól legyen. És Te is megnyugszol legalább, ha nincs semmi baj..

Drukkolok, hogy minden rendben legyen Veletek! :)

18127. Mokus85 (válaszként erre: 18123. - Cscri)
2015. okt. 24. 21:39

Örülök, hogy minden rendben Veletek és annak is, hogy sikerült megegyezni a babakocsiról.

Azt honnan tudták megmondani, hogy milyen pózban volt a baba? És azt, hogy hány hetes?

Csak mert ezek szerint Nálad máshogyan ment a vizsgálat mint nálunk..

Nálunk mértek vérnyomást, néztek szívhangot (azt nagyon imádom) meg megmérték a méh nagyságát..Jah, meg kértek vizeletet..

Válaszolt pár kérdésre és mehettünk is..

Nálatok mi volt?

18126. Mokus85 (válaszként erre: 18121. - Zonne)
2015. okt. 24. 21:36
Teljesen egyetértek Veled! :) Nekem is ez volt az első gondolatom.. :) De azért poénnak jó, ha megnyugtatásnak annyira nem is :D
18125. KisFarkas83 (válaszként erre: 18124. - Zonne)
2015. okt. 24. 18:37
Koszonom szepen! Reggel ota most semmi, enyhe szurka, nyomaserzes szoval gorcs nincs ami jo :) Apaval megmonduk neki hogy meg vagy 7es fel honapig nem johet ki! Probalok nem stresszelni, nem aggodni es pozitivan goondolkozni, hat nem megy konnyen... Remelem csak ennyi volt, Nov 7en repulnek haza 10 napra...
18124. Zonne (válaszként erre: 18122. - KisFarkas83)
2015. okt. 24. 18:14

Pihenés, sajnos ilyen korai terhességnél mást nem nagyon tehetsz :-( Nálam 7 hetesen volt enyhe vérzés, akkor a doki beutalt az Early Pregnancy unit-ba, ott megvizsgáltak, bár akkor nálam már volt szívhang. Simán csak egy ér pattant el, nálam ez volt az ok.


Elmehetsz egy Walk in centerbe, hátha onnan adnak beutalót, de azt hiszem, hogy kórházba is csak a 6. hét után mehetsz, addig nem vesznek komolyan sajnos :-(


Remélem minden jól alakul, szorítok.

18123. cscri (válaszként erre: 18119. - Mokus85)
2015. okt. 24. 14:38

Ezen jot mosolyogtam :-) nagyon igaz mindketto!!! Nekunk 14,5 het van hatra, eleg gyorsan kozeleg a karacsony, azutan meg var szinte final countdown :-). Tegnap voltam midwife-nal, 25 hetes idoponton es 27 hetesre merte a picit. A pocim nagy, de en eleg alacsony/atlagos meretu vagyok. A baba mar fejjel lefele volt, de meg siman megfordulhat csomoszor. Egyebkent hal istennek minden rendben van.

Sikerult megegyeznunk a babakocsin!! Ugy nez ki silver cross lesz. Meg nem vettuk meg de legalabb mar megegyeztunk :-). Kisagyunk mar van, de mas nagyon meg nem. Nagyon varom hogy rucikat is elkezdjunk venni, de arra meg boven van ido.


Kitartast mindenkinek es egy nagy kalappal elore is!! :-)

2015. okt. 24. 10:57
Sziasztok! Nagyon szeretnek csatlakozni hozzatok! 5hetes terhes vagyok, tegnap delutan vettem eszre vilagospiros verzest, ma reggel ugyanez... :( Elegge szenvedek a szorulastol amugy is, na most meg rosszabb, remelem hogy csak attol van a verzes... Van valami jo tanacsotok, tehetek valamit hogy velunk maradjon a baba? Szaladjak dokihoz? Vagy ugyis csak elzavarnak? Elegge be vagyok tojva, nagyon vart elso baba... Elore is koszonom a valaszokat!
18121. Zonne (válaszként erre: 18119. - Mokus85)
2015. okt. 24. 09:28
Nem szeretnék túl bizarrnak tűnni, de azért a bemenet és kijövet között van némi különbség :-D
18120. agave87 (válaszként erre: 18119. - Mokus85)
2015. okt. 23. 18:49
:D
18119. Mokus85
2015. okt. 23. 18:10

Két dolog jutott eszembe most erről:


1; Ahogy bement ki is kell jönnie :D (ezt a szülész doki mondta anyámnak, mikor velem vajúdott)


2; A szülés után is lesznek nyitva boltok :D

(Ezt pedig tesóm mondta, mikor elkapott a csendes pánik, hogy mi lesz, ha valamit elfelejtek megvenni a kicsinek, vagy nem lesz már rá idő..)


Szóval, csak pozitívan :D

18118. agave87 (válaszként erre: 18117. - Zonne)
2015. okt. 22. 22:17
Én is ezt kívánom neked;)
18117. Zonne (válaszként erre: 18115. - Agave87)
2015. okt. 22. 21:02
Biztos minden rendben lesz és gyorsan lezajlik majd, más opció nincs :-)
18116. Zonne (válaszként erre: 18114. - Mokus85)
2015. okt. 22. 21:02
:-D Nálunk is megy a pánik, pedig a nagyobb dolgok megvannak, ez-az hiányzik, de főleg apróságok. Bár én most vagyok 33 hetes, lassan nem árt, ha kész az a fészek :-) Mondjuk egy polc még nem ártana, jó, hogy említetted :-) Bár a vásárlással néha gondban vagyok, nem akarom, hogy túl sokmindent és felesleges dolgokat vegyek, viszont így meg néha kevésnek érzem azt, ami van.
18115. agave87 (válaszként erre: 18114. - Mokus85)
2015. okt. 22. 20:04

Gyorsan el fog telni az a 100 nap, hidd el, de pont elég lesz mindenre;) És ahogy írod, már egész szépen haladnak a dolgok.

Köszi a biztatást, remélem úgy lesz:) Mindenképp jelentkezek majd, remélem már nem várat magára sokáig.

18114. Mokus85 (válaszként erre: 18111. - Agave87)
2015. okt. 22. 19:53

Van egy mobil alkalmazás, ami visszaszámolja a napokat a kiírt időpontig. Tegnap volt pont 100 nap. Az egy dolog, hogy én hogyan beparáztam, mert azért ijesztő, de még a férjem. Rájött a fészekrakási pánik, mennyi minden nincs még meg..Pedig nagyon sok dolog már meg van.

Na, szóval csak azt akartam mondani, hogy szorítok, hogy minden rendben legyen, és hamar túl legyetek rajta! :) Aztán majd azért pár sor élménybeszámolót légyszi írj, ha szeretnéd.. vagy csak annyit, hogy túl vagytok rajta, és minden rendben van Veletek :)

18113. Mokus85 (válaszként erre: 18108. - Cscri)
2015. okt. 22. 19:49

Remélem már jobban van. Gondolom, mekkora lehetett az ijedelem :(

A flu nekem is bepirosodott, kicsit folyt az orrom is rá pár napra is, de most már mint ha mi sem történt volna :)


Mi már nekiálltunk bevásárolni. Vettünk baba kocsit is, igaz használtan, de tök jó állapotba, szóval simán jó lesz. Van hozzá hordozó is! Már elképzeltem benne párszor az én kis Hercegemet :)

Nálam 2 kikötés volt. Az egyik, hogy ne 3 kerekű legyen.. nekem nem jönnek be ezek.. a másik meg hogy könnyen összecsukható legyen. Szerencsére sikerült találni.

Hauck babakocsit vettünk.

De már van kiságy, mérleg, néhány ruhácska, légzésfigyelő, kamera, és tegnap vettünk szekrényt a baby szobába.. szóval elkezdtünk vásárolgatni, bár egy részét úgy kaptuk otthonról :)

18112. e6429b7168
2015. okt. 22. 15:21
Gyertek haza,gyertek haza:)
18111. agave87 (válaszként erre: 18110. - Cscri)
2015. okt. 22. 15:20
Köszi a biztatást, mert már egyre jobban izgulok:)
18110. cscri (válaszként erre: 18109. - Agave87)
2015. okt. 21. 23:25
Koszi az otletet, mindenkeppen utananezek :-)!! Nektek mar nincs sok hatra, egy nagy kalappal elore is!! :-))
18109. agave87 (válaszként erre: 18108. - Cscri)
2015. okt. 20. 15:16

Nekem bepirosodott és két napig fájt a flu oltás helye.

Néha igyál meg egy kávét az tud segíteni a vérnyomásban és napi 1-2 megengedett.

Biztos odaadja a formot, csak ne felejtsd el kérni;)

Mi már mindent megvettünk, de persze nekünk már így a 38. hét derekán muszáj is:)

Mi a mothercare Orb típust vettük meg és én nagyon meg vagyok vele elégedve. Kapható használtan is, tele vele a net, de persze újat is még kaphatsz üzletben. Szerintem azért praktikus, mert könnyű összecsukni, kis helyen elfér. Nem kell hozzá külön mózeskosár, mert átalakítható az ülés. És a Maxi cosi autós ülés egy adapterrel könnyen rápattintható.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook