Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kis unokám 13 éves, 82 kg pedig már nem sokat eszik. Mit csináljunk hogy lefogyjon? fórum

Kis unokám 13 éves, 82 kg pedig már nem sokat eszik. Mit csináljunk hogy lefogyjon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
92. Rescue (válaszként erre: 91. - Guruljka)
2012. dec. 5. 17:53
És igen, orvos, dietetikus, szakember elsősorban.
2012. dec. 5. 17:51
Semmi süti, semmi édesség egyelőre, és orvossal beszélni.
90. Rescue
2012. dec. 5. 17:47

Minimális szénhidrát... pékáruból semmi. Helyette: rizs, krumpli, teljes kiörlésű tészta, köles, quinoa, zab.

Cukor szintén kizárva. Helyette: stevia, nádcukor.

És igen, ettől lehet, fogyni, nem elég az ha kevesebbet eszik, nem mindegy mit eszik és mikor.

Mindemellett mozgás, eleinte olyan amit nem megterhelő.

89. Guruljka (válaszként erre: 85. - F3000dc5ef)
2012. dec. 5. 13:00

Másképpen működik két ember is.

Tudom, hogy a paleo híve vagy, de kezd az egész paleózás már kicsit erőszakos lenni.

Van kedves barátom, akinek látványosan a javára vált, de én attól nem fogok áttérni. Inkább le tudok nyelni két szelet kopogósra száradt kenyeret, mint egy kiskanál zsírt kenyér nékül. És történetesen semmit sem fogok magamba erőlteni sem. Mert ami biztosan nem használ senkinek, az az erőltetés.

88. 34c48a3825 (válaszként erre: 85. - F3000dc5ef)
2012. dec. 5. 11:49
Ajánlom figyelmedbe a középiskolai biológiakönyveket is akár, az emberi szervezet működéséről ez az ATP-k felhasználásról. De. Az ember teste kazánként működik. Tény, biológiai tény.
2012. dec. 4. 15:39

Én még mindig fenntartom a halk kérdésemet: Mit jelent, hogy "Már nem sokat eszik"???

Mikor evett sokat? Miket evett akkor? Mióta nem eszik annyit?

86. f3000dc5ef (válaszként erre: 84. - Tara1103)
2012. dec. 4. 15:32

Én pedig mondanám ennek az ellenkezőjét.


Egész nap szinte alig egyen---este meg ami belefér.

:D szintén furcsa tudom.


Csak éppen működik :)

85. f3000dc5ef (válaszként erre: 83. - 34c48a3825)
2012. dec. 4. 15:31

Melyik hszből idéztél?


És simán lehet ám "pusztán" azzal fogyni, hogy másképpen eszik az ember. Itt vagyok rá én az élő példa. Én is.


A kalória nem minden, az ember nem kályha. Teljesen másképpen viselkedik egy kiló kenyér és azonos kalória tartalmú zsír. És hú de meglepő, a kenyértől hízni fog...a zsírtól nem.

2012. dec. 4. 11:38
Én a részemről senki állítását nem vonom kétségbe, de a javaslataim: próbálják egészségesen táplálni, ha lehet este 6 után max gyümölcsöt egyen, és ne emlékeztessék a súlyára. Manapság eléggé megterhelő a gyereknek, ha az oviban, vagy a suliban a gonoszabb gyerekek bántják. Otthon engedjék önmaga lenni, és lassan de biztosan, megnyúlik majd, és eloszlik a magasságban a súly,fogyni is fog magától, ha nem gondol arra, hogy nagy a súlya
83. 34c48a3825 (válaszként erre: 82. - F3000dc5ef)
2012. dec. 4. 11:03

Akkor tisztázzuk: én AZT vonom kétségbe, hogy meg tudja ítélni, mennyire ette magát túl a gyereke.


Ugyanis, ha valaki pusztán azzal, hogy másként eszik, 19 kilót képes lefogyni, ami egy kamasznál rengeteg, az azt jelenti, hogy sokat evett. Lehet, hogy nem darabszámban, hanem kalóriában, de sokat. Ugyanis a fogyás kalória egyensúly kérdése, ha nincs betegség a háttérben.


Túl sok kalória=hízás.


"Túl sok kalória megevése egyfolytában" kifejezés jelentése: sokat enni.

82. f3000dc5ef (válaszként erre: 80. - 34c48a3825)
2012. dec. 4. 10:52

Írta, hogy NEM evett sokat.


Ne vond már kétségbe amit ír.


A hízás nem mindig a mennyiségtől van. Attól, hogy MIT eszik, és nem attól, hogy mennyit. Persze van átfedés, aki nem jót eszik, és abból jó sokat, nyilván gyorsabban fog hízni.

81. 34c48a3825 (válaszként erre: 77. - Eandi78)
2012. dec. 4. 10:48

Nem értem, amit írsz. Miért ne ennék meg?

És miért ennének cukrozott desszertet uzsonnára? Ha nálunk ez előfordulna, akkor cirkuszt rendeznének a szülők, hogy csak na és az étkeztető cég ki lenne rúgva.

80. 34c48a3825 (válaszként erre: 73. - Shilladora)
2012. dec. 4. 10:47
Biztosan sokat evett, ha 19 kilót evett föl magára, amit egy másik étrenddel leadott.
79. civa
2012. dec. 4. 10:41
Kedves Nagyi, szívet melengető, hogy így törődik az unokájával, de a problémát szerintem nyugodtan bízza az unoka anyukájára és apukájára. A Nagyinak az a dolga, hogy az unokát elrontsa. Szívében aggódjon, ez jó, de az anyukát kérdezze, mit, hogyan tegyen, különben gondok lesznek. És ne is akarjon semmit az unokára ráerőszakolni. Csak szeresse.
2012. nov. 30. 22:02

Ezek a menzai szokások, amiket írsz?

Elég rémes akkor a helyzet.

De azért is írtam a zabkekszet, mert hátha az még elmegy a többiek előtt is.

Az én lányaimat is szegény-gyereknek csúfolták a barna kenyér miatt anno, pedig drágább is volt, mint a fehér!

77. eandi78 (válaszként erre: 76. - Guruljka)
2012. nov. 30. 21:49
Ha megennék a gyerekek a teljes kiörlésű kenyeret...:( Ha meglátják, hogy nem fehérkenyér/zsemle a tízórai be se megy az ebédlőbe. Ha eszik vajas kenyeret, a paprikát vagy paradicsomot biztos nem. Ami furcsa, hogy tízóraira viszonylag kevés kenyeret adnak, uzsonnára többnyire 2 hatalmas szelet fehérkenyér van, ami kb. 4-szeres adag a tízóraihoz képest. Persze olyan is van, hogy az uzsonna mindössze egy kinder tejszelet, ez meg a másik véglet. Egyébként a teát is túlcukrozzák.
76. Guruljka (válaszként erre: 75. - Urbanszkyviki)
2012. nov. 30. 20:25
Igen, ezt tudom. Az emésztés kedvezőbb csupán valamivel a teljes kiőrlésű kenyerek esetében. Az élesztős tészták ugyanúgy puffasztanak, bármelyik lisztből készüljenek is.
2012. nov. 30. 20:14
Én éppen vagy 2 hete nézegettem át a kenyérfélék kalória/szénhidrát tartalmát részletező listát. Ez alapján majdnem mind kb. ugyanazon értékekkel szolgál, egy kicsit jobb megítélése van kizárólag a korpás kenyérnek! Nagyon oda kell ám figyelni az embernek, hogy mit eszik! :S
2012. nov. 30. 20:04

Bennem meg az mocorog, amit a fórumindító írt:

MÁR nem eszik sokat a kislány.

Tehát régebben sokat evett?


Most pedig "zsömlét eszik, ami a létfenntartáshoz kell". Hát a zsömle nem kell a létfenntartáshoz, bocsánat. Ha már kenyérféle, akkor legyen inkább teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér, de még ennél is jobb, ha valamilyen házilag készített, zabpehelyből készült keksz-félét visz magával az iskolába.

73. shilladora (válaszként erre: 45. - 34c48a3825)
2012. nov. 30. 17:49

a lányom mindig is sportolt.

óvodás korátol táncolt.

16 éves koráig versenytáncos volt, sorban hordta haza az aranyakat. meg a térdsérülést, derékfájást, húzódásokat, ficamot.

végül 85 kilósan abbahagyta, nem bírta.

pedig NEM EVETT SOKAT!!! csak a normál nyugati kaját.

most 18 éves, és paleolit étrenddel lefogyott 19 kg SPORT NÉLKÜL!!!


a sport nem minden!

a könyvolvasásnál magától értetődően arra gondolok, hogy a nagyi, a szülők olvassák, de amíg a csemete nem tudja, miért kellene neki tennie valamit, addig szegény nem érti, miért nem ehet teszem azt kenyeret.

ezért írtam, hogy neki IS el kell olvasnia a könyvet.

72. urbanszkyviki (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2012. nov. 30. 16:07
Így igaz!
71. f3000dc5ef (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2012. nov. 30. 16:02
Ez teljesen így van.
70. f3000dc5ef (válaszként erre: 67. - Zebracsikó)
2012. nov. 30. 16:02
Nem a túlsúlyra mondta szerintem. Hanem arra, hogy nincs orvosi gond.
2012. nov. 30. 15:31
Ha keveset eszik, de nem megfelelő ételeket, akkor nem fog fogyni. Ráadásul még éhes is marad.
68. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Nisa)
2012. nov. 30. 15:19
Olyan nincs. A levegőtől nem lehet elhízni.
67. zebracsikó (válaszként erre: 59. - Nisa)
2012. nov. 30. 15:17
Nem minősítem az orvost, de aki ekkora túlsúlyra azt mondja, hogy oké, az felelőtlen.
2012. nov. 30. 15:16

Örülök, hogy írt, kedves Nagypapa! :)

Nagyon oda kell figyelni az esti étkezésre, de gondolom ezt tudják Önök is. Ha nem is hagyja el a cukrot, mert azért valljuk be, nem nagyon lehet teljesen, de lecserélni lehet, és kellene is egészségesebbre, lassabban felszívódóra, ami nem ugráltatja annyira a vércukorszintet és nem lesz farkaséhes egy idő után tőle. Lisztesárut lecsökkenteni, illetve azt is lecserélni egészségesebbre, manapság már rengeteg helyen be lehet szerezni egészségesebb cukrot és lisztet. Zöld tea enyhe fogyasztó hatású, megmozgatja a bélrendszert. Sportként, mozgáskén csak a séta nem elég sajnos, de kétnaponta pl. 10-15-20 percet tud mozogni a lány otthon is - be kéne szerezni neki otthonra valami kis lépegetőt (stepper pl.), esetleg szobabiciklit, ezek nem zavarnak bele a tanulásba. Igaz, egy kis pénzbe belekerül (ezeknek az ára egyébként nem a vészes kategóriába tartozik), de egy gyerek egészsége és jókedve minden pénzt megér! :)

Fogyókúráztatni rossz irány, mert amellett, hogy rombolja a gyerek lelkivilágát, még a hormonjaira is kihathat, nem is bezsélve a későbbi jojóeffektusról. :S Bőven elég egy kis kitartás, jókedv, odafigyelés az étkezésre, krumpli kizárása az étrendből, rizsből csak barnarizs esetleg, de azt sem szabad sokat enni, és persze liszt és cukor csere, de azokból is csak keveset. Rántotthús, rántott ételek elhagyása egy ideig (jóideig:)), és sok folyadék! :) Pár hét alatt is szemmel látható lesz a súlycsökkenés, de ha tartós eredményt szeretnének elérni, akkor tényleg rá kell állni ezentúl az egészséges étkezésre. Sok sikert az unokának! :)

2012. nov. 30. 15:08
A Testkontroll, más néven természetes higiénia jó gyermeknek is.
64. vberni01 (válaszként erre: 59. - Nisa)
2012. nov. 30. 15:00

Kedves nagyapa! a séta nem elég. A táplálkozásra pedig figyelni kell.

ÉN 12 évesen 1,64 magasan 70 kg voltam. Ma már tartom a 57-55 kg-mat. Én is voltam suliban 8-17ig, tanulás után vagy suli után- hogy volt kedvem-. a szobabiciklire pattantam, és tekertem 40-60 percet. E közben lehet tanulni, vagy csak olvasni a tananyagot. de ha kikapcsol a kislány, az is OK!

Táplálkozás: a nokedlit, tésztát elhagytam, sok zöldség, gyümölcs, ásványvíz! ;)

2012. nov. 30. 14:56

EGyébként nagyon szép arcú, arányos testű az unokád! :D


Ne erőltesd se a sportot, se a diétát! ;) Legyen a mozgás öröm!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook