Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Két gyerek mellett főiskola fórum

Két gyerek mellett főiskola (beszélgetős fórum)


16. cony4
2009. szept. 14. 12:35

Camea ráérzett az én félelmeimre.A lelkiismeretfurdalástól én is tartok.Amúgy is nagyon lelkis vagyok.A főzésre és takarításra szánt időt is sajnálom néha hogy nem a gyerekekkel tölthetem.Én már csak ilyen vagyok.De gondolom ezzel ugyanúgy mindenki megküzd, de tudja, csinálni kell, mert sok múlik rajta, és meglesz az eredménye.Viszont ez a sok pozitív hozzáállású ember önbizalmat ad nekem.

Köszi hogy megosztottátok.

2009. szept. 13. 20:37

Szia! Nekem 1 babóm van, aki most 10 hónapos. Végig fősuliztam, míg vártam, meg amikor megszületett, igaz 1 évet csúszok, mert a gyakorlatot nem mertem bevállalni nagy pocakkal (októberben szültem) De ennek a tanévnek a végén már tanítónéni leszek:-)

Vágj bele, nem veszthetsz semmit, ha meg mégsem megy, halaszthatsz és viszamehetsz, mikor még nagyobbak a gyerkőcök. De hát tudod mit mondanak? Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond:-)

14. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Cony4)
2009. szept. 13. 18:24

Én is egyedülállóként két gyerek mellett végeztem.... és persze munka mellett úgy, hogy az összes szabim elment a konzultációkra, így a vizsgák előtt nem tudtam kivenni szabit már. Volt olyan, hogy két szigorlat egy nap, előtte egy napot voltam otthon, azt is végigbőgtem, hogy brühühü... semmit se tudooook. Jelesre diplomáztam.


Ami viszont végigkísért... folyamatos lelkiismeretfurdalás... nem tudtam 100 %-ig anya lenni, nem tudtam 100 %-os lenni a munkahelyemen... és persze az iskolában se... és otthon se... ha a gyerekekkel foglalkoztam, azt éreztem, hogy tanulnom kellene, mert rögtön itt a vizsga... ha tanultam, akkor lelkiismeretfurdalásom volt, hogy miért nem a gyerekekkel foglalkozom.... kemény volt. DE diplomával a duplájára emelkedett a fizetésem... és ugye két gyerekkel egyedülállóként nem volt mindegy. :o)

2009. szept. 13. 18:15
Én is fősuli mellett szeretnék babát, igaz úgy, hogy most lejárok egy évet,mire végzek szülök, halasztok egy félévet és utána folyt.köv. Levelezős vagyok, de kéthetente egy teljes hétvégét bent kell tölteni,így muszály vagyok félévet halasztani. De én is bízok magamban, hogy sikerülni fog:). Minden akarás kérdése!
12. Grepike (válaszként erre: 1. - Cony4)
2009. szept. 13. 12:33

Szia!

Két gyermekem van, 1,5 éves és egy 3 hónapos. Épp pénteken íratkoztam be a főiskola 3. évfolyamára.

Ez idági, még bírtam, nem volt vészes! Nálad már a gyerekek is nagyobbak! Szerintem vágj bele!

11. mmacus
2009. szept. 13. 12:31

Ha a család melletted áll, vágj bele. Én két éve diplomáztam, munka, három gyerek mellett. Igaz, már nagyok. De a munkahelyem is elég húzós. Nem bántam meg, kár lett volna kihagyni az életemből ezt a három évet. Értékes kapcsolatokra tettem szert, amiket azóta is ápolok. A férjemnek örök hála, amiért végig támogatott és segített. A gyerekeknek pedig a türelemért.

A munkahelyen úgy látszott, kell majd ez a végzettség, és így is lett, idén szept. 1-től kineveztek gazdasági vezetővé.

Szóval nekem csak jó tapasztalatom van, én mindenképpen bátorítalak:)

2009. szept. 13. 12:28

Szia!

Vágj bele, próba szerencse! Ha most van rá lehetőséged, ne szalaszd el! Mért ne menne? Mások is csinálják valahogyan! :)

Nekem van egy 4 éves kisfiam, meg egy Pocakom, akinek még 59 napja van hátra -jóesetben- odabent :))

Most 2. évfolyamra járok, nem akartam halasztani a szülés miatt.

Ja, és Vácon járok szocpedre... Biztos ez az, ami tetszene? (mármint a szocped.)

2009. szept. 13. 12:24
Egyébként igen elkezdeni nehéz mindent.Nekem legalábbis ez a lenagyobb gondom.Nehezen szánom rá magam mindenre, de ha már elkezdtem, akkor megszokássá válik, és természetessé.
2009. szept. 13. 12:22

Köszi Wendy,azért ez tök jó, és mennyien lehetnek még olyanok akik bármibe bele mernek vágni gyerek mellett.Persze senkinek sem könnyű, az biztos.

Köszi a bíztatást

2009. szept. 13. 12:21

Nekem is volt a fôsulin olyan osztálytársam aki még magával is hozta a gyerekét:) Imádtuk mindnyájan:)

Amúgy vágj bele, majd megoldódik minden menet közben:)

Ne félj:)

2009. szept. 13. 12:17
Ez az, hogy segítségem nem igazán van.Bár páromra számíthatok, de nem mindig.Irigylem Wendy optimizmusát, én sose leszek ilyen.De talán belevágok hamarosan.
2009. szept. 13. 12:12
Ja, közben eszembe jutott, hogy az egyik barátnőmék 9-en vannak testvérek, az anyukája 18 éves korától szült, az egyetem alatt is folyamatosan, és a legjobb eredménnyel diplomázott :) A gyerekei is szinte mind diplomások vagy egyetemre járnak, igaz, nekik még nincs gyerekük, pedig a legidősebb már 30 elmúlt :)
2009. szept. 13. 12:11
Cony: attól függ, van-e segítséged! Ha van, vágj bele!
3. Wendy87 (válaszként erre: 1. - Cony4)
2009. szept. 13. 12:10
Szia! Én idén kezdtem Pécsen a Kommunikáció- és médiatudomány szakot, igaz egy gyerek mellett, de nappalin, férj, apa nélkül. Két éves a fiam, ő most kezdte a bölcsit. De eddig is tanultam mellette, amíg otthon voltam, mert nem volt meg az érettségim, két év hiányzott, így pont be tudtam fejezni távon a gimnáziumot, amit annak idején ellébecoltam. Az nem volt különösebben nehéz, igaz, annyira könnyű sem, de nem is erőltettem meg magam a tanulásban, aztán mégis csupa jó jegyekkel érettségiztem (na jó, a matek nem lett olyan jó, de az sose ment, gyerek nélkül se). Lehet, hogy csak én vagyok ilyen, de bennem sosincs ilyen para, hogy gyerek mellett ez vagy az nem sikerülhet, én belevágok mindenbe, és elég optimista vagyok. Amígy nem volt gyerekem, önbizalmam sem volt a tanulás terén, érdekes, hogy azóta viszont rengeteg van. És szerencsére az eddigi eredmények igazoltak is. Nálam az egyetlen, aminek a rovására megy a tanulás, az talán a háztartás (nem is talán, hanem tényleg), de amikor anyukám megjegyzéseket tesz arra, hogy gyakrabban kéne takarítani, rendet rakni, stb, akkor én mindig azt mondom neki vigyorogva, hogy vagy van egy jókedvű, okos gyerekem, meg én magam mindig jól nézek ki és jól tanulok, vagy pedig van egy mintaszerű lakásom :P :) Nekem az előbbiek fontosabbak :D Oké, nyilván lehetne mindezt egyszerre is, de igazából nem érdekel. A kosz nem esz meg, az meg már részletkérdés, hogy általában csak felemás zoknim van XD
2. SF
2009. szept. 13. 12:04

Nekem volt egy évfolyamtársam, aki a negyedik gyerekét hordta a fősulira. Talán 3 hónapos lehetett. Míg az órák tartottak, a nagypapa kint ült a folyosón a gyerekkel, a szoptatásokat a szünetekre időzítették. Mára két diplomája van, és öt gyereke.

Nem azt mondom, hogy így csináld, de ő az élő példa, hogy ha meg akarod csinálni, létezik megoldás.

2009. szept. 13. 11:58

Sziasztok.

Nagyon szeretnék főiskolát végezni.Van 2 gyerekem 3 és fél éves, és 5 hónapos.Nagyon félek mellettük bármit elkezdeni.2 éve már mehettem volna, fel is vettek Jászberénybe szoc.pedagógiára, de nem lett belőle semmi.

Tudna bátorítani valaki, aki gyerekek mellett tanul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook