Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kis unokám 13 éves, 82 kg pedig már nem sokat eszik. Mit csináljunk hogy lefogyjon? fórum

Kis unokám 13 éves, 82 kg pedig már nem sokat eszik. Mit csináljunk hogy lefogyjon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
32. Guruljka (válaszként erre: 29. - 298b15dfdd)
2012. nov. 29. 13:42
Én nem tudom elképzelni, hogy egy kamaszlány úgy nyisson fórumot, hogy egy bevallottan 67 éves féri felismerhető, azonosítható stílusában ír.
31. 298b15dfdd (válaszként erre: 26. - Cilumiluci)
2012. nov. 29. 13:39
Egyébként sem nem neked írtam,mindennap a Tudásbázisban vagyok látom a kérdéseket...
2012. nov. 29. 13:38

Én először orvoshoz fordulnék a kislánnyal.


A paleo-t vagy az Atkins-t is inkább a szülőknek ajánlanám, hiszen egy kamasz még nem főz magára.

Az üres szénhidrátokat meg az egész család is elhagyhatja, nem lesz kárukra. (Cukor, fehér liszt, élesztős ételek, tészták, üdítők, bolti gyümölcslevek...)

29. 298b15dfdd (válaszként erre: 26. - Cilumiluci)
2012. nov. 29. 13:37
Nem véletlenül írtam...,ez a kislány ezt a fórumot legalább négyszer írta ki...Tudom,hogy miről beszélek.És ő hol van????
2012. nov. 29. 13:34

a szénhidrátok elhagyásával már óriási lépést tesz előre.

a mozgást csak hónapokkal később kezdetném el vele, mondjuk tavasszal, addigra már legalább 10 kg lemegy róla. Fontos, hogy sok húst, tojást, fehérjét egyen, mert egyrészt az laktatja, és nem lesz éhes! Másrészt az építi az izmot, így biztosan csak zsírból fog fogyni.


Érdemes neki is elolvasni Dr. Atkins könyvét, vagy valamelyik Paleolit táplákozásról szólót.

2012. nov. 29. 13:31
-h
26. Cilumiluci (válaszként erre: 25. - 298b15dfdd)
2012. nov. 29. 13:31
Hé,egy ksgyerekről van szó!Hohgy írsz már?
2012. nov. 29. 13:30

Szerintem 175 cm magas és ez már a,negyedik kiírás, bő egy hét hét alatt.


Igen, nagyon kövér vagy sőt egyenesen dagadt ,emeld fel a segged a monitor elől és talán fogyni is fogsz!

24. Guruljka (válaszként erre: 18. - F3000dc5ef)
2012. nov. 29. 13:27
Ott az unoka fotója az adatlapján. Az elég sokat mond.
23. zebracsikó (válaszként erre: 21. - F3000dc5ef)
2012. nov. 29. 13:27

van fenn egy fénykép a kislányról az adatlapján

Mivel nem írt ismert betegségről, egyebekről, én olybá veszem, túletetésről lehet szó.


De ezt , vagy ennek cáfolatát kizárólag orvos-dietetikus fogja kideríteni, nem mi.

22. Cilumiluci (válaszként erre: 19. - Tamcs1987)
2012. nov. 29. 13:25
Igen,az én osztálytársnőm is összevissza menstrult,volt hogy fél évig sem volt neki.Gyereke azóta sincs,úghogy ez nem játék.)
21. f3000dc5ef (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2012. nov. 29. 13:23

Hát ez nem ilyen egyszerű szerintem. leírtam már a kérdéseimet.


Tudni kell az okokat, itt meg nem tudunk semmit.


Én ölni tudtam volna, amikor valaki ránézett a nem sovány gyerekemre és rögtön ítélkezett...semmit nem tudott.

20. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Nisa)
2012. nov. 29. 13:20

Már 20 kilóval ezelőtt is túlsúlyos volt!!!!!!!! Akkor még nem gondoltátok, hogy valamit nagyon gyorsan tenni kell, hogy ne boruljon meg a hormonrendszere és ne legyen cukorbeteg pár éven belül?



Sok zöldsége (nem krumpli)

sovány húsok (nem rántva)

halak (szintén nem rántva)

barnarizs


nagyon kevés pékáru, nulla cukor


Nem a kaláccsal és kólával és cukros gyümölcslével kell szeretni a gyereket.


Gyorsan kell cselekednetek, legjobb, ha orvoshoz fordultok.


Sok sikert!

2012. nov. 29. 13:19

Ha a helyes táplálkozás és a mozgás sem segít, el kell menni a háziorvoshoz, csináltatni teljes vérképet, amiben benne van a TSH szint is! Ez mutatja meg, hogy van-a pajzsmirigy betegség, aminek egyik jele az elhízás (hajhullás, álmosság, száraz bőr). Ha eltér az érték, kell adni egy beuatlót az endokrinológiára, ott tudják ezt kezelni! Fontos!

HA esetleg kislányról van szó, a menstruációja rendszertelen lesz! Ez is sok bajhoz vezet majd!

Tessék vérvételre menni!

2012. nov. 29. 13:18

Fiú vagy lány?? És milyen magas? és mindig nagyobb volt mint az átlag? vagy hirtelen lett kövér?


Semmit nem mond el amit leírtál.

17. Cilumiluci (válaszként erre: 16. - Urbanszkyviki)
2012. nov. 29. 13:15
Doki nem árt,hormonzavara is lehet,nekem volt anno ilyen osztálytársam,idővel redbehozták, lefogyott,.
16. urbanszkyviki (válaszként erre: 14. - Cilumiluci)
2012. nov. 29. 13:13

A fogyókúrára értettem, hogy semmit.

Egyébként amit írt az indító, az kevés, tudni kéne, hogy mennyi szerepe van jelen állapot kialakulásában a géneknek, az elfogyasztott étel mennyisége is jó lenne, illetve a minősége. És ha ezek közül mindegyik jó, akkor kéne a hormont felhozni oknak - hormonnal kezdeni hülyeség, még légbőlkapott ötletnek is.....

2012. nov. 29. 13:08

Ok, 82 kg, de milyen magas???

Az öcsémnek volt hasonló problémája, ő se evett sokat, csak mondjuk megebédelt kicsit otthon is, kicsit a mamánál is, meg pöttyet még belekóstokt a kemami kalácsába is, ezt a karikát lezavarta déltől 2-ig, meg este 6-tól 7-ig:-) Sehol nem evett sokat, de ez a gasztroháromszög olyan kis kerek sráccá tette, hogy csak na!

Aztán jött a csajozós idő, elkezdett futni, diétázni, és nagyon jó kis fickó lett. Ma már 34 éves, családos ember, szerencsére nem hízott vissza.

14. Cilumiluci (válaszként erre: 12. - Urbanszkyviki)
2012. nov. 29. 13:07

Semmit?De hát ez rettentő sok:(

Egészségre veszélyes már.Cukrot nézték már nála?

2012. nov. 29. 13:06

Eleve nagyon keveset mozognak a mai kicsik.

Egy barátnőm unokájának a fotóján már két évvel ezelőtt látszott a pufika arc, a jellegzetesen elmosódott vonásokkal, de csak most tűnt fel a családnak. Éppen azt hiszik, hogy télire szedett fel egy kis tartalékot. Pedig nem...

Nisa aranyos kis unokája valóban túlsúlyos, és szerintem is orvoshoz kell vinni, mielőtt baj lesz.

2012. nov. 29. 13:05

Szerintem jelenleg semmit. :( Serdülőkorban nem lehet fogyókúrára fogni egy gyereket. Mx. az egészséges táplálkozásra ráállás, ami az alap minden egyes embernél természetesen - de fogyókúra, az nem!

Mindennap torna, ahogy a szervezete bírja (nem agyonhajszolni), és sok vitemin.

2012. nov. 29. 12:57
Azért elég nehezen hiszem, hogy ez a nagy súly a levegőből rakódott a gyerekre.
10. simple (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2012. nov. 29. 12:56
És ma a legtöbb gyerek ilyen. Én is mindig ledöbbenek, mikor 9-10 évesen már 40-50 kg valaki. Én egészséges felnőtt vagyok, de csak egy picivel vagyok több ennél. Tinikoromban meg hát, feleennyi voltam.
2012. nov. 29. 12:54

Az sem mindegy, hogy milyen géneket o:ro:kol...

Ha az apja 180-90 cm k:oru:li és 100 kg felett van, aligha lesz a fia alacsony esetek túlnyomó to:bbségében.

8. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Nisa)
2012. nov. 29. 12:53

Így nehéz eldönteni, hogy mi is az a "nem sokat eszik".

Érdemes lenne elmenni dieteikushoz, akkor megmondja, hogy mit és mennyit egyen, valamint emellett mozognia kellene.

Ha így sem megy a fogyás, vagy akár ennek ellenére is endokrinológushoz kellene fordulni, hátha hormonális-, vagy cukorprobléma.

2012. nov. 29. 12:52

Az se mindegy, mit eszik!!

Gyerekorvos + gyermekdietetikus?? Összeállíthat nektek diétát, amit követve csökken a súly. Aztán ha elindult a fogyás, fokozatosan jöhet a sport!! Fontos, hogy ne hirtelen terheljétek, mert a súlya miatt a szíve és az izületei is kárát láthatják, ha most erős edzésbe hajszoljátok!!

2012. nov. 29. 12:51

édesjóistenem...ne haragudj, de most ledöbbentem.

sportoljon rengeteget és egyen minél kevesebbet, de sokszor és tartalmasat, kevés szénhidráttal.

13 évesen 82 kg rettentő sok

2012. nov. 29. 12:51
Orvos, - dietetikus -, mivel úgyis dúlnak benne most a hormonok benne. A helytelen fogyókúra pedig tartósan bezavarhat a szervezet mu"ko:désébe.
2012. nov. 29. 12:51
hormonvizsgálattal kezdenék így a kamaszkor alatt,sokszor félrecsúszik valami,elég bonyolult folyamatok mennek végbe. csak sokszor rá van fogva hogy "aha,biztos csak a kamaszodás miatt van".igen,amiatt,de nem feltétlenül normális dolog.
3. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 1. - Nisa)
2012. nov. 29. 12:50
A nem sokat eszik mit takar?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook