Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4, 5 hónapos a kislányom.ti hogyan kezdtétek tápszer mellé a hozzátáplálást? fórum

4, 5 hónapos a kislányom.ti hogyan kezdtétek tápszer mellé a hozzátáplálást? (beszélgetős fórum)


6. vilcsi30 (válaszként erre: 4. - 805069bee1)
2009. szept. 12. 20:41
én is üvegreszelőn reszeltem le az almát,nagyon ízlett neki
2009. szept. 12. 20:40

sziasztok,tegnap kezdtük almával,ma már egy kicsit többet adtam neki

igazából abban vagyok bizonytalan,hogy a tápszer előtt adjam vagy után.ha megeszik egy közepes alma felét akkor mennyi tápszert adjak utána?

azzal kb. tisztába vagyok hogy miket ehet.

2009. szept. 12. 16:36
mi üvegreszelőn reszelt almával kezdtük,aztán 5 nap múlva krumpli-alma főzelékkel folytattuk. ehetett almát,őszibarackot,főzőtököt,sütőtököt,céklát,patiszont,cukkinit,zöldspárgát.
3. marcsix (válaszként erre: 1. - Vilcsi30)
2009. szept. 12. 16:21

Szia


Ha esetleg a házi ételek nagyon nem jönnek be neki, akkor nagyon népszerű a babáknál a sütőtök sárgabarack alma összeállítás : 4 hós kortól, az őszibarackos, az is 4 hóstól van. Az édesebb ízek jobban bejönnek a babáknak, mivel az anyatej is édes ízű. (Az én lányom, most 7 hónapos, és én bébiétellel kezdtem, mert amit én csináltam neki nem jött be. Éppen a vett barackot ha megturmixoltam az jó volt neki, de az meg híggabb állagú, így abba pl. babapiskótát lehet reszelni, vagy együtt turmixolni.)

2. 7402d91a49 (válaszként erre: 1. - Vilcsi30)
2009. szept. 12. 16:18

Szia!

Az első ételek a répa,krumpli,őszibarack,alma.Én ezeket eleinte mind főztem( a gyümire értem a többi ugye logikus) mert a lányom savas volt.

Csak pár kanálnyi legyen hogy megízlelhesse.Lehet hogy ma nem ízlik de 2 nap múlva igen.Nagy kedvenc a sütőtökpüré.Én először az ebédet váltottam ki aztán a tízórait és az uzsonnát.A vacsorát meg tejpéppel helyettesítettem így reggelig aludt a drágám.Most 8 hónapos és már csak reggel kap tápszert.Azon dolgozunk hogy azt is kicseréljük hamarosan.

2009. szept. 12. 16:14
szeretnék ötleteket kapni,hogy ki mivel kezdte az ételekkel való ismerkedést.sajna csak tápszert kap,most kezdjük a kanalazást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook