Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő és haladó konyhatündérek csevegjünk a sütés-főzés rejtelmeiről! fórum

Kezdő és haladó konyhatündérek csevegjünk a sütés-főzés rejtelmeiről! (beszélgetős fórum)


13. 0d717b184a (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2010. dec. 1. 17:04

helyes

élvezetes egy házilag elkészített finom tyúkhúsleves:)

egyébként a paprikáskrumplit nagyon szeretem

kolbásszal

12. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - 0d717b184a)
2010. dec. 1. 17:03
A kacsát úgy sütném meg, hogy a bőrét szép kockásra beirdalnám, római tálban sütném ki, és a végén pirítanék rá. Persze egy kis rozmaringgal tüzdelve... Az aprólékból pedig rizses húst.
11. 0d717b184a (válaszként erre: 8. - 0d717b184a)
2010. dec. 1. 17:02

mármint, hogy az a jó ha a tepsiben faltól falig ér a tészta

így szépen megmarad a bevonó a tetején, nem folyik szét


bár így egy kicsit nehezebb lesz szépen bevonni mert a hosszú késsel nem férsz bele a tepsibe

10. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - 0d717b184a)
2010. dec. 1. 17:02
Kevertem a mézessel :D
9. moncsicsi83 (válaszként erre: 5. - Inkábbíjász)
2010. dec. 1. 17:01
Sajna zserbót még nem sütöttem, még előtte vagyok, de szerintem lapos tepsiben, vagy a hátulján kell sütni. Fene tudja. Azt hiszem valamelyik újságban láttam, mindjárt utána keresek :)
8. 0d717b184a (válaszként erre: 5. - Inkábbíjász)
2010. dec. 1. 17:01

annyit, hogy nem jó ha túl vastag a tésztája

nyugodtan sütheted magas falúbal, legalább ha leöntöd a csokival akkor nem folyik le

2010. dec. 1. 16:59

Hónap végi spórolás:Nagyanyáink és saját ötleteink

Itt is rengeteg érdekes téma van főzésről,sütésről stb.....

2010. dec. 1. 16:59

Most épp karácsonyi lázban égek

valami nagyon elegáns menüsort szeretnék elkészíteni

vegetáriánust és nem vegetáriánust

a kacsa az biztos már

de azt nem tudom milyen módon készítsem?

gondoltam cserépbe és kemencébe

de esetleg lehet tölteni is?

2010. dec. 1. 16:58

Sziasztok! Ezt be is kedvenceltem nagyon gyorsan! :)


És már kérek is segítséget:

Zserbó ügyben van valakinek hasznos tippje, trükkje?


pl, hogy inkább lapos, alig pár centi magas tepsiben süssem, vagy inkább magas falúban?

Esetleg valami tuti recept valakinek? Köszi! :)

2010. dec. 1. 16:58
Előtte csak az egyszerű kajákat -mint zöldségleves, paprikáskrumpli, rakott krumpli/karfiol, rántott husi, hozzá alap köretek, na meg knorr/maggi porból készült ételeket készítettem. Na ennek a korszaknak vége
3. moncsicsi83 (válaszként erre: 2. - 0d717b184a)
2010. dec. 1. 16:57
Én is szeretek főzni és erre alig fél éve jöttem rá. Tavaly december környékén valahogy ráakadtam az újságosnál egy receptújságra. Abból kipróbáltam egy receptet. Aztán jött a következő újság, meg a következő, azóta szinte minden hónapban megveszem őket. Persze rengeteg receptet kinézek és igyekszem szépen sorjában ki is próbálni őket. Kisebb nagyobb sikerem van is ;)
2010. dec. 1. 16:53

szia

ez tetszik

engem is érdekelnek ezek a dolgok

szeretek főzni és sütni is

2010. dec. 1. 16:51

Sziasztok! Szárnyaimat próbálgatom már egy ideje a konyhában sütés-főzés terén, gondolom nem vagyok egyedül. Jó lenne ha meg tudnám osztani tapasztalataimat másokkal, vagy tudnék tanácsot kérni, vagy akár csak meg tudnám vitatni a dolgokat másokkal, akik hozzám hasonlóan épp gyakorolnak.

Miből választunk receptet, mennyire tartjuk magunkat a recepthez, egyes hozzávalókat honnan szerzünk be, vagy egyáltalán mi fán teremnek? És hasonló dolgokról is cseveghetnénk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook