Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kemoterápia és ami utána jön.. (felépülés következik!) fórum

Kemoterápia és ami utána jön.. (felépülés következik!) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. dec. 10. 08:08

Sziasztok!

Kiderült, hogy a haemoglobin szint esett le.. Transzfúziót terveztek, de hogy abból is mi lesz.. Én azt sem tudom mire várnak és miért nem tesznek semmit.

Anyukámnak telefonban ezt mondta a doki: Ha ebben az állapotban hazaengedtem volna szombaton, otthon meghalt volna, vagy a sürgősségin.

Szerintetek hogy mondhat ilyet anyának? Szerintem nem szabad ilyen szókimondónak lenni, mondja el hogy vészes a helyzet, de ne így.

ma lesz még vérvétel, megnézik mi van az értékekkel.

szombaton arra lettünk figyelmesek hogy egyik pillanatról a másikra elalszik. megkérdeztük a nővéreket, hogy kap-e valami altatót. kiderült, hogy napi 3 db xanaxot adtak neki. kérdeztük de miért????? erre az orvos: higyje el, nem altatni akarom. hát azért elég érdekes. nem lehetett vele kommunikálni, annyira nem volt magánál. nem normálisak!

214. d812831663 (válaszként erre: 213. - Tamcs1987)
2012. dec. 9. 15:33
Nem jó hírek :( Jobban vagytok azóta?
213. tamcs1987 (válaszként erre: 211. - D812831663)
2012. dec. 8. 13:04
szia! igen bent van, csütörtök óta. 3 napos a kúra, minden nap folyik neki egy-egy adag. most sajnos nem jöhet haza, pedig úgy volt hogy ma vihetjük... csak belázasodott, és bakteriális fertőzésre gyanakodnak. valószínűleg a műtéti beavatkozás következménye ismételten...
212. tamcs1987 (válaszként erre: 210. - BigIQ)
2012. dec. 8. 13:03
3000 mg szájon át naponta.. plusz egy másik formában, két naponta 15.000 mg egy hétig, utána héten 30.000 mg, utána héten 50.000 mg. ha hazajött folytatjuk.
211. d812831663 (válaszként erre: 208. - Tamcs1987)
2012. dec. 8. 01:05

Bent van kórházban ugye? Jól emlékszem, hogy ti olyat kaptok amivel pár napot bent kell maradni?

Kitartás!

210. bigIQ (válaszként erre: 206. - Tamcs1987)
2012. dec. 7. 22:23
A C-vitamint milyen formában adjátok és mennyit naponta?
209. feszterkem17 (válaszként erre: 208. - Tamcs1987)
2012. dec. 7. 11:00
:(Erőt!
2012. dec. 7. 10:49
Láz, hidegrázás, hányás...
2012. dec. 6. 12:13
Ma második khemo elkezdődik!
2012. dec. 3. 09:11

Sziasztok!


Köszönöm, hogy érdeklődtök!

Múlt hét csütörtökön hazajöttünk a kórházból. Túl vagyunk egy műtéten, egy vérmérgezésen, morfiumokon, veseproblémákon.

Most az epe ki van vezetve az oldalán, azt én tisztítom neki. Minden nap vérhigító szurit adok be neki.

Most otthon infúziózzuk, hogy vese szépen dolgozzon. Csütörtökön kemo elvileg.

Most tömjük C-vitaminnal, hogy erősödjön. Minden formában....

Lassan ledoktorálhatok :))

2012. dec. 2. 00:26
Szia, hogy vagytok?
2012. nov. 30. 15:05
tamcs mizujs???
2012. nov. 19. 10:11
Anyát én is biztattam,de a mindig jövö menö anyukam hogy birta hogy nem tudott menni?
2012. nov. 19. 10:08
Amúgy igaza van..Mi hogy birnánk???mert en sehogy!
201. tamcs1987 (válaszként erre: 200. - Feszterkem17)
2012. nov. 19. 10:03

Köszönjük :)

Nehéz, mert makacs természet. Ha mondjuk neki, hogy apa legyél erős, kűzdj!! Ez a válasz: "Könnyű nektek...)

Ha tudná hogy mit érzünk, látván hogy egyre csak feladja...

Tegnap bementem hozzá ebéd után, egyedül. Mondtam neki, hogy nem kell beszélgetni, nyugodtan csukja be a szemét itt leszek. Csak feküdt, én meg ültem mellette. Meg simogattam a kezét, és akkor megszorította. Így voltunk egy órán keresztül, el is aludt. Talán jó volt a lelkének hogy valaki "vigyáz" rá. Szörnyű mikor el kell jönni tőle.

2012. nov. 19. 09:50
jajajaja Mond neki szedje össze magát,nem szabad elhagynia!!!!!!!!!!Lényeg:ne adja fel!!!!szoritok hogy kilábaljon,mert jobb lesz késöbb!!
2012. nov. 19. 09:40

Hát azóta megint kórházban van. Múlt hétfőn kivezették neki az epét, most van egy zsákja. Megtanították hogyan kell a csöveket tisztán tartani, mert magának nem tudná csinálni. Csinálom én, csak hatalmas fájdalommal jár neki, mivel az epehólyagba mosófolyadékot kell nyomnom, majd leengedni. Ez fáj neki.

Az értékei javultak bár, de nem viseli jól. Csak fekszik, már alig beszélget, csak suttog esetleg. A doktornő azt mondta, tudnia kéne viselni. Kap morfint, de pici adagot. Ezt már csak pszichésen kéne lekűzdenie, de nem megy neki... Elhagyta magát :(

198. feszterkem17 (válaszként erre: 197. - Tamcs1987)
2012. nov. 19. 08:58
Mivan veletek??Minden reggel nézem a fórumot,de nem adsz magatokról infot!!Remélem jól vagytok!
2012. okt. 31. 15:35

Apa ma hazajöhetett! Alig várom, hogy én is hazaérjek melóból :)

Olyan kis boldog és feldobott!

A helyzet: epeelfolyást megoldották egy stant-tel. 2 hét múlva kell keresni az onkológiát. Van két hetünk, hogy feltuningoljuk!

2012. okt. 30. 14:44
Két kemo között erősítünk!
2012. okt. 30. 14:42

A lényeg:

Kemoterápia volt, most nincs, majd lesz ha lehet... Erről szól a fórum.

Addig alternatívák, ami ugye most nem ronhatja a nem lévő kemot.

Jön a kemo, szünet az alternatívnak.

Így szól a terv!

194. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 193. - Survivor3)
2012. okt. 30. 14:09
Félreértettél,nem neked írtam, hanem aki a kemo ellen harcol, holott már sok embernek vált be, szerencsére.
193. survivor3 (válaszként erre: 192. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 30. 13:57

Szia!


Azt hiszem, hogy a legkevésbé adtam felelőtlenül tanácsot.

A fórumindító édesapja kemoterápiát kap.

Arra volt kíváncsi, hogy mivel lehet könnyebbé tenni a mellékhatások okozta állapotát.

Nem az a kérdés, hogy mi legyen a kezelés.

A kiegészítő egyéb szerekről írtam, hogy az állapot javulása mellett csökkenthetik a kemoterápia hatékonyságát.

Én nem fogok írni többet ide, hiszen úgy tűnik, hogy ha valaki nem hisz a csodafüvekben és a kézrátétel egyedüli erejében az felelőtlen.

192. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 191. - Survivor3)
2012. okt. 30. 10:44

Szia!


Mint mindenben ebben is vannak igazságok, némelyeket cáfolnám, de a fórumot tiszteletben tartom, azért írtam, hogy felelőtlenül senki ne adjon tanácsokat, esetleg egy hezitáló pont ezért futamodik meg. Minden ember egyedi.

191. survivor3 (válaszként erre: 189. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 30. 10:37

cirm-anya a gyógyszerekről írt!

Amúgy élnénk vagy 25-30 évig, feltéve, hogy a 10 született gyermekből a két életerős közé tartoznánk.


10 gyógyszer, amely megváltoztatta a világot...


Manapság már elég nehéz elképzelni a világot gyógyszerek nélkül, melyekkel betegségeket kezelünk, fájdalmat csillapítunk. A gyógyszerkutatás és -fejlesztés azonban igen hosszú és nem mindig sikerrel záruló folyamat. Íme, néhány medicina, melynek belépése majdnem megváltoztatta az emberi történelmet…


2011.06.27


1. Aszpirin


A fűzfából származó szalicilátok gyógyhatása régóta ismert. Felix Hoffmann 1899-ben egy régi formulát fedezett fel, melyet korábban egy francia vegyész alkotott meg. Az acetilszalicilsavat tesztelni és fejleszteni kezdte, amivel apja köszvényét próbálta kezelni. Az évek múlásával kiderült, hogy a hatóanyag nem csak fejfájásra és egyéb enyhe fájdalmak kezelésére alkalmazható. Számos kutatás bizonyítja, hogy kiválóan megállja a helyét több betegség megelőzésében és kezelésének kiegészítésében is, mint pl. a szív- érrendszeri betegségek, stroke, Alzheimer-kór.


2. Penicillin


1928-ban Alexander Fleming véletlenül korunk egyik legnagyobb felfedezését tette. A penicillin kémiai úton, a penészből előállított anyag, mely antibakteriális hatással rendelkezik. Felfedezése utat nyitott az antibiotikumok megszületésének, amit további új „csodagyógyszerek” megjelenése követett, megmentve milliók életét. A penicillin felfedezése előtt a kinin volt az egyetlen elérhető gyógyszer bakteriális fertőzések kezelésére. A penicillin-éra óta több generációnyi antibiotikum látott napvilágot, jó és rossz tapasztalatokkal, de ezek a gyógyszerek valóban gyógyítanak, nemcsak „kezelgetni” lehet velük…


3. Morfin


Az ópium ősidők óta ismeretes. A máktejből kivont morfin alkaloidot először az 1800-as években Németországban állították elő. Olyannyira erősnek bizonyult, hogy felfedezője – egy orvos – Morpheus görög isten után nevezte el. Kezdetben fájdalom enyhítésére, alkoholizmus és egyéb függőségek kezelésére használták. Idővel azonban fedezték, hogy maga a gyógyszer is igen erős függőséget vált ki. Ennek ellenére még ma is az egyik legerősebb és leghatékonyabb fájdalomcsillapító szerünk, főleg daganatos, gyógyíthatatlan betegségek esetén fontos az alkalmazása.


4. Fogamzásgátlók


1957-ben jelent meg az első hormontartalmú fogamzásgátló, eredetileg nőgyógyászati betegségek kezelésére fejlesztették ki. Az amerikai gyógyszer- és élelmiszerellenőrző központ (FDA) 1960-ban hagyta jóvá és 1963-ra már 1,2 millió nő használta. Nagyon fontos szerepet játszott a nők szexuális szabadságában, hiszen nem kellett többé félniük a teherbeeséstől. Emellett menstruációs problémák és egyes bőrbetegségek kezelésére is használják e szereket. A változókorban is alkalmaznak női hormonokat, hormonpótló kezelés céljára. Mellékhatásaik miatt óvatosság ajánlatos.


5. Antiretrovirális gyógyszerek (AIDS-terápia)


Újabb gyógyszerek: az amerikai gyógyszer- és élelmiszerellenőrző központ (FDA) 1987-ben hagyta jóvá az első antiretrovirális gyógyszert (AZT), ami évi 12 ezer dollárba került. Ezzel az árral a történelem legdrágább kezelése címet vívta ki magának. Nem sokkal ezután követő molekulák jelentek meg a piacon. Az antiretrovirális gyógyszerek ugyan nem gyógyítják a HIV fertőzést, de használata egészségesebb és hosszabb életet biztosít a betegnek.


6. Antidepresszánsok


Az antidepresszánsokat az 1950-es években fedezték fel. 1957-ben egy tuberculosis elleni gyógyszer tesztelése közben a kutatók meglepő mellékhatást tapasztaltak – a kezelt betegek szokatlanul jókedvűvé váltak. Ugyanebben az időben svéd kutatók a skizofrénia gyógymódját keresték és felfedezték az imipramint. Ezzel megnyitották az utat további gyógyszerek kifejlesztése előtt. Az antidepresszánsok felfedezése vezetett a depresszió, mint betegség elismeréséhez, legitimalizálásához. Számos egyéb vélekedés is él a lelki betegségek gyógyszeres kezelésével szemben, egy bizonyos: gyógyszeres terápiát is kell alkalmazni, sok egyéb módszer, életmódi és más változtatás mellett.


7. Inzulin


1920-ban két kanadai kutató, Charles Best és Frederick Banting fedezte fel az inzulint, az emberi szervezet egy saját, proteinhormonját, ami csökkenti a vércukorszintet. Ezzel megteremtették a lehetőségét, hogy a diabetesben szenvedő betegek kezelni tudják betegségüket és teljes életet élhessenek. Felfedezésük előtt az 1-es típusú cukorbetegségben szenvedők halálra voltak ítélve… Ma már számos inzulinkészítmény áll rendelkezésre (rövid, közepes, hosszú hatástartamú) melyek beadásával szinte utánozható a vércukorszint normális napi változása, akár nyugalomban, akár terhelés mellett.


8. Vakcinák


Edward Jenner fejlesztette ki az első védőoltást, 1796-ban, a himlő ellen. Tehénhimlőből (cowpox) kivont anyagot használt az immunitás kialakításához. Felfedezése a himlő felszámolását eredményezte, ami korábban 300-500 millió ember halálát okozta csak a XX. században. A védőoltás az emberiség leghatékonyabb fegyverévé vált a fertőző betegségek megfékezésében. Azóta számos, főleg víruseredetű betegség (pl. influenza, kanyaró, mumpsz, rubeola, gyermekbénulás stb.) ellen alkalmaznak védőoltásokat világszerte.


9. Potencianövelők


Mint a legtöbb felfedezés, ez is a véletlennek köszönhető. Eredetileg a pulmonalis hipertónia (tüdőér-eredetű magas vérnyomás) kezelésére fejlesztették ki, de hamarosan meglepő mellékhatást tapasztaltak. Az 1991-92-ben lefolytatott tesztek során arra a megállapításra jutottak, hogy a vérnyomás csökkentésében kevésbé hatékony, de a pénisz jelentősebb erekcióját idézi elő. Ezzel indult a merevedési zavar kezelésére szolgáló hatékony gyógyszercsalád karrierje...


10. Kemoterápiás gyógyszerek


A daganatos betegségek kezelésének három fő csapásiránya a sugárterápia, a sebészet és a kemoterápia, illetve szükség szerint ezek kombinációja. Mindig a daganat rosszindulatú mivolta, stádiuma, kiterjedése és az áttétek döntik el, hogy a kezelő „team” hogyan dönt, milyen eljárással, protokollal érdemes – és kell adott beteget kezelni. Kemoterápiás gyógyszerek igen nagy arzenáljával bírunk, amelyeknek legfőbb célja a daganatsejtek osztódásának gátlása. E terápia igen erélyes és hasznos, azonban számos kellemetlen mellékhatással is bír.


Forrás: UBM Medica Magyarország Kft.

190. survivor3 (válaszként erre: 187. - BigIQ)
2012. okt. 30. 10:25
Milyen 1-2%-ról írsz?
2012. okt. 30. 00:22

Nem hiszem, hogy kihaltunk volna, hiszen amíg nem használtak kemikáliákat addig is növekedett az emberek száma a földön.

Az a véleményem okosan kell alkalmazni ezt is, azt is.


Vannak gyógyfőzetek amivel nagyon jól karban lehet tartani bizonyos betegségeket.

A hadiipar mellett a gyógyszeripar a legnagyobb üzlet.

Nálunk biztos sokkal több gyógyszert írnak fel a kelleténél.

Örülök, hogy Neked sikerült legyőzni a betegséged, további jó egészséget kívánok!

188. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 183. - BigIQ)
2012. okt. 30. 00:13

A gyógyszerek okozta halálozás tudomásom szerint is ennyi. Viszont sosem mernék senkinek olyan tanácsot adni, hogy ne menjen el ilyen, vagy olyan kezelésre. Ezt, vagy azt szedjen.

Ha, csak a Tűzoltó utcai gyermekonkológiát nézzük, szerencsére nem 1-2% a túlélési esély, pedig a logika azt diktálná, hogy a gyerekeknél még nagyobb halálozási arány legyen a gyors sejtképződés miatt.

Vannak orvos ismerőseim, akik szintén igénybe vették saját, vagy ismerősük részére, még az is aki onkológián dolgozik, ha valaki akkor ő talán tisztában van mire vállalkozott.

Tehát ilyen tanácsokkal, csak óvatosan.

187. bigIQ
2012. okt. 29. 20:58

Nesze neked szabad véleménynyilvánítás!

Egyebekben meg örülök Veled együtt, hogy benne vagy az 1-2%-ban! :)

186. a0c1361e44 (válaszként erre: 185. - BigIQ)
2012. okt. 29. 20:31
Ez bizonyított?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook