Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kemoterápia és ami utána jön.. (felépülés következik!) fórum

Kemoterápia és ami utána jön.. (felépülés következik!) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Noricica1987)
2012. szept. 25. 15:16
De igen volt, a hasi nyirokrendszerben volt neki, ezért volt 2 műtétje, mert megpróbálták kiirtani.
2012. szept. 25. 15:13

Páromnak van egy ismerőse. Vastagbél daganat volt ha jól tudom, műtötték is. Múltkor találkoztak és a párom csodálkozva látta, hogy infuziohoz hazsnálatos tű volt a kezében. Kérdezte tőle hogy megint műtöttek? A srác azt válaszolta, hogy dehogy, turbózom a szervezetemet C-vitaminnal. Németországból rendelte, és egyenesen a vérbe jutattják...

Szerintetek?

2012. szept. 25. 14:58
jaj bocsi 1200mg
32. Noricica1987 (válaszként erre: 31. - Tamcs1987)
2012. szept. 25. 14:57
12000mg,tabletta,csipkebogyós.
31. tamcs1987 (válaszként erre: 30. - Noricica1987)
2012. szept. 25. 14:56
A C-vitaminnak a tablettás formáját ajánlották? Vagy valami különlegeset?
30. Noricica1987 (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2012. szept. 25. 14:55

Igen az orvos is azt mondta hogy nőnek tőle a daganatok.

Egyedül a C vitamint ajánlotta.

29. Noricica1987 (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2012. szept. 25. 14:54
Örülök hogy jól van a férjed,remélem az enyém is meg gyógyul,neki nem volt áttétje?
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Noricica1987)
2012. szept. 25. 14:53

Igen, ez igaz, hiszen a vitaminok táplálják a daganatos sejteket épp úgy, ahogy az egészségest is.

Talán a C vitamin kivétel, de más milyet nem szabadna szedni, főleg olyat nem, amelyik sejtregeneráló hatású.

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Noricica1987)
2012. szept. 25. 14:51

Nem hiszem, hogy a kor számítana. A férjem is fiatal volt, amikor beteg lett.


És kis megnyugtatás hátha számít.


Nyirokmirigy daganata volt 32 éves korában derült ki. 2 műtétje volt, majd 4x5 palack kemo, az összes mellékhatás meg volt. Azóta eltelt 23 év és semmi baja!:)

Pedig akkor azt hittük, hogy nem fog meggyógyulni.

26. Noricica1987 (válaszként erre: 23. - Tamcs1987)
2012. szept. 25. 14:51

Most rendeltük meg az Oncomart azon kívül még C-vitamin,az orvos azt mondta hogy a sok vitaminnal többet árthatunk mint használunk!

Igen a hányás a leg rosszabb,az gyengíti le.

Lehetne jobb is az eredménye,keletkezett még át tét a kemo óta,de gyeébként semmi nem látszik rajta jól van!


Sajnos a betegség nem válogat fiatal vagy nem én 18-éves voltam mikor kemot keptam.

25. tamcs1987 (válaszként erre: 21. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 25. 14:47

Rá se ránts... :)

Persze, elfoglaltságot eddig is keresünk neki, mindig valami könnyen kivitelezhetőt. Gyümölcs magozás, egy kis főzés... Megcsinálta őket, de így is kell folytatnia!

24. Noricica1987 (válaszként erre: 22. - Talofa)
2012. szept. 25. 14:47
Sajnos igen alattomos az biztos!
23. tamcs1987 (válaszként erre: 20. - Noricica1987)
2012. szept. 25. 14:45

És Ti valamilyen alternatívát próbáltatok mellette? Egyedül a hányástól félek, a többi még csak-csak..

Apa 57 éves, biztos nehezebb lesz a szervezetének regenerálódni.

És a férjed jól van már? Ilyen fiatalon is átesni ezen..

22. talofa (válaszként erre: 20. - Noricica1987)
2012. szept. 25. 14:43
29-évesen?....ilyenkor mindig ledöbbenek:(((Utálom ezt a szemét alattomos betegséget:(((
21. 74f8c12b8e (válaszként erre: 17. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 25. 14:41

bocsánat..TaMcs..

szemüveg kéne már:( én vagyok az öregSam

2012. szept. 25. 14:40

Férjem 29 éves,ő neki is vannak áttétjei több helyen,eddig öt kemót vett fel egyszer sem hányt igaz szed hányinger csökkentőt,nem fáradékonyabb nem gyengébb,haja már az 1 után kezdet hullani,igaz ő utána le borotválta,ki merem jelenteni hogy neki a kemó mellékhatása csak a haj ki hullás volt,valamit kéz zsibbadás semmi más,

6x5 kemó kell neki,még az utolsó 5 napos van hátra,lehet hogy az is közre játszik hogy fiatal!

Most rendeltük meg neki az Oncomar tápszert!


Én 2007-ben kaptam kemót én már az első után nagyon rosszul voltam úgy harmadik után hullott ki a hajam!Minden embernél más!

19. talofa (válaszként erre: 16. - Tamcs1987)
2012. szept. 25. 14:38
Lehet nem is lesz olyan gyenge!....Van ismerősöm,ffi....aki 10 éve rákos,2 havonta jár kemora,azon kivűl kutya baja:))))....de az orvosok ugyis tudják,mennyire veszélyes,mire számítsatok.....nálunk a Nagyimnak is megmondták:(((...lehet azért is fordult magába:(((
18. talofa (válaszként erre: 16. - Tamcs1987)
2012. szept. 25. 14:35
Én se tudtam...az én Nagyim volt a legerősebb,legvagányabb Nagyi!....De arra gondolj/igaz nem tudom milyen fajta a betegség...nekünk a doki elmondta mire számítsunk:(/,hogy nem szabad feladni és,hogy meg fog gyógyulni!
2012. szept. 25. 14:32

Szia Tancs! én szerencsére közelről nem láttam rákos beteget,de valamit leírok,hátha hasznos lesz-általában a nagyon beteg embereknek.

Szerintem érdemes rákészülnötök az ágyban fekvésére mondjuk rejtvényekkel, vidám filmekkel,könyvekkel,újságokkal,vagy videójátékkal,kártyával,pasziánsszal-amit szeret csinálni.Olyat,amit egyedül is tud,és olyat,amit másokkal is szívesen csinál.

Ha erre rá tudjátok beszélni,hogy ne csak feküdjön,és a kínjaiba merüljön el,valószínű jobabn fog gyógyulni.

erőt,kitartást kívánok!

2012. szept. 25. 14:25

Értem amit írtál :)

Eltűnt és 1-2 nap alatt meg vissza? Ez mennyire fura, makacs és alattomos...

Anyukám is nagyon fél. Nem lesz könnyű, hiszen a család oszlopos tagja fog legyengülni! És mivel elég makacs, nem szereti mikor babusgatjuk :) Pedig most hagyni kell.

Egyszerűen nem tudom magam elé képzelni, hogy rosszul lesz, gyenge.

15. d812831663 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2012. szept. 25. 14:24
Nekünk bevált, azért mondom hogy mindnekinek ki kell tapasztalni mi segít. Mi is sok vért kaptunk azért mert pusztultak a vérsejtek, nem a láz miatt.
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Tamcs1987)
2012. szept. 25. 14:24

Pontosan nem emlékszem mikor kezdődik a rosszul lét, mert az jön előbb.

A piros a legerősebb szer.

A férjem úgy kapta, hogy 5 napig és úgy emlékszem, hogy hétvégére a 6. 7. napra már rosszul volt. A haja csak a 2. héten kezdett hullani.

És még egy: a férjemnek a piros erős volt, így nem csak hányás, láz volt, hanem epilepsziás rohamhoz hasonló rosszullétek is, így a 3. kezelés már nem ezzel a szerrel történt, hanem egy gyengébbel.

13. talofa (válaszként erre: 12. - Talofa)
2012. szept. 25. 14:17
Ezt jó zavarosan írtam le...ne haragudj:((
12. talofa (válaszként erre: 11. - Tamcs1987)
2012. szept. 25. 14:16
Mi is ugyan így voltunk.....derült égből jött minden.....akkor kezdtem el én is ezerrel olvasni minden infót.A kemo után,én úgy emlékszem,hogy a 9-dik napon a legrosszabb,addig nem sok minden volt......na a rosszul létek hatására jött a negatív hozzáállás,és akkor hiába a könyörgés,nem evett,nem ivott:(((Minden képpen erősnek kell lennie,neki is és nektek is....Az első kemo után,majdnem minden eltünt,csoda volt....aztán 1-2 nap alatt nagyobb lett mint volt,a második kemora:(
2012. szept. 25. 14:10

Köszönöm a reakciókat, nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan írtok!

"Sajnos" semmi tapasztalatunk, mert eddig még nem volt rákos megbetegedés a családban, ami végülis szerencse, csak szegényemmel a nagy semmibe nézünk elébe. Azt sem tudjuk mikor keződödik, most még tök jól van. Napjában többször is beszélünk míg én dolgozok, hív, én is hívom őt, meséli hogy mit ebédelt, hogy aludt. Ilyenkor megy a forródrót, hívom anyukámat is meg nővéremet is, mert nekem ingyen megy :)

Vajon melyik nap lesz először rosszul? Sok fórumon olvastam a piros folyadékról. Ő is azzal kezdte, nem tudom van-e jelentősége. Gondolom így is úgy is nehéz.

Még van kettő napunk beszerezni mindent, hogy elébe mehessünk a rosszul léteknek.

Az említett vizeket lehet hogy meg is próbáljuk.

Kapott még ilyenk kis sió-s dobozra hasonlító tápszert, mert kevesebbet evett. Azt kellene majd beleimádnunk ha nem eszik. Meg persze rámenni az immunitásra!

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - D812831663)
2012. szept. 25. 14:09

Sajnos itt a megelőzés nem hiszem, hogy működik, bár úgy lenne. A láz attól van, hogy a kemo pusztítja a fehérvérsejtet is, így hiába előzi meg kúppal a lázat.

A férjem minden kezelés után vért kapott, ettől ment le a láza, na meg a priznisztől.

9. talofa (válaszként erre: 5. - Tamcs1987)
2012. szept. 25. 14:09

Szia!

Az én Nagyim is az volt,....de a kemo az kell és a kemo után kihullik és megértette.....mondtuk,hogy utána visszanő,addig meg lehet kendőt sapit hordania.....mondtam neki ez sokkal jobb,mintha az ágy a kaja tele lenne a hajszállaival:(

A vízet mi vettük,de nekünk nem használt...na nem a víz miatt:(((A búzafűben nagyon hiszek,nagyon sok jót olvastam róla,és miután sztem erről a betegségről a gének is tehetnek/és én mint unoka különösképpen érintve vagyok/...én is tervezem,hogy veszek amint tudok.

A másik termékről nem hallottam sajnos!

Persze,hogy van gyógyulás,csak nagyon nem mindegy milyen fajta és milyen tipusú a rák.Sajnos mi a leggyorsabb,azon belül is a legagresszívabb fajtával találkoztunk:(((Még ma se hiszem el...és nem tudok túl lépni rajta:(

De sok erőt és kitartást kívánok!!!...és csak pozítvan!!!!!

2012. szept. 25. 14:06

Szerintem nem kell előre levágni a haját, gondolom úgy sem hosszú, valamint az sem biztos, hogy kihullik. Majd meglátjátok. Persze ha el kezd hullani, akkor nullással le kell tolni.

A hányás sem biztos, hogy lesz, bár így az elsőnél majdnem biztos. Régen addig nem engedtek ki senkit a kemoról, amíg ezeken túl nem esett.


A férjem béres cseppet szedet, ami megkönnyítette a kezelést. Nem volt annyira lázas és nem is hányt annyit, mint enélkül. Valamint sokat segített a hányásra a jégkrém, de csak a vizes, tehát a legolcsóbb. Tejtermékeket kerülni kell!

C vitamint nagy adagban szedjen.

A kemo után elvileg van egy stabilizáló injekció, amitől farkasétvágya lesz. A rosszullét alatt viszont nem fog tudni nagyon enni.


Milyen daganatot találtak?

2012. szept. 25. 14:04

Szia!

Csak bíztatni tudlak és szeretnélek is!! Ami nagyon fontos, hogy legyen mindig cél és hit hogy meggyógyul. A rosszullétekket gyógyszerrel karban lehetett tartani, csak ki kellett tapasztalni, hogy melyik a jó. Adtak többféle hányáscsillapítót és a többedik bevált. A megelpzés a fontos!! Akkor vegye be mikor már kicsit érzi a hányingert. A doki nekünk mondta hogy a lázat is meg kell előzni bármiáron, ha máshogy nem akkor kúppal. Mikor már 37,2 volt adtam be a gyógyszert. Feválltva algopirint rubophent. kb a második harmadik alkalom után már beállt úgy a dolog hogy kezelhető volt és a rosszullét is viselhető. MOst nem jut minden eszembe hirtelen, ha még kíváncsi vagy valamire csak szólj...

2012. szept. 25. 14:00
Az én apósomnak pár hónappakl ezelőtt teljesen egyik napról a másikra diagnosztizálták a daganatott, de úgy, hogy már műteni sem lehet, mert olyan áttétes, hogy az sem látszik, honnan indul. Ő deutérium mentes vizet és mindenféle gombát meg búzalevet iszik. 2 hete közölte vele az orvos, hogy már nem olyan nagy a folt a CT-n, és szívódott fel valamennyi rákos sejt. Nem nagyon értem ezt az egészet, de nem sok időt adtunk már apósomnak és tessék, jobb az eredmény. Most láttam a tv-ben egy riportot egy nővel, 10 évvel ezelőtt 3 hónapot jósoltak neki, ugyanez volt a baja, és ugyanúgy deutériummentes vizet ivott. Az is igaz, hogy ezt nem mindenki engedheti meg magának sajnos, mert nagyon drága
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook