Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam arcán pirosas-lilás folt van. Hideg miatt lehet? fórum

Kisfiam arcán pirosas-lilás folt van. Hideg miatt lehet? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 8. 12:02
Ha esetleg valaki hasonló problémával küzd és megtalálja a fórumot akkor segítségképpen leírom, hogy a doki szerint atópiás bőrszárazság és a hideg rápakol. :( Pár évig várható hogy telente küzdünk majd ezzel a problémával...
2009. dec. 29. 16:00

Esetleg valakinek hasonló tapasztalat?

Ötlet, hogy mivel kezelhetném?

2009. dec. 29. 14:53

Igen, többen mondták ezt a kisebb fagyást. Én is erre gondoltam egyébként csak a doki elbizonytalanított.

Mert pl. ha kimegyünk a hidegre akkor mindig kicsit csúnyább neki...

Csak azt nem tudom mivel lehetne kenni mert a neten nem találtam semmit erről.

Ismerősöm most ajánlotta a fürdető krémet és próba szerencse alapon most azzal kentem be az előbb.

5. gabi0630 (válaszként erre: 3. - Heni86)
2009. dec. 29. 14:31

Allergia test szerte van, ha bőrbetegség, pl ekcéma, szintén nem csak az arcán.


Nekem a kezem csúnya mindig telente, szóval hidegtől is lehetnek az embereken foltok. Barátnőm bőrgyógyász által diagnosztizált hidegallergiában szenved.

2009. dec. 29. 14:30

Nem tudom mitől lehet.

De lehet a hidegtől. AZ én kisfiam bőre is csúnya telente. És igazából hiába kenem nem igazán használ semmi.

Nekem nem égő vörös foltok vannak, inkább kicsit nagyobb pattanásszerű foltok, mindkét arcán több is.


Nem akarok hülyeségeket se beszélni, de ilyesmi a fagyfolt, nem? Az meg elmúlik.

2009. dec. 29. 14:27
Ja és a körzeti orvos azt mondta nem hiszi hogy a hidegtől van de nem ért a bőrgyógyászathoz úgyhogy nem tudja. :( Allergiára (mosópor, öblítő stb.) gyanakszik de az szerintem nem csak az arcán jött volna ki...
2009. dec. 29. 14:26

Sziasztok!


Kisfiammal aki 10 hónapos egy hete kint voltunk szánkózni. Elég piros lett az arca de el is múlt estére. Viszont másnap regel ismét megjelent az égő piros folt mindkét oldalon. Azóta nem nagyon akar múlni neki és már néha kékes-lilás árnyalatú.


A körzeti orvosnál voltam vele de olyan krémet adott amitől sokkal rosszabb neki rögtön ahogy bekenem. Bepanthennel kezelem most de csak nagyon keveset javul.


Van esetleg valakinek valami tippje mit csinálhatnék vele? Januárig sajnos nem tudom elvinni bőrgyógyászhoz.

2009. dec. 29. 14:22
Kisfiam arcán pirosas-lilás folt van. Hideg miatt lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook