Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom most kezdte az iskolát! Heti 2 alkalommal biztos sír, hogy "Anya ne hagy itt, ne menj el"! A szívem szakad meg érte! fórum

Kislányom most kezdte az iskolát! Heti 2 alkalommal biztos sír, hogy "Anya ne hagy itt, ne menj el"! A szívem szakad meg érte! (beszélgetős fórum)


9. martin3 (válaszként erre: 1. - Kriszgiga)
2011. nov. 3. 23:09

szia! az én kislányom detto ezt csinálja, nem ismerek rá...az oviban nem volt semmi ilyen, igaz az apukája vitte, mert mindig jött az újabb kistesó, akit nem akartam az oviba cipelni, így egyszerűbb volt, ha az apja munka előtt elvitte az oviba. Kb tavaly a nygcsoportban kezdte, hogy iszonyú anyás lett, azóta a lakásban is jön mindenhova utánam, mint valami kiskutya, és folyamatosan velem akar lenni:), mondjuk ez néha már szerintem kóros, de egyelőre hagyom, hiszen olyan hamar felnőnek, legalább élvezem, hogy szeret velem lenni. Most kezdte ő is a sulit és kiharcolta, hogy a fiúkat vigye a nagypapa reggel oviba őt meg vigyem én, na de ebből totál sírás volt...mármint alig akart leválni rólam. De ez "csak" egy játszma, és nem tudom minek szól, mert egy kiegyensúlyozott stb jó kislány, van sikerélménye, könnyen barátkozik, szeret iskolába járni, lelkesen csinálja a házit, sőt gyakorol magától(!). Múlt héten már azt találtam ki, hogy egyszerűen mondtam, hogy nagy a forgalom és nem tudok megállni, "kidobtam" az autóból a suli kaujában, adtam 2 puszit integettem és mentem tovább...na első alkalommal ment kicsit a pityergés, hogy anya ne.(majd megszakadt a szívem), de 2. alkalommal, mondtam nagylány már, ne csinálja ezt, a többi gyerek is már egyedül megy a kaputól senki nem kísérgeti, és azóta simán bemegy, puszi és megy bátran...

valahogy próbáld rövidre zárni a búcsúzkodást, ez a legjobb megoldás, szerintem

2011. okt. 14. 05:50
Volt már ezzel kapcsolatosan ilyen fórum, amikor a gyermek elkezdi az iskolát, hiszen számára is jelentős változás az életében eddig óvodás volt és most már neki is és a többi tanulónak lesznek feladatai tisztelet a kivételeknek megértem nehéz neki feldolgozni, de idővel megszokja és a későbbiekben pedig már kicsit könnyebb lesz hozzászokni. Kedves fórumindító beszélgessél el vele és megmagyarázod neki oda kötelező járni és a tudásuk is ezzel gyarapodni fog, de sajnos ettől kezdve sok kiadással jár. Kívánok sok szerencsét, kitartást és türelmet. Üdv.Ágnes
2011. okt. 13. 18:02
Egyedüli gyerkőc? Oviba sem szeretett járni? Mert általában az első osztályosok megőrülnek a suliért, annyira szeretik...Nem hinném, hogy az iskolával van gond, annyi idő még nem telt el, vagyis nem hiszem, hogy egy kicsi elsőst bármi rossz dolog éri a suliban. Őket amúgy is annyira óvják, és tényleg nagyon odafigyelnek rájuk, az első pár hónap nem is a tanulásról szól. (Mármint általában) Amikor megkérdezed tőle, hogy mi a baj, mit mond?
2011. okt. 13. 15:44

Biztos, hogy iskolaérett?

Van sikerélménye a suliban?

Nincs valaki, akitől fél, aki bántja?

Nem attól fél, hogy téged veszít el? Otthon minden rendben?

5. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Kriszgiga)
2011. okt. 13. 08:41

Jó reggelt!

Thomas Gordon PET és Várkonyi Zsuzsa Gyermeki játszmák...tudom hülyén hangzik..olvasdd el őket. benne van minden ok okozat és megoldás...türelem mindennek oka van...nem hiszti!

2011. okt. 13. 08:38

Mi nem tetszik neki? Nem az óvodás társaival jár egy osztályba? Meddig sír, kérdezted a tanító nénit?

Készülődéskor sem akar menni, vagy csak mikor otthagyod, akkor tiltakozik?

2011. okt. 13. 08:15
Nincs senki így?:(((
2011. okt. 13. 08:12
Van valaki így? Mit tesz? Hogyan dolgozza fel?
2011. okt. 13. 08:11
Helló! kislányom most kezdte az iskolát! Heti 2 alkalommal biztos sír, hogy "Anya ne hagy itt, ne menj el" !A szívem szakad meg érte! Van val

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook