Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
17928. lilura (válaszként erre: 17927. - Zonne)
2015. júl. 10. 11:34
En azt hittem, hogy hamarabb no, es pl ilyenkorra mar tok nagy pocakom lesz :) na meg, hogy nehezebben viselem majd :) de jol van ez igy, szepen, fokozatosan formalodunk, a kicsi meg fejlodik :) En nemreg jottem meg futasbol is, kell, meg felhuztam magam reggel es Engem ez kapcsol ki legjobban...fonokom elkezdte vagni az oraimat...valaki nincsen otthon esetleg munkajogban?
17927. Zonne (válaszként erre: 17926. - Lilura)
2015. júl. 10. 11:30

Nálunk pont akkor van csendben, amikor apuka odateszi a kezét :-) De még csak nagyon gyengén érzem, igencsak figyelni kell, hogy ez csak egy sima izomrángás volt-e vagy a baba.

Egyébként ez elég érdekes, sokminden nem úgy van, ahogy elképzeltem, vagy ahogyan írták itt-ott :-) Tényleg mindenkinek magának kell kitapasztalnia a dolgokat.

17926. lilura (válaszként erre: 17925. - Zonne)
2015. júl. 9. 10:51
Egyre biztosabban tudom mondani, hogy igen...foleg este, vagy ha esetleg napkozben ledolok, olyankor indul be. Fura ez, mert ilyen zsibongasnak erzem, belulrol, na meg tegnap, leendo Apuka odatette a kezet, akkor nagyon elkezdte, de kintrol ezt sajnos meg nem nagyon lehetett erezni. Hasfali oldalon tapadt meg a mehlepeny, igy az visszafogja a mozgasokat a kulvilag szamara. De kis ido, es egyertelmu less mindenki szamara :) :)
17925. Zonne (válaszként erre: 17924. - Lilura)
2015. júl. 9. 10:43

De jó :-) Én már alig várom, hogy kierüljön, mi lesz :-) addig még 3 hét... remélhetőleg látni majd és nem takargatja magát.

Pocaknövekedéssel nálam is ugyanez a helyzet, néha hatalmasnak látom, aztán meg mintha teljesen normális lenne. Bár elvileg most már kellene, hogy látszódjon rendesen. Babamozgás van már?

17924. lilura (válaszként erre: 17919. - Zonne)
2015. júl. 9. 10:02

Nekunk most december 7 az idopontunk :) Es otthon voltunk 4d ultrahangon, ott a doki azt mondta, hogy 90%, hogy kislany :) de alig 1,5 het mulva megyunk a 20 hetesre is itt, akkor majd megerositik a hirt :)

Pocaknovekedessel hogy alltok?:) Nekem neha beindul, aztan visszabujik :D egyik ismerosom tett ki kepet tegnap, aki raadasul kisebb terhes is, mint En, megis oriasi pocija van mar :) Nekem legtobbszor nem is latszik meg :)

17923. cscri (válaszként erre: 17922. - Mokus85)
2015. júl. 8. 21:42
Egy kalappal holnapra :-) igen majd a picik eldontik mikor akarnak jonni. most mar beszedtem 3 vitamin tablettat es meg nem jelentkezett mellekhatas, remelem nem is fog. :) nalam a rosszulletek elmultak (egyelore), de a ruhaim mar kezdenek kisebbek lenni. Te erzed mar, hogy no a pocak?
17922. Mokus85 (válaszként erre: 17913. - Cscri)
2015. júl. 8. 16:51

Egyenlőre nekem a dokim azt mondta, február kettőre várjuk. Kb így számoltuk mi is. De szerintem ezt majd a baby eldönti, mikor jön.. ;).. de igen, kb egy időben fogunk szülni :)

Mi majd holnap megyünk a kórházba, de szerintem ugyan az lesz mint Nektek.

Folic acid: én már terhesség előtt is szedtem, mert azt mondták azt így tanácsos. Szóval én már Január óta töretlenül minden nap szedem :)

Meg a házi orvos is írt fel, meg valami csont erősítő D3 vitamint. Rágó tabletta formában. Borzalmas ízű, de ha ezt kell, akkor ezt szedem. :)

Szerencsére nekem nincsenek mellékhatásaim. Néha vannak rosszullétek, de az a terhesség "mellékhatása"

Én is gratulálok Neked, és kitartást az elkövetkezendő időre :)

17921. Zonne (válaszként erre: 17920. - Agave87)
2015. júl. 7. 09:24
Igen a 16. heti és a következő időpont között több idő telik el, mert közte van a 20. heti UH (az ugye eleve kórházi időpont). Nekem legalábbis a midwife ezzel magyarázta, amikor meglepődtem, hogy miért kb 2 hónap múlva találkozunk ismét. Azzal, hogy elvileg akiknél első gyerek, a 25. héten van még egy midwife találkozó. Elvileg 12, 16, 20, 25 (első gyerek), 28, 31 (első gyerek), 34, 36, 38, 40 héten van vizsgálat - kórházi vagy midwife. Legalábbis ezt írja a tájékoztató füzetecskében, amit a midwife adott :-)
17920. agave87 (válaszként erre: 17912. - Lilura)
2015. júl. 7. 08:48
De érdekeset írsz! Erről a midwife-fal való találkozás gyakoriságáról még nem tudtam. Nekem 16. hetesem volt legutóbb majd 28. hetesen kell mennem legközelebb tehát 12 hét telik el közötte... de közben nekem volt több orvosi vizsgálatom a pm miatt is. Nekem uh már nem lesz több, de a szonográfus azt mondta, hogy később kérhetek még időpontot, ha tudni akarom hogy fekszik, úgyhogy kb 36 hetesem fogok kérni még egyet.
17919. Zonne (válaszként erre: 17916. - Lilura)
2015. júl. 7. 08:46

Igen, állítólag volt valami abban a tavaszi levegőben ;-)

Hát "vidéken" mindek sokkal könnyebben megy, ezt tanúsíthatom. Mi is Londonban éltünk korábban, 2 éve sikerült elköltözni onnan, soha egy pillanatra sem bántam meg. Sokkal emberibb és másabb minden.

Hú, mi majd csak július 31-én megyünk, egyébként én december 10-re vagyok kiírva, te? :-) Tudjátok már hogy fiú-e vagy lány?

17918. agave87 (válaszként erre: 17903. - Dorcsi79)
2015. júl. 7. 08:41

Csak most olvasom a fórumot, gratulálok és jó egészséget kívánok nektek!

Ha majd lesz erőd, időd légyszi írj egy kicsit a tapasztalataidról.

17917. cscri (válaszként erre: 17914. - Zonne)
2015. júl. 6. 19:22

Most adok ennek a vitaminnak meg egy eselyt, tegnap este bevettem egyet, meg majd ma is megprobalom. Majd meglatjuk ez okozta-e a hasmenest. Az is lehet, hogy a munkahelyen kaptam el, tobben voltak betegszabin emiatt. Nem vagyok egy beteges tipus, de a midwife mondta, hogy ilyenkor a szervezetem nem ram koncentral, hanem a picire.


Amugy szerintem en is RH negativ vagyok, majd biztos szolnak ha meglesz a vereredmenyem.

17916. lilura (válaszként erre: 17915. - Zonne)
2015. júl. 6. 16:50
A Kecske eveben sok baba szuletik allitolag :) Mi julius 20-an megyunk a 20 hetesre, kerek 2 het mulva :) viszont most Londonban elunk de sZules elott atkoltozunk Leeds-be, szerintem ott talan jobb lesz. Londonban minden korhaz nagyon tele van.
17915. Zonne (válaszként erre: 17912. - Lilura)
2015. júl. 6. 14:33
Akkor mi kb egyidős várandósok vagyunk, én most vagyok 17+4 :-) Ráadásul én is RH negatív vagyok. Nekem majd csak sajnos július végén lesz a következő uh, 21 hetesen... Állítólag még sosem volt ekkora tömeg és várólista a kórházban.
17914. Zonne (válaszként erre: 17913. - Cscri)
2015. júl. 6. 14:31

Akkor ezek szerint minden rendben ment :-) Az én dátumomat változtatták a 12 hetes UH-n, egy héttel előrébb hozták.


Én csak normál terhesvitamint szedek, ez elvileg elég, az mellé nem kell külön folsav, mert ebben is az előírt mennyiség van. Hát, hasmenés az elején volt, bár nem tudom, hogy a vitamintól-e vagy mástól. Ha gondolod, hogy a vitamin a ludas, akkor próbálj meg váltani esetleg egy másikra, van választék bőven :-)

17913. cscri
2015. júl. 6. 13:56

Sziasztok :)


Mokus85, Akkor nagyon ugy nez ki, hogy mi egyidos varandosak vagyunk, en februar 6-ra vagyok kiirva, bar ez megvaltozhat a 12 hetes UH-n.


Voltam szombaton a korhazban. Talalkoztam a midwife-fal aki nagyon nagyon tunemenyes kozepkoru holgy volt. Ugy ahogy Zonne es lilura mindketten mondtatok, tenyleg vizelet volt, vervetel, vernyomas, suly es magassag meres. Felvettek a kortortenetet rolam es paromrol is. Majd Julius 27-en lesz a 12 hetes ultrahangom.

Elmeselte a midwife, hogy mi hogyan tortenik itt a helyi korhazban, hogyan vagyunk csoportokba osztva a lakohely alapjan, nagyon sok erdekes dolgot tudtam meg es kaptam egy ilyen "szeretetcsomagot" mindenfele prospektussal es termekmintaval. Mondta, hogy ajanlatos lenne folic acidot szedni. Ti hogy vagytok ezzel, szeditek rendszeresen?

En elkezdtem szedni egy ilyen terhessegi vitamint amiben a folic acid is van rendesen, de enyhe hasmenesem lesz tole ami nem nagyon jo. Tapasztalt valaki hasonlot?

Gratula mindenkinek es egy nagy kalappal az elkovetkezendo hetekre, honapokra :)

17912. lilura
2015. júl. 5. 17:00

Sziasztok :)

Mi mar 18 hetesek vagyunk :)

Az elejen talan 6, 5 hetesen voltam a gp-nel, aki vernyomast mert, vizeletteszttel megerositette a terhesseget, es kb ennyi volt, nyolcadik het vegen bo egy orat toltottunk a midwife-nal-jo, ha a parotok is megy, ha esetleg nem tudjatok az o kortortenetet, szinten vernyomas, vizelet ( ez minden mw latogatasnal van ) suly, magassag, itt kapjatok meg a terheskonyvet, amit majd kell a korhazba is vinni. Mi a 12. heten voltunk az elso ultrahangon, erdemes inni elotte, es ha kell sem elmenni pisilni...:D allitolag amig ilyen pici meg, egy teli holyag elott jobban latszodik az uh-n :) itt vettek vert a Down-szureshez is ( illetve nyakredo-vastagsagot mertek az uh-n). A 16. heten ismet midwife talalkozo volt, a szokasos dolgokkal, illetve itt mar doplerrel, kb olyasmi, mint az otthoni NST magzati szivhangot is hallgatnak :) Most Mi 2 het mulva, a 20. heten megyunk a nagy genetikai uh-ra, illetve Nekem a 28. heten van egy kulon idopontom is, mert RH negative vagyok es valoszinuleg kapok anti-d-t. Tobb hivatalos ultrahang itt nincs, a midwife-val a 30. hetig 4 hetente kell talalkozni, utana, ha jol tudom, mar 2 hetente.

Csodas, nyugodt babavarast kivanok Nektek :)

17911. Mokus85 (válaszként erre: 17906. - Cscri)
2015. júl. 4. 14:58

Szia Cscri!

Én ezen a héten vagyok 9 hetes. Pontosabban ma vagyok 9 hét 4 napos :)

A hányinger nálam ugyan így van, ezen a héten már csillapodott szerencsére. Más gondom igaziból nincs.

Vizsgálatra engem jövőhétre rendeltek be a kórházba, de én se tudom mi várható. Midwife-ot meg egyenlőre nem kaptam.

Nálad ez hogyan működik? Mármint a midwife?

17910. Zonne (válaszként erre: 17909. - Cscri)
2015. júl. 3. 13:56
Ha ez a legelső vizsgálat akkor igen, vér + vizelet vizsgálat, kórtörénet. Készülj fel minden furcsa nevű betegségből :-) Legalábbis nálam ez volt az első találkozáskor, bár én nem kórházba mentem, csak simán a midwife-hoz. Aztán ő intézte az időpontot az első UH-ra a kórházba.
17909. cscri (válaszként erre: 17908. - Zonne)
2015. júl. 3. 13:44
Koszi Zonne :) A nurse azt mondta, hogy kb 1-1,5 oras lesz a viszgalat, de szerintem csak kortortenet felvetel lesz, meg vervetel, talan vizelet viszgalat. Gondolom biztos sulyt is mernek meg ilyesmi, de majd holnap este megirom, hogy mi volt. Jo lenne, ha lehetne UH, csak hogy megnyugtassanak minden rendben van, de ha most nem lesz, majd tuti lesz 3 het mulva. :)
17908. Zonne (válaszként erre: 17906. - Cscri)
2015. júl. 3. 09:05

Gratulálok, üdv itt :-)

Nekem az első kórházi vizsgálat 12 hetesen volt, volt UH meg vérvétel, ennyi, semmi extra.

17907. Mokus85 (válaszként erre: 17903. - Dorcsi79)
2015. júl. 2. 21:19

Gratulálok Dorcsi!

Sok boldogságot és egészséget kívánok Nektek! :)

17906. cscri
2015. júl. 2. 14:25
Sziasztok! En is kismama vagyok Angliaban, most megyek szombaton az elso vizsgalatra a korhazba, akkor leszek 9 hetes. Nem nagyon tudom mi lesz a vizsgalaton. Eddig rendben volt minden, nehany hete a hanyinger borzaszto volt, de most mar jobb, egyelore a hasmenes visszatero "jobarat". Elso baba lesz, nagyon izgatottak vagyunk. :)
17905. dorcsi79 (válaszként erre: 17904. - Zonne)
2015. júl. 2. 09:21
Hát nem igazán, de nem akarok senkit riogatni aki még szülés előtt áll, a lényeg hogy mind a ketten jól vagyunk :-)
17904. Zonne (válaszként erre: 17903. - Dorcsi79)
2015. júl. 2. 08:25
Húú, gratulálok! Jó nagy baba lett :-) Minden rendben ment?
17903. dorcsi79
2015. júl. 2. 06:26

Jó reggelt,


"Kisfiam" hétfőn megérkezett 4888 grammal és 54 cm-rel és tegnap jöhettünk haza. Nektek további jó babavárást :-)

17902. Mokus85 (válaszként erre: 17901. - Sandra.london)
2015. jún. 29. 19:17

Nagyon köszönöm a szavaid, biztatásod. :)

Folsavat szedek igen, meg valami kálcium rágó vitamint is felírt a doki, de annak valami borzalom íze van..

Kb 5 hetes voltam, mikor krém szerű pirosas barna trutyi (bocsi a fogalmazásért) kijött belőlem, így futás a sürgősségire. Ott megvizsgáltak, majd egy hét múlva hüvelyi uh-ot csináltak és azt mondták minden ok odabenn. Szóval, ennyit már tudok, hogy jó helyen van.

Az idő.. húúú.. az tényleg nagyon lassan megy, főleg mióta megjöttek a rosszullétek. Azért nem bánnám, ha lassan kezdhetném a második szemesztert... :)

17901. Sandra.london (válaszként erre: 17899. - Mokus85)
2015. jún. 28. 16:36

Ha jol tudom akkor folsavbol a napi adag: 400mg, nezd meg h a vitamint vagy amit szedsz abban ez meglegyen..

En szedek kismami vitamint es omega3-at!

Parazas??? Normalis e? Huuuu hat tudnek orakat meselni h nekem milyen sok volt/van/lesz 😄😄

De kulonben erre a legjobb "gyogyszer" az ido , kitartas😉

17900. Sandra.london (válaszként erre: 17895. - Mokus85)
2015. jún. 28. 15:44

Mokus, gondolom akkor fog a midwife latni mert a 12.heten szokott lenni az elso UH.. De ami a fontos h ne aggodj minden rendben lesz, a napok a hetek repulni fognak .. (Tudom most per pillanat minden nap egy hetnek tunik 😄😄.. De aztan meg majd azt veszed eszre hoppa mar mekkora a pocakom stb stb stb ;)

Ki kell birni a 12.hetig h vegre tud h minden rendben van odaben (addig "nem foglalkoznak velunk") ami durvan hangzik de mindennek megvan a menete stb.. Ha barmi van akkor surgossegin megneznek!

17899. Mokus85 (válaszként erre: 17898. - Zonne)
2015. jún. 27. 20:18

Párom volt ma gyógyszertárba, elmondta, mit szedek és azt mondták neki, nyugodjak meg, minden meg van ami jelenleg a kicsinek kell...

Kezdem azt hinni, én parázom túl a dolgokat.

De hát első gyerek, meg nem is otthon vagyunk.. szerintem tök normális, hogy parázok, nem? :)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook