Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikerülhető a gépjármű átírása? fórum

Kikerülhető a gépjármű átírása? (tudásbázis kérdés)

1 2
34. 6b006fc769 (válaszként erre: 33. - Negyveneske)
2011. okt. 29. 21:21
:) végső megoldásnak nem rossz
2011. okt. 29. 18:08

Üdv.

És ha a tulaj az okmányirodában/törzskönyvel és a tulaj irataival/,ideiglenesen

kivonatja a forgalomból?

Az üzembentartót pedig értesíteni a kivonásról.

Rögtön vissza adja a kocsit,mert nem tudja használni.

Aztán a tulaj a forgalmival vissza állítja

a forgalomba.

2011. okt. 29. 17:34
Ha nincs adásvételi, az autó a tiéd. Mondd, hogy meghirdeted eladásra. :D Hidd el, nem tud mit csinálni, aláírja az adásvételit.
31. minden név foglalt (válaszként erre: 29. - KollaGen)
2011. okt. 29. 17:32

Igen, sajnos nála van az autó, üzembentartóival.

De szerdán be megyek ezzel a papirral, és bejelentem hogymár el is adtam. Majd mondanak valamit. Nem vagyok jótékonysági intézmény, van nekem kivel jót tenni. Nincs szükségem más családját is támogatni.

30. kollaGen (válaszként erre: 29. - KollaGen)
2011. okt. 29. 17:30

Ollé, most látom, hogy nálatok még adásvételi sincsen... hogy mehettél bele egy ilyenbe??

Írjatok adásvételit attól a naptól, amikortól használja és jelentsd be, az átiratást pedig ki kell csikarni. Hazudik, hogy mindenki ezt csinálja, ez nem igaz, csak ő akarja megspórolni.

Parkolás, gyorshajtás, nem kaptál semmit, mióta használja a neved alatt??

29. kollaGen (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2011. okt. 29. 17:25

Szia,

Hű, semmilyen szín alatt nem szabad ilyet csinálni, nem szabad belemenni!!!!

Én is eladtam ismerősnek az autóm, átvert, nem iratta át... a mai napig jönnek a parkolási bírságok, ügyvédi levelek stb.

Te mindenképpen jelentsd be az okmányirodában az adásvételt. Bemész, lejelented, ez ingyen van. Ez azért jó, mert nyoma van a rendszerben, hogy már nem a tiéd az autó. Gyorshajtás, parkolás minden a te nevedre jön, ameddig nincs átiratva - sok tíz, százezer forint lehet. Mindenért te vagy a felelős! Ezt nem szabad megkockáztatni!

Már nála van az autó, használja? Ha még nem, akkor addig ne add oda neki, amíg nincs átiratva, az adásvételi NEM ELÉG. Szarul hangzik, de a saját érdekeidet kell nézned.

Én már belefutottam, más ne kövesse el.

Sok sikert!

28. minden név foglalt (válaszként erre: 27. - 6b006fc769)
2011. okt. 29. 17:23

Jövőhéten felkeresem, és kemény leszek. :-)

Lesz ami lesz.

27. 6b006fc769 (válaszként erre: 26. - Minden név foglalt)
2011. okt. 29. 17:19
figyelj, ha másból nem ért, csak így működik. nehogy már te szívj az ő hülyesége/ genyasága miatt
26. minden név foglalt (válaszként erre: 25. - 6b006fc769)
2011. okt. 29. 17:17

Nem akrtam ennyire elmérgesiteni a helyzetet, de nem nagyon marad más választásom.

Kemény leszek, és nem érdekel az eddigi barátság.

Mert ha az embernek ilyenek a barátai ellenségre már nincs is szükség.

2011. okt. 29. 17:14

közöld vele, hogy ha nem írja alá az adásvételit, akkor visszaveszed a kocsit, bizonyítsa, hogy adott érte pénzt...

ha aláírta akkor te bemész az okmányirodába az adásvételivel, ott bejegyzik, hogy már nem a tied a kocsi. onnan kénszerátírásra kerül sor, de ez a része téged már nem érint.

24. 6187eb1c9a (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2011. okt. 29. 17:12
Nem érdemes gatyázni vele,mert neked jönnek a büntetések is,hogy adtad el,adásvételi szerződés aláírása nélkül?
23. minden név foglalt (válaszként erre: 22. - Kisdia)
2011. okt. 29. 17:10

Megpróbálok még vele beszélni, de az a baj, hogy már normális emberi módon nem nagyon megy.

Várok az ünnepek végéig vele, addig hátha nyugszanak egy kicsit a kedéjek.

Köszönöm a segitségeteket.

Szép napot Mindenkinek, és jó pihenést a hoszzóú hétvégére.

22. kisdia (válaszként erre: 16. - Minden név foglalt)
2011. okt. 29. 17:08
Nem kell visszaadnod. Mivel nincs érvényes adásvételi szerződés, így a vétel nem valósult meg, tehát fizetnie sem kellett volna neked semmit.. Nagyon nem volt okos dolog ebbe így belemenni,ezt az elején tisztázni kellett volna ki mit akar. De ha máshogy nem megy gyakorold az üzembentartóval szembeni tulajdonosi jogodat, nevezetesen hogy bármikor visszakövetelheted tőle az autót jelen állás szerint. Hidd el ha ezeket elmondod neki alá fogja írni a papírt.
21. minden név foglalt (válaszként erre: 19. - Pan Dóra)
2011. okt. 29. 17:05

Ezt a baklövést én is elkövettem, de azt sikerült nagyon jól helyrehozni. Elváltam. :-)))

És most egy nagyon boldog kapcsolatban élek már több éve.

Remélem ez is helyre jön majd, és meg tudom beszélni ezzel a zizzent vevővel hogy tegyük tisztába a dolgokat.

20. kacsa118 (válaszként erre: 18. - Minden név foglalt)
2011. okt. 29. 17:03
Adásvételi! És átírás! Máshogy nem megy!
19. Pan Dóra (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2011. okt. 29. 17:02

Ne bántsd, mindenki követ el baklövést :( Én pl. férjhezmentem :D

Ha van érvényes üzembentartói, akkor minden költség az üzembentartót terheli. Persze, tudom, most nem ez a probléma.

18. minden név foglalt (válaszként erre: 17. - Kismacska2)
2011. okt. 29. 17:00
Üzemben tartói az van. De a törzskönyv attól még az én nevemen van, és szeretném ha nem lenne.
2011. okt. 29. 16:56
Üzembentartói szerződés van, amit aláírtatok? Azzal bemehetsz az okmányba. Ettől kezdve a vevőt terheli a biztosítás stb. fizetése.
16. minden név foglalt (válaszként erre: 13. - Kisdia)
2011. okt. 29. 16:55
És mit csináljak a pénzel amit már ideadott a vevő?? Mert vissza adni sajnos nem tudom. :-((
15. andi6020 (válaszként erre: 9. - Minden név foglalt)
2011. okt. 29. 16:54
Sok eszed van neked is, már ne haragudj.
2011. okt. 29. 16:53

Ez az a helyzet amikor az ember egy jó nagyot csalódik. Ugyanis ez egy ismerős aki most jelenleg igy szivat engem.

Olyan sz..r világot élünk hogy nem lehet megbizni már a barátnak hitt emberekben sem.

Ez nagyon gáááz.

Hova süllyed még ez a világ?!?!?!?

13. kisdia
2011. okt. 29. 16:50
Az okmányirodában egy aláírás nélküli adás-vételi szerződéssel kiröhögnek. Ez az eladó és a vevő dolga, nem másé. Ha a vevőd nem hajlandó átíratni az autót, add el másnak. Ennyi.
12. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - Kisdia)
2011. okt. 29. 16:49

Az üzembentartói is pénzbe kerül, amiért az okmányirodában bejegyzik.

Az átírás nem horribilis összeg, nem 40-50 ezer, hanem jóval kevesebb, hacsak nem valami csodajárgányról van szó. Ha meg tudta venni, az átíratás ahhoz képest már nem pénz! Egyébként "tudós" emberek azt javasolják, hogy a kocsit csak akkor adja át a vevőnek az eladó, ha együtt bementek az okmányirodába, és a vevő a szeme láttára elintézte az átíratást.

11. kacsa118 (válaszként erre: 9. - Minden név foglalt)
2011. okt. 29. 16:47
Nem! Az üzembentartóit határozott időre írtátok? Ha igen, és nem írja alá, akkor az autó a tied...
2011. okt. 29. 16:47

Ilyenbe ne menj bele!A súlyadótól,kötelezőtől,

büntetéstől, kezdve minden téged terhel továbbra is.Bármi balesetet okoz téged terhel a felelősség,

mert tied az autó.Mi is majdnem megszívtuk,nálunk aláírta ugyan a papírt,a vevő, de nem íratta át a kocsit!Ha 5 napon belül nem adod be az adásvételit,

még téged is megbüntetnek!Mi beadtuk,mégis kijött a papír,még jó hogy igazolni tudtuk,bejelentettük időn belül.

9. minden név foglalt (válaszként erre: 8. - Kisdia)
2011. okt. 29. 16:46

Üzemben tartói az van irva, mert részletekben fizette az autót.

De én az utolsó részlet átvételekor mondtam hogy akkor itt az adásvételi és irjuk alá.

És akkor mondta ő, hogy nem akraj.

Én viszont szeretnék megszabadulni tőle végre.

A vevőtől is és az autótól is.

Ha beadom az okmányirodában az ő aláirása nélkül és mondom hogy nem hajlandó aláirni?? Ilyet lehet csinálni?

2011. okt. 29. 16:43
Van ilyen hogy nem akarja átírni az autót a vevő, mondjuk ezt jobb az elején tisztázni. Egy megoldás van, írtok egy üzembentartóit. Jogilag a tied az autó, viszont minden terhet az üzembentartó visel.
7. Ildi0325 (válaszként erre: 3. - Minden név foglalt)
2011. okt. 29. 16:43

Ez mekkora baromságot beszél! Normális ember így nem kerüli ki a törvényeket . Ha nem iratja át, akkor pl. a gépjárműadóval mi van?Te fizeted tovább? Azt mondanám így első gondolatra, hogy én így nem adom el az autómat ilyen vevőnek.



k.

2011. okt. 29. 16:40
Figyi, ha nem iratja át, akkor minden büntetés, adó rád hárul!
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Minden név foglalt)
2011. okt. 29. 16:40

Nem értelek.

Oké, hogy ki van fizetve, de nem írta alá az adásvételit?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook