Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kenyeret és cirkuszt - avagy hogyan etessünk meg egy egyévest? fórum

Kenyeret és cirkuszt - avagy hogyan etessünk meg egy egyévest? (beszélgetős fórum)


1 2
38. bowie (válaszként erre: 37. - M0ncsa)
2014. jan. 10. 19:07

én anno olyan esőkabát szerű pulóvert vettem, abban evett, tes.o-ban meg ilyen helyeken lehet venni, nem drága, sokszor le is van akciózva. A szakállkák, előkék között vannak.

De most, hogy kinőtte, 2 ruhát fogtam be erre, azokban eszik. Kaja után épp csak kiöblögetem, ha nagyon olyan (hogy legalább a kajamaradék lejöjjön:D) és ráteszem a radiátorra. Másnap kajánál újra ráadom. Oké..nem eszik tiszta ruhában a gyerek, de így csak az a kettő foltos neki.

37. M0ncsa (válaszként erre: 36. - Bowie)
2014. jan. 10. 17:05
Haaat, ebben azert nem ertunk teljes mertekben egyet :) Nem beszelve arrol, hogy a ruhai tobbsege kolcsonruha, es nem artana legalabb a haromnegyedet hasznalhato allapotban visszaadni...
36. bowie (válaszként erre: 35. - M0ncsa)
2014. jan. 10. 17:00
Az nem baj.:)) Szerintem akkor a legédesebbek, ha maszatosak.:))
35. M0ncsa (válaszként erre: 34. - Bowie)
2014. jan. 10. 15:17
Nos, ma ez tortent. Uloke meguszta, de a gyereket komplett at kellett oltoztetnem :(
34. bowie (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2014. jan. 9. 20:08

Igen, kosszal jár ez a módszer.:)))

Esetleg tegyél rá valami pléd félét a székre, vagy törölközőt, ami nem baj, ha olyan lesz.:)

33. M0ncsa (válaszként erre: 32. - Bowie)
2014. jan. 9. 18:18

No, lehet, hogy lassan en is kiprobalom ezt a modszert. Az egyetlen baj vele, hogy az etetoszek szivacsa nem muanyag-, hanem szovetboritasu, igy nem eleg letorolni, hanem ki kell mosni (es utana 2 napig szarad).


Legutobb belepancsolt a kajajaba kezzel, de ahelyett, hogy letoroltem volna, mutattam, hogy nyalja le, finom :D Azt az elkepedt fejet latnotok kellett volna. De hamar belejott, aranyos volt.

32. bowie
2014. jan. 7. 13:30
Én úgy szoktam, hogy teszek neki kézközelbe olyan kaját is, amit kézzel tud enni, tehát nem játékot teszek oda..így kupak helyett, ha épp játszik, akkor az abból áll, hogy almát rágcsál, vagy trancsíroz a kezével. Ha azt látom, hogy nem érdekli már a kaja, de azt gondolom, hogy még nem evett eleget, akkor egész egyszerűen elé teszem a tányérját meg a kanalát, aztán hagyom, hogy az kösse le a figyelmét más helyett. Nyilván ez azzal jár, hogy nagy részét szétkeni magán, meg mindenen, de próbálkozik így enni is közben, és amíg éhes, addig tutira megoldja, hogy a szájába is jusson kaja. Kezével, meg, ha sikerül, kanállal.
31. M0ncsa
2014. jan. 7. 08:51

Koszonom az ujabb hozzaszoloknak a tapasztalataikat!


Egyre inkabb latom, nem mi vagyunk az egyetlenek :) katapanka, Zsuzsa, akkor remenykedem, hogy idovel az enyem is kinovi... Persze amig lehet, etetem cirkusz nelkul.


Inta, nagyon ugyes a fiad! Nalunk is volt egy idoszak, amikor a fiamnak erdekes volt a kanal, olyankor "egyutt ettunk" (ketten fogtuk a kanalat, vezettem a szajahoz), nagyon elvezte, en meg orultem, hogy hamar megtanul majd egyedul enni. De ez az idoszak ahogy jott, el is mult, kovette a jatszos fazis. Most itt tartunk...

30. inta
2014. jan. 6. 23:06

Szia, az én fiam nemrég múlt 1 éves. Egy ideje egyszerűen untatja az evés őt is, pedig jó evő egyébként. Egy darabig játékot adtam neki, énekeltem stb, de aztán a kanál kellett, később meg persze a tányérban is akart turkálni.


Én megengedtem neki, hiszen ebben a korban játék közben tanul, és a világon minden játék szerinte, és persze amit én csinálok, azt szeretné ő is, szóval én őszültem, ő meg a kaját maszatolta szét az asztalon (padlón, széken, ruhán, kezén stb).


Cserébe most már tud egyedül enni (én meg majd befestetem a hajam), nyilván nem szálegyedül lapátolja be a kajáját, de már nem az a legnagyobb móka, ha szétkeni az asztalon, hanem az, ha sikerül a falatokkal betalálni a szájába. Így tőlem is könnyebben elfogadja az ételt, nem akar elmenni a székéből, élvezi, hogy "önállóan" eszik, úgyhogy újból jól eszik, és gyorsan végzünk.


Most épp ott járunk, hogy ha én mellette eszek, akkor már a kést, villát szeretné, szóval ez is kemény menet lesz (mert ezt persze nem adom), de büszke vagyok rá, hogy 1 évesen szépen lapátolja magába a kajáját, és már több van a szájában, mint a haján :).

29. fzsuzsa76 (válaszként erre: 27. - M0ncsa)
2014. jan. 6. 21:44
Szia,nekem 2 gyerekem van, egyik 7 másik már 10 éves.Mindkettő ebben a korban (1-2 év) kizárólag "játszva" evett, már eleve úgy készültünk neki az evésnek, hogy töménytelen mennyiségű játékot az etetőszék lábához készítetettem, hogyha az egyiket megunta, esélye sem volt abbahagyni az evést, már ott volt a másik játék:-) Ahogy megtanultak önállóan enni, aztán kezdődött az ovi, valahogy észrevétlenül "kinőtték" ezt.Egyikkel sem volt semmilyen probléma evés terén később,oviban,suliban sem.Bár a kisebbik kicsit válogatósabb, rosszabb evő, de igazán probléma vele sem volt:-)
2014. jan. 6. 21:44
Szia! Az én fiam is ilyen volt. Egyre érdekesebb dolgok kellettek neki mert pl ami hétfőn jó volt az már szerdán nem :) Őt az önálló evésre is elég nehezen lehetett rávenni. Jelenleg játék nélkül egyedül eszik (jól néznénk ki, már óvodás :))de manapság is eltart fél óráig egy tányér leves... Viszont a lányom már most ott tart hogy hisztizik ha nem ehet önállóan...:)
27. M0ncsa (válaszként erre: 26. - Ede71)
2014. jan. 6. 21:23

Ertem. Latom, tapasztalat van ilyen is, olyan is.


Mindenkinek nagyon szepen koszonom az ertekes hozzaszolasat! Termeszetesen ha van meg barkinek barmilyen hozzafuznivaloja, nagyon szivesen meghallgatnek meg 1-2 velemenyt, tapasztalatot.

De azt mar csak holnap, mert most megyek aludni :) Jo ejt mindenkinek!

26. Ede71
2014. jan. 6. 20:32

szia, a fiam 9-én lesz 1 éves, etetőszékben etetem és nálunk is kell hogy valami legyen az asztalon, játék, kiskönyv stb., nem kell aggódni, ilyenkor a gyerek annyira el van foglalva a világ felfedezésével, hogy az evésre " nem jut idő".

a nagyobbik fiam 3 éves ő is hasonlóan kezdte, de amikor már ügyesebb let érdekelni kezdte a kanál és hogy egyedül egyen és akkor elmaradtak a játékok és egyéb kiegészítők az asztalról. most már szépen önállóan eszik.

szerintem egy 1 éves gyerek még nem kész a kanalazásra és egyéb étel egyedüli elfogyasztására, én szoktam köles golyót, vagy kis háztartási kekszet rakni az asztalkára a kisfiamnak evés után és szépen felcsipedeti és megeszi, ez is a tanulási folyamat része, sok türelem és sok takarítás , kitartás:)

25. M0ncsa (válaszként erre: 24. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 6. 20:16

Nem hogy kell, egy eves korig TILOS, es utana is csak modjaval.


Nehany adat:

- a vesek MAXIMUM napi 5 gramm (!!!) NaCl-ot tudnak kivalasztani. Az osszes tobbi jobb hijan elraktarozodik a szervezetben. Termeszetesen csak megfelelo mennyisegu folyadekbevitel eseten.

- az elraktarozodott so rengeteg betegseg kivalto oka tobbek kozt (teljesseg igenye nelkul, fejbol irom: reuma es egyeb izuleti bantalmak, vernyomasproblemak, errendszeri megbetegedesek zome, agyi problemak (demencia, alzheimer kor), borproblemak, mint szaraz vagy epp tul zsiros bor, pattanasok, stb. - van meg egy csomo, de hirtelen ennyi jutott eszembe.)

- sobol egyszerre 21 gramm halalos dozis (teljesen felboritja az ionhaztartast ugyanis). Olcso modja az ongyilkossagnak :)


A fenti adatok felnottekre vonatkoznak. Gyerekek eseteben nyilvan kevesebb mindenbol.


Baratnod lehet ignorans, de a tenyek attol meg tenyek maradnak, sajnos. Szegeny gyerekek :((( A nassolnivalot meg nem is kommentalom, egyszeruen szohoz sem jutok. En meg a babakekszet is otthon sutom a gyereknek, ha jut ra idom, abban legalabb tudom, mi van...

24. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 23. - M0ncsa)
2014. jan. 6. 18:58

Én ezen totál ki vagyok akadva.....

A barátnőm nagyon sósan eszik,de a gyerekek előtt egész nap ott a nasi,a krékerek,chips,burgonya szirom.Utána meg csodálkozik,hogy "nem eszik a gyerek".Hát persze,hogy nem!Ki a gránát akar sós chips után,még sósabb főtt ételt enni?(5éves,a kicsi pedig 2 és fél éves)Tudod,ha szól az ember,megkapja a magáét...

Ő is tudja,hogy veszélyekkel jár,de hogy ennyire komolyan azt szerintem nem!

Minek kellene sózni a bébi ételt?

23. M0ncsa (válaszként erre: 15. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 6. 18:42

Erre akartam meg reagalni - azt azert tudjak a baratnodek, hogy ezzel iszonyuan artanak a gyereknek? Egyreszt tonkreteszik az izleleset, masreszt terhelik a vesejet, nem kicsit.


Van egy baratnom, o is agyonsozott mindent. Egyszeruen nem erezte a sos izt, ami neki pont jo volt, barki masnak ehetetlen. Mar 32 evesen sulyos veseproblemakkal kuzdott, somentes dietat kellett tartania (pl. gyumolcsleveken elt hetekig, orvosi utasitasra). Nem volt tulsulyos, csak a napi sobevitele mar a mergezes hataran volt. Szoval nehogy ide jusson az a szegeny gyerek is...

22. M0ncsa (válaszként erre: 21. - Jasmine24)
2014. jan. 6. 18:15

"Sokszor nehez eldonteni mivel tesz jot vagy eppen rosszat az ember."


Igen, pont emiatt inditottam a forumot, mert nem tudtam, en stresszelem tul a dolgot, vagy tenyleg lehet ebbol kesobb problema...


Puhara fozott zoldseg jo otlet, koszonom :) Gyumolcsot mar most is kap darabosat, amit kezzel ehet, azzal elbibelodik. Vagy szetkeni, aminek kevesbe orulok. Viszont alig van meg foga (5), ugyhogy ha pl. husos etelt kap, kenytelen vagyok aprora vagni-torni, mert nem tudna elragni. Remelem, ha tobb szilardat kap, javul majd a dolog...

21. Jasmine24 (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2014. jan. 6. 17:58

Az enyem most 9-en tolti a 13 honapot. :)


Sajnalom, akkor nem tudok erdemben segiteni. Talan a turelem es az ido majd megoldja. Sokszor nehez eldonteni mivel tesz jot vagy eppen rosszat az ember. Esetleg meg probalkozhatsz puhara fozott zoldsegekkel, vagy puha gyumolcsokkel (pl banan), hatha szivesen megeszi oket a talcarol sajat kezzel. Hatha megjon a kedve.

20. M0ncsa (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2014. jan. 6. 17:54
Hmm. Akkor talan megsem annyira bolhabol elefant... Ismered a mondast: nevelni egy gond, atnevelni szaz gond :) Igyekszem inkabb nevelni, mindenki erdekeben.
2014. jan. 6. 17:44
Unokaöcsém 3,5 éves, és még mindig csak cirkuszra megy le a kenyér. Jogos, hogy aggódsz, hogy ezt meddig lehet tolerálni, mikortól kijátszás az, amit csinál, és ha nem szabod gátját időben, később bajok lesznek-e belőle. Bennem is ezek merülnének fel, ha lenne gyerekem.
18. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Jasmine24)
2014. jan. 6. 16:52

En is azt hittem eleinte, hogy azert nem eszik, mert nem ehes. 2-3 kanalnyit evett, aztan forditotta el a fejet. Kivettem a szekbol, orditott. Visszaraktam, megint 2 kanal, megint fejforditas. Ezt eljatszottuk akkor nehanyszor, majd kesobb meg par alkalommal, de bocsi, erre nekem se idom, se kedvem hozza.


Az egyebkent "segiteni" szokott, ha egyutt eszunk - am ez csak akkor kivitelezheto, ha a ferjem is itthon van.


Egyebkent majdnem egykoruak a fiaink, az enyem egeszen pontosan 1 eves es 2 honapos :)

2014. jan. 6. 16:39
meselyet=mesejet (bocsi)
2014. jan. 6. 16:37
Nalunk a fiam most lesz 13 honapos es mindig akkor eszik, ha ehes. Amikor latom hogy forditja el a fejet, meg esetleg megprobalom 1x vagy 2x, de utana elviszem az etelt es kesz. Akkor nem kap enni, mert nem ehes. Mondjuk nalunk alapbol jo evo volt mindig, akarmikor eszunk jon es keri a kajat O is. Amugy neha a kedvenc meselyet teszem be neki eves kozben, de ha nem nez semmit az sem gond.
15. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2014. jan. 6. 16:36

Náluk is abban volt,amíg rá nem jött a menetelés:DD

Így sikerült rászoktatni a kocsiban való evésre,úgy,hogy előtte beveret a gyerekkel 2 csomag chipset,és rommá sózza a bébikaját.

Türelem:))

14. M0ncsa (válaszként erre: 12. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 6. 16:24

Jezusom :D Nem, azert idaig nem sullyedunk. Eves az etetoszekben van.


Nem okoskodtal, ezt kerdeztem, tapasztalatokat. Nehanyat mar kaptam, miszerint normalis, ha egy ilyen kis gyereket nem kot le az eves. Ez is valami :)

13. M0ncsa (válaszként erre: 10. - Nbandus)
2014. jan. 6. 16:22

:) 2-3 ev? Jajj :D 3-4 eves korukra "komolyodnak" csak meg? :D


Nem "baj", csak egyreszt eleg faraszto felpercenkent ugralni es felszedni a fodrol a leesett jatekokat, meg uj jatekokat adni neki, mert a korabbit mar megunta. Haromnegyed ora egy kistanyer elfogyasztasa... Masreszt meg rossz szokas kialakitasa miatt aggodom. Lasd - magad irtad - ket csuszas kozt eteto anyukak, szerintem ez nagyon nem helyes.

12. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 9. - M0ncsa)
2014. jan. 6. 16:20

Sajnos használható tippet nem tudok adni:(

Illetve,csak annyit,hogy felesleges "hülyeségekre"ne szoktassátok rá,csak hogy egyen.A barátnőmék,már ott tartanak,hogy lent a garázsban,kocsiban hajlandó enni a gyerek.

Nem okoskodni szerettem volna....

11. kisj
2014. jan. 6. 16:12
Én ilyesmiből nem csinálnék (és nem is csináltam) problémát.
10. nbandus (válaszként erre: 8. - M0ncsa)
2014. jan. 6. 16:12
Hát akkor kitartás :) Szép lassan csak rájön, hogy jó enni :) De addig még eltelik 2-3 év :) amúgy miért baj az, hogy valami van a kezében, amíg eszik?
9. M0ncsa (válaszként erre: 6. - A7dd008376)
2014. jan. 6. 16:07
Nem mi kezdtuk. Honapokig rendesen evett, mindenfele musor nelkul. kb. 3-4 honapja kezdte, hogy nem volt hajlando enni, csak ha lekototte valami mas a figyelmet. Fogalmam sincs, honnan jott az otlet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook