Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mit tud a törlesztő részletek fizetésének halasztásáról? fórum

Ki mit tud a törlesztő részletek fizetésének halasztásáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. máj. 3. 16:27

Sziasztok!

Április 7-én internetbankon keresztül nyilatkoztam a törlesztés folytatásáról. Április 15-én SMS-ben közölték a havi minimum törlesztési összeget, április 29-i határidővel. Mai napig nem vonták le, viszont megterhelték a hitelkártya számlámat késedelmes fizetés miatt egy összeggel. (Tudom, miért van hitelkártyám.) Kicsit bosszantó :-(((((( Írtam nekik elektronikus levelet, de holnap felhívom őket.

2020. ápr. 3. 12:44

Nekem csak diákhitelem van, ezt kaptam tőlük pont tegnap:


"Kedves Ügyfelünk!


A Kormány március 18. napján hozott döntésének megfelelően a Diákhitel Központ törlesztési moratóriumot hirdetett a fennálló diákhitel tőke- és kamattartozás tekintetében minden ügyfele számára 2020. december 31. napjáig.


A törlesztési moratórium kiterjed a már törlesztési szakban lévő és a moratórium alatt törlesztési szakba kerülő ügyfelekre is. A törlesztési kötelezettség felfüggesztése március 19-én automatikusan hatályba lépett, ahhoz külön nyilatkozatot nem kell tenni. A jogszabályban előírt moratórium lejártáig a Diákhitel Központ a fennálló tartozásokra nem számol fel késedelmi kamatot, illetve a 2020. március 18. napjáig felmondott szerződéseken túl 2020. december 31. napjáig nem mond fel szerződéseket.


Önkéntesen a moratórium ideje alatt is törleszthető a fennálló tőke- és kamattartozás, a beérkező törlesztéseket a Diákhitel Központ elszámolja.A Diákhitel Központ az önkéntes teljesítéshez sem vár el külön nyilatkozatot. Az önkéntes törlesztések a moratórium ideje alatt bármikor egyoldalúan felfüggeszthetők. A hiteltörlesztési moratórium kapcsán felmerülő további kérdésekkel kapcsolatban a Diákhitel Központ telefonos és online ügyfélszolgálata áll rendelkezésükre, illetve a www.diakhitel.hu honlapon és a Diákhitel Központ Facebook oldalán is rendszeres tájékoztatást adunk.


A Diákhitel Központ a hiteltörlesztési moratóriumot kiterjeszti azon leendő ügyfeleire is, akik 2020. március 18. és 2020. december 31. között igényelnek diákhitelt és válnak törlesztővé."

64. Pampalini (válaszként erre: 63. - Channa*)
2020. ápr. 3. 12:27
Szerencsère nem volt szüksèg mèg rá. Hètfőtől megint dolgozunk. Bár ki tudja meddig. De mèg jól jöhet az infó bárkinek. Köszi.
63. Channa* (válaszként erre: 62. - Pampalini)
2020. ápr. 2. 21:45

Nem tudom, hogy sikerült e elindítanod a munkanélkülit, de itt lehet online intézni.


[link]

2020. márc. 29. 13:33
Nálunk sok a kiesés. A fizóm fele már ugrott. Ha munkanélkülire megyek még több. Az is csak 3 hónap. Lányom sem keres, Bár amit keresett sose vettük el, magára költötte meg tankolta a kocsiját. De ha nincs pénze mi adunk neki.
61. Epresturmix (válaszként erre: 60. - Globus)
2020. márc. 28. 19:03
Mi is ezt fogjuk tenni! Szeretnénk továbbra is fizetni. Nem sok, havi 40.
60. globus
2020. márc. 28. 19:02
Ma jeleztem e-bankon keresztül, hogy fizetni szeretnénk tovább, halasztást nem kérünk... lehet, hogy megbánom, de legalább megpróbáltam.
2020. márc. 28. 12:02
Utána néztem mire számíthatok ha mehetek munkanélkülire. Jó ha kapok 85000-et. 3x. Szép kilátások.
58. dovima (válaszként erre: 57. - Channa*)
2020. márc. 23. 19:55
Köszönöm az infót :)
57. Channa* (válaszként erre: 55. - Dovima)
2020. márc. 23. 19:07
Elvileg ezek a számlák évente lejárnak, így a lejáratokat átállítjuk 2020.12.31-re, valamint a következő esedékességet is év végére állítjuk, azaz nem kell semmit fizetni.
56. Channa* (válaszként erre: 54. - Tundicske)
2020. márc. 23. 18:51

Nem lesz szerződés módosítás! Ez jogszabályi változás, így nincs költsége!

Az ügyfelek egy tájékoztatást fognak kapni az átütemezésről, ha nem akarnak élni, akkor van tennivalójuk.

55. dovima
2020. márc. 23. 16:44
Sziasztok ém arra lennék kiváncsi hogy a folyószámlahitelkerettel mi lesz?van 159 ezer kivan most meritve akkor arra elvileg nem kell hóelején kamatot fizetni vagy ezt sajna nem értem🤔
2020. márc. 23. 16:38
A Szerződésmódosításról és a közjegyzői okiratba foglalásról senki sem beszélt eddig. Azoknak a díját ki fogja benyelni? Mert ugye ezeket is újra kell majd szerződni, a dátumokat az összegeket módosítani kell egy jelzáloggal megterhelt ingatlannál pl. Mert ha minimumról is beszélünk ennek az összege 70 ezer Ft.
2020. márc. 23. 10:37

Ami nálunk lesz a törlesztés kapcsán.

-Kikapcsoljuk az esedékeztetést

- következő esedékességet átállítjuk 2020.12.31-re

- Kikapcsoljuk a kédelmikamat aktualizálást


Most ennyi történik.

52. Channa* (válaszként erre: 51. - Pampalini)
2020. márc. 23. 10:33

Keress rá neten az online munkanélküli ügyintézésre.


Majd otthonról megírom, amit küldött nekünk valaki.

2020. márc. 23. 08:27
Felhívtam a munkaügyi központot. Még nem aktuális, de érdekelt hogy megy most. A komlói kirendeltséghez tartozom, így az ő menetrendjüket ismerem. Fel kell hívnom egy számot, kapok időpontot. Az épület előtt kell várakoznom, és szólítanak. Bent nem lesz tömeg, csak azok, akik épp az ügyeiket intézik. A semmitől ez is több, de azért jobban örülnék ha elektronikus úton be lehetne jelentkezni a rendszerbe.
2020. márc. 23. 08:23
Mi is halasztunk úgy döntöttünk. Mindenesetre amint tehetjük újra indítjuk. Ha nem feltétlen muszáj, nem várjuk meg a decembert.
49. levarosbukta (válaszként erre: 46. - Channa*)
2020. márc. 21. 10:37
Én mindeképpen halasztok, gondosan osztottam-szorozatam. Nekem szerencsére olyan munkám van hogy a havi fizetésem nem forog veszélyben, havi 38-40 eFt közt van a fizetnivalóm de minden hónapban 50 eFt küldök át a hiteles számlámra van ott tartalékom, de ha 9 hónapig nem fizetek de továbbra is rakom az 50 ezret akkor év végére lesz + 450 eFt tartalékom. Legfeljebb nem 2026-ban hanem 27-ben jár le a hitelem.
48. vidéki3 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2020. márc. 21. 09:18
Köszönöm szépen. :-)
47. Pampalini (válaszként erre: 46. - Channa*)
2020. márc. 21. 06:10
Nem csak a vendèglátó ipart èrinti. Minden munkahelyet ahol nincs lehetősèg otthon dolgozni. Egy cèg akinek beszállítottunk mind a 130 alkalmazottját kirúgta. Nekem mèg van hivatalosan munkám. Mi csak nègyen vagyunk. Jövő hónapban megkapom a szak.minimálbèrt mèg. Utána nem tud senki semmit. Valaki tudja a munkaügyi kirendeltsègek hogyan működnek?
46. Channa* (válaszként erre: 45. - Levarosbukta)
2020. márc. 20. 21:54

Én személy szerint üdvözöltem ezt a döntést.

Rengetegen elveszítették az állásukat, szinte az összes vendéglátós, előadó művész, stb. A következő jó pár hónapban nem fognak tudni dolgozni, mert sehol nincs felvétel.

És lehet, hogy több lesz esetleg 3-5 ezerrel a törlesztés, de akkor sem lesz felmondva, nem kezdik el behajtani, nem árverezik el a lakásukat, stb.


Tehát, jó!


Mondom ezt annak ellenére, hogy közben bizakodok abban, hogy a bankosoknak a bevétel kiesés miatt nem fog ugrani a munkájuk, mert a banki dolgozók is pont olyan emberek, mint mások, őket is akkor tartják meg, ha van miből fizetést adni, stb...

45. levarosbukta (válaszként erre: 42. - Pampalini)
2020. márc. 20. 21:50
Hja, akkor én sem élnék vele. De akinek még több van vissza mint 10 év, ott megfontolandó.
44. Channa* (válaszként erre: 39. - Vidéki3)
2020. márc. 20. 21:37

Igen, minden ügyfél tájékoztatva lesz.

Nálunk még csak annyit tettek, hogy a honlapunkra kitettük, hogy a részletekről minden ügyfelet, minden lehetséges kommunikációs csatornán értesíteni fogjuk, azaz email, sms, stb.

43. globus (válaszként erre: 39. - Vidéki3)
2020. márc. 20. 21:21
Adott bankok honlapján már fent vannak a hírek, valószínűleg folyamatosan küldik ügyfeleik részére az üzeneteket is.
42. Pampalini (válaszként erre: 40. - Levarosbukta)
2020. márc. 20. 21:15
Tévedsz. Akiről szó van alig 2-3 év van vissza. Ha a 9 hónap hozzáadódik sincs 4 év. Egyébként ő nem él vele.
41. levarosbukta (válaszként erre: 39. - Vidéki3)
2020. márc. 20. 19:06
Küld, minden hitelesnek küld.
40. levarosbukta (válaszként erre: 31. - Pampalini)
2020. márc. 20. 19:05
Ja! 20 évre elosztva.
39. vidéki3 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2020. márc. 20. 15:40
Ne haragudj, hogy "dolgoztatlak". Úgy látom otthon vagy ebben a kérdésben ;-) Küld a bank tájékoztatót, hogy mivel jár a moratórum? Mert lehet ennek függvényében döntenénk, hogy éljünk- e vele. Előre is köszönöm. :-)
38. vivo44 (válaszként erre: 36. - Pampalini)
2020. márc. 20. 14:31

Igen!

Párom kiszámolta tegnap, hogy (nekünk GYOD-ra kicsi hitelünk van) ami most havi 17-ezer, s ha felfüggesztést kérünk, az 2021-től 19-20ezer lesz. Persze ez a mi esetünkben nem sok, de akinek több 10ezres a törlesztője....?

2021-ben örülhetünk, ha a gazdaság elkezd termelni, nemhogy helyre álljon. Azt a pluszt a hitelesnek ki is kell termelnie valamiből!

De továbbra is azt mondom, hogy ez vagyok én/mi, de vannak akiknek ez bizony mentőöv lehet, hiszen nincsen két egyforma család, helyzet, pénzügyi mentalitás.

37. vivo44 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2020. márc. 20. 14:27

Köszönöm szépen, de mivel én nem leszek érintett (párom azt mondta, hogy semmiképpen sem függesztjük fel a hiteltörlesztést), így nem érint. Annélkül is iszonyú nehéz lesz a 2021-es év pénzügyileg azt gondolom.

Vegyék igénybe azok, akik sajnálatos módon elveszítették az állásukat. Nekünk már úgy is levonták 5 napja a törlesztőt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook