Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi gépjármű-vásárlás fórum

Külföldi gépjármű-vásárlás (tudásbázis kérdés)


27. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 24. 02:49

:-DDD


Tudom, hogy nem vagy GYP-s.

De elolvastam a saját hozzászólásom újra, és sehol nem látom, hogy vevőt keresnék a pesti autómra...

te tudod a legjobban, hogy miért vettem inkább automata váltósat.

ha esetleg van kérdésed, azt beszéljük meg privátban, ne tegyük tönkre Fi fórumát.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - 5d8fd6c5cb)
2023. szept. 23. 23:53

Ha nem írod le, hülyén haltam volna meg. grrrrr

Nem vagyok GYP-s. Csak gondoltam, ha csak ott áll, esetleg eladó.

De fátylat rá!!!

25. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 23. 21:50

Annyi autós hirdetési oldal létezik tele eladó hirdetésekkel, majd belinkelek neked ide egyet kettőt.

Ez nem az a használt autó fórum.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - 5d8fd6c5cb)
2023. szept. 23. 21:27
Esetleg eladó?
2023. szept. 23. 21:15

mindegy, hogy autó vagy ingatlan, lehet adózni duplán.



Elolvastam a 22 db Hsz-t tartalmilag, de ez a dupla adózás szíven ütött.

Egyszer én is megjártam egy budapesti autóvásárlásomat, mert patthelyzet alakult ki.

megrendeltem egy Null km-es autót a Toyota Emil Freinél.

És nem tudták a nevemre írni, az én személyes magyar papíeroknak a hiányában.

nekem ez akkor olyan bürokráciának tűnt, de feketén mindenre lehet megoldást találni.

Sorry, hogy eltértem a tárgytól,csak Fi kérdése juttatta az eszembe, ma a Pesten álló autóm 10 éves és van benne 48 ezer km.

22. Regin_a (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 19:32

Mindig használt autóm volt"

Nekem is. Jópár éve tudtam volna venni akár ujat is de minek, a vége az lett hogy használtat se vettem

Több mint 10 évig vezettem egy Mitsubishi Galantot üzembetartóival. Tulaj meghalt, kivonták forgalomból

A bürokrácia miatt nem tudom megvenni, pedig itt áll a telkemen.

Keményen harcolok érte, bár nagyon öreg, de tudom mit javitattam rajta és milyen állapotban van

Az sem elhanyagolható, hogy magasságban méretes vagyok, nem férek el egy Suzukiban

Ha nem megy a vétel, akkor Skodában gondolkodom

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 18:19

Amennyiben itthon veszed, mindenképpen vidd, vitesd be, egy szervizbe,mielőtt még megvásárolnád azt, hiszem pár ezer Ft, talán nincs 10 sem, hogy nézzék át az alját, futóművet, váltót stb. Esetleg több száz ezres, milliós kiadásoktól mentesíted magad, na és netán pereskedéstől.

A neten a gépkocsi életútját is megtalálod rendszám alapján.

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 18:13

Keress egy olyan szervizt, vizsgáztatóállomást, ahol a vásárolni kívánt gépkocsimárkával foglalkoznak.

Menj be, kérj írásban egy árajánlatot, a magyarországi forgalomba helyezéshez, honosításhoz.

Én beálltam a kocsival a vizsgáztatóhoz és az összes magyar okmánnyal hoztam el.

Én még egy-két hónapig a külföldi rendszámot használtam itthon, a külföldi biztosítást vettem igénybe. Annyiban volt ez más, hogy nem én vásároltam a gépkocsit ajándékba kaptam, tehát így tudtam használni külföldi biztosítást is.

Tehát semmi ördöngösség nincs benne, csak legyél résen, mindent számlával kérj, mert könnyen átverhetnek.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Regin_a)
2023. szept. 23. 17:09

Ez csak egy opció lett volna. Olcsóbb volt, mivel külföldi okmányokkal van. De megnéztem, rozsdás volt, öreg is.

Mindig használt autóm volt, nekem újra nincs pénzem. Magánszemélytől is ráfaragtam, autókereskedőtől sem jobb. Lutri az egész. Arra voltam lettem volna kíváncsi hogy mik ezzel kapcsolatosan az információk, mert ilyet még nem csináltam, de valószínű, nem is fogok. Csak a kereskedő elintézte annyival, hogy "csak egy százzas" a költség.

18. Regin_a (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 17:04

Próbáld meg, ha látsz egy jó autót

A hozzáértők Dél-Olaszországot és hasonló égövi autókat ajánlanask, nincs vagy alig rozsda


HA netán nem EU-ból hozod be akkor tovább bonyolódik


Te is irhatnál pár momndatot vélemyényt,miért külföldröl

Én is autót keresek éppen . Az autoscout nem az én zsebemnek valókat árúl sajna

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2023. szept. 23. 17:02
Igen, értem, köszönöm!
16. andi6020 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 16:59
A mondatomban a tök mindegy arra vonatkozik, hogy mindegy, hogy autó vagy ingatlan, lehet adózni duplán.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2023. szept. 23. 16:53
Ezeket mind elolvastam, köszönöm a segítséget! Biztos én vagyok az egyetlen hülye. Akik kimennek külföldre és ott veszik meg, behozzák és még sorolhatnánk milyen opciók vannak, de tényleg ahogy Andi írta tökmindegy.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2023. szept. 23. 16:52
Ha tökmindegy, akkor minek írsz?
13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2023. szept. 23. 16:43
(ráadásul megadóztatják az adózott jövedelemből megmaradt pénzen vásárolt gépkocsit, ingatlant, tökmindegy)
12. Regin_a (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2023. szept. 23. 16:41

Ja, és a rendszámot el is felejtettem, mertugye a vizsgálatokra az autót oda kell juttatni

Ez lehet trélerrel, netán ad a nepper ideiglenes rendszámot/nem fog/ Igényelsz I rendszámot a kormányhivataltol ami asszem 30 napig érvényes, nem kevés pénzért

11. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 16:34

No jó mert ma ócska kedvem van

Hogy gépjárműz vreszel ez vagyont jelent, ezt nevezik vagyxonszerzésnerk és a NAV szerint ez a gyarapodást megadóztatják. Amúgy hülyeség , és finom vagyxok, mert higy ha vettem 1milláért autót csak a pénzt váltottam autóra, nem gyarapodott a vagyonom

Külföldröl behozott jármű esetén, jellemzően kétnyelévű adásvétel, ha itthoni neppertöl veszed akkor elég a magyarnyelvű és

regisztrációs díj, KGFB biztositás, eeredetvizsgálat, műszaki vizsga, Ha mindez rendben akkor lehet menni a papirokkal a kormányhivatalba a forgalmiért és tied az autó

Itt egy "abakusz!

[link]

10. Regin_a (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 16:22

Venni nem vettem ugyan, viszont tudom a választ a kérdésre. Éppen irni akartam, de így inkább elszégyeltem magam

Inkább vegyél több blokknyi bérletet tömegközlekedésre

9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 15:57
Miért nem olvasol utána? Fél perc meló lenne.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Tsfmvk)
2023. szept. 23. 15:53
Semmi gond. Kérdés volt.
7. tsfmvk (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 15:46

Hidd el, azért írtam amit.

Kereskedőtöl veszed? Neppertől? Magánszemélytől?

Belföldön is lutri venni, hát még így.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Tsfmvk)
2023. szept. 23. 15:35
Az írjon ide, aki vásárolt így. Köszönöm!
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Biciklis_)
2023. szept. 23. 15:32
Én is. Az autókereskedő azt mondta a vagyonszerzésiben benne van az átírás.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 15:31

google


szívesen

2023. szept. 23. 15:26
Te inkább járjál gyalog, mert át fognak bacni.
2. Biciklis_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 23. 15:13
Írd be a Google ba, én láttam ott egy kalkulátort.
2023. szept. 23. 14:39
Külföldi gépjármű-vásárlással kapcsolatosan kérnék segítséget. A vagyonszerzési illeték mit jelent? Állítólag abban már benne van a gépjármű átírása is. Tudna valaki ebben segíteni? Egyáltalán mi az a vagyonszerzési illeték? Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook