Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbabám van és a vendégek órákig "boldogítanak" minket fórum

Kisbabám van és a vendégek órákig "boldogítanak" minket (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 15. 14:44

Szia,


Én ha nehéz eset érkezését vártuk hozzánk, akiről sejthető volt, hogy órákat is maradna akár, akkor előre közöltem vele telefonban, hogy 5-ig érek rá, utána jön a védőnő, doki, megyek ide-oda hasonlóük. Szóval előre tudattam vele, hogy mennyi időm lesz rá, így utána zokszó nélkül kiraktam...


Van aki ezt nem érzi sajna, akkor muszáj cselhez folyamodni... :)

31. k.judit86 (válaszként erre: 5. - 91d4989ab9)
2012. márc. 15. 19:05

A tiédhez hasonló módszer pedig az anyósomnál vált be, akit nem tehettem ki, mivel az ő lakásában lakunk (ő nem itt él), de itt volt minden nap, kivétel nélkül. Miközben a gyerekkel volt, nekem is mondta a mondókáját.

Már az agyamra ment, mert vagy dolgom lett volna vagy pihentem volna. Mikor megjött, kezébe nyomtam a gyereket, én meg mentem főzni/mosogatni/takarítani, stb. Aztán kb. 1 hét alatt leesett neki, hogy zavar. Azóta heti 1-2 szer jön és ez így már kibírható.

Nyilván ez a barátnőmnél nem vált volna be, mivel nem mertem volna ott hagyni a gyerekkel.

30. k.judit86 (válaszként erre: 22. - 4c30444687)
2012. márc. 15. 18:59
Egyébként az a mondat adta meg a végső lökést, hogy milyen barát az, aki jópofizik, miközben a pokolba kíván. Köszönet érte!
2012. márc. 15. 18:57

Sziaszok!

Ígértem, hogy megírom, mi volt:

Én kb így adtam elő: már több emberrel is úgy beszéltem meg, hogy jöjjön mindenki inkább gyakrabban, de csak egy órára. Eddig senki nem szólt, hogy bunkó vagyok, remélem te se tartasz annak miatta. Egyszerűen akkor van időm csinálni a dolgomat, mosni, főzni, takarítani, egyáltalán zuhanyozni, mikor alszik a gyerek. Most ha órákig itt van valaki, akkor ezt az időt az alvásidőmből kell ellopnom. Biztos meg lehet ezt majd jobban szervezni, ha nagyobb lesz a gyerek, de egyenlőre ez a helyzet. Ugye nem gond? Mert megsérteni aztán tényleg nem akarok senkit meg hát olyan jó néha kibeszélgetni magát az embernek, de most már a gyerek a legfontosabb.


A válasz: Dehogy is vagy bunkó, hogy gondolhatsz ilyet!!!!!! :) Múltkor is mondtam h nem akarok órákig lenni, de mégis úgy sikerült :) Persze hogy fontos hogy Te is tudd csinálni a dolgaidat, és nem szeretnélek zavarni sem benne, úgyhogy megbeszéltük hogy én sem leszek ott órákig :) Tuti könnyebb lesz ezt egyeztetni ha nagyobb lesz a Picúr, de most még ez van, és természetes hogy Ő az első!!


Az már persze megint más kérdés, hogy ez mennyire jött szívből, de a lényeg, hogy tisztáztuk a helyzetet. Köszi a bátorítást!

2012. márc. 14. 14:09

Én a saját apámat tettem az ajtó elé két hét után. Reggel nyolckor jött és délután négyig ott volt. Heti hat nap.

Tele lett a bakancsom, és haza navigáltam :)

27. 4c30444687 (válaszként erre: 26. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 20:55
A mondás szerint embert barátjáról :D
26. 4c30444687 (válaszként erre: 24. - 1d97508455)
2012. márc. 13. 20:55
Akkor csak gratulálok, hogy ilyen hülyékkel vetted magad küröl :)
25. Zizisicc (válaszként erre: 1. - K.judit86)
2012. márc. 13. 20:48

Szerintem nem neki kéne észrevennie magát, hanem Neked kéne kijelölni a határokat.

És hogy hogyan tenném? Őszintén. Nem célozgatnék, hanem kedvesen, de határozottan elmondanám, hogy épp mit szeretnék.

24. 1d97508455 (válaszként erre: 23. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 20:39
Amilyen buták, amiért nem értenek a célzásokból, szépen megkérésből, garantált, h nem látnak át a "hülye meséimen" sem... :D
23. 4c30444687 (válaszként erre: 20. - 1d97508455)
2012. márc. 13. 20:03
Az ilyen pancser svindlerek mindig ezt hiszik. A francokat nem látnak át a hülye meséiden! Csak visszafelé is ilyen "tapintatosak", és nem mondják ki.
22. 4c30444687 (válaszként erre: 18. - K.judit86)
2012. márc. 13. 20:01

A leírtak tükrében én nem látom furcsának, hogy nem érzi magát rinocérosznak :/ Azon sem lepődnék meg, ha a barátnőd úgy érezné, hogy Téged támogatott a jelenlétével.


Én nagyon furcsálom, hogy lentebb többen "fenyegetőztek" azzal, hogy ha nem ért meg, akkor nem is igazi barát. Na, de kérdem én, az milyen barát, aki jópofizik, miközben a pokolba kíván?

21. Ami.
2012. márc. 13. 19:42
Én tuti nem találnék ki ilyen dolgokat,hanem megmondanám az igazat.Hihetetlen h nem mernek kiállni magukért az emberek a barátaikkal szemben sem,miért kell meghunyászkodni,és sunyiskodni,el kell mondani mi az igazság,ezen egy normális ember,barát nem sértődik meg.
2012. márc. 13. 19:37
Gondolom ha eddig nem tetted, ezután sem fogod a szemébe mondani, hogy menjen már el. Megértelek. Valamilyen szinten én is ilyen kis "alamuszi" vagyok. Én úgy rendezem le az ilyen "barátokat", hogy vagy kitalálok valami hülye indokot, amire úgysem fognak rájönni, h nem igaz, hisz halvány lila gőzük sincs, h mik a gyermek nevelés velejárói, vagy mikor felhív, hogy jönne, megmondom neki, h oké jöjjön(csak hogy mégis nagylelkűnek látszódjak. :D), de csak egy órát érek rá, utána dolgunk van. vagy megmondod, hogy most olvastad, hallottad, mondta a védőnő, h szopi, fürdés, alváskor ne legyen ott senki mert mittudomén.... Én ilyen hülyeségeket szoktam kitalálni. Eddig nem tűnt fel senkinek, h csak kamuzok, viszont hatásos volt mindig. :D :D
19. Bcicus (válaszként erre: 1. - K.judit86)
2012. márc. 13. 19:05
Nem hívnék meg senkit.
2012. márc. 13. 18:34

Sziasztok!


Köszi a sok hozzászólást. Nagyon jókat írtatok.


Igen, valóban jóban vagyuk ezzel a lánnyal, de ő azért nem olyan barátnő, akinek minden bajod elmondod. Gimiben osztálytársak voltunk, azóta kb havonta találkozunk és megbeszéljük kivel mi újság.


Az, hogy bízzam rá a gyereket, nem fog menni, az tuti. (Pedig jó ötlet, mert hamar lefáraszt mindenkit a kislányom, olyan aktív)Meg se meri fogni, meg néha olyan "okos" dolgokat tud kérdezni pl. hogy miért nem növesztjük meg szép hosszúra a baba körmét, meg hasonlók!


Most vagy nekiállok főzni, mosogatni a konyhában, amíg nálunk van, e még úgy sem biztos, hogy észreveszi magát vagy megmondom neki, hogy megváltozott az életem, érdekel, mi van vele, de nem délután 4-től este 8ig vagy 9ig, hanem inkább jöjjön gyakrabban, ha tud, de csak 1 órára.


Azt hiszem, ez utóbbi lesz, mert most jut eszembe, mit csinált, mikor terhes voltam:

Veszélyeztetett terhes voltam kezdetektől (most hosszú lenne leírni, mi minden bajom volt, a lényeg, hogy végig beteges voltam). Feljött meglátogatni minket du. 4kor. Én néha kimentem hányni, majd lefordultam a székről, olyan fáradt voltam, és csak este 11kor ment haza. Szóval azt hiszem, nem fogja észrevenni magát.


Köszi mindenkinek, nagyon jókat írtatok. Majd megírom, mi lett a dologból!

2012. márc. 13. 17:51

szia


én is a "segíts" már a házimunkában ha itt vagy megoldást akartam írni, de megelőztek:) Nekem volt egy unokatesóm, aki mindig akkor csöngetett fel kaputelefonon hogy nem megyek e a gyerekkel sétálni mikor épp letettem aludni. Mikor ezt másodszor majd harmadszor is eljátszotta akkor félretettem a kagylót és nem tudott felcsöngetni. Hamar megértette azt amit a szép szóból nem sikerült :) Nekem is van egy hasonló barátnőm, csak ő azt nem tudja megérteni, hogy hétköznap este nem megyünk sehová, mert másnap munka van és a gyerek (7 éves) nem marad meg egyedül és ők se jöhetnek este 19 óra után. Volt már sértődés, de a gyerek az első. Ővele akkor sikerült megértetni, mikor mondtam neki egyik alkalommal, hogy reggel 7-9-ig érünk rá akkor átmegyünk (aznap hajnal 3-ra ért haza a munkából) azóta valahogy nem hívott hogy melyik este jó neki este 10 és 12 között:)

16. gne2 (válaszként erre: 5. - 91d4989ab9)
2012. márc. 13. 17:47
Ha ezek után is jön, akkor nagyon segíteni akar! :D
2012. márc. 13. 17:40

Szerintem nyugodtam mondd azt, hogy nagyon fáradt vagy és elmennél te is aludni amikor leraktad a babát;

amiket Zsuzsa írt, azok is nagyon jók:)

2012. márc. 13. 17:38
Ha olyan viszonyban vagytok, nem értem, miért csinálsz ebből ügyet, mondd el neki kerek perec, hogy mi a szitu. Mondd el neki, amit leírtál, és hogy ha hiszi, ha nem (de majd megtudja) nem olyan az életed már, mint gyerek nélkül. Kedvesen, de határozottan, add a tudtára, hogy mikor "kell" hazamennie:) Ha igaz barát, nem lesz sértődés...
2012. márc. 13. 17:37
Lehet, h kicsit irígy, azért van ott sokat nálad :)
12. 4c30444687 (válaszként erre: 7. - Ami.)
2012. márc. 13. 17:29
Egyetértek, a legrövidebb út az egyenes.
2012. márc. 13. 17:28

szerintem az ilyennek ha eddig nem esett le, a célozgatásoktól sem fog

elég neveletlen, ha nem tudja az illemet, főleg ilyen helyzetben


egyenesen kellene vele beszélni, ha megsértődik, nem is igazi barátnő

10. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - K.judit86)
2012. márc. 13. 17:27
"Ne haragudj, de mennék etetni/fürdetni/lefektetni a babát, majd hívlak, mikor ráérek." Én gyerek nélkül is kiteszek bárkit, ha már útban van.
9. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - 91d4989ab9)
2012. márc. 13. 17:24
ötletes:o)
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - K.judit86)
2012. márc. 13. 17:23

Lehet, attól tart a barinő, nehogy depis legyél nagy "magányodban" :o)

Gondolom, neki nincs babája...

Elég nehéz ügy, mert később, amikor meg kimozdulnál vele, ha megsérted (megsértődik) akkor ki lenne a partnered?

Olyan szitut kéne kitalálni,pl. hogy elmégy valahova, ő pedig vigyáz a kicsire (ha rá mered bízni) Mire hazaérsz, már nem lesz olyan fitt-hátha leesik neki.

7. Ami.
2012. márc. 13. 17:23
Ha olyan jó barátnők vagytok,nem értem az első ilyen után miért nem beszélted meg vele.Ebből nincs sértődés.Szépen elmondod h más már az életed,továbbra is szeretnéd ha a részese lenne,csak rövidebb ideig,3 óra helyett 1 órát tartózkodjon ott,mert van napirended a babával.Ez nem olyan felfoghatatlan dolog.Simán meg lehet oldani,sok sikert.
2012. márc. 13. 17:22
neked meg több időd lesz pihenni addig is
5. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - K.judit86)
2012. márc. 13. 17:22

van a kiméletes módszer meg a durva:D


a durva az hogy mond meg neki hogy zavar és menjen már haza



a kiméletes meg az hogy kérd meg pl hogy jajj segitene e elmosogatni, mert neked mincs rá időd, jaj kivasalná e a halom ruhát mert nincs rá időd amig te szopiztatsz , leugrana e a kukával? elfutna.e neked a boltba bébitápszerért? kiváltaná e a gyógyszertári receptet a babának? feladná e a levelet, stb


hamarossan megunja és ritkábban jön majd:DDDDDDDDD tuti:D

4. Tandi25 (válaszként erre: 1. - K.judit86)
2012. márc. 13. 17:21

hát ez nehéz dolog szerintem. Akinek nincs gyereke, elképzelni sem tudja, milyen gyerekkel. Én az őszinteség híve vagyok, de egy ilyen dolgot h mondasz el úgy, h ne bántsd meg? Nem tudom, mindenesetre érdekelne engem is.

Amikor én ilyen cipőben voltam, h füdetésnél is maradni akart a vendég, akkor mondtam, h az családi program, hárman és ennyi. De az is igaz, h nem kedvelem, akinek ezt mondtam.

2012. márc. 13. 17:20
ha értelmesnek tartod akkor szépen elmondod neki amit gondolsz.bonyolultabb megoldás most nem jut eszembe :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook