Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdjük együtt az életmódváltást június 27-től fórum

Kezdjük együtt az életmódváltást június 27-től (beszélgetős fórum)


44. Mítea
2013. jún. 28. 12:10
Tesóm szokott olyan joghurt tortát csinálni, hogy natúr joghurt, eper (vagy málna), zselatin,cukor vagy nyírfacukor. Összekeveri, hűtőben megdermed és isteni! :) De nálunk a gyerekek inkább fánkot, lángost és palacsintát kérnek. A mama persze meg teljesíti minden kívánságukat :)
43. 5427edee11 (válaszként erre: 36. - 130454e42d)
2013. jún. 28. 11:51
De jó! Egészségedre! (:
42. 5427edee11 (válaszként erre: 38. - Orsibigyu)
2013. jún. 28. 11:50

Így van! Én is inkább reggel eszek, de ritkán.

Nem minden reggel (:

A hagymát még így nem kóstoltam. Majd legkozelebb megpróbálom!

41. 5427edee11 (válaszként erre: 40. - Orsibigyu)
2013. jún. 28. 11:49

De sok. Viszont nem direkt csináltam így!


Mi a mezőgazdaságban dolgozunk, van egy kis gazdaságunk és rengeteg a munka. 12-14 órázok, sokszor enni sincsen időm.

Így sikerült ezt elérni. Ez nem jó, de tenni ez ellen nem tudok, mert ha én állok, akkor a tobbi ember is áll, órabérben... :/

De szeretem a munkám! (:

40. orsibigyu (válaszként erre: 31. - 5427edee11)
2013. jún. 28. 11:28
Az nem sok egy kicsit? Csak ne fogyjon a lendulet! Csak igy tovabb! Amugy, hogy csinaltad?
39. orsibigyu (válaszként erre: 35. - Mítea)
2013. jún. 28. 11:26
Nekem is 2 fiam van, de nem sutok sutit. Mindig akkor hiztam meg mikor a cukrasztehetsegemet fitogtattam. Most szulinapra joghurttorta volt: naturjoghurtot kevertem eperlekvarral, mert a gyumolcsjoghurtrol en is sok rosszat hallottam: szinezek, cukor....aaa, es ala piskota. Konnyu, finom edesseg. Es neha keszitek hazi muzliszeletet, aszaltgyumolccsel keves mezzel. De mast nem.
38. orsibigyu (válaszként erre: 31. - 5427edee11)
2013. jún. 28. 11:19
En is tartom ezt, hogy a szalonna jobb mint a felvagott, de ha fogyni akar az ember legalabb arra figyeljen, hogy ne egyen sokat es lehetoleg reggel. Es jo megoldas kis ecetes hagymaval enni, mert az ecet oldja a zsirt. En ugy szeretem:-)
37. orsibigyu (válaszként erre: 17. - 130454e42d)
2013. jún. 28. 11:13
Igy van! Ezert irtam, hogy nekem ezt jelenti. Es igen, kis ez az belefer, nekem is, de most 1 honap alatt 4 kilot szeretnek fogyni es ezert szigorubb leszek magamhoz. Eddig januar ota fogytam 8at.
2013. jún. 28. 10:45
Rávettem magam a futásra, jól esett nagyon, csak elindulni volt nehéz. Ilyenkor képes vagyok akár mosogatással is húzni az időt :D
35. Mítea (válaszként erre: 34. - 5427edee11)
2013. jún. 28. 08:23

Valszeg a kolléganőd nem hiszi el, hogy máris ennyit fogytál és hogy ez tényleg mennyit számít. Pedig de! Nálam sokszor már az is energiát ad, hogy nincs tele a hasam és egy kicsit laposabb. Máris jobban érzem magam. Csak folytasd és majd le fog esni a kolléganőd álla. Vagy talán majd ő is csatlakozik :)


Én is falun élek és nálunk nagyon finom a fehér kenyér, korpás nincs is :) Most vettem teljes kiőrlésű kenyeret, finom, de lehet inkább sütni fogok, mert az úgy olcsóbb.


Nálunk anyu a szakács és bizony az unokáknak kell sütni, így elég nehéz kikerülni, hogy ne egyek. :( Pedig anyunak is fogynia kell, de így nehéz.

34. 5427edee11 (válaszként erre: 33. - Mítea)
2013. jún. 27. 23:15

Koszi! Elkezdtem és tényleg érzem magamon!


Ma az egyik munkatársam, azt mondta (ő szintén nő, kozel 100 kg(, hogy már az első egy óra munka után kifáradt és számára evidens volt, hogy akkor én is. Erről várta a megerősítést, mire elmondtam neki, hogy hiába van délután 5 óra, hiába koroztelek már le munka téren, bármikor kezdeném az elejéről, mert bírom!

Nem hitte el, de szerintem ez az irigység a részéről!

Tehát érezhető. Meg sokat számít, hogy akarom! Igazán akarom!


Én is rettentő kenyeres vagyok! Nekem a Kanizsai Pékség tk. kenyere jon be nagyon. A teszkóban lehet kapni, 500 grammos. Nem savanykás, nem száraz! Ha nincs akkor fehér kenyér, mert itt falunk csak korpásat kapni, de az annyi mint... mintha fehér kenyér lenne!

Az édességet én tejeskávéval pótolom. De hiányzik!

Szerencsémre nincs időm sütogetni (:

33. Mítea (válaszként erre: 32. - 5427edee11)
2013. jún. 27. 23:00
Szia Kispogácsa! Gratulálok az eddigi fogyásodhoz, szimpi amit írtál! A szalonnáról nem tudnék lemondani én sem, és a házikolbászról :) Ebben legalább tudom, hogy mi van, nem úgy mint a párizsiban. Nekem az édesség és a kenyér a mindenem. Erről lesz nehéz leállnom. De majd meggyőzöm magam és megkeresem az egészséges alternatívákat :) Köszönöm a tanácsodat :)
32. 5427edee11 (válaszként erre: 29. - Mítea)
2013. jún. 27. 22:51

Szia, sok sikert és kitartást! Bár ennyi mozgásból ítélve, abból biztosan nincs hiány! (:


Ha életmódot váltasz, akkor olyan változtatásokat tégy, ami akár egy életre kitart.

Ne legyen teher, élvezd azt hogy máshogyan étkezel!

2013. jún. 27. 22:44

Sziasztok!


Milyen sokan osszegyűltünk, remélem kitart a kezdeti lelkesedésetek!


Az én igazságom az Pms1-nél van, nem akarom, hogy ez az életmódváltás túlzott lemondásokkal járjon, de azért próbálok odafigyelni mit, mivel eszek!

Én nem hiszek abban, hogy ne együnk zsíros kaját, értem itt a szalonnára. Én eszek szalonnát, mert szeretem. Viszont nem 3 szelet kenyérrel eszem, hanem csak egy kisebbel és mellé sok sok zoldséget eszek. Nyilván az adag mindekép kisebb.

Nem a zsír a ludas, hanem a rengeteg szénhidrát, a rejtett cukrok!

Amikor azt hiszed egy pohár epres joghurt egészséges, holott igencsak magas a cukortartalma. Amikor abban bízol, hogy az ízesített ásványvíz vagy gyümlcslé sokkal jobb választás, mint a kóla, pedig van benne cukor és gyümolcsot még képről sem látott! Minimálisan jobb, de inkább csak a jobbik rossz!


Nagyon oda kell figyelni ezekre a dolgokra!


Mozgásformát nem választottam, de van itthon szobabiciklim, elliptikus trénerem, de nem szeretem és nem is kell, mert nehéz fizikai munkát végzek és ma is 12-14 órában, mint tegnap és az előtt!

Szerintem fontos, hogy szeresd azt amit csinálsz! Ne kényszerből akarj tornázni, mert nem akarásnak nyogés a vége. Szeretni kell, akkor nem lesz teher és jól fog esni!


99 kilóról, pontosabban 98,8 kilóról indultam 11-én. Tegnap reggel 93,8-at mutatott a mérleg. A kedvenc térdgatyám, ami épphogy jó volt májusban, most lotyog, pedig már 3x újrakotottem a derekánál a madzagot. Ha lenézek végre a mellem a látom előszor és nem a hasam! Szuper!!!!


Sok sikert nektek!!!!

30. Mítea
2013. jún. 27. 22:42
Ti miken változtattok? Mi kell egy életmódváltáshoz? Orsibigyu összefoglalása tök jó! Valami ilyesmit kellene tudatosítanom nekem is magamban.
29. Mítea
2013. jún. 27. 22:40
Sziasztok! Csatlakoznék én is. :) 171cm és kb,82kg vagyok. Nálam a kaja a mumus, a mozgás nem probléma. Heti többször futok és köredzésre járok. Szeptember közepére szeretnék 70kg körül lenni és lefutni a félmaratont. Emiatt is szeretnék életmódot váltani. Most még "anyagot" gyűjtök az étkezésemhez és hétfőtől vágok bele, akkor kezdem a felkészülést a félmaratonra is.
28. Krisz42 (válaszként erre: 27. - Virág1988)
2013. jún. 27. 22:12
Én holnap megyek futni vagy fegyencezek-ezek lesznek felvâltva.
2013. jún. 27. 21:58
Jó ötlet :)
26. 130454e42d (válaszként erre: 25. - Virág1988)
2013. jún. 27. 20:01
Akkor csináld azt :) Spinning esetleg?
25. Virág1988 (válaszként erre: 24. - 130454e42d)
2013. jún. 27. 19:31
Szobabiciklizni szeretek zenére :)
24. 130454e42d (válaszként erre: 23. - Virág1988)
2013. jún. 27. 18:08
próbálgasd a mozgásformákat, mi jön be neked. Ha nem tetszik könnyebb feladni.
23. Virág1988 (válaszként erre: 22. - B1dc467621)
2013. jún. 27. 16:43
Igen, ma kezdem. Nagyon nehéz motiválni magam ezért kerestem több embert. Jobban motivál a tudat, hogy többen is vagyunk :)
22. b1dc467621 (válaszként erre: 19. - Virág1988)
2013. jún. 27. 15:20

Viszont gratulálok neked, nagyon ügyes vagy :)

Mától kezdted az életmódváltást?

21. b1dc467621 (válaszként erre: 19. - Virág1988)
2013. jún. 27. 15:19

Igen, valahogy én is így vagyok mindenféle sporttal, hogy nehezen tudom rávenni magam, pedig nagyon nagyon kéne.

Hogy lehet motiválni magunkat a sportra??

20. 130454e42d (válaszként erre: 19. - Virág1988)
2013. jún. 27. 14:05

Éjszakás voltam, most ébredezek. Éjjel, hogy ne aludjak el állva szoktam csinálni tornagyakorlatokat, épp hol tartok a fegyencben, most a fekvőtámaszokat nyomtam, de nem földön, hanem támaszkodva egy asztalon. Simán megy a 3X40 :)

Később tervezem, hogy a kislányommal kimegyünk a játszóra gyakorolni.

2013. jún. 27. 13:48
Hogy haladtok? Én most tornáztam 45 percet. Tornára mindig a legnehezebb rá venni magam.
2013. jún. 27. 13:48

Halihó, én is csatlakozom :)

164 centi vagyok a cél 50 kiló, most 57 körül vagyok, de holnap vagy holnapután mérem magam.

2 hónap alatt szeretnék nagyon jó formába jönni, ha addig nem is sikerül leadni ennyi kilót, de legalább valamennyire jól érezni magam.

Pont, hogy nálam is az életmódváltás a fő cél, csak sokszor nehéz egyedül.

:)

Sportolni lustaságért még nem kezdtem, pedig nagyon nagyon kéne :)

17. 130454e42d (válaszként erre: 16. - Orsibigyu)
2013. jún. 27. 13:32

Mindenkinek mást jelent szerintem. Én csak olyat vezetek be amit hosszú távon is tartani tudok, nem viszek semmit túlzásba. Jól akarom magam érezni, nem az a cél, hogy sok kínlódással igazodjak egy ideálhoz.

Belefér, hogy ha buli van, akkor sörözök, ha olyan alkalom, akkor eszem sütit, ha néha megkívánom, akkor iszom kólát, vagy mást. Tavaly január óta lement több, mint 20 kiló, most már tényleg csak a formálódás a célom.

De mindenki más, ami nekem bejön, az másnak nem.

2013. jún. 27. 13:26

Eletmodvaltas:

- tiltolistan szensavas udito, chips, cukorka, alkohol.

- kerulni az edessegeket, zsiros eteleket: szalonna, felvagottak, sultkrumpli, es minden ami zsirban olajban tocsog. Jo beszerezni erre a celra teflonedenyt es keves olivaolajat hasznalni ha szukseges suteshez, vagy sutoben sutni dolgokat, pl rantotthust fasirtot, akinek van le hetosege grillezett eteleket fogyasztani.

- feher kenyer helyett teljeskiorlesut valasztani.

- csirke, pulyka halhust reszesiteni elonyben, kerulni a disznohust.

- sok vizet inni, reggel teat, mert a melegviz oldja a zsirt- zoldtea felporgeti az anyagcseret, de arra hajlamosaknal hasmenest okozhat.

- zoldseg gyumolcs fogyasztasa.

- zoldseglevesek, fozelekek fogyasztasa.

- tej, joghurt, kefir fogyasztasa, tojas, bab, fontos feherjeforras segiti az izmosodast is.

- sportos eletmod: lepcsozes lift helyett, seta busz helyett, stb.

- napi min 3 etkezes, utolso este 4 oraval lefekves elott. Reggel, mint egy csaszar, delben mint egy kiraly, este mint egy koldus.

Nekem ezt jelenti. Es fontos a pihenes is, mert a stressztol is lehet hizni.

2013. jún. 27. 12:48
174, 72 ma reggel, 65 szeretnek lenni. 27 eves, szultem 2 gyereket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook