Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kisbabám megszületése óta (több mint két éve) képtelen vagyok visszanyerni a régi alakomat! fórum

Kisbabám megszületése óta (több mint két éve) képtelen vagyok visszanyerni a régi alakomat! (beszélgetős fórum)


1 2
37. Betsabé (válaszként erre: 35. - Kryssz)
2011. márc. 3. 14:29

Én se tudok lemondani a csokiról.

Kalóriaszámolóssal fogyózom, és amikor nagyon kívánom (heti 2-3x), akkor tízórai vagy ebéd után (nem helyette) eszem 1, max 2 kockát. Ezt is beszámolom a napi kalóriákba, és ennyi belefér. Diétázóknak amúgy 1-1 kocka étcsokit szoktak ajánlani, mert abból kevesebbel is beéred.

Próbáld megtalálni a neked való fogyi módszert, és hajrá, menni fog!

Mozgással hogy állsz? Sikerült elkezdeni?

36. verosz
2011. márc. 2. 22:16

Trükk nincs:-(akaraterő dolga szerintem,én azelején mikor rám tört a de ennék vmi édeset akkor tudatosan elrágcsáltam vmi gyümit,vagy ittam egy jó nagy adag tejeskávét fahéjjal a tetején.De hamar le lehet szokni az édes ízről szerintem.Kitartást:-))

Ha meg elgyengülnél,nem baj,majkövetkezőre sikerül:-))))

35. kryssz (válaszként erre: 34. - Verosz)
2011. márc. 2. 12:18
Nekem is a csoki a gyengém! Egyszerűen csak akaraterő kérdése lenne az elhagyás? Vagy van esetleg valami trükk? Nálam sajnos most épp az akaraterő van fogytán..:-(.
34. verosz (válaszként erre: 32. - Betsabé)
2011. márc. 2. 10:01
Béres A.-tól van meg egy DVD-m arra (Add Önmagad)ezt akarom újra elkezdeni,meg a Norbitól van egy 10perces hasizom kazettám,azt naponta csináltam mig itthon voltam,és tényleg látványos.Most akarom újrakezdeni a tornát és akkor hátha újra lesz vmi izomfélém:-)))A lisztet,cukrot elhagyni az elején nehéz csak,aztán az ember már nem is kívánja,én legalábbis előtte mindennap ettem csokit,azóta meg eszembe sem jut,inkább a házi sütik izgatnak,de azt meg megsütöm tk.lisztből és gyümölcscukorral.
33. buschne (válaszként erre: 31. - Betsabé)
2011. márc. 1. 11:53

Neked szántam:)


Csak úgy értettem, hogy az alvás Neked is jár és esetleg az "ébrenléti" idő alatt tudnád a tornáidat lebonyolítani. Persze, ha ez Neked nem teher, akkor nem szóltam, csak egy ötlet volt:)

32. Betsabé (válaszként erre: 29. - Verosz)
2011. márc. 1. 10:28

Gratulálok! Nagyon okosan, ügyesen csináltad! És ez már nálad életmódváltás! Én is ide szeretnék eljutni.

Nagyon jó alakformáló tornái vannak Rubint R.-nak, Béres A.-nak, és Bíró Icának (Testszépítés a címe). Heti 3x60 perc csodákat művel.

31. Betsabé (válaszként erre: 28. - Buschne)
2011. márc. 1. 10:24

Kösz, tényleg jól sikerült kép, de a többi annyira gáz, hogy nem teszem fel.


A 2. bekezdést nem tudom kinek írtad, de én 6 hete rendszeresen tornázok itthon.

30. Betsabé (válaszként erre: 26. - Sapienta)
2011. márc. 1. 10:23
ez nem igaz, ha igaz lenne, nem lenne annyi elhízott kisgyerekes anyuka (köztük én is). A plusz kilók leadásáért keményen meg kell küzdeni, és sok áldozattal, lemondással jár. Tartósan pedig csak életmódváltással sikerülhet.
29. verosz
2011. márc. 1. 09:32
Én 22 kg kilót híztam a terhesség alatt,mikor megszületett a kislányom semmi nem ment le rólam,max 3kiló,míg szoptattam ez így is maradt(fél évig)aztán szép lassan kezdett lejebb menni a súlyom,úgy hogy nem is figyeltem oda a kajára nagyon.A végén plussz 5kiló maradt rajtam,főleg a hasamon,derekamon.Plusz láttam is egy képet magamról ami sokkolt,így elhagytam a fehérlisztet,cukrot és napi 10 percet hasaztam mikor lánykám aludt.Mára(4éves a csajom)minden plusz lement,igaz azóta sem eszem finomított dolgokat,kenyeret pedig csak reggel eszem,az is teljeskiörlésű.Tornáznom viszont kéne,mert löttyedt lettem:-)
28. buschne (válaszként erre: 24. - Betsabé)
2011. márc. 1. 09:26

Nem is látszik rajtad a 69 kg:)


Miért nem próbálod meg többször is a férjedre hagyni őket 1-1 órára?

Főleg, ha el sem mész, hanem otthon tornázol, ennyit nem tud gyakrabban besegíteni?


Egyébként nekm az otthoni torna így sem felüdülés, hogy már 10 évesek.

Állandóan bejönnek és kérdezgetnek meg ilyenek. Hiába mondom, hogy most mindenki hagyjon békén, nem megy:( Úgyhogy legjobb, ha lelépek:)))

27. buschne (válaszként erre: 26. - Sapienta)
2011. márc. 1. 09:21
Ez az időszak újfent arra csábíthat, hogy nem baj, ha most két sütit is megeszek, úgyis lerohangálom, közben meg annyit mégse rohangálunk...:(
2011. márc. 1. 09:17
Rubint Rékának van babás tornája. megszereztem, de mindig "majd holnap"... pedig a mozgás lenne a legfontosabb. de nem kell szerintem sem aggódni, eljön az idő, amikor annyit kell a gyerekek után rohangászni, hogy elkezdenek lerepülni a plusz kilók ;)
25. Betsabé (válaszként erre: 23. - Buschne)
2011. márc. 1. 07:37

Én azért híztam a szoptatástól, mert óriási étvágyam volt. És ne gondoljátok, hogy zabáltam, mert nem. A másik problémám az volt, hogy hasfájós babám volt, és ezért, hogy őt kíméljem nem ettem semmi zöldséget, fűszerest, stb. Vitaminokat tömtem magamba. Szóval kínlódás volt.

Higgyétek el, hogy a szoptatás ideje nem szólhat a diétáról. De hamar eljön a vége, és akkor nincs több kifogás.

24. Betsabé (válaszként erre: 21. - Kryssz)
2011. márc. 1. 07:33

De jó, akkor egyre gondoltunk!

Én se tudom kire hagyni a gyerekeimet. Most pl. még alszanak. Ha reggel sikerül korábban kelnem, akkor tudok 40-60 percet tornázni, vagy a déli alvás idején (csak akkor nem szabad beebédelni). A leggyakoribb az esti torna, amikor a párom hazajön, bevállal 1 órát, és vigyáz rájuk. Volt időszak, amikor lefektettem őket, és 21 órakor kezdtem el a tornát. Nagyon jók az itthoni dvd-k, csak mindenképp könnyűvel kell kezdeni. Én duci-tornával kezdtem.

Sok sikert!

23. buschne (válaszként erre: 2. - Kryssz)
2011. febr. 28. 23:17

Nincs baj Veled, szerintem egyszerűen hiányzik a motiváció. Amíg pici a babánk, sokan tévedésbe esünk és azt hisszük, csak őérte létezünk és mi háttérbe szorítjuk magunkat. Melegítőbe járkálunk minden nap, hébe-hóba megyünk fodrászhoz, tornára járni már egyenesen bűn. Aki időben észreveszi, hogy ennek nem kell így lennie és rendszeresen mozog, az biztosan kevesebb súlyproblámával küzd.

A szoptatástól tuti nem hízunk, csak amit megeszünk:) Én pl. volt, hogy megettem ezt is, azt is arra hivatkozva, hogy majd "leszpotatom". Hidd el, ha ugyanannyit ennél, mintha nem szoptatnál, akkor lassan elkezdenének lekúszni a kilók.

Megértem, hogy az elhatározásig sem jutsz, hiszen valószínűleg más anyukákkal tartod a kapcsolatot, akik maguk is hasonló cipőben járnak.

Amint visszamész dolgozni és rájössz, a gyereken túl is van élet, egyre nagyobb igényed lesz magadra is és megjön az az elhatározás a csinos kolléganők láttán, vagy szimplán csak a rohanó mindennapok miatt, amikor ugyanezeket a teendőket el kell látnod, de még bele kell férni a 8 óra munkának is:)

Szóval, ne eröltesd:)

Egyébként onnan gondolom mindezt, mert most valahogy nálam sem jön el a nagy elhatározás, pedig én már visszafogytam a lánykori alakomat, de most megint ledobnék 2-3 kilót...

2011. febr. 28. 17:13

Van amikor terhesség alatt pajzsmirigy alulműködés alakul ki,és ettől nem tudnak fogyni.

Nézetni kell egy TSH hormont,a háziorvos megcsinálja.

Sógornőm ugyanebben a helyzetben van-volt,szóltam neki ez miatt,és sajnos be is igazolódott.

21. kryssz (válaszként erre: 18. - Betsabé)
2011. febr. 28. 16:10

Világ életemben sportoltam, hiányzik is most nagyon, egyre jobban, hogy hónapok óta semmit sem mozgok! Tudom, hogy a futás jót tenne minden szempontból de sajnos nem tudom kire hagyni a picúrkámat!

Ezek szerint tényleg lehet hízni szoptatástól? Dehát az kalóriát von el a szervezettől nem?

20. kryssz (válaszként erre: 17. - Clau26)
2011. febr. 28. 16:07
Persze, sokan mondják, hogy el kellene már választani - hisz 26 hónapos is elmúlt már- csakhát nem könnyű...főleg, hogy ezzel alszik el, amióta megszületett!
19. Pettka
2011. febr. 28. 15:50
Nekem is rögtön leszaladt 5 kg,amikor abbamaradt a cici,de a másik 5-tel nem tudok mit csinálni,ha megfeszülök se!
18. Betsabé (válaszként erre: 11. - Kryssz)
2011. febr. 28. 15:48

Én is kétgyerekes Anyuka vagyok! És egy cipőben járunk! Mindkétszer csini kismama voltam, csak a hasamra híztam. Szülés után pár kg maradt csak. De a szoptatással csak úgy jöttek fel a kg-ok. Nekem szerencsém volt, mert a kicsi 13 hónaposan itta a tehéntejet, szóval elhagyhattuk a szopizást.

Rá fél évre lefogytam mind a 9 kg-o, de rá 9 hónapra visszahíztam 10-et.

Nem akarok senkit kiábrándítani, de ennek soha nem lesz vége, ugyanis életmódot kell váltani!

Én 6 hete rászántam magam a tornára, és egy hete a kalóriaszámolós diétára. Mindent eszek, amit a család, délután már csak fehérje. Lassan, de okosan akarok fogyni, hogy ne legyen több jo-jo! Persze a kalóriaszámolást csak az álomsúlyig csinálom.


Azt tanácsolom, hogy próbálj meg minél többet mozogni, amit szeretsz. Ha ebbe belejöttél, jöhet egy újabb lépés. Ne keseredj el, menni fog!

17. Clau26 (válaszként erre: 16. - Clau26)
2011. febr. 28. 15:48
jaj itt nem lehet úgy irni hogy a hangsúly átmenjen de nem bántó kérdés volt félre ne érts..csak kérdezem..
16. Clau26
2011. febr. 28. 15:47
Arra nem gondoltál esetleg,hogy leállsz a cicvel?Mennyi idős most a pici?Hátha akkor leperegnének a kilók..
15. Verka (válaszként erre: 11. - Kryssz)
2011. febr. 28. 15:42
Lehet sajnos :(, és is híztam.
14. Verka (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2011. febr. 28. 15:39

Szia, én is képtelen voltam a lányom 2 éves koráig bármit is tenni, csak sajnáltam magam :(. Aztán 2 éves kora utána sokkal könnyebb lett, leadtam 20 kg-ot, tornáztam és a kajára is nagyon odafigyeltem.

Tavaly szeptembertől újra dolgozom, és munka mellett megint nem könnyű.

13. Pettka (válaszként erre: 11. - Kryssz)
2011. febr. 28. 15:32
Pedig ez is lehetséges,látod.Pedig,nem ettem szoptatás alatt sem többet,mint amúgy.
2011. febr. 28. 15:30
Velem is ugyanez a helyzet. 10 kg feleslegem van, és nagyon csúnyán a derekamon, és a hasamon. Szülés előtt gondom nem volt a fogyókúrával, nem voltam hízékony. Szülés óta 10 kg-ot könnyen leadtam, az étkezéseket kiváltottam fehérje turmix porral. Ez nagyon hatásos volt. De már a tejre rá se tudok nézni. Ezzel a 10 kilómmal már mindenféle csodadiétát csináltam már, de ami esetleg le is megy, szépen vissza is jön.
11. kryssz (válaszként erre: 8. - Pettka)
2011. febr. 28. 15:29
Ugyanez a helyzet velem is, szülés után klasszul lementek a kg-ok, viszont mostanra visszajöttek! Még szopizik a kicsikém! Lehet, hogy a szopitól hzok? Ilyet még nem hallottam, csak az ellenkezőjét!
10. Pettka (válaszként erre: 8. - Pettka)
2011. febr. 28. 15:24
Viszont,azt elfelejtettem írni,hogy ugyanazokat a nadrágokat hordom,mint a gyerek előtt.Szerintem,átalakul a női szervezet,a kilók eloszlanak.Az tény,hogy a melleim nagyobbak lettek,pedig addig sem voltak kicsik...
2011. febr. 28. 15:20
Hát, nem egyszerű időt szakítani. De akkor nálam ez került az első helyre, legfeljebb kevesebb jutott takarításra, vagy épp alvásra. Nekem olyan 4-5 kg feleslegem van, ami hol lemegy, hol visszajön, de tény, hogy szebb lett az alakom, mint a terhesség előtt volt! Heti egyszer futok (3,5-4 km), heti 1-2x hasizom és felsőtest formálás (RR), popó edzés pedig minden nap 10-20 perc, mivel ez a kényes pontom. Ja, és minden nap 10 km bicajozás, mert most már dolgozom is.
2011. febr. 28. 15:19
Nekem 3és fél éves a lányom.A terhesség alatt 11 kg-t híztam,szülés után le is ment.Hú,de elégedett voltam!Aztán egy év szoptatás,és ugyanannyi voltam,mint amikor szülni mentem.Aztán leszaladt 5 kg,és ott megállt.Azóta semmi,bármit csinálok.Most szeretnénk a kistesót(lehet,hogy már össze is jött),és 75 kg-ról indulok...szóval,nem épp ideális a súlyom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook