Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy tudjátok megállni hogy ne egyetek kenyeret, sütit? Ha ezeket elhagyom az már fél siker a diétában. fórum

Hogy tudjátok megállni hogy ne egyetek kenyeret, sütit? Ha ezeket elhagyom az már fél siker a diétában. (tudásbázis kérdés)


1 2
48. fe9e12ede0 (válaszként erre: 44. - Szimba)
2010. máj. 16. 13:53
Ezt magam is alátámasztom. Reggel pár óra koplalás után lekváros kenyér + cukros tea az elrettentő példa. Ez olyan szépen meghintáztatja a vércukor szintet, hogy a hasnyálmirigy tengeri (cukor) beteg lesz tőle. Vacsira vagy hűtőkizabálás lesz, vagy alvás korrogó hassal (már amennyire lehet ilyet) Mehetünk kocsival úgy is 60km/óra sebességgel, hogy megyünk 100/al 2 percet, majd fék, aztán döcögünk 2 percet, majd padlógáz, és száguldunk 2 percet. Vagy mehetünk kis ingadozással is 60-as átlagot. Hogy melyik mennyire viseli meg a motort és a fékeket, gondolom nem kell ecsetelni. (hasonlat több sebből is vérzik, csak így szemléletesebb amit mondani akartam)
47. fe9e12ede0 (válaszként erre: 45. - Szimba)
2010. máj. 16. 13:45

Na akkor kifejtem aprólékosabban. Valóban akkor hízlal bármi is, ha több kalóriát viszünk be mint amit felhasználunk. Ezenkívül a gyorsan felszívódó szénhidrátokat legritkább esetben használjuk fel olyan gyorsan, mint ahogy megemésztjük. Továbbá a gyorsan felszívósó CH hatására a hasnyálmirigy azonnal inzulinbombát juttat a vérbe, ami hatására azonnal eltárolódik a szénhidrát. Ha van hely az izomzatban, akkor ott keletkezik belőle glikogén, de erre átlagember 48 óra alatt 450 g CH tud eltárolni, de ehhez teljes izomglikogén lemerítés szükséges, hogy teljesen üres raktár teljes kapacitását használni tudjuk. (pl. köredzés végelgyengülésig) Valamint a máj tud kb. 80 g CH-t bespajzolni, ehhez is kb. 24 órát kellene koplalni. Éjszakai alvás közben nem szokás enni, tehát reggelre valami hely lesz a májban (alvás közben lemerítjük egy picit), Tehát reggel/délben fogyasztott CH itt részben tárolódhat. Óránként 50-70 kcla lenne az energiaszükségletünk, hát ennek a többszörösét be lehet vinni.

Azok a szénhidrátok, melyek nem lesznek azonnal felhasználva, vagy nem lehet őket glikogénné alakítva eltárolni, ezek pedig mind a zsírszalonnában fognak landolni.

Napi viszonlyatban kalória = kalória érvényes, de döntse el mindenki, hogy mit szeret jobban. Sok CH kaját vinni zsír nélkül, amit a szervezet azonnal zsírrá alakít, aztán a nap hátra lévő részében felélni ezt a zsírt, vagy pedig rengeteg rostos szénhidrátot fogyasztani (zöldség - gyümölcs), a hiányzó kalóriákat meg kiegészíteni zsiradékkal (olajos magva fehérjében is gazdagok).

Így elérhető, hogy hosszú időre alacsony sebességgel szívódjanak fel a kalóriák, egész nap egyenletes vércukorszintet biztosítva, száműzve az éhséget...

Ami pedig az üres kiflit illeti, inkább valami zöldséget részesítek előnyben, abban van más is, nem csak üres kalóriák. A teljes kiőrlésű gabonák magasabb rost tartalma még jobban akadályozza a hasznos tápanyagok felszívódását, hiában gazdagabbak pár nyomelemben...

[link]

2010. máj. 16. 10:14

Módosítok: 4 hónap, mínusz 27.4 kg!!! Reggel méretkeztem.


A kenyérfélékről, sütikről annyit, hogy teljesen felesleges dolgok, miért is esszük őket???? Csak mert finomak, finom az ízük, gusztusosak, de csak arra gondolunk, hogy finom - a szánkban. Hogy utána hova jut, hogy emésztjük meg, mi haszna van szervezetünk számára, ezzel nem foglalkozunk, ugye? Mert ha ezzel foglalkoznánk, nem ennénk soha, meg még sok mást sem...

Szép napot!

45. szimba (válaszként erre: 37. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 16. 09:24

Ha megnézed, mennyi kalória van egy üres kifliben, meg egy vajas-szalámis-sajtosban (minimum kettő, de inkább háromszoros), nem biztos, hogy hülyeség.

Sokan ezt mondják, sokan azt.

Én az üres kiflitől (van, hogy megeszek egy este négyet) nem hízok, a szendvicstől igen.

44. szimba (válaszként erre: 11. - Kiscsillag01)
2010. máj. 16. 09:18

Ez személyfüggő azért :)

Sokaktól hallottam, és én is ilyen vagyok, hogy ha reggel/délelőtt eszek valami cukros/fehérlisztes dolgot, onnantól kezdve egyész nap folyamatosan zabálhatnékom van.

43. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. máj. 16. 07:40

Szió:-)

Én nem tudom megállni:o)Délután 2-ig be-be csúszik.Utána már csak fehérjealapú tápálékot eszek.Tojás,felvágott,virsli,húsfélék,sovány túró,sajt,kefír.Ezeket eszem.Az eredmény -16kg.A vasértékem 10-ről 21,9-re változott ez idő alatt.Én nem sanyargatom magam,inkább az időpontokra figyelek.

42. Vikianya (válaszként erre: 32. - Homokóra)
2010. máj. 16. 07:18
én kb 5 éve szoktam le a cigiről, de a vágy nem szünt meg... max kevesebbet gondolok rá. De soha nem bűnöztem, azóta egy szálat sem szívtam :)
2010. máj. 15. 23:17
Ja, TESTKONTROLL, nekem ez a szentírás. CSodálatosan működik!!!
40. fe9e12ede0 (válaszként erre: 27. - Gabuskah)
2010. máj. 15. 23:05

Ha nem tudtok kenyér nélkük meglenni, süssetek ilyet:


[link]


már ez is sokkal jobb a gyorsan felszívódó szénhidrátból készült kenyerektől.

39. fe9e12ede0 (válaszként erre: 27. - Gabuskah)
2010. máj. 15. 22:50

Legtöbbször uborkát. Na jó, arra nem kenek lekvárt :) hehe. Kolbászhoz, töpörtyűhöz szalonnához jól bejön a főtt tojás. Paprika retek korlátlan mennyiségben. Vajat rá lehet kenni a sajtra.

Eleinte puffasztott rizskenyérre álltam át, aztán fokozatosan elhagytam azt is.

38. fe9e12ede0 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 15. 22:43

Elárulnád, miért nem lenne egészséges elhagyni? Utoljára a szilveszteri kocsonyához ettem kenyeret... Mi az, amit nem tudok más táplálékból felvenni?

Meg aztán ha az ember 2 millió évig nem evett gabonát (míg kifejlődött), akkor most mi ehhez képsest a neolit korszak 15-20000 éve, mióta van mezőgazdaság?

37. fe9e12ede0 (válaszként erre: 16. - Raczne-gabriella)
2010. máj. 15. 22:35

Bocsika, de Téged jól átvertek :((

(már amennyiben ezt tanították)

36. fe9e12ede0 (válaszként erre: 34. - 5f6073c825)
2010. máj. 15. 22:32

Nagyjából ugyanezeken a váltózásokon mentem át.. (kivéve kávé maradt, de rizstejjel). Aztán ráakadtam a paleo étrendre. Azóta átálltam erre, hisz már csak egy karnyújtásnyira voltam tőle.

Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek. Ha nem is egyik napról a másikra, meg nem is 100%-ra, de van mit átvenni belőle.

35. ecb0a96a08 (válaszként erre: 32. - Homokóra)
2010. máj. 15. 21:30
Igen, így van. Ezt tanúsíthatom neked, mint hétköznapi, átlag halandó. Minden a fejben dől el. A külső módszerek csak mankók, amik vagy segítenek, vagy nem. Általában azért használjuk őket, mert igazán eszünk ágában sincs magunkon változtatni, sőt. Az szeretnénk, ha minden maradna a régiben, cigizhetnék, sütit falhatnék... Én ezt is megtettem, ezt is kipróbáltam, erre is egy csomó pénzt elköltöttem, rajtam már ez sem segít. Így marad minden a régiben. Hát valahogy így működünk. De ha az igazi elhatározás megszületett, annak semmi nem állja útját. Hajrá. Ezek a sorok kb magamnak íródtak, mert itt tipródok én is ám a felesleges kilóimmal.
34. 5f6073c825 (válaszként erre: 33. - Csibefalat2008)
2010. máj. 15. 21:11

Jan.10.-én kezdtem, szép lassan leszoktam a kávéról, tejről (szerintem ez is fölösleges kalória), kenyeret, tésztát...stb. azóta egy falatot se ettem. Tényleg 70-80%-a az étrendemnek zöldség-gyümölcs, húst se nagyon eszem, sőt tejterméket se és nincs semmi bajom. Ilyen-olyan magokat rágcsálok időnként (natúr, nem pirított és nem sózott szotyi, tökmag, dió, kesudió...), ezekben megvan a szükséges aminosav ill. fehérje. Az eredmény is megvan (4 hónap alatt 25 kilóval lettem kevesebb és 2 ruhamérettel), nagyon büszke is vagyok magamra. Szívem szerint világgá kürtölném, hogy mindenki csinálja ezt, mert MŰKÖDIK!!!! Ha elérem a kívánt súlyom, akkor azért fogok enni ezt-azt módjával, de a fő étkem a zöldség és gyümölcs marad, ez biztos. Bár hangsúlyoznám, ez nem diéta, hanem ÉLETMÓD!

Szép estét mindenkinek!

33. csibefalat2008 (válaszként erre: 24. - 5f6073c825)
2010. máj. 15. 21:02
A mindenit!! A Palik Laci is igy csinálta de ha ezt egy átlag- embertől hallom még hihetőbb. Na én is nekiállok!!
2010. máj. 15. 14:58
A cigivel is így van? Hogy egy hónap után elmúlik a vágy?
31. Binky
2010. máj. 15. 14:23

Nekem nem volt nehéz, valahogy sosem voltam kenyérbolond... a sütivel már nehezebb...

Lehet jó, ha kezdetben a teljes elhagyás helyett átváltasz abonettre és azzal eszed a dolgokat. Én valamennyi édeset mindig ettem, ha máshogy nem, hát édesítős limonádé, vagy édesítős krémtúró formájában, vagy persze a gyümölcsök...ezekről szerintem butaság lemondani, mert ha hízlalnak a gyümölcsök, ha nem, egészségesek.

2010. máj. 15. 14:17
Egyszerűen döntsd el magadba, hogy ameddig fogyizol, nem eszed.. és bármikor is kisértésbe esnél, ez jusson eszedbe.Kb. 1 hónaop és elmulik a kenyér utáni vágyad..
29. b7086b1501 (válaszként erre: 25. - Ekka)
2010. máj. 15. 14:16
Néha én is megeszem simán de olyankor nem is fogyok az is biztos:DDDD
2010. máj. 15. 14:08

Én mindig azt eszem, amit szeretnék. Ha este 10-kor megkívánok egy hatalmas szendót, akkor azt. De szerencsére eleve az egészséges ételeket szeretem. Tészta nagyon ritkán, kenyér kevés. Viszont imádom a zöldséget. De nem hiszem, hogy ha az ember megkíván vmit, és mondjuk megeszik 3 szelet tortát alkalomadtán, akkor másnap kövéren ébred. Viszont van aki azt mondja alig eszik vmit, mégis hízik, de közben két étkezés között folyamatosan csipeget.

Én így nem fogytam, de nem is híztam 16 éves korom óta ugyanannyi vagyok(47kg), 2 gyerek után.

Szóval a mértékletes, egészséges, nem önsanyargató táplálkozás a nyerő szerintem.

2010. máj. 15. 14:02
de ha nem esztek kenyeret akkor mit esztek helyette?:O
26. bbibe
2010. máj. 15. 14:00
Annyira ügyesek vagytok! Én 1200 kcal eszek és napi 5 étkezésre leosztva és mégsem fogyok. Jó csak 1,5 hónapja csinálom, de én nem értem!!!
25. Ekka (válaszként erre: 23. - B7086b1501)
2010. máj. 15. 13:56
Én volt, hogy simán megettem este is a kakaós csigát.. persze ez nem volt rendszeres:D
2010. máj. 15. 13:56

4 hónap - mínusz 25 kg. Gyakorlatilag csak zöldség-gyümölcsön élek (azt viszont rengeteget eszem) és jobban érzem magam, mint valaha.

Ezredszer álltam neki fogyózni, de most azt hiszem, ebből már életforma lesz! Még 20-25 kilótól szeretnék megszabadulni - és akkor sem leszek csontsovány :)

KITARTÁS és AKARATERŐ titka mindennek!!!

2010. máj. 15. 13:43
Ehetsz nyugodtan kenyeret is és sütit is csak annyit tarts szem előtt hogy még a reggel folyamán edd ezeket vagyis délelőtt és akkor nem lesz semmi gond.Délután és este pedig figyelj rá hogy mit eszel csak olyan ételeket egyél amik nem hizlalnak.és már megis van oldva.Nem kell lemondanod semmiről sem csak megfelelő időben kell enni.
22. Dovanda (válaszként erre: 18. - Raczne-gabriella)
2010. máj. 15. 13:34
gratulálok! ügyes vagy:)
21. Ekka (válaszként erre: 20. - Doresz88)
2010. máj. 15. 13:34

2 szelet tk. kenyérben 16g ch. van...

Napi 120-150g ch-val simán lehet fogyni:)

2010. máj. 15. 13:32
De hát a kenyér az tele van szénhidráttal, akkor hogy hogy nem hízlal?
2010. máj. 15. 13:29

Én sem eszem a kenyeret, tésztát, meg az ehhez hasonló dolgokat. Egyszerűen annyit csináltam, hogy reggelire gyümölcsöt, zöldséget, vagy ilyesmiket eszem, ezekhez nem kell kenyeret enni, olyan kajákat igyekszem főzni, amikhez szintén nem kell kenyér, és próbálok sok zöldségköretet csinálni, nem pedig tésztát rizst.

Nekem így is siker a fogyi! Húsvét óta 6 kiló ment le. Igaz lassan megy, de ez legaláűbb nem jön vissza!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook