Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 tavaszán születik meg a kisbabám!!! fórum

2012 tavaszán születik meg a kisbabám!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
621. Odry.87 (válaszként erre: 620. - Andóka)
2012. márc. 19. 15:25
Gratulálok! Nagyon irigyellek, én is szeretném mar látni a kisfiam, meg persze túl akarok lenni a szülésen. A vajúdás mennyi ideig tartott?
620. andóka (válaszként erre: 619. - Odry.87)
2012. márc. 18. 17:14

Szia,

Igen, március 2-án megérkezett hozzánk végre Kitti Klára 12. 48-kor. Belerázódtunk már az új helyzetbe, tejcsi is van.:-)


Kitartást, szép szülést és születést kívánok Nektek!

619. Odry.87
2012. márc. 16. 21:03
Sziasztok! Valakinél megszületett a baba? Én 15-re voltam kiírva, de a doki azt mondta hogy tankönyvbe illőek az eredményeink, ugyhogy jővő csütörtökig várunk... De ha addig nem indul el akkor be kell feküdnöm. Azt nagyon nem szeretném. Ti hogy vagytok?
618. ancsa50 (válaszként erre: 617. - Andóka)
2012. febr. 6. 08:21
Én a 33.hétben vagyok.Jol vagyok köszi.Aludni is jol tudok eddig szerencsére.Majd jövö héten megyek vérvételre.Héten dokihoz.Hideg kell is.Nálunk györben nem eset sok ho.Alig van nálunk.
617. andóka (válaszként erre: 616. - Ancsa50)
2012. febr. 6. 08:17

Szia,

Én remekül vagyok, a 36. hétben járok. A hidegnek , meglepő, de örülök kicsit, mert hátha nem lesz influenza, és nem lesz látogatási tilalom sem a kórházban, ha bekerülünk.

Te hogy vagy és hanyadik hétben jársz?

616. ancsa50
2012. febr. 3. 12:10
Sziasztok!Kivel mi ujság van?Birjátok ezt a hideget?
2012. jan. 21. 14:18

[link]


megjelent a második cikkem lányok.

614. andóka
2012. jan. 13. 08:53
A hátam ugyan nem fáj, gyomorégésem sincs, sőt nagyon jól bírok tenni-venni, sokat sétálni, csak egy valami okoz kellemetlenséget. Ha félig fekvő-félig ülő helyzetben pihengetek, elég csak pár percig is, utána annyira fáj a csípőm, hogy alig bírok felkelni. Az UH-n is le kellett feküdni, és hát ha a dokim nem húz fel, még mindig ott fekhetnék.:-)
613. ancsa50 (válaszként erre: 612. - Andóka)
2012. jan. 12. 15:32

Az szuper hogy minden rendben talált.Én talán 2 hét mulva megyek ultrahangra.Jövö héten megyek dokihoz .

Hátam fáj és ez a gyomorégeés mindig elö jönn.

612. andóka
2012. jan. 12. 14:45

Sziasztok!

Ma voltam 32 hetes vizsgálaton. A dokim UH-t is csinált. Szép nagy baba lesz. Csak legyek elég ügyes hozzá.:-S


És ti hogy vagytok?

2012. jan. 11. 11:46
Én is gratulálok nektek!!!!....Hát nekem nagyon lassan telik az idő....De tudom ,h nem kéne síettetni....Mert lehet,h nem vállalunk több babát!...
610. andóka (válaszként erre: 606. - Lencsi84)
2012. jan. 11. 09:32

Az első babócánál én is féltem a koraszüléstől. De minden rendben volt akkor is, a második lányom érkezésekor is, pár nappal hamarabb érkeztek, de az belefért. Sőt, még örültem is neki.:-)

A betöltött 37. héttől már nem számít koraszülöttnek, és ezt a határt mindjárt eléritek. Semmi gond nem lesz! Pihengess, élvezd ki minden percét, olyan hamar elmúlik ez az időszak.

609. andóka (válaszként erre: 606. - Lencsi84)
2012. jan. 11. 09:26

Szia!

Gratulálok a pici fiúhoz!

Mi március 10-re vagyunk kiírva, nálunk 3. baba érkezik.

2012. jan. 11. 09:07
Ha megkérdezhetem miért kell császározni?
607. Böbe071 (válaszként erre: 606. - Lencsi84)
2012. jan. 10. 21:07
A legfontosabb ne aggodj! Semi baj nem lessz grat én is fiut várok )28hetes és márc14 vagy 16 császi programozott
2012. jan. 10. 20:30
Sziasztok!....Csatlakozni szeretnék a fórumhoz,persze ha lehet még....31 hetes kismama vagyok...Március 9-re vagyok kiírva....Kisfiu van a pocakban....Mi már nagyon előre vagyunk ,megvettünk mindent és ma össze pakoltam a kórházi csomagom is....Nagyon parázok a koraszülés miatt..Tudom nem kéne,de ilyen vagyok....Még most is nehezen hiszem el ,h jön a baba...Két évig próbálkoztunk és végre....
605. Böbe071 (válaszként erre: 603. - Pettka)
2012. jan. 10. 18:19
Ahogy mondod drága! Én max egy váltás ujjat veszek Mi a carnak? ötödik gyerek után tapasztalat max egy hét mig jó rá))) Amugy is sokkal egészségesebb a használt hisz az már át van mosva Más egy db gyerekem nem volt még orvosnál Az se jo ha tul Patika a lakés na nem esz meg a kosz De a tulzott fertőtlenités se jo... csökken az immuitása aminek alabol kell kialakulnia
604. andóka (válaszként erre: 602. - Odry.87)
2012. jan. 10. 17:10

Hamarosan itt lesz már a kiírás dátuma, nemsokára találkozhatsz vele! Meg hát érkezhet pár nappal hamarabb is.:-)))

Vásárolgatni is olyan jó nekik. Már érezhetően költözik be ő is a lakásba.:-)

603. Pettka
2012. jan. 10. 13:44
Én nem tudom.Én egy olyan ismerősömtől kaptam használtan,akivel rendszeresen összejárunk,eszünk egymás főztjéből,a lányaink is imádják egymást...szóval,én semmi kivetni valót nem találok ebben:)Mindent kifertőtlenítesz úgyis,nem?Egyébként meg,te legalább kifertőtlenítesz otthon mindent a magad igénye szerint.A kórházbna meg itatják,etetik a babákat egy cumisüvegből,egy cumival...magam láttam,amikor a lányomat szültem...
602. Odry.87 (válaszként erre: 601. - Andóka)
2012. jan. 10. 13:03
köszi a válaszodat. Igen,ezzel én is így vagyok,nem szeretnék használtat venni. Akkor végülis a lényeg h majdnem biztos hogy kelleni fog,ha sok akkor azért,ha kevés van akkor meg azért h több legyen. Én pedig március 15-re vagyok kiírva,de mi is lassacskán mindent megveszünk,hogy ne egybe kelljen. Jaj úgy várom már a kisfiamat. Köszönöm mégegyszer.
601. andóka (válaszként erre: 598. - Odry.87)
2012. jan. 9. 11:18

Szia!

Hát nem tudom, én nagyon bízom a mellszívókban, a jó minőségűekben. Az első lányomnál nem volt, csak valami egyszerű, nem is gondoltam volna, hogy ez milyen fontos lehet. Én nem tartozom a szerencsések közé, pár hétig volt csak elég a tejem, azután 4 hónapig kapott anyatejcsit, nagy szenvedések árán. Mivel az akkori mellszívómat nem találtam jónak, megtanultam kézzel fejni. A végére elég ügyesen elsajátítottam a módszert.

A második lányomnál már fel akartam készülni, ezért vettem kézi mellszívót a szülés előtt. Már a kórházba is vittem, nagyon jól működött. Végig használtam, éjszaka is szopi után. Nagyon kényelmes volt, nem fárasztó, nekem nagyon bevállt.

Mivel eltelt több, mint 5 év azóta, most is venni kellett. Alaposan körülnéztem az ár és minőség, tapasztalatok függvényében, és bár csak márc. 10-re vagyok kiírva, múlt héten már meg is vettem egy baba áruházban. Ez az egyik olyan dolog, amiből soha nem vennék használtat. Bár ki lehet sterilizálni, de...

Azt mondom, nem mindenki olyan szerencsés, hogy a kereslet-kínálat elve alapján van tejcsije, esetleg még más babának is tud adni belőle. Van, akinek meg kell dolgoznia érte. Sok folyadék, tea, kapszula, fejés minden szopi után, még éjszaka is, szerintem annak megéri.:-)

600. Böbe071 (válaszként erre: 596. - Pettka)
2012. jan. 9. 10:51
Na akárcsak én!! te mi mi mindenben eggyezünk)) Az ikrem esett bele aztán a nagyobb na erre én!... Szépek voltunk mondhatom.. Rá adás fájt a fogam... a fejem vertem a falba mert azt hittem meg őrülök!! Aztóta nem félek a fogászattol)))
599. Pettka (válaszként erre: 598. - Odry.87)
2012. jan. 9. 10:29
Nekem az elsőnél kölcsön kapott volt,én nem soakt használtam,mert nem kellett.Nem azért,mert nem volt tejem,ellenkezőleg!Annyi volt,hogy csak hozzáértem,és spriccelt!De nekem a legegyszerűbb kézi,gyógyszertári is bejött!Mert pár hónap után vissza kellett adni ,amit kaptam.És már nem akartam sokat adni érte,kipróbáltam ezt.Szóval,valóban nem érdemes sokat adni érte,mert ha nem kell,csak a töredékéért tudod eladni.A hírdetési oldalakon pár ezer forintért vannak eladó,márkás,használtak.Szóval,ha nem kell,akkor buksz rajta.
598. Odry.87
2012. jan. 9. 10:13
Sziasztok lányok! Arról szeretnék érdeklődni hogy a mellszívót mindenki előre beszerzi e,mert mondtak olyat h lehet nem lesz egyáltalán tejem,nem fog kelleni. Ahhoz elég drága h kidobjam ha nem kell. De hallottam olyat is h azzal kell menni a kórházba. Ti hogy álltok a vásárlással?
597. andóka (válaszként erre: 596. - Pettka)
2012. jan. 6. 10:56

Igen, minél idősebb korban kapja el valaki, annál nehezebb, veszélyesebb. A nagylányom 5 évesen kapta el, nagyon magas láza volt, szenvedtünk vele. A kicsi tőle kapta el 1,5-2 évesen. Egyszer volt hőemelkedése, 37,4, meg néhány kiütése. Talán 1 napig vette észre.

24 évesen tényleg nem lehetett könnyű!

596. Pettka (válaszként erre: 595. - Andóka)
2012. jan. 6. 10:37
Nem volt még.Pedig tavaly 2 gyerekkel is játszott az utcában,akik 2 napon belül azok lettek.Jobb előbb elkapni!Én 24 évesen voltam benne,de én még életemben olyan beteg nem voltam,mint akkor!
595. andóka (válaszként erre: 593. - Pettka)
2012. jan. 6. 08:23

Mi nem éreztük a szelet, vagy csak én nem vettem észre. Tudtatok aludni?


Kitti volt már bárányhimlős?

594. andóka
2012. jan. 6. 08:20
Ma reggel a férjemnek szóltak, hogy bárányhimlő van az oviban, kérdezze meg tőlem, hogy hagyhatja-e a gyereket. Pannika elkapta a nővérétől, aki akkor volt ovis. Kb. 1, 5-2 éves volt. Nagyon könnyen átvészelte. Úgyhogy mondtam, persze, maradjon, már volt himlős. Mire mondja a párom, miattam kérdezték, haza ne hozza nekem. Olyan jól esett, hogy ezzel is foglalkoznak! Már többször észrevettem, hogy ha például kisbaba születik, az óvónéni is végig izgulja a napot, majd örömmel újságolja mindenkinek a csoportban. Végül is, mindig hozzájuk kerülnek a kistesók is. Érdekes lehet végig kísérni egy terhességet, majd izgulni szüléskor, látni cseperedni a babákat és 3-4 évet vele lenni azután. Ilyenkor azt érzem, teljesen jó helyen volt a nagy is, most a kicsi is, (vegyes csoport), olyan, mint egy nagy család!
593. Pettka
2012. jan. 5. 19:08
Ma egész nap ugrál Picurkám.Szerintem,ezt az esős,szeles időt érzi.Ilyenkor én is kész vagyok,ezt én sem viselem valami jól.remélem,éjjel azért fogunk aludni!
592. Pettka
2012. jan. 5. 10:01
Egy jó tanács az első gyerekes anyukáknak!Saját példánkból kiindulva...nagyon sűrű volt a tejem az elején,és egy éjjel rettenetesen megfájdult Kitti hasa az elején.Beleállt a tej,azt mondták.Hívtam a védőnőt,azt mondta Espumisan,vagy Infacol(babától függ,melyik hat).Éjjel rohant apa a patikába(persze,azt se tudtuk hirtelen,melyik az ügyeletes).Abból kapott,és minden rendben volt utána.De megfogadtam a védőnő tanácsát,a kezdő gyógyszertári csomaghoz ezeket is megveszem rögtön!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook