Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
17988. Mokus85
2015. aug. 2. 18:06

Szeretnék ajànlani Nektek egy androidos alkalmazàst. Az a neve, hogy Édes kisbabàm.

Nagyon szeretem, mert hétröl hétre elmondja kb hol tart a baba a fejlödésbe, hasznos tippeket ad, elmondja mit kell összepakolni a korhàzba a nagy napra, visszaszàmolja a napokat a szülésig.. szoval elég hasznos.. A baba egy éves koràig segit.

De ez nem reklàm, ez csak egy tipp, ami nekem egész jol bevàlt, gondoltam megosztom veletek is, hàtha valaki örül neki :)

17987. Mokus85 (válaszként erre: 17985. - Lilura)
2015. aug. 2. 17:12

Köszönöm a válaszod. Megnyugodtam :)

22 hét? Akkor Te már érzed, hogy mozog, ugye?

Igen, ezek a babák valahogy mindig megtalálják azt a pózt, hogy hogyan ne lássuk azt amit szeretnénk :)

17986. Zonne (válaszként erre: 17985. - Lilura)
2015. aug. 2. 12:10
Itt nálunk északon találtam egy magán UH rendelőt, azt hiszem ők a 34. hétig csinálnak 4D-t. Szinte minden városban vannak, szerintem Londonban is, babybond. Mi biztosan megyünk, eddig mindkét UH-n valahogy olyan pozíciót vett fel a babó, hogy alig lehetett látni :-) És mivel mindent rendben találtak, nem lesz több, úgyhogy befektetünk 4D-be :-) Biztosan egy jó élmény, no meg mi egyelőre nem tervezünk több gyereket, most van itt az alkalom, többet valószínűleg nem lesz.
17985. lilura (válaszként erre: 17984. - Mokus85)
2015. aug. 1. 20:39

Holnap toltjuk a 22. hetet :)

Direkt megneztem a terheskonyvet es igen, csak az ulomagassag azaz a CRL szerepel, a 20.-on pedig minden mas, csak ez nem, de eppen azert, mert innentol mar elvileg teljes hosszabban neznek a babat, vagyis fejtetotol labujjakig csak a kis Ficankaknal nem eppen egyszeru :)

En szeretnek meg egy 4D-re menni, csak ugye Nekunk less meg egy hivatalos scan-unk a 28. heten, es elvileg a 4D-t is 28-32. het kozott erdemes, olyankor lehet a legszebb pofis kepeket csinalni Roluk :) majd meglatjuk :)

17984. Mokus85 (válaszként erre: 17982. - Lilura)
2015. aug. 1. 13:16

Azért én nem voltam annyira elájulva kedden tőlük. Ha nem kérdezzük meg, hogy minden ok a picivel, nem is mond semmit. Amúgy erre is csak annyit mondott, minden jónak tűnik. Hát... tűnik.. rendben..

Mivel hason feküdt a babám, az orr csontját nagyon meg se tudta nézni. De nem is küzdött érte sokat, hamar feladta. Számomra ez nem volt valami megnyugtató.

Szerintem amúgy a 4D-nek jobban lehet hinni, ha a nemét nézzük, tisztább képet kapsz.. de ez csak szerintem.. amúgy még nem tudom.. :)

Te most hányadik héten vagy?


Lenne egy olyan kérdésem, hogy Nektek is csak a CRL mértet írták be a kis könyvbe a 12. heti uh-on?

17983. Mokus85 (válaszként erre: 17979. - Cscri)
2015. aug. 1. 13:12

A has húzódás és viszketés az meg van nekem is. :)

Na, meg a wc-re járás. Jesszus.. és később se lesz jobb azt mondják.. Bár szerencsére éjszaka csak max kétszer kell felkelnem.

Szerintem az én pocakom még azért tűnik picinek, mert széles a csípőm, így oldalra is tud terjeszkedni. Viszont ha meglátok bárhol bárkit, aki kb annyi idős terhes mint én, mindig arra gondolok "Valami baj van velem? Miért mindenkinek nagyobb a pocakja mint az enyém?" De azért tudom, minden ok. :)

Bútorokat, kiságyat, babakocsit már nézegettünk mi is. Bár venni még nem akarunk, de úgy mégis, hogy tisztában legyünk az árakkal. Húú hát néha azért égnek áll a hajunk.. :)

17982. lilura (válaszként erre: 17980. - Dorcsi79)
2015. júl. 31. 20:10
Ez de jo otlet :) Mi is hasznaljuk majd a groupon-t szerintem :) Szerencsesek vagytok, hogy ilyen jofej szonografust kaptatok ki, Nekunk a 20. hetin a legvegen elhadarta, hogy amugy kisfiu es ki is kapcsolta a gepet, nem mutatott semmit...ami csak azert erdekes, mert otthon a 4d-n eppen azt magyaraztak, hogy miert kislany :D a lenyeg, hogy egeszseges :) Nekunk lesz meg egy uh 28. heten :) az mar 3. trimeszter :)
17981. cscri (válaszként erre: 17980. - Dorcsi79)
2015. júl. 31. 13:51
Koszi szepen a tippet, meg fogom nezni :)
17980. dorcsi79 (válaszként erre: 17979. - Cscri)
2015. júl. 31. 13:41
Szia, ha gondolkodsz itt kint a 4D-ben akkor nézz rá a groupon.co.uk weboldalra mert van mikor lehet rajta találni ultrahangos csomagot akciósan.
17979. cscri (válaszként erre: 17978. - Mokus85)
2015. júl. 31. 13:34

Ra fogok keresni a 4D-re, biztos tudnak csinalni ilyet valahol a kornyeken, nagyon izgis lenne latni mi folyik odabent :)

En jol vagyok eddig, tenyleg nem panaszkodhatom. Probalok sokat inni, sajnos nagyon rossz ivo voltam korabban, ugyhogy igy most egyfolytaban WC-re jarok. Kezdett kicsit kellemetlen lenni, hogy ejjel 3-4-szer kellett felkelnem, ugyhogy, most 8 utan mar nem iszom semmit, igy csak egyszer kell kimennem ejjelente.Pocak nalam mar latszik rendesen, eleg alacsony vagyok, meg szerintem a csipom is eleg keskeny, ugyhogy szegeny csemete csak elorefele tud terjeszkedni:) Sokszor huzodik a hasam, es picit viszked is, de hat ez biztos teljesen normalis a novekedes miatt. Neha erzek valamit odabent, nem mondanam rugasnak, de egy icipici mozgolodasnak talan. Amugy nagyon ehes vagyok egyfolytaban. Tegnap peldaul egesz nap csak ettem, valamit folyamatosan ragnom kellett. Kulonosebben nem kivanok semmit, csak ehes vagyok. Sok gyumolcsot eszem, fozok otthon majdnem minden nap es azt hozom munkahelyre is, probalok rendesen etkezni. Egyelore mast nem erzek, most majd a hetvegen elkezdunk bababutorokat nezni, csak hogy lassuk miket lehet kapni es mennyiert, de venni lehet, hogy a karacsonyi kiarusitasig nem fogunk nagyon semmit. De nagyon izgis az egesz :-)

17978. Mokus85 (válaszként erre: 17977. - Cscri)
2015. júl. 31. 13:15

Mi is jót nevettünk mikor megláttuk a monitoron. :) Biztos buli volt előző éjjel odabent ;)

Azt mondták nekünk, hogy a 16. héttől már látják a nemét. Szóval szerintem nektek is már meg fogják tudni mondani, mikor mentek. Amúgy szerintem keress rá neten itt Angliába a 4D-re. Tuti, hogy felejthetetlen élmény, és megéri :)


Én jól vagyok köszi. A gyomorsavam lett a legnagyobb ellenségem. Kicsit befelhősíti a reggeleimet, meg néha napközben is tud kellemetlen lenni. Amúgy nem panaszkodhatom. Pocak már alakul. Ha valaki kicsit jobban rám zoom-ol mikor pólóban vagyok, már tuti gyanakodhat. :) Veled mizujs? Tünetek, pocak?

17977. cscri (válaszként erre: 17976. - Mokus85)
2015. júl. 30. 22:39

Szia!:-)

Jot kuncogtam azon, amit irtal, faraszto dolog ott a kenyelmes pociban picur babanak lenni :-) De jo lesz nektek a 4Ds ultrahangon, s mar olyan koran tudni is fogjatok a nemet. Szerintem mi is szeptember elejen megyunk Leedsbe, bar meg pontos idopontot nem kaptunk, meg fogom ott kerdezni, hatha latjak-e, mi a neme. Nektek is akkor elorehoztak a kiirt napot, kb 1 hettel elottem vagy.

Nagyon orulok, hogy minden jol alakul nalatok is. Hogy vagy egyebkent? Mutatkozik mar a pocak?

17976. Mokus85 (válaszként erre: 17975. - Cscri)
2015. júl. 30. 13:56

Szia! :)

Nagyon örülök, hogy jól vagytok és minden rendben Veletek! :) Jó volt olvasni amit írtál, és remélem a továbbiakban sem lesz gond. :)

Nálunk a vizsgálat elég érdekesen alakult, és kicsit más volt, mind a tiétek.

Szóval úgy kezdődött, kijött a levél, hogy igyak meg a vizsgálat előtt 1 órával 2 pint (kb 1 liter) vizet.

Mondanom sem kell, majdnem egész éjjel ezen agyaltam, ezt hogyan fogom megoldani. Én, aki félóránként jár wc-re egy pohár víz után.

Mindegy, azért sikerült.

Monitor bekapcsol, nézzük a babát.

Ha valaki nekem elmeséli, azt mondom ilyen nincs. Képzeld el, az én drága egyetlen csemetém hason(!!) fekve aludt. De olyan szinten, hogy csinálhattunk vele akármit, nem akart felébredni. Közbe-közbe megmozdult, de nem váltott pozíciót. Aztán annyiban hagyták.

Megállapították, hogy kedden voltunk 13 hét 4 naposak. Tehát 4 nappal több, mint amit mi gondoltunk. Így a szülés idejét is előre hozták Január 29-re.

Vérvételre nekünk majd 2 hét múlva kell mennünk, remélem akkor találkozok midwife-al, mert most nem találkoztunk. A következő uh meg szeptember közepén lesz. De Szeptember 2.-n megyünk M.o.-n 4D-re, szóval már tudni fogjuk a nemét. :)

Terheléses cukor nekünk is lesz, novemberbe, mert az én családomban is van inzulinos cukros.

Kb ennyi történt eddig :) Megtudtam, hogy nem mindennapi és álomszuszék csemetém van :)

17975. cscri (válaszként erre: 17973. - Mokus85)
2015. júl. 29. 14:03

szia :)

Bocsanat kicsit eltuntem, visszaertunk a nyaralasbol, hosszu volt az ut, de jol ereztuk magunkat nagyon. Megvolt a vizsgalat igen, voltunk ultrahangon is, minden jol nezett ki, ugyhogy kicsit megnyugodtam:). Lattam a monitoron annyira mozgolodott a picur, aztan belealudt az egeszbe, ugyhogy kikuldtek, hogy igyak tobbet es, hogy jarkaljak, hatha felebred es rendes iranyba fordul. Hal istennek megtette, ugyhogy le tudtak venni a mereteket a Down szureshez. A meretek alapjan elobbre hoztak a kiirt idopontot februar 4-re, 12,5 hetesre mondtak az ultrahangon, ugyhogy akkor holnap toltom be a 13-ik hetet.

Utana ki kellett menni a varoba es hivtak be, hogy talalkozzak a consultant-tel es a midwife-fal. Ott beszelgettunk, kerdeztek egy-ket dolgot, meg kertek vizeletet, meg vettek le vert a vegen.

Mondtak, hogy 18-ik heten mennem kell majd egy kulon ultrahangra Leedsbe, mert a parom szivbeteg, es majd ott az orvosai megnezik a pici szivet, hogy esetleg orokolt-e valamit az apukajatol. Nem nagyon izulok miatta, mert a betegsege miatt 1-rol 5%-ra nott az eselye, hogy a baba valamilyen gonddal szuletik, es szerintem az meg nem nagy. Majd Szeptember 18-an megyek a 20 hetes ultrahangra, meg majd november vegen 28-ik heten kell mennem cukor tesztre, mert apukam cukorbeteg. Ott voltunk 2,5 oran keresztul, persze a legtobb ido a varakozassal telt el. Azota, megmondtam mar a munkahelyemen is, nagyon gratulalt mindenki. Amugy jol erzem magam, a pocim mar no, siman lehet latni, hogy allapotos vagyok. Ejjel allandoan pisilnem kell, meg bizonyos poziciokban nem kenyelmes aludni, de azert sikerul mindig eleget pihenni.

Na de most meselj Te, azota te is tulestel az ultrahangon, mi ujsag, hogy ment minden? :) Sok puszi

17974. cscri (válaszként erre: 17966. - Agave87)
2015. júl. 29. 13:49
Koszonom szepen :) Kozben talalkoztam a midwife-fal es kiallitotta nekem, ugyhogy minden megvan mar:)
17973. Mokus85 (válaszként erre: 17944. - Cscri)
2015. júl. 27. 12:48
Haho! Mizujs Veletek? Milyen volt a vizsgálat? Minden rendben? :)
17972. cranberry28 (válaszként erre: 17970. - Zonne)
2015. júl. 21. 22:48
En itt szültem Walesben márciusban. Tavaly mikor teszteltem mar tudtam másoktól, hogy itt a 12. hetig nincs uh mivel addig bármi történhet. En viszont mindenképp el akartam jutni egy uhra. Szoval elmentem magan uhra. Mikor foglaltam az időpontot mondtak, hogy maganuton se lehet 8 hétnél elobb, pontosan azert mert bármi lehet. Csak érdekesség keppen irom hogy velem mi volt.
17971. Mokus85 (válaszként erre: 17970. - Zonne)
2015. júl. 21. 15:09

Köszi :) Remélem tényleg minden ok. Nem akarok aggódni, mert árt Neki... csak akaratlanul is fordulnak meg bennem gondolatok.

Meg, gondoltam olyanokra is, (és most lehet, hogy oltári nagy hülyeséget írok) hogy ugye múltkor vettek vért, meg kértek vizelet mintát. Szóval abból is már le lehet szűrni, ha valami zűr van, nem? Na, meg ott vannak a tünetek.. Hányingertől az ekcémás kiütésen keresztül egy csomó minden. Ez azért jót kell, hogy jelentsen.

Bár, egy hét múlva minden kiderül, mégis egy örökké valóságnak tűnik ez az idő :(

17970. Zonne (válaszként erre: 17969. - Mokus85)
2015. júl. 21. 11:12

Szerintem biztos mondták volna, hogy valami nincs rendben. Nem vagyok orvos és ez az első terhességem, tehát olyan nagy tapasztalatom nincs, de amennyire tudom, egyáltalán nem ritka, hogy 6 hetesen még nem látszik a szívhang. Ez mind attól függ, mikor fogant a baba. Én pont 7 hetesen voltam UH-n vérzés miatt, akkor volt szívhang, állítólag a nagy többségnél 7 hetesen látni.

Biztosan szóltak volna, ha valami nem OK :-)

17969. Mokus85 (válaszként erre: 17968. - Zonne)
2015. júl. 20. 14:30

Nagyon köszönöm a kedvességed, aranyos vagy! Sok forumban megfordultam màr, eddig ez a legjobb. Mindig kapok vàlaszt és nagyon rendesek vagytok. Örülök, hogy Ràtok talàltam :)

Amugy pont jokor irtad, amit, mert pont ma reggel olvastam valahol, hogy egy 5-6hetes kismama most volt uh-on és volt màr szivhang. Nos, bennem a vér is megfagyott, mert kisebb vérzés miatt be kellett mennem a korhàzba 5 hetesen. Megvizsgàltak azt mondtàk minden ok de 1hét mulva hüvelyi uh-ra menjek vissza. Mikor vissza mentem voltam 6hetes. Akkor azt mondtàk minden ok és rendben, de szivhangrol nem beszéltek semmit. Tudom, hülye kérdés, de ha nem lenne szivhang azt màr észrevettem volna valamiböl, ugye?

17968. Zonne (válaszként erre: 17967. - Mokus85)
2015. júl. 20. 09:21
Kérdezz csak nyugodtan :-) Amúgy az én tapasztalatom ezzel a "magam utánajárok" dologgal, hogy a végén annyi hülyeséget képes összeolvasni az ember, hogy csak stresszeli meg kikészíti magát :-) Főleg az első 12 hétben... Ugye akkor mi még nem mondtuk el senkinek, nem volt kit megkérdezni akkor jöttem rá, hogy a kereső nem a barátom, mert tuti mindenhol a legrosszabb sztorikat fogom ki :-P
17967. Mokus85 (válaszként erre: 17963. - Cscri)
2015. júl. 19. 21:11

Hát, így elég fárasztó lehet, két héten át folyamatosan fordítani. :) De legalább otthon vagy.

Már alig várom, hogy mi is menjünk.

Már csak 9 nap.. Neked meg 8.. huuu.. már mindjárt!! :)

Amúgy lenne még jó pár kérdésem, de nem akarom, hogy itt mindenki agyára menjek.. ;) Megpróbálok magam utána járni, aztán ha végképp nem megy, akkor kérdezek :)

17966. agave87 (válaszként erre: 17964. - Cscri)
2015. júl. 18. 07:35
Ne a bounty csomagban keresd, mert a midwife állítja ki vagy a gp.
17965. Zonne (válaszként erre: 17963. - Cscri)
2015. júl. 17. 21:10
Van itt is 4D, mondjuk én itt nálunk a kereső segítségével találtam magán UH-t, de itt a helyi kórházban is csinálnak, persze fizetős. Szerintem keress rá, van itt is minden, csak itt nem annyira "divat" vagy szokás (nem tudom mi lenne a megfelelő szó rá) magánúton UH-ra menni.
17964. cscri (válaszként erre: 17962. - Mokus85)
2015. júl. 17. 21:02
De jo, hogy ezt megkerdezted, en valahogy teljesen atsiklottam efelett. Emlekszem a midwife mondta, hogy lesz egy ilyen kartya, amivel mehetek fogdokihoz ingyen, plusz gyogyszer ingyen stb, de a vegen teljesen elfelejtettem megkerdeyni, hogy na akkor hol van. Ha hazamegyek jovo heten, akkor meg kell neznem a kis bounty csomagomat. Koszonet mindenkinek az utmutatasert is. :)
17963. cscri (válaszként erre: 17956. - Mokus85)
2015. júl. 17. 20:59
Nem tudom igazabol, nem is tudtam, hogy ott kint is el lehet menni 4D-re. Ugy nez ki jobban utana kell jarnom majd. :) Mi is 2 hetre jottunk haza, meg egy hetunk van hatra, de mar baromira unom magam. Most mar tulsagosan meleg van, nem is lehet semmit csinalni. Mar teljesen lefaradt az agyam a rengeteg forditasban is (parom angol, nem beszel magyarul 1-2 szonal tobbet). 10 nap es mehetek az ultrahangra, neked meg 11 :) Hamar el fog jonni mindkettonknek :)
17962. Mokus85 (válaszként erre: 17961. - Zonne)
2015. júl. 17. 19:00

Nagyon köszönöm a válaszokat Mindenkinek.

Arra emlékszem, kaptunk egy füzetet, aminek a hátulján volt egy űrlap azt kikellet tölteni, és leigazoltatni a mw-al. Aztán feladtuk postán. De ha jól emlékszem, abba tejet, meg zöldségeket írtak csak... de akkor ezek szerint mindenre vonatkozik, ami megillet..

Nagyon köszönöm még egyszer a gyors válaszokat!

17961. Zonne (válaszként erre: 17957. - Mokus85)
2015. júl. 17. 09:14

Ahogyan mondtak, van egy nyomtatvány erre. Nekem a midwife adta, még amikor legelőször mentem hozzá. Azt be kell küldeni az illetékes hivatalnak és adnak kártyát. Terhesség alatt és a baba születése utáni egy évben ingyenesek a gyógyszerek+fogásztat.

Én 2 napja voltam a fogászaton, csak a fogkövet szedte most le, de úgy vérzett az ínyem, hogy megilyedtem, komolyan :-( Úgy tűnik, elkezdődtek ezek a kellemetlen tünetek...

17960. agave87 (válaszként erre: 17957. - Mokus85)
2015. júl. 17. 06:24
Gp-tol is kerheted es neked kell kitolteni es elkuldeni. Kb 2-3 het mire megkapod a kartyat. A receptre felirt gyogyszereket ingyen megkapod vele.
17959. agave87 (válaszként erre: 17954. - Sandra.london)
2015. júl. 17. 06:20
Egy magan jelleguvel beszeltem eddig de annak az idopontjai nem voltak jok igy most hivom fel amit a mw javasolt. Itt a korhazban van ilyen class gondolom az allami. Itt is biztos hogy van babaelsosegely de valahogy en Mo-on szivesebben megyek ilyenre es konyvet is ott veszek hozza.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook