Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szomszéd kutyától egész éjjel nem tudunk aludni, mit csináljunk? fórum

A szomszéd kutyától egész éjjel nem tudunk aludni, mit csináljunk? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. zena01 (válaszként erre: 46. - Afrodita)
2010. febr. 18. 18:10
Én hiába szólok, direkt csinálják. Nálad legalább most csend van?
2009. jún. 11. 01:00
Szeretem az állatokat, de szerintem az ember azért egy kicsit mégiscsak fontosabb. Nem az ember van az állatért. Fontos, hogy kipihenje magát, dolgozni, vezetni pl. autót tudjon, és főleg balesetmentesen, mert milyen dolog lenne ha a buszsofőr azért gázolna a zebrán, mert az ablaka alá kötött kutxa folyamatos ugatása miatt nem tudta kipihenni magát? Hmmmm Vagy az ovonő orditana a gyerekekkel mert kettőig nem lát az álmosságtól és a vérnyomása az egekben van? Folytassam.... akkor is a kutya lenne a megvédett a megértett.... Fontos és a rendelet is előirja, úgy kell állatot tartani, hogy azzal ne okkozzunk senkinek zavart és kellemetlenséget. A jó kutya nem ugat, hanem "jelez" a gazdának, ezt meg lehet tanitani neki a kiképzéseken. Sajnos én is szenvedek a kertes házakban folyamatosan ugató kutyáktól, de én gazdájukra haragszom, mert nem jó falkavezérek. Nekem is volt kutyám lakótelepi lakásban de nem ugatott hanem jelzett csendben.....Jó éjt mindenkinek....és békességet....
46. Afrodita (válaszként erre: 41. - Zena01)
2009. jún. 5. 21:07

Szia!

ugyanígy voltam a régi házamnál. A kutya az ablakom alá bolt kötve. Ráadásul az ablak alatt volt a parapetes konvektor is. Tudod, aminek a szellőzője a fal túloldalán van! Olyan volt, mintha az ágy mellett ugatott volna a kutya, ráadásul az ugatás visszhangzott a konvektorba. Egész álló nap és éjjel ugatott a szerencsétlen. Én szóltam a szomszédnak, hogy ez így nagyon nem jó, vigye a kutyát messzebb a háztól, mert megőrülök.

45. sundance (válaszként erre: 42. - Cfbc4a5415)
2009. jún. 5. 20:15
Hát te hülye vagy!
44. Nicole01 (válaszként erre: 42. - Cfbc4a5415)
2009. jún. 5. 13:22

neked kellene petárda!biztos nagyon hatásos lehet!

hogy tudsz ilyet mondani,ha annyira felelőség teljes kutyatartó vagy?

43. a74de3d08a (válaszként erre: 42. - Cfbc4a5415)
2009. jún. 5. 08:45
nagyon felelősségteljes lehetsz, ha a petárdát ajánlod megoldásnak.... :-o
2009. jún. 4. 22:34

petárdát neki! hatásos...

(persze az ostoba és nem kutyagazdának született és való kutyás szomszéd nem fog örülni, lehet feljelentéssel fog fenyegetőzni. persze, hogy őt mi nem jelentettük föl, arra nem gondol ám!)

tapasztalatból írtam ide ezt... ;-P

(és nekünk is van, is mindig is volt kutyánk, sőt kutyáink is. de felelősséggel megnevelve azokat és úgy tartva őket.)

41. zena01 (válaszként erre: 34. - Magdi8)
2009. máj. 22. 18:46
De megmaradni nem. A szobám ablaka pont a kerítésüknél van, olyan mintha az ágyam mellett ugatna. Kénytelen vagyok zárni az ablakokat, de az sem segít. Nyáron meg kellemetlen is.
40. zsófyc (válaszként erre: 39. - Vasolya)
2009. máj. 22. 09:47
Nekem is eszembe jutott, de az kihatna a többi kutyára is, és M. írta h vannak nekik is kutyái...Bááááár nem tudom h mennyi a legkisebb hatótávolságú...Vmikor mikor nincs otthon a szomszéd el kéne rejteni vhova...:)
2009. máj. 22. 09:08
A kutya riasztót ki kéne próbálni,talán segít....:))
38. a74de3d08a (válaszként erre: 16. - Magdi8)
2009. máj. 22. 09:07

Értem, hogy nem szívesen szólnál, de valahogy finoman csak kéne róla beszélni a szomszéddal.

Valaki írta, hogy esetleg fél a kutya.

Nem hülyeség ez, nagyon is lehetséges.

Vannak kutyás, kutyakiképzős honlapok, ott biztos tudnának használható tanácsot adni, de mindez semmit sem ér, ha nem tudod megbeszélni a szomszéddal.

37. a74de3d08a (válaszként erre: 36. - Rozsazsa)
2009. máj. 22. 09:02

Hát annak kéne a hangszálával valamit tenni, aki ezt kitalálta.

Valami oka biztos van, hogy ugat a kutya, de ha csak egy rossz szokás lenne, akkor le lehet szoktatni róla.

2009. máj. 22. 00:47

Voltam Torontóba pár éve és nem hallottam ugatást, nyávogást, kertes környezetben. Megtudtam, hogy nem szabad ugatni a kutyának, mert nem zavarhatja az emberek nyugalmát sem éjjel sem nappal. Ha nagyon ugat akkor orvosilag valamit tesznek a hangszálával. Ha nem lehet leszoktatni akkor el kell vitetni vidékre ahol nem zavar senkit. Ott erre törvény van ami fontos az ember előbbre való mint az állat. Az állatokkal is sokkal különbül bánnak mint nálunk.

Én is lakótelepen lakom és előttünk kertes házak vannak, sokszor felébredek a kutyákra, áldom a gazdikat érte rendesen.

35. badonyimariaeva (válaszként erre: 33. - Magdi8)
2009. máj. 22. 00:05

Én a helyedben rászánnék egy éjszakát és kifigyelném,hogy mit ugatnak a kutyusok.

A kutyák a farkasok leszármazottjai,általában éjszaka vadásznak.

Lehet,hogy egyszer hálás leszel ezeknek az ebeknek,hogy ilyen éberek.

Talán valakit,vagy valami olyan veszély éreznek,amit mi soha sem vennék észre.

34. Magdi8 (válaszként erre: 32. - Zena01)
2009. máj. 22. 00:00
Legalább azok "csak" nappal ugatnak, aludni lehet azért tőlük.
33. Magdi8 (válaszként erre: 31. - 54246605c4)
2009. máj. 21. 23:57
Ezek télen-nyáron ugatnak. A sünik téli álmot alszanak. De azért köszi.
32. zena01 (válaszként erre: 16. - Magdi8)
2009. máj. 21. 23:56
A szomszédunkban is van egy kutya, csak az napközben ugat. Folyamatosan 4-5 órán keresztül. Nem tudunk mit tenni vele. Szóltunk a gazdájának, de annál jobban uszítja. Nekem meg van két macskám, nem szeretném, ha valami bajuk lenne. Amilyen szemetek még megölnék őket. Sajnos én sem tudom, hogy mit lehet ilyenkor csinálni.
2009. máj. 21. 23:55

Nem tudom, igazam van-e, de nálunk anyuéknál 2 éve ugyanez volt a baj. A jól ellátott Steffi egész éjjel ugatott a szomszédban. Kiderült, mi miatt...

Egész éjjel cirkáltak csórikám előtt a sünik, és majd megveszett, hogy nem tud odaférni hozzájuk a kennel miatt....

2009. máj. 21. 23:25
hmmm...vhogy le kéne fárasztani őket napközben...
29. Magdi8
2009. máj. 21. 23:15
Arra gondoltam én is , hogy félnek, de az utcai lámpa bevilágít hozzájuk. Szerintem lehet, hogy unatkoznak, de az biztos, hogy fordított életet élnek, nappal alszanak, éjjel ugatnak.
2009. máj. 21. 23:11
Nem lehet h félnek a sötétben?:D bár ez vicces lenne...Kérdezd meg a szomszédod h nem lehetne-e odarakni vmi lámpát v iesmi, hátha...:)
27. Magdi8 (válaszként erre: 25. - Badonyimariaeva)
2009. máj. 21. 23:05
De mi? Három év alatt nem sikerült rájönnöm. Egész nap csendben vannak, csak sötétben ugatnak, de akkor egész éjjel. Csodálkozom, hogy nem rekednek be.
26. Magdi8 (válaszként erre: 24. - 021ff75d72)
2009. máj. 21. 23:03
A füldugóra gondoltam, de akkor reggel hogy hallom meg az ébresztőt. Meg hát egy kissé abszurd, hogy az ember a saját lakásában nem tud aludni évek óta más hülyesége miatt.
2009. máj. 21. 23:02

Biztos van valami oka,ha ugatnak a kutyák a szomszédba.

"Kiskutya,nagykutya,nem ugat hiába!"

2009. máj. 21. 23:01
Tanácsot nem tudok adni,de nagyon megértelek.Mi most a szomszéd miatt elköltözünk.Láncdohányosok és nyáron felszáll hozzánk a cigifüst,egyenesen be a hálóba,gyerekszobába,mindenhová.Csak nem lehet nyáron éjjel-nappal csukott ablaknál lenni.Családi háznál persze nem megoldás az elköltözés,az nem annyira egyszerü.Szerintem egy jó füldugó lehet a megoldás.Érdekes,ö tud aludni a saját kutyái vonítása közben?Vagy a szomszéd nem alszik éjjel?
23. Magdi8 (válaszként erre: 21. - Zsófyc)
2009. máj. 21. 23:00
Ők egy kissé nagyot hallanak és a ház tulsó végében alszanak. Fogalmunk sincs, hogy miért ugatnak, nincs rá magyarázat. Rendesen el vannak látva, szabadon vannak engedve a kertben, lehet, hogy unatkoznak, vagy nem tudom. Ha valaki mászkálna az utcán, a többi kutya is ugatna, nem csak ez a kettő.
22. sundance (válaszként erre: 21. - Zsófyc)
2009. máj. 21. 22:58

Szegény kutya! :)))) Képzeljétek el, hogy alszatok és hirtelen lezuhanyoznak jó hideg vízzel! Ti is kiabálnátok! :))))

Lehet, hogy annak a másik kutyának is valami baja van.

2009. máj. 21. 22:54

Ez nagyon kellemetlen lehet...Ennyire majmok lennének és bunkók h nem foglalkoznak azzal h a szomszédok nem tunak aludni?! ... És amúgy ők hogy alszanak? Mi lehet az oka h ugatnak a kutyák?

Nálunk is vt h a szomszéd kutyája éjjel mindig ugyanakkor ugatott fél órát...Kifigyeltem, aztán kiderült h szegény be van zárva a kenelbe, és pont rálocsol az öntözőrendszer, és a víz ellen "kiabál"...Szóltunk a szomszédnak, átállították a rendszert, azóta csendben van:)

20. sundance (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2009. máj. 21. 22:52
A szüleim is társasházban laknak. Az egyik szomszédjuk reggelente kiengedi a lépcsőházba mind a 4 macskáját, hogy ott végezzék el a dolgukat. Annyi veszekedés volt már emiatt, voltak az ÁNTSZ-től is, de semmi eredmény...
19. Magdi8 (válaszként erre: 15. - Zsófyc)
2009. máj. 21. 22:51
Senki nem akar velük ujjat húzni. Biztos, hogy másokat is zavar.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook