Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagymamámmal szeretnék menni ápolásira.Ha ez sikerült akkor én mellette el tudok végezni egy levelezős főiskolát? Engedi az állam? fórum

Nagymamámmal szeretnék menni ápolásira.Ha ez sikerült akkor én mellette el tudok végezni egy levelezős főiskolát? Engedi az állam? (tudásbázis kérdés)

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Veberangela)
2015. szept. 30. 14:41

Pontosan!

És egyúttal az a gond is megoldódik, hogy "rendes" munkahelyen dolgozva, sokkal nehezebben tudnál tanulni.


Ha én az ápolási ideje alatt tanultam volna levelezőn, akkor ma már sokkal jobban keresnék valószínűleg.

Tanultam és felvételiztem, de nappalira, egészen más szakra, nem is sikerült.


No de ez már így alakult, előre kell nézni. Te okosan csinálod, szívből kívánom, hogy sikerüljön, először az ápolási és a fogyatékossági, utána majd a felvételi is!

Nagymamád öregségi nyugdíjas egyébként, vagy leszázalékolt?

14. veberangela (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2015. szept. 30. 08:53

Főleg az a lényeg, hogy leveszem a család válláról a terhet. Más ha én mondok fel a jelenlegi munkahelyemen(ami amúgy sem a legjobb), minthogy anyukám mondjon fel, akit már kora miatt nem biztos, hogy utána bárhová is felvennék.

Így legalább, ha suliba járok, teszek is azért, hogy legyen más választásom is mint a jelenlegi munkahelyem

2015. szept. 29. 14:18

Szívesen segítek. Én is ápoltam itthon a férjemet, és jelentkeztem levelezőre, csak nem azonos időben.

Nagyon jó lesz, ha sikerül elvégezned a képzést, egyúttal a Nagymama ápolását is vállalod, ezzel, gondolom, a családot tehermentesíted jócskán. Ez a legjobb megoldás, mert nem valami "szabályos" munka mellett tanulsz, úgy sokkal nehezebb lenne.

12. veberangela (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2015. szept. 28. 20:43
Azt most rendezzük, szóval még messze van a vége. Anyukám és öcsèm is be tud majd nekem segíteni. Szerencsére meg tudom oldani, hogy valaki vigyázzon rá ha nem leszek. És jól teszed, hogy ennyi mindent írsz :)
2015. szept. 28. 19:41

Bocsánat, hogy ennyiszer írok, apránként jutnak eszembe a dolgok.


A levelezőre is be kell járni,általában hétvégéken. A vizsgák pedig lehetnek hétköznapokon is. Kapsz diákigazolványt, ami 50%-os kedvezményt ad, de az útiköltség is tényező. És hogy mi lesz a Nagyival, amikor a suliban vagy. Ki fog akkor vigyázni rá?

Mindezt időben meg kell szervezni.

2015. szept. 28. 19:15
Jelentkezni meg úgyis csak akkor tudsz, amikor megnyílik a jelentkezés a felsőoktatási intézményekbe, január közepén, ha jól emlékszem. De utánanézni addig is lehet. Ügyfélkaput nyitni is. Az nem árt, ha van.
2015. szept. 28. 19:13
Foyatékossági támogatást kap a Nagymamád?
8. veberangela (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2015. szept. 28. 19:08
Igen zajlik már az intézése. Nem könnyű, mert emelt ápolási díjat szeretnénk. Nagymamámnak elég sok betegsége van, de főleg a járásával, mert segítség nélkül nem tud közlekedni. Egyenlőre még csak a főiskolának jártam utána,mert meg szeretném várni amíg sikerül az ápolási. De nagyon szépen köszönöm ezeket az infokat, nagyon hasznosak és amint elrendeződik minden neki is állok azoknak amiket leírtál :)
2015. szept. 28. 18:55

zajlik már az ápolásinak az intézése?

Érdemes előre nézegetni a neten, melyik lenne az a főiskola, és pontosan melyik képzésre akarsz jelentkezni.

Ehhez megvannak-e a szükséges feltételek, végzettség, bizonyítvány?

Ha eddig nem nyitottál Ügyfélkaput, akkor érdemes lenne, mert a jelentkezés is el tudod küldeni azáltal elektronikusan, és nem kell postáznod. Más ügyintézésben is hasznos lehet az Ügyfélkapu, és ingyenes.


Ha diákigazolványod nem volt eddig, vagy ha már régebben használtad csak, akkor nézz utána, mi a teendőd ezzel kapcsolatban.


Az ápolási díj nem sok, de arra nagyon jó, hogy a Nagymamáddal lehess mindig. De tapasztalatból mondom, én is voltam ápolásin: a beteg mellett nem könnyű tanulni. Az én férjem "csak" járásképtelen volt, de nem lehetett nyugodtan nekiülnöm valaminek, mindig adódott kérése, vagy tennivaló körülötte.

6. veberangela (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2015. szept. 28. 18:43
Remélem sikerült majd összeegyeztetni, mert nagyon szeretnék óvónő lenni és csak így tudom megoldani.
5. veberangela (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2015. szept. 28. 18:42
Igen úgy értettem, egy kicsit rosszul fogalmaztam.Ennek örülök, hogy lehet mellette :)
2015. szept. 28. 18:36
Csak legyen időd tanulni a beteg mellett. Én is levelezőn tanulok, de a vizsgaidőszakok így is kemények, sokszor 8-10 órán át is tanulok kis pihenőkkel folyamatosan.
2015. szept. 28. 18:35
Engedi
2015. szept. 28. 18:32

Hogy érted, hogy kimenni ápolásra? Hova?

Vagy úgy érted, hogy ápolási díjat vennél igénybe, hogy ellássad őt?


Amellett lehet tanulni, persze.

2015. szept. 28. 18:29
Nagymamámmal szeretnék kimenni ápolásra.Ha ez sikerült akkor én mellette el tudok végezni egy levelezős főiskolát? Engedi az állam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook