Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki hallott róla vagy esetleg használta a Neodolpasse infúziót (Fresenius Kabi)? fórum

Ki hallott róla vagy esetleg használta a Neodolpasse infúziót (Fresenius Kabi)? (beszélgetős fórum)


14. baybi (válaszként erre: 13. - Dcd32040b0)
2011. okt. 29. 23:06
Köszönöm az ajánlást!Árban?
13. dcd32040b0 (válaszként erre: 9. - Baybi)
2011. okt. 29. 23:02

Az Algoflex nekem sem vált be, a Cataflamot a végén már négyesével szedtem, aztán a doktor bácsim megszánt, és felírta nekem a Flector nevű granulátum formájú csodaszert. Erre is bevált, fogfájásra szintén, mostmár ez a család gyógyszere!

Viszont vényköteles.

Ja, és nincs tőle rossz vérképem, mint a Cataflam-tól volt!

Egy próbát megér.

12. annamari0825 (válaszként erre: 11. - Baybi)
2011. okt. 25. 20:26

Nekem is voltak görcseim,de mindig gyógyszer nélkül vészeltem át ezt az időszakot.

Aztán volt egy spontán vetélésem,de azután se történt változás.

Utána szültem,és nagyon féltem,hogy ezek után mi és hogy fog változni.De idáig kellemesen csalódtam,mert teljesen viselhető.Lehet,hogy azért,mert a szülési görcsök számomra borzasztóak voltak.Igaz,végül császármetszés lett belőle,úgyhogy nem tudom,hogy milyen is az igazi spontán szülés.

11. baybi (válaszként erre: 10. - Annamari0825)
2011. okt. 25. 18:47

Köszi!Én sem voltam az a görcsös típus,csak mióta elvesztettem a második magzatot is! :(

Most sem ez a kaparom a falat státusz van csak eddig észre sem vettem most meg már tudom,hogy van! :)

10. annamari0825 (válaszként erre: 9. - Baybi)
2011. okt. 25. 17:31

Nem is név szerint gondoltam,hanem hogy milyen titulusban van az illető.Ismerős,netán hozzá nem értő egészségügyi dolgozó,vagy hasonlók.

Sajnos nem tudok mást ajánlani,ezt a gyógyszert is csak a reklámokból ismerem.Szerencsém van,mert vagy nekem magas a fájdalomtűrő küszöböm,vagy nincsenek akkora görcseim,de nem szoktam gyógyszert szedni.Tudom,hogy vannak olyanok,akik a falat kaparják ilyenkor.

Nem tudom,nálatok milyenek a gyógyszerészek,de ha viszonylag normálisak és segitőkészek,akkor ők több félét tudnak neked ajánlani.Próbálkozz ott,hátha több sikerrel jársz,és érdemben is tudnak segiteni.

Jobbulást!

9. baybi (válaszként erre: 8. - Annamari0825)
2011. okt. 25. 13:17
Név szerint nem nevezem meg az illetőt,de nekem is furin hangzott,hogy egy infúziót kiadnak receptre!De a betegtájékoztatón viszont az áll,hogy szigorúan csak orvos adhatja be!Az Algoflex M nekem nem vált be,de ha lennél kedves és ajánlanál valamit ami jó azt megköszönném!
8. annamari0825 (válaszként erre: 4. - Baybi)
2011. okt. 25. 12:45

Azt lehet tudni,hogy ki ajánlotta ezt neked?

Ne haragudj,hogy ennyit kérdezek,de hogy adtad volna be magadnak ezt a gyógyszert?

Általában traumatológiai és sebészeti műtétek után szoktuk használni a kórházban,menstruációs görcsökre tényleg nem jó.

Arra inkább próbálj valamilyen más gyógyszert,ha jól tudom,recept nélkül már sok félét lehet kapni.Pl.:Algoflex M

2011. okt. 25. 12:45

Szia!

A Neodolpasse infúzió egy diklofenák hatóanyagú infúzió, csak és kizárólag fekvőbeteg intézetben adható, szigorúan intravénás alkalmazásra. :)


Egyébként sokszor használják, csont, gerinc, illetve krónikus derékfájásnál, gerinc sérvnél és különböző idegsebészeti betegségeknél.

6. annamari0825 (válaszként erre: 5. - Mofly7013)
2011. okt. 25. 12:40

Szia!

Sorstársak vagyunk minden téren:)

Csodálkoztam a kérdésen,mert idáig úgy tudtam,hogy minden vénás gyógyszert,akár injekció,akár infusio,csak orvos adhat be.

5. mofly7013 (válaszként erre: 1. - Baybi)
2011. okt. 25. 12:34

Sziasztok!

Mi fekvőbeteg intézetekben használjuk,műtét utáni fájdalomcsillapításra,nem tudok róla hogy otthonra felírnák,mert ezt vénássan adjuk infúzióba,branülön keresztül.Én,most gyeden vagyok,amúgy ápolónő,lehet hogy közben változott valami.

4. baybi (válaszként erre: 3. - Annamari0825)
2011. okt. 25. 12:25
Igen lehet kapni receptre!Menstruációs görcsökre ajánlották,de ahogy olvastam a betegtájékoztatót nem vagyok benne biztos,hogy ez ,megfelelő lenne a probléma megoldására!
2011. okt. 25. 12:19

Ez a gyógyszer kapható receptre?

Én úgy tudom,hogy csak fekvőbeteg gyógyintézetekben alkalmazható.Vagy tévedek?

Egyébként fájdalomcsillapitó,de nem minden esetben hatásos.

2011. okt. 25. 12:13
Ez egy nagyon jó fájdalomcsillapító infúzió.
2011. okt. 25. 12:10
Érdekelne,hogy milyen esetben írta nektek fel az orvos4Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook