Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kimennénk Németországba... fórum

Kimennénk Németországba... (beszélgetős fórum)


5. Dinkaanyu (válaszként erre: 4. - Maya75)
2012. máj. 6. 10:02
Otthon,csak szólsz a védőnőnek,és a dokitoknak.Itt bementek a városházára a már meglévő lakcímetekkel és bejelentkeztek.Kaptok majd levelet,hogy kötelező vizsgálatokra el kell vinnetek a gyereket,és oltásokat is be kell adatnotok.Itt jóval több oltás kötelező,mint otthon.Amennyiben hazajártok rendszeresen,otthon is beadathatjátok,lényeg,hogy meg legyen és benne legyen az oltási kiskönyvben.A férjed biztosítása alapján ti is biztosítva vagytok.Amennyiben nem igényled a német cs.p.-t akkor megmarad a gyeded, és az otthoni cs.p.-od is.Mivel a lényeg ,hogy eu-ban csak egy helyről kaphatod.Jobban jársz,ha megtartod az otthonit,hisz németeknél,csak fél évig jár gyed féleség.Amennyiben igényled a németet minden kép mond le az otthonit,mert megbüntetnek,és vissza kell fizetni.Otthonról,max csak ideiglenesen jelentkezzetek ki az önkorinál.
2012. márc. 30. 08:16

A családit a máktól kapom...a gyedet a cég utalja.

ha minden igaz 6 hetente vagy 3-4 hetente hazajárnánk..ha az ember nem is de mi a Kicsivel igen.

van eu kártyánk is,még tavaly megcsináltattam,a Kicsinek személyi igazolványa is van.

Éredkelne hogy kell-e még valamit intézni...

Nem baj az ha két helyen vagyunk bejelentve?itthon is meg kint is?a Gyerkőc miatt kérdezem,mert annyi minden olvastam...ha odáig eljutunk akkor meg lehetséges hogy kint járna oviba.az az igazság hogy sok kérdés felmerül bennem,és nem tudom ezeket hol kitől lehet megérdeklődni.

A gyógyszereket,biztos itthon beszerzem,mert tudom hogy a Kicsinek netán valami baja lenne kint nem kapok meg pár dolgot Neki.

Ha valaki kint él családjával,örülnék ha írna,mire számithatunk.

2012. márc. 29. 15:41

A családit nem tudom honnan utalják, de tudom h 3hónap külföld után nem kapod, tehát még 3hónapig kapod, aztán be kell jelenteni, hogy nem élsz itthon, és akkor annak lőttek, nem tudom a gyed így van-e, meglehet.

Nem árt bejelenteni titeket az egészségügyi ellátás miatt, vagy kössetek biztosítást X hónapra aztán meglátjátok, hogy mi lesz, hogy lesz.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Maya75)
2012. márc. 29. 15:29
Ha azt akarod biztosítva legyetek, a gyerek miatt kellene, akkor ott be kell jelentkezzetek, gondolom a férjed biztosítója ezt lehetővé teszi. Itthon az orvosi ellátás alanyi jogon jár a babátoknak.
2012. márc. 29. 15:23

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám..

A Párom kimegy dolgozni és közben néz majd albérletet hogy mi is Vele lehessünk.Persze később mennénk ki a kisfiúnkkal aki másfél éves.

Ahhoz a céghez megy ahonnan én is eljöttem még és most gyeden vagyok.

Kérdés az hogy kell-e valami papír hogy mi kint leszünk,be kell-e oda jelentkeznünk a Kicsivel is?

Illetve itthon is le kell azt valahol jelenteni hogy kimentünk külföldre,vagy most hogy van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook