Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikre vonatkozik és mi ez a "LÉTSZÁMSTOP A KÖZIGAZGATÁSBAN"? fórum

Kikre vonatkozik és mi ez a "LÉTSZÁMSTOP A KÖZIGAZGATÁSBAN"? (tudásbázis kérdés)


22. levarosbukta (válaszként erre: 21. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 12:24
Jó étvágyat! :)
21. 12d083b51b (válaszként erre: 20. - Levarosbukta)
2018. jún. 30. 10:54

Akkor megnyugodtam!

Azért vettem magamra, mert az én hsz-emre hivatkoztál, amikor azt írtad, hogy ne beszéljek hülyeségeket.

Ez okozta a félre értést! Most már nyugodtan fogok ebédelni! :))

20. levarosbukta (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 08:28
Kicsi drágám nem te beszélsz hülyeségeket félre ne értsd, hanem aki buksisimogató! :) :)
19. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Levarosbukta)
2018. jún. 30. 08:10

Nem értelek! Azt mondod, hogy hülyeségeket beszélek? Ugyanazt mondom, amit te!!

Hoztam a cikket a közművelődési dolgozók létszámának leépítéséről, én is azt mondom, hiába van munkaszerződés, akár régi akár új, ha a kormány létszám leépítést akar, akkor meglépi! Én is azt mondom, hogy itt már semmi sem biztos, ... ha szerinted ezek hülyeségek, akkor te miért pont ezeket alátámasztó példákkal jössz elő!!???

18. levarosbukta (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 08:03

Semmi sem biztos. Saját bőrünkön tapasztaljuk. Lányom is most végzett szoc.munkás szakon az egyetemen esélye sincs de nem is akarom és most már ő sem ebben dolgozni. Jön hozzám a vállalkozásomba. A vőgyerekkel vagyunk meglőve mert ő is szoc.munkás. Jelenleg egy idősotthonban tologatja a mamik alá a széket. Jönnének a gyerekek haza Pécsről de a vőnek állás kellene, de nincs. Hozzá teszem anyukája polgármester megmozgat minden követ, de egyenlőre semmi lehetőség.


Másik: Fiatal házaspár. A férj egy kis lélekszámú településen falugondnok + alpolgármester. Asszonyka a helyi művelődési ház vezetője. Az asszonyka már megkapta az elbocsátó szép üzenetet, bezárják a műv.házat még az alpolgármester férj sem tud segíteni. Azt kell még tudni, hogy ezekben a kis falvakban a művelődésszervezőket, rendezvényszervezőket stb. már korábban kirúgták és kevesebb pénzért közmunkásként foglalkoztatják. Innen van a sok közmunkás akiket most már végleg lapátra tesznek. Szóval kaka került a ventillátorba és ne legyek dühös amikor valaki totál tájékozatlanul hülyeségeket beszél.

17. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
2018. jún. 30. 06:48

Egyetértek! Én is éppen ezt mondom. Ma már semmi sem biztos.

Itt valaki azt mondta, ha már meg van a munkaszerződés, akkor biztos az állás. Hát ezek szerint egyáltalán nem. Ha már leépítésről van/lesz szó, a régi, gyakorlott kollégákat fogják megtartani, amennyit megtarthatnak. És ahogy a cikk is írja, a helyi polgármester lesz a végrehajtásért felelős.

16. ikres_anyu (válaszként erre: 1. - 45da284a20)
2018. jún. 29. 21:29

Hiába írunk itt bármit is, a leendő munkahelyed, vezetőd tudja megmondani a tutit. pl.: XY járási hivatal, elmegy egy kolléganő szülni, helyére senki sem jön, feladatai szét lesznek osztva.

A hír az újonnan megválasztott kormánymegbízottak miatt repült fel, mert ilyenkor sokan saját embereiket helyezik vezető pozíciókba (meg nem vezetőibe is!)

Szóval a leendő helyeden érdeklődj, és szerintem az itt kapott válaszokra ne alapozz.

15. levarosbukta (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2018. jún. 29. 21:19
Csak éppen rosszul sül el, mert nem lehet tájékozatlanul - főleg melóhely dolgában - tanácsot adni. Megsimogatni a kis buksikát hogy nem félj nem lesz semmi baj mert szoc.munkás mindig kell. Pont az írtam hogy lefog gyűrűződni a probléma hozzájuk és mint az ábra mutatja nem is kell sokáig várni. Ha addig amíg nem veszik fel oda és van másfelé lehetősége dolgozni akkor inkább menjen máshova csak a közalkalmazott ne legyen. Pikk-pakk utcán találja magát. Úgy hogy csak óvatosan a jót akarással, mert tudjuk a pokolba vezető út is jó szándékkal van kirakva.
2018. jún. 29. 16:09

[link]


Hát ezek után igen-igen kérdőjeles, hogy egyáltalán felvesznek-e???

2018. jún. 29. 14:16
Nem baj lányok, nem vettem magamra, de azért köszönöm, jól esik;)
12. globus (válaszként erre: 5. - 31bc25d879)
2018. jún. 29. 14:13

Nahát, kivágja kultúra a biztosítékot.

Legjobb, ha te is előre közlöd a munkahelyeden, hogy aki nem ért valamit, ne kérdezzen, mert nincs hozzá türelmed.

11. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2018. jún. 29. 13:54
Csak segíteni akart!
2018. jún. 29. 13:52

[link]


Ezek alapján te közalkalmazott leszel, vagyis nem tartozol a köztisztviselők körébe, akik:

önkormányzati dolgozók, nav, volt nyugdíjintézet dolgozói, és hasonlók. Egyelőre ez a kör!


A közalkalmazottak azok a dolgozók, akik olyan helyen dolgoznak, amely munkahelyek közvetlenül az adott önkormányzathoz tartoznak. No ezekhez tartozol te is. Egész biztos, hogy begyűrűzik, igyekezz elhelyezkedni!!!

2018. jún. 28. 19:28

Közalkalmazotti munka lesz.

Nincs szerződésem, mert majd pár hét múlva kezdek, amikor elmegy onnan egy ember.


Csak ideges lettem hírtelen. Mert bár itt szociális intézményekről van szó, de a fenntartó az ilyeneknél is mindig valami főigazgatóság ami a tartozhat kormányhivatalhoz, központi hivatalhoz.

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - 45da284a20)
2018. jún. 28. 19:05

"kormányhivatali jogállású szervnél, központi hivatalnál"


Ezekben a hivatalokban fognak foglalkoztatni?


"közeljövőben kezdtem volna egy munkahelyen"

Van munkaszerződésed? Abban mi szerepel? Közhivatalnok, közalkalmazott?


Ha van szerződésed, akkor már felvettek.



Egyébként ez kifejezetten a kormányhivatalok, kormány tisztviselők, kormányablakokban dolgozókra vonatkozik, tisztviselőkre.

7. levarosbukta (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2018. jún. 28. 18:50
Bocsáss meg te is nem akartam durva lenni.
6. levarosbukta (válaszként erre: 3. - 45da284a20)
2018. jún. 28. 18:46
Mivel te nem a közigazgatásban fogsz dolgozni hanem közalkalmazott leszel ezért ez a létszámstop perpillanat nem érint. De ne legyenek illúzióid mivel lefog gyűrűződni a dolog erre a szintre is. Úgy hogy minél előbb állj munkába ha lehet.
2018. jún. 28. 18:44

Nem is tudom, bocsi:)

Többet nem fog előfordulni:)

4. levarosbukta (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2018. jún. 28. 18:40
Ha nem értesz hozzá és nem is hallottál róla akkor mi a fenének szólsz hozzá!
3. 45da284a20 (válaszként erre: 1. - 45da284a20)
2018. jún. 28. 18:36

Szociális munkás vagyok és a közeljövőben kezdtem volna egy munkahelyen.


Akkor pl. a betlakásos fogyatékos otthonokban dolgozó szociális munkásokra, hajléktalan szállón dolgozó szoc. munkásokra is vonatkozik a létszámstop a kormányhivatali jogállású szerveknél, központi hivataloknál?


források:

24.hu/kozelet/2018/06/27/letszamstop-kozigazgatas/


[link]


LÉGYSZÍVES OLYAN ÍRJON, AKI ÉRT IS HOZZÁ!

2. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - 45da284a20)
2018. jún. 28. 18:28

Nem értek hozzá és nem is hallottam róla, de szerintem neked mint szociális munkásnak azt gondolom mindig lesz munkád.

Sőt!

2018. jún. 28. 18:23

"június 20-a után nem lehet új munkaviszonyt létesíteni egyetlen kormányhivatali jogállású szervnél, központi hivatalnál sem"

forrás:

[link]


Kikre voantkozik ez most?


Kormányszóvivő azt mondja, h arra vonatkozik, h ne legyen több bürökrata a központi vagy a területi közigazgatás intézményeiben.


Kormányhivatali jogállású szervekről és központi hivatalokról beszélnek más hírforrásoknál.


A szociális szféra, hajléktalan ellátás, pszichiátriai munka stb. ezek is bele tartoznak a létszámstopba?


Mi tartozik ezekbe Kormányhivatali jogállású szerv, központi hivatal?


Szociális munkás vagyok és a közeljövőben kezdtem volna egy munkahelyen.

Akkor pl. a betlakásos fogyatékos otthonokban dolgozó szociális munkásokra, hajléktalan szállón dolgozó szoc. munkásokra is vonatkozik?


LÉGYSZÍVES OLYAN ÍRJON, AKI ÉRT IS HOZZÁ.


Köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook