Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A hitelmoratórium vonatkozik ránk ebben az esetben? fórum

A hitelmoratórium vonatkozik ránk ebben az esetben? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. szőkelédi (válaszként erre: 42. - Nicator82)
2021. máj. 12. 09:43

Én már megint kaptam értesítést ,hogy pluszban 3hónapra 4690 ft-ot jóváírtak amit majd utólag perkálni kell.

Komolyan nem értem ,fizetem ugyanúgy,jóváírják aztán beterhelik. Képtelenség ezeken elmenni ...Kifizetem a maradék 2359 ft tartozásom és lemondom . Aztán majd arra is kitalálnak valamit :) :P

42. Nicator82 (válaszként erre: 41. - Szőkelédi)
2020. aug. 5. 19:36
hát nagyon kíváncsi vagyok. Nagyon nem jókor jön egy 50 000-es levonás. Pont suli előtt
41. szőkelédi (válaszként erre: 40. - Nicator82)
2020. aug. 5. 17:29
Ha megkapom a kivonatot vagy a fiam,akkor írok mi a helyzet . Jövő héten aktuális. Mindenesetre jó nagy segítség neked ,hogy egyben kell kifizetni. 😡 Mindent megtehetnek sajnos.
40. Nicator82 (válaszként erre: 39. - Szőkelédi)
2020. aug. 5. 17:15
Csak tudod azt nem értem ha eddig nem vonták és a moratórium dec 31ig szól akkor most milyen jogon?
39. szőkelédi (válaszként erre: 38. - Nicator82)
2020. aug. 5. 17:07
Képtelenség szót érteni velük . 17 éve vagyok ügyfél,úgy érzem átb**sztak de rendesen. 😒
38. Nicator82 (válaszként erre: 37. - Szőkelédi)
2020. aug. 5. 16:28
Hétfőn kiderül. 10én szokták vonni. Mindenesetre érdekes dolgok ezek....
37. szőkelédi (válaszként erre: 36. - Nicator82)
2020. aug. 5. 16:25
F**sza. Én leveleztem velük,nem jutottunk dűlőre. Sőt a MNB-nál is panaszt tettem az egyoldalú módosítás miatt. De azt csinálnak amit akarnak. Kb mintha lóval sakkoznék ,olyan értetlenek.
36. Nicator82 (válaszként erre: 35. - Szőkelédi)
2020. aug. 5. 16:00
azt írta a bank hogy hitelcsökkenes várható kiküldtek egy levelet hogy mennyivel tartozom még és nekem az jött le hogy egyben levonnak 50 000et ebben a hónapban.
35. szőkelédi (válaszként erre: 34. - Nicator82)
2020. aug. 5. 14:34
Szia! Igen vonatkozik arra is sajnos . Bár nekem csak hitelkártyák vannak ,de a fiamnak Tecso vásárlókártya egyben egy mosógép hitellel,de jóváírják neki . Tehát , mintha nem is fizetne . Felháborító az egészben az ,hogy központilag eldöntötte a bank ,nem lehet módosítani. Neked egyben kell kifizetni?🤔😲
2020. aug. 5. 14:26
Sziasztok. Az áruhitelekre vonatkozik a moratórium? Mert eddig nem vonták most meg ha jól olvasom egyben szeretnék levonni a maradékot ebben a hónapban. Ilyenkor mi van?
2020. jún. 21. 09:57
Alakul a molekula :-(((( Olvastam néhány "hirdetményt" az oldalukon. Folyamatosan emelkedik a hitelkártya kamata. Megint költői kérdés: vajon ezt a telefon másik végén lévő nem tudta? Azzal indítottam, hogy változott- e a kamat mértéke/számítási módja. Azt válaszolták, hogy nem. Havi átlag 1x kaptak büntetést a felügyelettől, többek között tájékoztatás elmulasztása, panaszkezelés miatt. Párszáz, akár ezer Ft-ért kérjem ki a hangfelvételt, írjam meg a panaszt, várjam meg a választ és utána felügyelet? Ha nagyon felidegelnek, lehet az lesz.
32. szőkelédi (válaszként erre: 31. - 9e9543800f)
2020. jún. 18. 13:40

Az hát ,egy nagy katyvasz.

Két egymásnak teljesen ellentmondó bejegyzés,de még most sincs lehetőség módosítani. Holott előírja a jogszabály ha a paraszt meggondolta magát,akkor módosítás szükséges 🤣 én email-ben veszekszem velük 🤭

31. 9e9543800f (válaszként erre: 30. - Szőkelédi)
2020. jún. 18. 11:33
Köszönöm, előbb-utóbb a 100-200-300 Ft nemtudommmik miatt MNB-hez fordulok, bármilyen viccesnek tűnhet. Tegnap délután megint 40 perc telefon, felvették a "panaszt", majd írásban válaszolnak. Arra az egyszerű kérdésre nem tudtak válaszolni, hogy hogyan lehet kevesebb tőketartozásra több kamat. Gondolom az előzőhöz hasonló bla-bla-bla szöveget.
30. szőkelédi (válaszként erre: 28. - 9e9543800f)
2020. jún. 18. 10:53

"Fontos megjegyezni, hogy a fizetési moratórium ideje alatt felhalmozódott kamatot, díjakat a hitelnyújtók nem tőkésíthetik, azaz a szerződés szerinti tőketartozás összegét a fizetési moratórium végét követően nem emelhetik meg ennek összegével. Ez tehát azt jelenti, hogy a szerződés szerinti kamatot az adós a szerződés szerinti tőketartozás után fizeti továbbra is, abba nem épülnek bele a fizetési moratórium alatt meg nem fizetett kamatok, díjak (nem kerül sor kamatos kamat fizetésére).


Emellett késedelmi kamatot a hitelnyújtók főszabály szerint nem számolhatnak fel a moratórium időtartamára " Egy kis szösszenetet találtam neked . MNB oldalán vannak a jogszabályok .

29. szőkelédi (válaszként erre: 28. - 9e9543800f)
2020. jún. 18. 10:46
Passssz :) mindenesetre panaszt tettem a MNB-nál. Hát azért sem fogok duplán fizetni . Nem lehet plusz kamatot számolni ,ezt is előírta a MNB.
2020. jún. 17. 17:48
Még egy "érdekesség" hitelkártya kapcsán. Az "előírt rendszeres havi törlesztőrészlet" háromszorosát fizettem be a múlt héten személyesen bankfiókban. Jóvá is írták, vajon mitől magasabb mégis a kamat 06.15-i záráskor mint 05.15-i záráskor. Tudom költői kérdés, olvasgassam a hirdetményeket. De akkor is, na...
27. 9e9543800f (válaszként erre: 25. - Idhikai)
2020. jún. 17. 13:55
Szerencsés vagy. Szinte azonnal Netbank-ban nyilatkoztam, hogy nem óhajtom a moratóriumot. Másfél hónap múlva vonták az esedékes részletet, csak előtte még "késedelmes teljesítés" miatt büntetőkamatot kaptam. Végül jóváírták, kb. 1 heti telefon/levelezés után.
26. szőkelédi (válaszként erre: 25. - Idhikai)
2020. jún. 16. 11:49
Szerencsés vagy akkor . B.B banknál nincs nyomtatvány , sőt lehetőség sem,mint ahogy írta az ügyfélszolgálat is . Érdekes ,hogy egyes bankoknál mégis lehetséges . Vicc :(
25. Idhikai (válaszként erre: 14. - Rebus01)
2020. jún. 16. 11:19

Cetelem küldött ezügyben levelet.

***

Minden benknak az oldalán fenn vannak a nyomtatányok. Ha van netbankja valakinek, két-három kattintással vissza tudja állítani a fizetéseket. Se telefonálni, se bemenni nem kell sehova. Én OTP-t, fundamentát és cetelemet intéztem. A hármat kb. 5 perc alatt.

2020. jún. 16. 11:08

Ma kaptam :) "minden ügyfél esetében beterhelésre és jóváírásra kerülnek a díjak és vagy kamatok. A moratóriumnak való megfelelésként ezen működést egyénileg sem tudjuk módosítani, azt minden hitelkártyás ügyfélre érvényesítettük, azonban biztosíthatjuk, hogy ezzel anyagi kár nem éri."


tehát ha tetszik ,ha nem ez van :) de akkor másoknak miért nem írják jóvá ? :O

23. szőkelédi (válaszként erre: 22. - 9e9543800f)
2020. jún. 15. 17:26

Én nem is hívom őket ,zenét hallgatni jó pénzért ...bezzeg mikor traktálják az emberre a portékát,tudnak kolompolni egész nap 😁 ez a bosszantó ,hogy szeretnék fizetni és nem lehet ... Abszurd!!😡 Majd postán válaszolnak ,miért vertek át a félretájékoztatással

Sokkal inkább annak az ügyfélnek kellene segíteni ,aki valóban nem tud fizetni sajnos. Nincs email cím a kártyákhoz. Hogy a viharban lenne ,mikor még internet is alig volt akkor .

2020. jún. 15. 16:59

Nem telefonáltam, időpontot kértem, bementem. "Nem látják a rendszerben" a kérelmet. ????

Ügyintéző kb. fél óráig beszélt telefonon a "központtal". Kaptam számlaszámot, amire befizethetem az elmaradt törlesztőrészleteket. A hitelkezelési, meg kamat, meg mittoménmi felszámolásáért majd megint 2-3 nap, 1 hétig telefonálgatok, levelezgetek..

21. szőkelédi (válaszként erre: 19. - 9e9543800f)
2020. jún. 13. 17:48
Más téma ! 14 hónapja meg sem mozdul a gázóra anyós házában . December óta nem kapjuk vissza a pénzt (villanyt visszakaptuk) ilyet szól a pasi :"ha nagyon sürgős a pénz , bizonyítsam be ,hogy be van fizetve "😁🤣 hát anyád! 80 ezerrel lógtok ti nekem . Vicc ez az egész .
20. szőkelédi (válaszként erre: 19. - 9e9543800f)
2020. jún. 13. 17:44
Nem is írom le mit gondolok. Egyik szava üti a másikat 😡 nem hagyom annyiban. Vagy felmondom mindkét szerződést.
19. 9e9543800f (válaszként erre: 18. - Szőkelédi)
2020. jún. 13. 16:36

Nekem számoltak büntetőkamatot a hitelkártya esedékes összegének késedelmes teljesítése miatt.Panasz elektronikusan, majd telefon 65 percen keresztül. A büntetőkamatot jóváírták. Bő 2 hétre postai levélben válaszoltak, megértést kérnek. Vajon én is kérhetek? (Költői kérdés.)

Személyi hitel havi esedékes részletét nem vonják azóta sem, a törlesztési biztosítást igen és kamatot is szépen számolják fel. Hétfőn megint hívom őket. Tényleg érhetetlen.

Kérdéses még a "korhatárosok" esete, mert akinek úgy számolták ki a törlesztési időszakot, ott kérdéses lehet a futamidő meghosszabbítása. Márpedig az a havi törlesztő emelkedésével jár(hat).

18. szőkelédi (válaszként erre: 17. - Rebus01)
2020. jún. 13. 13:42

Mindkettő bejegyzés hitelkártyára vonatkozik ,a bank oldaláról másoltam . De újra írtam ,mert szerintem átverés. Vagy én vagyok a hülye és nem tudok szöveget értelmezni. Keresek egy magyartanárt😁

Pont az ilyen értelmetlen jogszabályok miatt voltak a devizahitel perek. Előbb utóbb ebből is az lesz . MNB tiltja a kamatemelést ,mégis erről írnak . Itt az oldalon is írta valaki ,hogy büntető kamatot számoltak fel neki . Ha válaszolnak ,megírom ide,hátha segítség másnak .

17. Rebus01 (válaszként erre: 15. - Szőkelédi)
2020. jún. 13. 06:52

Szerintem az van, hogy az első szabály a sima bankkártyára vonatkozik. Azon belül a hitelkeretre.


A másik meg a hitelkártyára.

16. szőkelédi (válaszként erre: 14. - Rebus01)
2020. jún. 12. 21:20
Pont ezt írja még most is az oldalon ,ha eredeti szerződés szerint szeretnék fizetni ,nem kell nyilatkozni . Kezdem azt hinni ,másik bolygón élek 🤭
15. szőkelédi (válaszként erre: 14. - Rebus01)
2020. jún. 12. 21:17

Ha élni kíván a moratórium lehetőségével, nincs szükség külön nyilatkozat tételre. Bankunk nem fogja korlátozni kártyahasználatát, és késedelmi díjat sem számít fel.



Ha az eredeti szerződési feltételeknek megfelelően továbbra is szeretné fizetni hitelkártya kintlévőségét, akkor az eddig megszokott módon tudja rendezni. Bankunknál a hitelkártya esetében nem kell külön nyilatkoznia.


Szerinted melyik az igaz ? Egyszerre írták mindkét bekezdést. Vagy valóban én lennék ekkora hülye ,hogy nem tudok szöveget értelmezni ? Segíts légyszi 😆 emailben nem lehet még felvilágosítást sem kérni ,mert nincs regisztrálva a címem . Szóval ez egy átverés ...

2020. jún. 12. 17:06

Akkor kellett volna nyilatkozni, ha a moratórium adta lehetőséggel nem akar élni az ember. Jelezni kellett, hogy fizetni akarja tovább.

Hitelkártya szopacs, mert hiába a moratórium, a havi kamat bizony rámegy és könnyen mínuszba megy a keret.

Cetelemnél ez havonta 3-4 ezer forintot kóstál, mivel úgy veszik nem fizeted, és ugye valóban nem, mert igazából nem kell. Csak ezt sehol nem írják le, hogy te paraszt fizessél, mert január 1-én akár -100 ezerrel is indulhatsz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook