Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom hány a buszon, holnap 'ovikirándulás'.. Reggelire mit adjak Neki enni vagy mit ne? fórum

Kislányom hány a buszon, holnap 'ovikirándulás'.. Reggelire mit adjak Neki enni vagy mit ne? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 22. 22:28
Mindenképp egyen, mert ha nem eszik, akkor epét fog hányni, ami még sokkal kellemetlenebb. A pékárúk szoktak ilyenkor jók lenni reggelire, savas dolgot pl. gyümölcslevet nem ajánlott adni neki. Tegyél oda mindenképp rágcsálnivaló gyanánt háztartási, vagy ahhoz hasonló natúr kekszet, mert az enyhe rosszulétet egy kis kekszmajszolás is kivédi. Ha rosszabb a helyzet, akkor én Rennie-t szoktam szopogatni savlekötő gyanánt, az nagyon előrehaladott esetben is beválik. A többi buszos tanács is nagyon jó, amiket adtak.
2013. ápr. 22. 18:06
Szia..Én csak "utazós betegségnek" hívom!31 éves vagyok és még mindig szenvedek tőle..Gyerekkoromban is csak úgy mentem kirándulni,hogy anya Dedalont adott,aludtam végig de nem hánytam!! :)
2013. ápr. 22. 17:41
Kösd a lelkére, hogy nézgessen kifelé, ezzel meg lehet előzni a hányingert.
2013. ápr. 22. 16:21
Meg ha lehet tényleg ne kerék fölé ültessék , + ne háttal menetiránynak , ha van olyan ülés is a buszon .
12. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. ápr. 22. 16:18
Régebben is mindig daedalont adtak a gyereknek , ha ilyen gondja volt . Az ovónéninek azért szóljál , ha lehet , kicsit figyeljen oda a kicsire , nem minden gyerekkel van ilyen probléma , volt mikor mázlim volt , éppen letudtunk szállni a buszról a lányom elhányta magát , de hálistennek nem " terített " be senkit .
2013. ápr. 22. 15:57
feltétlenül előre ültessék a buszon és ne kerékhez közvetlenül, én csak ennyit tudok ajánlani! remélem segítek!
10. SDitti
2013. ápr. 22. 15:55

Menj gyógyszertárba és ott kérj homeós készítményt (pl.: vertigoheel), az nem fogja leszedálni, mint a daedalon (amit egyébként is vényre lehet kapni). A B6, ha kicsit is érzékenyebba rázkódásra, nem fog hatni. Enni gyakorlatilag bármit ehet (csak ne rosszul létig egyen). Fontos, hogy ablak mellé üljön.

(Egy volt nagyon hányós kislány, aki azóta már felnőtt.)

2013. ápr. 22. 15:51

Az én lányomnak a B6 semmit nem használt, emelt adagban sem. Daedalont ha adsz neki, akkor tuti nem fog hányni, de végigalussza az utat.

Fél szemet adjál szerintem, annyi is hatásos, de nem üti ki teljesen.

Homeopátiás bogyó is van rá, de nem tudom a nevét.

Messze mennek?

2013. ápr. 22. 15:47

Keveset egyen,és a B6-ot mindenképpen!

Nyugodtan adhatod neki,gyógyszertárban recept nélkül kapható a tablettás kiszerelése.

7. c6973617d3 (válaszként erre: 4. - Adri111)
2013. ápr. 22. 15:46
Én is a B6-ot ajánlom.
2013. ápr. 22. 15:45
gyömbéres keksz
2013. ápr. 22. 15:45
A daedalon nem rossz ötlet hányinger ellen, de én mindig "kómás" voltam tőle. Ha bevettem utazás előtt egy szemet, akkor csak kóvályogtam egész nap.
2013. ápr. 22. 15:42
Én kiskoromban mindig B6 vitamint kaptam utazás előtt anyától és mindig mondta, hogy ez nem gyógyszer, hanem csodaszer, ami eltűnteti a hányingert. :) Egyébként mindig kekszet ettem reggelire, sima háztartási kekszet egy kis teával.
3. gkreka (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. ápr. 22. 15:41

Nem irigylem szegényt! Én végighánytam az összes busz- és autóutat gyerekkoromban. Sőt, ha nem én vezetek, akkor még most is.


Én max almát szoktam enni, de legtöbbször akár egész napos utakat is inkább végig böjtölök, minthogy...

2013. ápr. 22. 15:39
2013. ápr. 22. 15:34
Kislányom hány a buszon, holnap 'ovikirándulás'.. Reggelről mit adjak Neki enni, vagy mit ne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook