Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Százezer forint körül van a havi törlesztőrészletem. fórum

Százezer forint körül van a havi törlesztőrészletem. (beszélgetős fórum)


1 2
52. G.Garbo (válaszként erre: 51. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 11. 08:53
Nem, mert nem számoltam olyannal, ami nem történt meg. Azonban most megtettem és még így is jobban jöttem ki a dologból.
51. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 50. - G.Garbo)
2013. febr. 9. 06:15
Azt is kiszámoltad, hogyha ugyanakkor vetted volna fel chf-ben és mondjuk 3 % kamatra, akkor az árfolyamváltozás figyelembevéve a 180 Ft-os végtörlesztésig és azzal együtt mennyit fizettél volna vissza? Mert mi olyan összehasonlításokat végeztünk el és jobb volt a chf hitel, mint a forint hitel .
50. G.Garbo (válaszként erre: 49. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 8. 10:31
Biztos, mert kiszámoltam. Azon ritka kivételek közé tartozom, akik képesek megugrani a számolás mérhetetlen magasságait vagy nem adósodott el 20-30 évre. Természetesen tőketörlesztés az előtörlesztés, olyan szerződést kötöttem, ahol ez így van. Nem őrültem meg.
49. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 46. - G.Garbo)
2013. febr. 7. 19:53

Nem biztos, mert a dev. hiteles lehet, hogy 3-4 évig csak mondjuk 40-50 ezret fizetett, míg te akkor is százat, és ha fel is emelkedett az árfolyam , akkor sem biztos, hogy sokkal magasabb lett. Nálad kamat volt már a kezdet kezdetétől, náluk meg az árfolyam csak fokozatosan emelkedett és nem sok évig volt ilyen magas. Mindegy, több példán átjátszottuk már, de akkor nem panaszkodott egy dev.hiteles sem, amikor fele volt a törlesztése, mint a forinthitelesnek...Aki pedig ki tudta fizetni 180-on, az tuti jól járt.

Ha tudsz előtörleszteni, és azt közvetlenül a tőkére könyvelik le, akkor nagyon jó,hiszen nem jön rá annyi kamat... végülis így éri meg.

48. c6973617d3 (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2013. febr. 7. 09:10
Nem, inkább a lehetőségről, hogy ezt hitelbe is be lehet vonni.
47. spinneli (válaszként erre: 44. - C6973617d3)
2013. febr. 7. 08:54

Fundamentáról?


Elég régi alap ők azért.

46. G.Garbo (válaszként erre: 45. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 7. 08:49

Én ennél többet is kiszámoltam és speciálisan én sokkal kevesebbet fizetek vissza, ugyanis a futamidő felére, mindent elő fogok törleszteni.


A futamidőm 10 év volt és nem minimális önerővel vettem fel.


Végsül jobban jártam, mint egy devizahiteles.

45. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 42. - G.Garbo)
2013. febr. 7. 05:58

Akkor te forinthiteles vagy. Ha kiszámolnád, hogy mennyit fizetsz a futamidő során, ugyanezt megtenné az is, aki ugyanakkor és ugyanannyit vett fel pl. chf-ben és törleszti a napi árfolyamon, meglepően kijönne, hogy te többet törlesztettél vissza, mert maga a kamat neked több volt. Természetesen beépítve a törlesztőrészletbe.

A devizahitelek kamata rettentő alacsony , szinte alig volt, induló induló törlesztőrészletek jóval kedvezőbbek, mint a ft hiteleknél, ezért is vette fel azt mindenki. A te hiteled 30 %-át viszont nem engedte el a bank , hanem ki kell fizetned.

44. c6973617d3 (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2013. febr. 6. 21:57

Ügyesek vagytok!


Erről a lehetőségről vajmi kevés info van nem? Rengeteg riport, kisfilm a bedőlt devizahitelesekről, de erről valahogy hallgat mindenki.

43. spinneli (válaszként erre: 38. - C6973617d3)
2013. febr. 5. 12:32
Mi ugyanezt csináljuk csak Fundamentával.
2013. febr. 5. 10:45

Nekünk mindig is ennyi volt, egy év múlva jár le, nem emelkedett.

A fizetésével nincs baj, forint alapon vettük fel, mi vállaltuk, kifizetjük.

41. c6973617d3 (válaszként erre: 40. - Kukacc)
2013. febr. 5. 08:32

De képzeld el azt, akinek nincs olyan melóhelye, ahol számíthat a paraszolvenciára.


Én is azt látom a környezetemben, hogy családok mennek tönkre idegileg, fizikailag, egy /óriás mértékű/be nem kalkulált kockázat miatt :(

40. Kukacc
2013. febr. 5. 08:26

Nekünk nincs lakástörlesztőnk,de van 1 házaspár ismerősöm, mindkettőnek van lakáshitele, egy bp egyik igen rossz környékén, a másik vidéken.

Ketten keresnek 250.000ft-ot és a törlesztőjük összesen 130.000ft. Mindketten akkor vették a lakást, amikor még nem ismerték egymást.

Most pesten laknak a minigarzonban 3-an, mert van egy gyermekük és próbálták eladni a vidékit. Csak az a gond, hogy nem éri meg eladni, mert még nekik kellene ráfizetni 2-3 milliót...

Így nyögik a törlesztőket, ezerrel vállalják a túlórákat. Egészségügyben dolgoznak.

Borzasztó, hogy már 10.-én nincs pénzük és csak a kis paraszolvenciából élnek, ami napi max. 1000ft.

39. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 36. - Acuko)
2013. febr. 5. 08:08
Az tényleg ciki ha többet akarnak levonni mint amennyi van. Azt már muszáj észrevenni, sajnos.
2013. febr. 5. 07:50

Ismerősömék kérték az árfolyam rögzítést és mellette LTP-t kötöttek.4 év múlva a kamattámogatással együtt beleforgathatják majd a tőkébe.

Persze ez annak alternatíva, akinek nem jelent még gondot, hogy ugyanannyi marad a kiadása.

37. c6973617d3 (válaszként erre: 36. - Acuko)
2013. febr. 5. 07:28
De gondolom 100 ezres törlesztőrészleted sincs.
36. acuko (válaszként erre: 30. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 5. 00:08
Annak vonják le, akinek százezrek vannak a számláján. Viszont pl nekem nincsen annyim sem a számlán, hogy egy részletet fedezzen. Tudod, ilyen is van..
2013. febr. 4. 23:46

Hát... Ez attól függ... Nekem a volt munkahelyemen ha kifizettem a rezsit + hitelt, akkor kb elment a fizetésem... Néha maradt, néha hiányzott egy 10-20 ezer Ft, attól függően, milyen időszak volt... Én esténként mellékest vállaltam.. Itt tudtam boldogulni...


Most jobb. Most kifizetem a hitelt, a rezsit, fedezem a havi háztartási költséget és marad valamennyi... Persze azért irigyelni nem kell, mert ez a valamennyi 3 éve meg nem oldott egészségügyi problémák megoldására megy. (Eddig nem futotta rá.)


Devizahitelesek mentése: én sajnálom nagyon a bajba jutott devizahiteleseket... De az a mentőcsomag, amit a kormány csinált, véleményem szerint nagyrészt azoknak volt jó, akik nem lettek volna rászorulva ami adónkból fizetett támogatásra... Mert kik tudták kiváltani a hitelt? 1.) Akiknek volt többmilliós megtakarításuk. 2.) Akiket a bankok hitelképesnek tartottak, ergo volt munkájuk és a hiteltörlesztőnél jelentősen magasabb havi bejelentett jövedelmük... Míg azok, akiknek tényleg nehéz, akik bedőltek, azok ugyanúgy szívnak tovább... És ez a baj, ezért nem tetszik sokaknak a mentsük-meg-a-devizahiteleseket mozgalom.

34. Cippora (válaszként erre: 8. - 447396604e)
2013. febr. 4. 21:47
Eladni?Jó vicc...
33. spinneli (válaszként erre: 31. - Megi04)
2013. febr. 4. 21:06

Ó, én nem azt mondom, hogy én most eltervezek xyz dolgot, és akkor tuti happy lesz minden 5 év múlva.

Inkább egy folyamatos törekvésről, tervezgetésről, de gondolom ezzel a legtöbb ember így van.

Semmi nem garantálja, hogy 5 év múlva jobb lesz minden, de azt sem, hogy rosszabb, és ha kell akkor az előbbiért tesz meg erőfeszítéseket az ember.


Ilyen szempontból persze az is benne van, hogy könnyebben beszélek, mert nálunk az árfolyamrögzítésnek különösebb kockázata nem volt.

32. megi04 (válaszként erre: 30. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 4. 20:00
Ha nem emelnék,engem sem érdekelne túlzottan..Mondjuk maradt volna legalább közel annyi,mint amivel kezdtem,és nem a háromszorosa..
31. megi04 (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2013. febr. 4. 19:59

Írásban nem könnyű fogalmazni,tehát előre szólok,félre ne érts! Nem bántásból írom,de mindig csodálom,hogy ha valaki eltervezi,hogy pl.5-10 év múlva ez meg az lesz..

Csak nekem tűnik úgy,hogy a "VILÁG" már nem is évi,hanem szinte napi szinten változik?A törvények,a jogszabályok,stb,?

2013. febr. 4. 19:58

Én úgy oldom meg ezt a problémát, hogy egyszerűen nem foglalkozok a törlesztőrészletemmel.

Levonja a bank a számlámról, nem szembesülök vele, észre sem veszem.

Megtehetném hogy naponta bosszankodok rajta, de attól még ugyanúgy levonnák.

29. spinneli (válaszként erre: 27. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 4. 19:56
A rögzítés akkor is egy kis könnyítés 5 év alatt sok minden változhat, és jelenleg kevesebbet kell fizetni azoknak a családoknak, ahol rögzítettek.
28. 91d4989ab9 (válaszként erre: 26. - 9b913848c8)
2013. febr. 4. 19:52
idegeskedik és aggódik és utálja az egészet
27. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2013. febr. 4. 19:52

Ez így jól hangzik:)

Akinek azonban nincs lehetősége még a rögzitett törlesztés mellé megtakarítani, annak kemény lesz öt év elteltével a helyzete, még akkor is sok lesz, ha a kamatot átvállalja az állam és a bank.

2013. febr. 4. 19:50
Aki épp csak ki tudja "nyögni" ezt az összeget, és marad a mindennapi kenyérre, az mit csinál, ha közbejön egy betegség, egy haláleset(hisz félmillió egy átlag temetés), munkahely megszűnése meg hasonlók. Csak azért kérdem, mert bár hitelem nincs, de ilyen váratlan kidások miatt így is néha a szakadék szélén táncolok, ha belegondolok, hogy lenne még mellette egy ilyen törlesztőrészlet, szóval hogy lehet ilyen esetben talpon maradni?
25. spinneli (válaszként erre: 24. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 4. 19:44

A különbözet kamatait nem kell fizetni, azt átvállalta az állam, meg a bankok-a különbözetet kell törleszteni.


Nálunk mondjuk életbiztosítással kombinált hitel van, mi külön fizetjük a tőkét, és a kamatot, amit rögzítettünk az a kamat, tehát 5 év múlva nálunk egy nullás számla fog kijönni, addig meg jól jártunk...pláne úgy, hogy alacsonyabb áron kell most törlesztenünk a devizát, mint amennyin felvettük.

24. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2013. febr. 4. 19:39
Aki élt az árfolyamrögzítéssel, ott mi lesz öt év múlva? Meg kell fizetni a felhalmozódott különbözetet kamatokkal együtt? Az egy új hitel lesz?
23. 447396604e (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2013. febr. 4. 19:32
mi is így tettünk. igen, sok ember meg lett vezetve sajna.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook